X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Dr Laura Grześkowiak - Poznań
Odpowiedz

Dr Laura Grześkowiak - Poznań

Oceń ten wątek:
  • Magda25 Autorytet
    Postów: 358 116

    Wysłany: 22 kwietnia 2023, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polcia891 wrote:
    Glucophage też miałam przepisany od Laury. Wcześniej nie brałam żadnych tabletek i zaszłam tak na prawdę. Teraz przyjmuje fertistim taki suplement diety ma w sobie witaminę d witaminę b6 wszelkie filialny inozytol

    Rób jak uwazasz. Ja bym gryzla dalej temat by nie miec kolejnego poronienia. Ale kazdy jest inny.

  • IlonaQ Ekspertka
    Postów: 220 95

    Wysłany: 27 kwietnia 2023, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też zaczęłam przygodę z wizytami u Dr Laury. U nas jest tak, że przez 4,5 roku jeszcze nigdy nie byłam w ciąży.. mam nadzieję, że Pani Doktor nam pomoże..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2023, 10:59

    Starania od Września 2018❤️‍🩹
  • Magda25 Autorytet
    Postów: 358 116

    Wysłany: 27 kwietnia 2023, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IlonaQ wrote:
    Hej, ja też zaczęłam przygodę z wizytami u Dr Laury. U nas jest tak, że przez 4,5 roku jeszcze nigdy nie byłam w ciąży.. mam nadzieję, że Pani Doktor nam pomoże..

    Masz teraz kuracje antywirusowa i zakaz starań na ten czas czy od razu leki immunologiczne?

  • IlonaQ Ekspertka
    Postów: 220 95

    Wysłany: 27 kwietnia 2023, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam końcówkę kuracji i jestem po 1 intralipidzie. To taki standardowy proces? :D

    Starania od Września 2018❤️‍🩹
  • aniusienka Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 28 kwietnia 2023, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polcia891 wrote:
    Czekam na dobre wieści 😁
    10dpo i test negatywny wiec pewnie nic z tego nie bedzie...
    Nie ogarniam tego.
    Trzeba bedzie dalej sie badac. Choc juz niewiele tego zostało.

  • Polcia891 Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 28 kwietnia 2023, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniusienka wrote:
    10dpo i test negatywny wiec pewnie nic z tego nie bedzie...
    Nie ogarniam tego.
    Trzeba bedzie dalej sie badac. Choc juz niewiele tego zostało.
    Oj przykro mi 😟 trzeba być dobrej myśli ale nie umiem pomoc sama jestem bezradna ☹️

  • aniusienka Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 28 kwietnia 2023, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze jutro pojadę na betę dla pewności że nic nie drgnęło.
    No i jeszcze raz spróbuje za miesiąc. Jak nie pójdzie to znaczy że jest jeszcze inny problem.

  • Polcia891 Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 28 kwietnia 2023, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniusienka wrote:
    Jeszcze jutro pojadę na betę dla pewności że nic nie drgnęło.
    No i jeszcze raz spróbuje za miesiąc. Jak nie pójdzie to znaczy że jest jeszcze inny problem.
    No a jak brałaś ? Mi Laura kazała 10 dni przed miesiączką stosować

  • aniusienka Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 29 kwietnia 2023, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mi wyszło od 9 dnia przed miesiączką. Tak liczylam aby zaczac przed czasem implantacji, czyli przed 6 dobą po owulacji. Bo heparyna dziala 24h wiec wcześniej tez nie bylo sensu zaczynac

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 358 116

    Wysłany: 29 kwietnia 2023, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniusienka wrote:
    No to mi wyszło od 9 dnia przed miesiączką. Tak liczylam aby zaczac przed czasem implantacji, czyli przed 6 dobą po owulacji. Bo heparyna dziala 24h wiec wcześniej tez nie bylo sensu zaczynac

    A jakie masz wskazania do heparyny? Bo jesli V leiden albo zespol antyfosfolipidowy to dawka Laury 0.2 jest za mala. A jak mutacje pai czy mthfr to ok. A mialas intralipid? Bo heparyna nie poprawia znacznie wskaznika implantacji, za to intralipid juz jak najbardzuej😊a omega 3 bierzesz? A jak z KIRami? Badalas to? Bo yo tez wazne, ale Laura akurat tego nie ogarnia:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2023, 20:07

  • aniusienka Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 1 maja 2023, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam pai homo i obniżone białko s troche.
    U Laury mialam tylko jedną teleporade i zrezygnowalam wiec nie miałam żadnych kroplówek. Omega biore.
    Laura zalecila mi tylko badanie nk i antyHLA. Gdzie to drugie uznalalam za wyrzucanie pieniedzy w błoto bo caly internet nie wie jak to sie ma do niepłodności.
    Wlasnie wolę tą kasę wydac na kiry i hla-c. Jeszcze nie robilam ale juz upatrzylam pakiet.
    Potem jeszcze by mi zostalo troche immunologi profil limfocytarny, cross match, allo mlr...

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 358 116

    Wysłany: 1 maja 2023, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniusienka wrote:
    Ja mam pai homo i obniżone białko s troche.
    U Laury mialam tylko jedną teleporade i zrezygnowalam wiec nie miałam żadnych kroplówek. Omega biore.
    Laura zalecila mi tylko badanie nk i antyHLA. Gdzie to drugie uznalalam za wyrzucanie pieniedzy w błoto bo caly internet nie wie jak to sie ma do niepłodności.
    Wlasnie wolę tą kasę wydac na kiry i hla-c. Jeszcze nie robilam ale juz upatrzylam pakiet.
    Potem jeszcze by mi zostalo troche immunologi profil limfocytarny, cross match, allo mlr...

    O tym anty hla i anty mica sa jakies badania, ale z drugiej strony kazda kobieta po ciazy to ma,.a mimo wszystko zachodzi w ciaze. Laura pewnie to testuje. Tyle ze to testowanie dyzo kosztuje pacjenta. Wazniejszy jest cross match, bo pokazuje ewentualna alergie na partnera.
    Tak, ten zesraw, ktory planujesz zrobic juz duzo pokaze.

    aniusienka lubi tę wiadomość

  • Tośka90 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 6 maja 2023, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nath wrote:
    Większość z tych lekarzy nie potrafiła pomóc, A naprotechnologow traktują jak szamanów. Ale w poprzedniej ciąży jak wiedziałam że lekarze mówią głupoty to dr Laura mi pomogła. Może czasami wypisuje leki na wyrost ale skoro przez tyle lat nie udało się ustalić przyczyny to nie wiadomo co jest na rzeczy A jakoś pierwsza ciążę na tych lekach spokojnie odniosłam.

  • Tośka90 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 6 maja 2023, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej, chciałabym zahaczyć o wątek leków, jakie przepisuje dr Laura. Jestem w 11 tc, mam przepisany na dodatnie ANA m.in. Encorton w dawce 10mg, Sulfasalzin 500 mg i neoparin na mutacje. Mój ginekolog również puka się w głowę namawiając mnie na odstawienie głównie encorton tłumacząc, że szkodzę dziecku.
    Jestem rozbita na maxa. Mogę wiedzieć jaka dawkę przyjmowałaś/przyjmujesz? I czy dzidzia jest zdrowa??
    Pzdr !

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 358 116

    Wysłany: 6 maja 2023, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tośka90 wrote:
    Hej hej, chciałabym zahaczyć o wątek leków, jakie przepisuje dr Laura. Jestem w 11 tc, mam przepisany na dodatnie ANA m.in. Encorton w dawce 10mg, Sulfasalzin 500 mg i neoparin na mutacje. Mój ginekolog również puka się w głowę namawiając mnie na odstawienie głównie encorton tłumacząc, że szkodzę dziecku.
    Jestem rozbita na maxa. Mogę wiedzieć jaka dawkę przyjmowałaś/przyjmujesz? I czy dzidzia jest zdrowa??
    Pzdr !


    A jak wysokie masz miano ANA? Encorton ma działanie toksyczne na płod i moze powodowac wady, ma takie działanie, są na ten temat zagraniczne badania. Jednak na szczescie on w bardzo malej ilosci przenika przez lozysko, dlatego rzadko slyszy sie, by ktos faktycznie urodzil po nim chore dziecko. Zawsze trzeba rozwazyc plusy i minusy. To czy mialas poronienia wczesniej itp., ANA przestają się liczyć po 15 tyg, wtedy powinno się odstawiac sterydy.
    Neoparin nie zaszkodzi, to warto brać. Podobnie jak Acard.

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 358 116

    Wysłany: 6 maja 2023, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze jedna wazna rzecz w 1 trymestrze: sulfazalzin i encorton utrudniaja wchlanianie kwasu foliowego,.dlatego 400 mikrogramow to moze byc za malo u osob z muracja homozygotyczna mthfr i powinny znacznie przy tym leku zwiekszyc ilosc kwasu foliowego. Ja do encortonu biore 1200-1600 mikrogramow kwasu foliowego na wszelki wypadek.

  • Tośka90 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 6 maja 2023, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    A jak wysokie masz miano ANA? Encorton ma działanie toksyczne na płod i moze powodowac wady, ma takie działanie, są na ten temat zagraniczne badania. Jednak na szczescie on w bardzo malej ilosci przenika przez lozysko, dlatego rzadko slyszy sie, by ktos faktycznie urodzil po nim chore dziecko. Zawsze trzeba rozwazyc plusy i minusy. To czy mialas poronienia wczesniej itp., ANA przestają się liczyć po 15 tyg, wtedy powinno się odstawiac sterydy.
    Neoparin nie zaszkodzi, to warto brać. Podobnie jak Acard.

    Jedno poronienie, później 3 lata bezowocnych starań. ANA słabo dodatnie 1:160. Co do większej dawki kwasu foliowego.. jestem w 11 tygodniu, a dopiero kilka dni temu wyczytałam, że dobrze by było zwiększyć jego dawkę..

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 358 116

    Wysłany: 6 maja 2023, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tośka90 wrote:
    Jedno poronienie, później 3 lata bezowocnych starań. ANA słabo dodatnie 1:160. Co do większej dawki kwasu foliowego.. jestem w 11 tygodniu, a dopiero kilka dni temu wyczytałam, że dobrze by było zwiększyć jego dawkę..

    To ANA malutkoe masz. Ja mam tez male 1:320, to nie zagraza bardzo😊a badala Ci dr anty Hla? Bo ia mam podobna historie do Twojej, jestem po poronieniach.
    Dlugo leczylas sie u dr Laury zanim zaskoczylo?

  • Tośka90 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 6 maja 2023, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam, anty-mica wyszły dodatnie.
    Wybieram się do immunologa na konsultacje, czy bezpieczniej odstawić encorton, czy raczej przyjmować. Nie wiem czy coś doradzi.. planujesz odstawić encorton ok. 14-15 tyg?

    U nas zaskoczyło dosyć szybko, po niecałych 3 mies.

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 358 116

    Wysłany: 6 maja 2023, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tośka90 wrote:
    Robiłam, anty-mica wyszły dodatnie.
    Wybieram się do immunologa na konsultacje, czy bezpieczniej odstawić encorton, czy raczej przyjmować. Nie wiem czy coś doradzi.. planujesz odstawić encorton ok. 14-15 tyg?

    U nas zaskoczyło dosyć szybko, po niecałych 3 mies.

    Tez wyszly mi dodatnie. Encorton trzeba odstawiac stopniowo,.tego nie robi sie nagle, bo moga byc powiklania typu zespol Cushinga (bawoli kark, szczuple rece,.nogi,.duzy brzuch,.okragla twarz) lub inne. Najlepiej tydzien brac 7,5, potem znow tydzien 5, a potem 5 dni 2,5 mg i dopiero odstawiac.

    Fajnie, ze szybko sie udalo😊a bralas intralipid?

‹‹ 7 8 9 10 11
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ