X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną CLOSTIBEGYT jakie są wasze opinie?
Odpowiedz

CLOSTIBEGYT jakie są wasze opinie?

Oceń ten wątek:
  • JennyXS Autorytet
    Postów: 436 333

    Wysłany: 24 maja 2015, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PeggyOlsen wrote:
    gorgeus, też chodzę prywatnie i płacę :/ co zrobić, wszystkie 3 cykle z clo chcę monitorować, więc mnie wydatki czekają. Lekarz powinien sprawdzić nie tylko czy pęcherzyki rosną ale też czy pękają - to bardzo ważne! Może uda Ci się na NFZ wbić na monitoring :)? Oj taaak, długie bezowulacyjne cykle - witam w klubie :D

    Też chodzę prywatnie. Pierwszy monitoring między 10-14 dc a drugi pod koniec. Chodziłam na nfz to gin zlewał mnie i nie sprawdzał czy pęcherzyk pękł.

    200909182441.png
    f2wli09kseu15yxf.png
    3jgxvfxmbborrgjh.png
  • gorgeous Autorytet
    Postów: 1145 839

    Wysłany: 24 maja 2015, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PeggyOlsen - a ile płacisz za jedną wizytę prywatnie? U nas teraz trochę ciężko, bo mąż kończy kurs i musi zdać egzamin, żeby dostać pracę, a ja kończę studia i od niedawna nie pracuję. Dlatego nie mogę pozwolić sobie na ciągłe wizyty u drogiego lekarza... O NFZ mogę sobie pomarzyć, bo w moim miasteczku robię usg raz w tygodniu w określony dzień na tak starym sprzęcie, że nie zauważyli nawet u mnie PCO, które jest widoczne gołym okiem.

    dxom9vvj2dzo2yyb.png
  • gorgeous Autorytet
    Postów: 1145 839

    Wysłany: 24 maja 2015, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JennyXS wrote:
    Przprszam że tak pytam, ale ile ważysz? Może być mniej więcej :) Chodzi mi o to że ja biorę po pół tebletki clo, bo mało ważę (niecałe 45 kg). Ginekolożka powiedziała że od kolejnego mogę brać całą, ale boi się że będzie za dużo pęcherzyków. Teraz jest jeden.

    A branie CLO jest uzależnione od wagi? Ważę ok. 58kg.

    dxom9vvj2dzo2yyb.png
  • JennyXS Autorytet
    Postów: 436 333

    Wysłany: 24 maja 2015, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gorgeous wrote:
    A branie CLO jest uzależnione od wagi? Ważę ok. 58kg.

    No właśnie podobno od wagi. I za mało ważę na całą tabletkę. Ale jak chcę to mogę spróbować, tylko przy ilości większej niż 3 pęcherzyki muszę przestać się starać. POza tym powiedziała że w ciąży bliźniaczej tez mogłoby mi być cięzko.

    A co do prywatnych wizyt to ja płacę za monitoring 80 zł a normalna wizyta 100 zł. Ale tyle płaciłam tylko za pierwszym razem. A za ostatni monitoring nie płaciłam wcale bo było opóźnienie :)

    200909182441.png
    f2wli09kseu15yxf.png
    3jgxvfxmbborrgjh.png
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 25 maja 2015, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płacę za USG 100zł.

    Dziwne z tą wagą, ja ważę 50kg i lekarz od razu dał mi 2 tabletki dziennie clo. Nic strasznego się nie stało, ładnie urósł mi pęcherzyk do 24mm.
    Ciekawa jestem co będzie w następnym cyklu, może też mi się rozkręcą za bardzo te pęcherzyki i trzeba będzie zmniejszyć dawkę.

    JennyXS, a Ty już po owulce? Pękł Ci ładnie pęcherzyk? Może gdzieś pisałaś, jeśli tak to zapomniałam, sorry :)

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • JennyXS Autorytet
    Postów: 436 333

    Wysłany: 25 maja 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PeggyOlsen ja ważę no 42-43 kg i biorę pół tabletki CLO. Myślę że od kolejnego spróbuję całą, wtedy pewnie urosną 2 pęcherzyki. Ja chyba już po owulce. Ginnekolożka mówiła piątek-sobota. Wydaję mi się że była w sobotę/nidzielę, chociaż OF wyznaczyło na piątek. Pewnie w czasie wpisywania kolejnych temp jeszcze się to zmieni. Mam iśc na monit sprawdzić czy pękł. Wybieram się w czwartek lub kolejny wtorek.

    Poprzednim razem pękł więc myślę że i tym razem tak będzie :)

    200909182441.png
    f2wli09kseu15yxf.png
    3jgxvfxmbborrgjh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2015, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołaczę się do Was bo ja ważę 54kg i biorę największą możliwą dawkę CLO, bo 2x1,5 tabletki więc myślę, że dawkowanie nie zależy od wagi.

  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 25 maja 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co lekarz to inne dawkowanie - jedni są ostrożni, inni dowalają od razu max dawkę :) Mój jest maksymalistą decydowanie, od razu 2 tabletki, od razu zastrzyk a nie czekanie czy pęcherzyk pęknie. Podoba mi się to, bo ja też taka jestem :D

    Idę jutro na monitoring, trzymajcie proszę kciuki żeby nie było torbieli-gigant :/

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2015, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy tej najwyższej dawce CLO miałam estradiol 2460 ng/ml! i w kolejnym cyklu lekarz powtarza tak dużą dawkę, co mnie trochę przeraziło, bo boję się przestymulować jajniki. Skoro jednak tak trzeba, żeby ciąża wskoczyła...będzie co ma być:) W każdym razie nie mam żadnych skutków ubocznych i chyba to jest najważniejsze. Życzę Wam wszystkim powodzenia:)

  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 26 maja 2015, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH, też nie miałam żadnych skutków ubocznych, dobrze się na tej dawce clo czułam. Dopytam dzisiaj lekarza czy w następnym cyklu też mam brać dwie tabletki - może się zlituje i każe po jednej brać.
    A bierzesz coś na tą hiperprolaktynemię? Też mi skacze PRL, ale lekarz na razie niczego nie zapisał.

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • JennyXS Autorytet
    Postów: 436 333

    Wysłany: 26 maja 2015, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PeggyOlsen jak po monitoringu? :)

    200909182441.png
    f2wli09kseu15yxf.png
    3jgxvfxmbborrgjh.png
  • michasia-K Autorytet
    Postów: 472 311

    Wysłany: 26 maja 2015, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    12dc

    1pęcherzyk prawie 17 mm a drugi 15mm.
    To mój drugi cykl z CLO.
    Ginekolog powiedział, że owulacja będzie.
    A Wy co sądzicie?

    klz915nmlia8kvj4.png

    m3sx43r8weulaext.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2015, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PeggyOlsen wrote:
    A bierzesz coś na tą hiperprolaktynemię? Też mi skacze PRL, ale lekarz na razie niczego nie zapisał.

    Tak, cały czas jestem na bromergonie, który zbił mi prolaktynę do 5ng/ml.

  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 26 maja 2015, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny, już chyba zdążyłaś przeczytać w innym wątku - do kitu :( W następnym cyklu dostanę większą dawkę zastrzyku.

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • gorgeous Autorytet
    Postów: 1145 839

    Wysłany: 26 maja 2015, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PeggyOlsen, u mnie jedno usg to koszt 150zł :(

    michasia-K, skoro gin powiedział, że owulacja będzie, to pewnie będzie :P

    dxom9vvj2dzo2yyb.png
  • Kamilam8 Autorytet
    Postów: 828 808

    Wysłany: 26 maja 2015, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    michasia-K wrote:
    12dc

    1pęcherzyk prawie 17 mm a drugi 15mm.
    To mój drugi cykl z CLO.
    Ginekolog powiedział, że owulacja będzie.
    A Wy co sądzicie?

    Według mnie wszystko dobrze wygląda. Mój lekarz byłby zadowolony :)

    ih9kcbx.png
  • tulipanna Autorytet
    Postów: 4719 2091

    Wysłany: 28 maja 2015, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    michasia-K wrote:
    12dc

    1pęcherzyk prawie 17 mm a drugi 15mm.
    To mój drugi cykl z CLO.
    Ginekolog powiedział, że owulacja będzie.
    A Wy co sądzicie?
    też myślę, że jest ok. Przy pcos trudniej idzie stymulacja, ale jest ładnie. Ja teraz będę zaczynała 6 cykl z clo (gdzie ta @?)ale tym razem robimy inseminację.Ja naturlnie mam owulację, więc clo działa na mnie jak szalone, ostatnio w 9 dc już dostałam zastrzyk z pregnylu biorąc 1 tabletkę. Też zaczynałam od połówki. A ilość clo nie zależy od wagi tylko od odpowiedzi jajników na stymulację i dotychczasowych problemów. Np. dziewczyny, które po monitach wiedzą ze nie mają owu wcale, zazwyczaj jak widzę zaczynają od 1-2 tabletek.I jeśli odpowiedzi brak, to lekarze albo zwiększają do 3 tabletek albo zmieniają lek na lamettę. Ja w pierwszym cyklu z clo miałam 2 pęcherzyki biorąc połówkę tabletki, potem zawsze jeden, w ostatnim cyklu przy całej tabletce też były dwa.Więc różnie to jest. Trzeba monitorować cykle i koniec.
    Gadałyście o cenach monitów. Ja zawsze za wizytę płacę 50 zł, jest w tym wizyta, monit i jak trzeba to badanie gin...przerażają mnie te wasze ceny..za wizytę z cytologią wziął 100 zł i za pierwszą, gdzie robił ten mega długi wywiad.

    wnid9vvjl1hs5kx5.png
    419005497f.png
  • natalica06 Autorytet
    Postów: 1445 504

    Wysłany: 28 maja 2015, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gadałyście o cenach monitów. Ja zawsze za wizytę płacę 50 zł, jest w tym wizyta, monit i jak trzeba to badanie gin...przerażają mnie te wasze ceny..za wizytę z cytologią wziął 100 zł i za pierwszą, gdzie robił ten mega długi wywiad.[/QUOTE]
    Ja muszę trochę zareklamować klinikę niepłodności, bo za monit - cały bez względu na ilość wizyt i USG zapłaciłam 135zł - miałam już 2 wizyty i czeka mnie następna w poniedziałek. Dziś nawet pielęgniarka zrobiła mi zastrzyk za free, tak się bałam kliniki, bo myślałam, że to zdzierstwo pieniędzy, a jak widać niekoniecznie

    201602111680.png
  • JennyXS Autorytet
    Postów: 436 333

    Wysłany: 29 maja 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalcia06 gdzie ta klinika? :)

    200909182441.png
    f2wli09kseu15yxf.png
    3jgxvfxmbborrgjh.png
  • natalica06 Autorytet
    Postów: 1445 504

    Wysłany: 29 maja 2015, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chodzę do Invimed Gdynia, ale raczej wszystkie Invimedy tak mają :)

    201602111680.png
‹‹ 27 28 29 30 31
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ