X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 18 marca 2021, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dip88 wrote:
    Hej dziewczyny. Mogę się podłączyć pod temat 😀 Od kolejnego cyklu zaczynam pierwszą stymulację z Clo, naczytałam się o tych wszystkich skutkach ubocznych i chciałabym się was zapytać czego w ogóle się spodziewać i czy faktycznie tak źle jest po Clo 🙈 Wiadomo, że każdy organizm inaczej reaguje, ale jestem ciekawa waszych opinii. Mam brać od 3 do 7 dc, później mam mieć monitoring w klinice leczenia niepłodności.


    Oj tak, lista skutków ubocznych jest niestety bardzo długa 😅 i większość z nas tego doświadcza 😬
    Ja miałam chyba wszystkie możliwe objawy, w każdym cyklu coś innego się zawsze znalazło. Jednak coś co męczyło mnie przez wszystkie 6 cykli to nieszczęsne wybuchy gorąca 🥵, dość mocne bóle jajników i częste bóle menstruacyjne podczas całego cyklu. Dziewczyny tez często narzekają na zanik śluzu płodnego. Ale Ja osobiście tego nie miałam 🙂
    A Pewnie jeszcze sama coś innego wychwycisz 😅 co organizm to inne skutki

  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 18 marca 2021, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia97 wrote:
    Oj tak, lista skutków ubocznych jest niestety bardzo długa 😅 i większość z nas tego doświadcza 😬
    Ja miałam chyba wszystkie możliwe objawy, w każdym cyklu coś innego się zawsze znalazło. Jednak coś co męczyło mnie przez wszystkie 6 cykli to nieszczęsne wybuchy gorąca 🥵, dość mocne bóle jajników i częste bóle menstruacyjne podczas całego cyklu. Dziewczyny tez często narzekają na zanik śluzu płodnego. Ale Ja osobiście tego nie miałam 🙂
    A Pewnie jeszcze sama coś innego wychwycisz 😅 co organizm to inne skutki
    Dziękuje za odpowiedź. Powiem szczerze, że aż trochę się boje jak to będzie po nich 😂 Ale mam nadzieje, że nie będzie tragedii. Choć gin powiedziała, że jak coś będzie nie tak albo będę się bardzo źle czuła to mam dzwonić odrazu. I mam jeszcze jedno pytanie to cały miesiąc te dziwne objawy takie mogą być czy tylko przez te kilka dni podczas brania tabletek ? Może głupie pytanie, ale jestem totalnie zielona w tym temacie 🙈 Byłam dziś dopiero na 3 wizycie w klinice.

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 18 marca 2021, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dip88 wrote:
    Dziękuje za odpowiedź. Powiem szczerze, że aż trochę się boje jak to będzie po nich 😂 Ale mam nadzieje, że nie będzie tragedii. Choć gin powiedziała, że jak coś będzie nie tak albo będę się bardzo źle czuła to mam dzwonić odrazu. I mam jeszcze jedno pytanie to cały miesiąc te dziwne objawy takie mogą być czy tylko przez te kilka dni podczas brania tabletek ? Może głupie pytanie, ale jestem totalnie zielona w tym temacie 🙈 Byłam dziś dopiero na 3 wizycie w klinice.

    Ja osobiście podczas brania tabletek nic nie czułam. Najgorzej jest od ostatniej tabletki do owulacji. A później z tydzień przed okresem. Przynajmniej u mnie te objawy wtedy najbardziej się nasilają. Ale nie martw się na zapas 😅 to nie są jakieś bóle nie do zniesienia. Będzie dobrze 🙂

  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 18 marca 2021, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, czyli to nie tylko podczas brania tabletek tylko później też są objawy 🙈 Wolę się nastawić na najgorsze, a potem miło się rozczarować 😄 ... Tylko oby tak było 🤣

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • Bianka Koleżanka
    Postów: 42 16

    Wysłany: 19 marca 2021, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dip88 wrote:
    Aha, czyli to nie tylko podczas brania tabletek tylko później też są objawy 🙈 Wolę się nastawić na najgorsze, a potem miło się rozczarować 😄 ... Tylko oby tak było 🤣
    Ja też nie czułam nic podczas brania tabletek tylko później. Cykle na Clo miałam długie, bo 38 dni, a przez około 20 pierwszych dni czułam ogromne wybuchy gorąca, takie że musiałam się rozbierać do podkoszulka, a potem szybko wchodzić pod kołdrę, bo dreszcze z zimna🙈 nic fajnego, ale do przeżycia. Może u Ciebie nie będzie żadnych objawów ;)

    Starania od października 2020r. z przerwami.
    Od samego początku starań Clostilbegyt 1 tabl. dziennie, od 2 miesięcy 2 tabl., a mimo to zawsze 1 pęcherzyk.
    😩:
    - niedoczynność tarczycy,
    - wrogi śluz,
    - problemy z owulacją,
    - nieregularne cykle,
    😁:
    - przeciwciał przeciwplemnikowych w krwi brak,
    - jajowody drożne,
    - nasienie męża dobre,

    1.IUI- 16.09.2021- ☹️ (clo + ovitrelle)
    2.IUI- 2.12.2021 🙏🏻 (clo+ovitrelle)
  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 19 marca 2021, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bianka wrote:
    Ja też nie czułam nic podczas brania tabletek tylko później. Cykle na Clo miałam długie, bo 38 dni, a przez około 20 pierwszych dni czułam ogromne wybuchy gorąca, takie że musiałam się rozbierać do podkoszulka, a potem szybko wchodzić pod kołdrę, bo dreszcze z zimna🙈 nic fajnego, ale do przeżycia. Może u Ciebie nie będzie żadnych objawów ;)

    Ja z tych co zawsze mają pecha do takich rzeczy i pewnie jakieś objawy będą 🙈🤣🤣🤣 Ale obyś miała racje . A wcześniej jakie miałaś cykle ? Ja mam teraz 26-27 dni i w sumie chyba już wolałabym te jakieś objawy niż długie cykle 😳 Nie lubię czekać 😅

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • Bianka Koleżanka
    Postów: 42 16

    Wysłany: 19 marca 2021, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dip88 wrote:
    Ja z tych co zawsze mają pecha do takich rzeczy i pewnie jakieś objawy będą 🙈🤣🤣🤣 Ale obyś miała racje . A wcześniej jakie miałaś cykle ? Ja mam teraz 26-27 dni i w sumie chyba już wolałabym te jakieś objawy niż długie cykle 😳 Nie lubię czekać 😅
    Żeby Ci odpowiedzieć na to pytanie musiałabym przedstawić moją całą historię leczenia 😂 ale w skrócie np. na Estrofemie i Duphastonie miałam 28dc. Bez żadnych tabletek nieregularne i długie, więc pewnie to tylko przez moj urok, a nie przez clo ;)

    Starania od października 2020r. z przerwami.
    Od samego początku starań Clostilbegyt 1 tabl. dziennie, od 2 miesięcy 2 tabl., a mimo to zawsze 1 pęcherzyk.
    😩:
    - niedoczynność tarczycy,
    - wrogi śluz,
    - problemy z owulacją,
    - nieregularne cykle,
    😁:
    - przeciwciał przeciwplemnikowych w krwi brak,
    - jajowody drożne,
    - nasienie męża dobre,

    1.IUI- 16.09.2021- ☹️ (clo + ovitrelle)
    2.IUI- 2.12.2021 🙏🏻 (clo+ovitrelle)
  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 19 marca 2021, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bianka wrote:
    Żeby Ci odpowiedzieć na to pytanie musiałabym przedstawić moją całą historię leczenia 😂 ale w skrócie np. na Estrofemie i Duphastonie miałam 28dc. Bez żadnych tabletek nieregularne i długie, więc pewnie to tylko przez moj urok, a nie przez clo ;)

    No to w takim razie pocieszyłaś mnie 😅 U mnie cykle są niby regularne, te 26-27 dni, ale raz na kilka miesięcy potrafi mi się trafić cykl ok. 35 dniowy z @ trwającą 10-14 dni 🤦🏼‍♀️

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 19 marca 2021, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , pilyscie może winko do owulacji ? 🍷🍷🍷ostatnia tabletka. Clo wzięta 5 dni temu...co myślicie ? Można się troszkę napić? Wiem ze Clo nawet jest wykrywane w krwi po 6 tyg, tak sobie myśle , żeby mnie „ nie pokręciło” .

  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 19 marca 2021, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiar1988 wrote:
    Dziewczyny , pilyscie może winko do owulacji ? 🍷🍷🍷ostatnia tabletka. Clo wzięta 5 dni temu...co myślicie ? Można się troszkę napić? Wiem ze Clo nawet jest wykrywane w krwi po 6 tyg, tak sobie myśle , żeby mnie „ nie pokręciło” .

    Myśle ze Spokojnie możesz się napić 🙂 ja nie piłam tylko podczas tych 5 dni przyjmowania tabletek. A tak to jak miałam ochote to zawsze jakieś winko wjechało 😅 nie ma co popadać w paranoje. Już i tak bardzo duża cześć naszego życia jest podporządkowana staraniom, jestem tego zdania ze przecież nie można odmawiać sobie wszystkiego 🙆🏻‍♀️😅 miejmy coś z tego życia. Drugi raz go nie przeżyjemy 🙆🏻‍♀️😋

    Gosiar1988 lubi tę wiadomość

  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 19 marca 2021, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia97 wrote:
    Myśle ze Spokojnie możesz się napić 🙂 ja nie piłam tylko podczas tych 5 dni przyjmowania tabletek. A tak to jak miałam ochote to zawsze jakieś winko wjechało 😅 nie ma co popadać w paranoje. Już i tak bardzo duża cześć naszego życia jest podporządkowana staraniom, jestem tego zdania ze przecież nie można odmawiać sobie wszystkiego 🙆🏻‍♀️😅 miejmy coś z tego życia. Drugi raz go nie przeżyjemy 🙆🏻‍♀️😋
    Kochana na Ciebie to zawsze można liczyć ,z odp. Buziaczki

    Kinia97 lubi tę wiadomość

  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 19 marca 2021, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staram się pomoc jak mogę 🙂 sama nie tak dawno szukałam podobnych odpowiedzi i wiem ze to jest ważne dla osoby pytającej. A często niestety nie otrzymujemy oczekiwanej odpowiedzi

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2021, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) przycupnę tu u Was na grupie, od przyszłego cyklu w następnym tygodniu zaczynam stymulacje clostilbegyt, mam złe wyniki hormonów: estradiolu, lh no i progesteronu oraz cykle bezowulacyjne. Lekarz przepisał mi 3 tabletki dziennie od 2 dc, potem monitoring strasznie się przeraziłam bo z tego co czytałam to zaczyna się od mniejszych dawek 🙈 czy któraś z Was zaczynała od 3 tabletek ?

  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 20 marca 2021, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivian wrote:
    Cześć dziewczyny :) przycupnę tu u Was na grupie, od przyszłego cyklu w następnym tygodniu zaczynam stymulacje clostilbegyt, mam złe wyniki hormonów: estradiolu, lh no i progesteronu oraz cykle bezowulacyjne. Lekarz przepisał mi 3 tabletki dziennie od 2 dc, potem monitoring strasznie się przeraziłam bo z tego co czytałam to zaczyna się od mniejszych dawek 🙈 czy któraś z Was zaczynała od 3 tabletek ?

    Witaj,
    O Boże!!! 3 tabletki Clo???! !!! Szaleństwo???
    Masz stwierdzone PCOS?
    Przepraszam najmocniej , ale ja czym prędzej od takiego lekarza bym uciekała.... Clo jest mocnym lekiem i latwo o przestymulowanie , a co za tym idzie torbiele na jajnikach.
    Robiłaś AMH?
    Jak długo się starasz o dzidzie?
    Życzę cierpliwości No i II upragnionych kreseczek ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2021, 00:36

  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 20 marca 2021, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No 3 tabletki to faktycznie sporo, tym bardziej ze lekarz nie wie czy ta jedna tabletka by nie zadziałała. Odrazu przepisał ci maksymalna możliwa dawkę 😬 trochę przegięcie... co innego gdyby sprawdził chociaż czy te jajniki faktycznie nie reagują na mniejsza dawkę. Wyglada jak by za wszelka cenę chciał wszystko ‚przyspieszyc’ , a jak wiemy już z doświadczenia tutaj nie da się niczego przyspieszyć. Niestety na to potrzeba czasu... myśle ze rozważyłabym konsultacje z innym ginekologiem 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2021, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde teraz to już się całkiem przeraziłam 😢 jest to jakby nie patrząc lekarz z kliniki niepłodności, myślałam że wie co robić :( staramy się od ponad roku, jestem po jednym poronieniu. Nie mam PCOS, Badania jakie miałam wykonywane to tylko hormony ktore są drastycznie niskie i monitoringi w tamtych cyklach, które są niestety bezowulacyjne. Chyba faktycznie skonsultuje się jeszcze z innym lekarzem, niechce sobie zaszkodzić 😕

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2021, 11:50

    Magda8989 lubi tę wiadomość

  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 20 marca 2021, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivian wrote:
    Kurde teraz to już się całkiem przeraziłam 😢 jest to jakby nie patrząc lekarz z kliniki niepłodności, myślałam że wie co robić :( staramy się od ponad roku, jestem po jednym poronieniu. Nie mam PCOS, Badania jakie miałam wykonywane to tylko hormony ktore są drastycznie niskie i monitoringi w tamtych cyklach, które są niestety bezowulacyjne. Chyba faktycznie skonsultuje się jeszcze z innym lekarzem, niechce sobie zaszkodzić 😕

    No kurczę, jeśli jest to lekarz z kliniki to może faktycznie wie co robi. Może wyniki są tak zle ze poprostu takie jest dawkowanie w takim przypadku. Ja osobiście nie mam problemów z hormonami wiec tez ciężko mi coś powiedzieć na ten temat 😣

  • Magda8989 Przyjaciółka
    Postów: 102 20

    Wysłany: 20 marca 2021, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivian wrote:
    Kurde teraz to już się całkiem przeraziłam 😢 jest to jakby nie patrząc lekarz z kliniki niepłodności, myślałam że wie co robić :( staramy się od ponad roku, jestem po jednym poronieniu. Nie mam PCOS, Badania jakie miałam wykonywane to tylko hormony ktore są drastycznie niskie i monitoringi w tamtych cyklach, które są niestety bezowulacyjne. Chyba faktycznie skonsultuje się jeszcze z innym lekarzem, niechce sobie zaszkodzić 😕

    3 tabletki to rzeczywiście dużo, ale myślę, że jeśli to lekarz z kliniki, to powinnaś mu zaufać. Skoro masz nieprawidłowe poziomy hormonów i nie masz własnych owulacji, to prawdopodobnie potrzebujesz większej dawki. Lekarz w klinice ma przecież doświadczenie, leczył różne pacjentki. Sama od dwóch miesięcy jestem pod opieką lekarza z kliniki, wcześniej dostałam letrozol od zwykłego ginekologa, który nie miał pojęcia o leczeniu niepłodności i straciłam tylko czas. Ile masz lat? Miałaś robione AMH?

    Ja
    Wiek:33 lata
    Pcos w obrazie USG

    Sonohsg✔️
    3x iui nieudane
    Marzec 23' start invitro
    On
    Wiek 35 lat
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2021, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AMH nie miałam robione. Mam 26 lat :) no też tak myślę że skoro to lekarz z kliniki to chyba wie co robi ale po przeczytaniu ulotki i kilka forum się przeraziłam 🙈 zapytałam go jeszcze raz czy napewno 3 tabletki 😂

  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 21 marca 2021, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivian wrote:
    Cześć dziewczyny :) przycupnę tu u Was na grupie, od przyszłego cyklu w następnym tygodniu zaczynam stymulacje clostilbegyt, mam złe wyniki hormonów: estradiolu, lh no i progesteronu oraz cykle bezowulacyjne. Lekarz przepisał mi 3 tabletki dziennie od 2 dc, potem monitoring strasznie się przeraziłam bo z tego co czytałam to zaczyna się od mniejszych dawek 🙈 czy któraś z Was zaczynała od 3 tabletek ?

    Ja też w następnym tyg od nowego cyklu zaczynam stymulację Clo. Narazie mam brać 1 tabletkę dziennie, bo musimy poobserwować jak zareaguje. Tylko, że u mnie z podstawowymi hormonami prawie wszystko ok, jednie mam FSH trochę powyżej normy i testosteron na granicy normy. 3 tabletki to chyba dużo jak na sam początek, ale jeśli to lekarz z kliniki to chyba wie co robi.

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
‹‹ 3392 3393 3394 3395 3396 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ