X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną DOSTINEX - czy któraś z Was brała?
Odpowiedz

DOSTINEX - czy któraś z Was brała?

Oceń ten wątek:
  • Staraczka26** Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 3 września 2016, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie głowę rozsadza... strasznie mnie boli i problem z ciśnienim.

  • elcia_aa Autorytet
    Postów: 402 431

    Wysłany: 5 września 2016, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsza dawkę wzięłam cała tabletkę , myślałam ze mi mózg rozsadzi. Zdecydowanie wystarczy pół a nawet ćwiartka bo dostinex super działa i bardzo szybko zbija PRL. Pózniej juz nie miałam żadnych objawów ale pierwszegontabsa bardzo złe wspominam.

    I i II IVF Medart Poznań
    III IVF NOVUM 5.01 transfer 2 groszków, 8dpt-30 11dpt-120, 35dpt mamy <3
    wwgzgzu37ir54715.png
  • megifroo Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 12 września 2016, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj zaczynam 0,5 tabletki x 2 w tygodniu na ten moment przez 8 tygodni mam brać i zobaczymy co dalej. Jestem ciekawa jak będę się czuła, bo endo mówiła, że z racji mojej hiperinsulinemi mogę mieć rano problemy ze wstawaniem, bo podobno cukier obniża i cieśnie ... zobaczymy jak będzie ;)

  • katrisia28 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 16 października 2016, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny zaczelam brac dostinex 2 tyg temu teraz zaczynam 3 tydzień 0,25 tab x 2 w tygodniu czuje sie dobrze. Moja prolaktyna po obciążeniu wynosiła nicałe 5000. Czy któraś z Was zafasolkowała przy tak wysokim prl??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2016, 21:26

    katrisia
    m7a4p3ocd1gbl1mx.png
  • katrisia28 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 21 października 2016, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m7a4p3ocd1gbl1mx.png

    katrisia
    m7a4p3ocd1gbl1mx.png
  • katrisia28 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 21 października 2016, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że dawno tu nikt nie zaglądał. Może natrafię na jakąś panią, która ma podobny problem.

    katrisia
    m7a4p3ocd1gbl1mx.png
  • Niedoczynna1 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 8 marca 2017, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalogowalam się tutaj żeby zmotywować was i zarazem o coś zapytać :)

    A więc, zacznę od tego, że od 2 lat lecze niedoczynność tarczycy a do tego pół roku temu zaczęłam leczyć hiperprolaktynemie Dostinexem- z dobrymi skutkami, bo jestem w upragnionej ciąży (4miesiąc), więc potwierdzam, że się da pomimo rozregulowanych cykli :)

    Jedyne co mnie bardzo martwi to fakt, że jeszcze do niedawna lekarz endokrynolog kazał mi brać dostinex pomimo ciąży, a niedawno dopiero powiedział, że mam odstawić, niby jestem pod stałą kontrolą endokrynologia i ginekolog, ale boję się czy ten dostinex nie mógł przypadkiem zaszkodzić mojemu maleństwu? Czy któraś wie coś o skutkach ubocznych, ale na dziecku, które noszę pod sercem?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedział, że lek mam odstawić od razu po pozytywnym teście ciążowym (endokrynolog tak samo zresztą). Nie przejmuj się na zapas, co lekarz to inna opinia.

    Dostinex ładnie mi zbił prolaktynę. Za pierwszym razem z 1500 (przed obciążeniem) do 300, teraz z 900 do 150. Łykam 0,5 tabletki w tygodniu, ale zapytam się na wizycie czy nie powinnam zmniejszyć teraz dawki.

    U nas ciąży jak nie było, tak nie ma. Ale u nas są jeszcze inne problemy, wysoka prolaktyna tylko tak dodatkowo ;)

  • Ylya Autorytet
    Postów: 555 1124

    Wysłany: 10 marca 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niedoczynna1 wrote:
    Zalogowalam się tutaj żeby zmotywować was i zarazem o coś zapytać :)

    A więc, zacznę od tego, że od 2 lat lecze niedoczynność tarczycy a do tego pół roku temu zaczęłam leczyć hiperprolaktynemie Dostinexem- z dobrymi skutkami, bo jestem w upragnionej ciąży (4miesiąc), więc potwierdzam, że się da pomimo rozregulowanych cykli :)

    Jedyne co mnie bardzo martwi to fakt, że jeszcze do niedawna lekarz endokrynolog kazał mi brać dostinex pomimo ciąży, a niedawno dopiero powiedział, że mam odstawić, niby jestem pod stałą kontrolą endokrynologia i ginekolog, ale boję się czy ten dostinex nie mógł przypadkiem zaszkodzić mojemu maleństwu? Czy któraś wie coś o skutkach ubocznych, ale na dziecku, które noszę pod sercem?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi

    nie martw się! Podobno własnie szybkie odstawianie po teście to podstawowy błąd, bo może Ci nagle skoczyć znowu PRL i pozamiata.. Mój gin-endo mi kazał brać dostinex chyba nawet do 8 czy 10 tygodnia ciąży, pół tabletki raz na tydzień. Było to już dawno temu w okresie leczenia niepłodności, no i ja na własną rękę (po kilku badaniach PRL) odstawiłam dostinex jeszcze przed ciążą (tak z kolei radził inny lekarz, zwariować można jakie oni mają poglądy od Sasa do lasa). Ale nie miałam po prostu dalszych wskazań. Natomiast teoria sprawdzonego i dobrego endo-gina była taka, że przerywamy stopniowo podczas końcówki I trymestru. A Ty w którym TC jesteś?

    hashi, mthfr a1298 c, (*) 16.X.14 5/6tc, IUI 19 X 2016 :-( , IUI 14 XII 2016 :) synek Dawid urodzony 9.9.2017 <3
  • mypianoisforsale Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)

    Mam 27 lat, bez dzieci, nie w ciąży.
    Biorę Dostinex od czterech tygodni. Na razie nie wiem jak zmienił się mój wskaźnik prolaktyny (badanie dopiero za 8 tygodni) ale był znacznie za wysoki na początku terapii (560% mojej normy).

    Mam do Was dwa pytania w związku z objawami, jakie mogą wystąpić podczas kuracji:

    1. Czy można drastycznie schudnąć? Jestem zdrowa, ważę normalnie ale od drugiego tygodnia brania Dostinexu schudłam 3 kilo jedząc normalnie. Muszę zaznaczyć, że nie jest to pożądany dla mnie efekt ponieważ trenuję i nie podoba mi się redukcja masy mięśniowej, jeśli taka się zdarzy. Na razie (tak myślę) mięśni nie ubyło ale boję się, że lada moment.

    2. Czy miałyście problemy ze spaniem? Endokrynolog konkretnie kazała mi brać Dostinex między 21:00 a 22:00 i nawet jeśli kładę się spać nieco później, np. przed północą, mam problem z zaśnięciem przez kilka godzin.

    Dziękuję :)

    ..
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łykam Dostinex od pół roku i nie zauważyłam zadnych skutków ubocznych. Nie schudłam, nie mam problemów ze snem. Ale ja przyjmuję małą dawkę - 1/4 tabletki/tydz.

  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 26 lipca 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy któraś z Was ma na zbyciu dostinex??

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2017, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będąc u ginekologa mogę wziąć receptę. Na zbyciu nie mam.

  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 5 września 2017, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) Jak długo brałyście Dostinex? Czy po odstawieniu prolaktyna znowu wzrosła? Miałyście problemy kardiologiczne? Ja biorę od października 2016, bez leczenia miałam wyjściową prolaktynę 40 ng/ml (3-9 d.c.), w czerwcu 2017 po raz pierwszy od dawna wyszła mi w normie: 12,60 (6 d.c.). Teraz biorę 1/4 tab. co 4 dni i powoli mam odstawiać, ale nadal nie jestem w ciąży, a mąż ma kiepskie wyniki nasienia...

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 7 września 2017, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupie Dostinex,PILNE. Prosze o kontakt na priv.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2017, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogę sprzedać 1 tabletkę, ale wyślę dopiero w sobotę.

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 7 września 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara,

    Masz tylko 1 tabletke na sprzedaz czy tylko mozesz 1 sprzedac?

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 7 września 2017, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 3 tabletki, mi się nie przydadzą w najbliższym czasie

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dokładnie 1 i 3/4 ;) Ale te pokrojone już dla siebie zostawię ;)

  • Malinka82 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 14 września 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostinex jak dla mnie jest najłagodniejszy. Większość kobiet nie ma po nim skutków ubocznych w przeciwieństwie do Parlodel-u, czy Bromergon-u. Ja 5 tyg umierałam na ból jelit, głowy, mdłości, poty nadwrażliwość na zapachy. Schudłam 5 kg - nie mogłam nawet pomyśleć o jedzeniu buu...Na mnie Dostinex dobrze działa, włosy mniej wypadają i prolaktyna sie obniżyło. Tylko nie wiem, skąd ten mlekotok w jednej piersi znowu wrócił? Nie chce myśleć o guzie przysadki, bo podobno przy nim PRL po obciążeniu nie podnosci sie za bardzo, ja u mnie przy zmianach hormo.

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ