X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Dr Paśnik

Oceń ten wątek:
  • Kaja 356 Znajoma
    Postów: 22 4

    Wysłany: 17 kwietnia, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaja 356 wrote:
    Też miałam podobny i dostałam antybiotyki na 10 dni od docenia. Znalazłam swoje wyniki
    Cross match mam 33,8 %
    A allo mlr 40.8 %

    Nie wiem czy to pomogło ale jestem w ciąży. Transfer ostatniego zarodka jak narazie udany.

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3625 1860

    Wysłany: 18 kwietnia, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie czy immunosupresję stosuje się w jednym cyklu przez 14 dni czy w tych trzech ? Mogłyscie się starać w tym samym cyklu czy leczenie było miesiąc przed podejściem do Waszych starań? Mam w zaleceniu equoral i encorton na immunosupresję. Dostałam zalecenie na te leki jeśli nie będzie stanu zapalnego w biopsji endometrium z oceną komórek CD138 bo jeśli będzie stan zapalny to mam zalecenie antybiotyków tarivid oraz metronidazol .

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • CulturalJelly35 Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 21 kwietnia, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaja 356 wrote:
    Nie wiem czy to pomogło ale jestem w ciąży. Transfer ostatniego zarodka jak narazie udany.


    @Kaja 356 jakie zalecenia dostalas od dr Pasnika? mam identyczne Allo MLR i cross match tez powyzej 40%. Poprzedni lekarz immunolog nic nie zalecal. Ciekawa jestem co zalecilby dr Pasnik, ale oczywiscie terminy wizyt sa nieludzkie

    '88 - Ja, '87 - On ✔️

    2022:
    Styczeń - rozpoczęcie starań
    Listopad: rozpoczęcie IVF , 6 zarodków AA
    FET I - poronienie 6tc

    2023:
    01 - FET II - 2 zarodki ❌️
    02 - biopsja i seria badań immonologicznych (KIR Bx, wysokie NK z biopsji, CD138 - antybiotyk)
    03 - FET III❌️
    04 - Histeroskopia i biopsja endometrium (wykryto mikropolipy i stan zapalny wciąż jest)
    05 - leczenie antybiotykami
    06 - FET IV, hcg 0 ❌️, laparoskopia endometriozy (1 st), stan zapalny wyleczony
    07 - ciąża naturalna, poronienie zatrzymane 8t
    09-12.23 - przerwa w staraniach

    2024:
    IVF2 - 6 zdrowych zarodków AA, po PGT
    FET1 - puste jajo 6c

    Allo MLR - 38%, Cross Match - 41% - czyżby immunologia to byl ten trop?
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3625 1860

    Wysłany: 21 kwietnia, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CulturalJelly35 wrote:
    @Kaja 356 jakie zalecenia dostalas od dr Pasnika? mam identyczne Allo MLR i cross match tez powyzej 40%. Poprzedni lekarz immunolog nic nie zalecal. Ciekawa jestem co zalecilby dr Pasnik, ale oczywiscie terminy wizyt sa nieludzkie

    Ja mam allo 37.3 % a cross-match 33.2% byłam na wizycie w czwartek to odniósł się że allo pokazuje że organizm próbuje zaakceptować ciążę a z drugiej strony cross jest wysoki i ją atakuję. Zalecił żeby zrobić histeroskopię z pobraniem biopsji endometrium oraz oceną komórek CD138 . Jeśli wyjdzie stan zapalny to napisał mi w zaleceniu ze antybiotykoterapia 10-14dni tarivid oraz metronidazol. A jeśli nie będzie stanu zapalnego to immunosupresja przez 14 dni equoralem i encortonem.

    CulturalJelly35 lubi tę wiadomość

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Kaja 356 Znajoma
    Postów: 22 4

    Wysłany: 21 kwietnia, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CulturalJelly35 wrote:
    @Kaja 356 jakie zalecenia dostalas od dr Pasnika? mam identyczne Allo MLR i cross match tez powyzej 40%. Poprzedni lekarz immunolog nic nie zalecal. Ciekawa jestem co zalecilby dr Pasnik, ale oczywiscie terminy wizyt sa nieludzkie

    W styczniu miałam teleporadę Miałam antybiotyki na 10 dni tarivid oraz metronidazol . brałam je w lutym(nie podał konkretnego terminu żeby je wziąć) i kazał w ciągu trzech miesięcy podejść do transferu bo allo mlr jest zmienne. Zalecił też acard i encorton do transferu i biorę je nadal.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia, 20:40

    CulturalJelly35 lubi tę wiadomość

  • Lwica_Lewka Znajoma
    Postów: 17 5

    Wysłany: 23 kwietnia, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    dopiero zaczynam badać immunologię i wybieram się na wizytę do doc. P, dlatego chcę być przygotowana na pierwszą wizytę.
    Mam już Kiry, HLA-C, test CBA(cytokiny) i chciałabym zbadać komórki NK, ale nie mam pojęcia, które wybrać badanie.

    Chodzi mi o nazwę, bo różne nazwy pojawiają się w laboratoriach, np. IMK, subpopulacje limfocytów itd. I jeśli któraś z Was robiła, to jaki jest mniej więcej koszt?

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3625 1860

    Wysłany: 23 kwietnia, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lwica_Lewka wrote:
    Dziewczyny,
    dopiero zaczynam badać immunologię i wybieram się na wizytę do doc. P, dlatego chcę być przygotowana na pierwszą wizytę.
    Mam już Kiry, HLA-C, test CBA(cytokiny) i chciałabym zbadać komórki NK, ale nie mam pojęcia, które wybrać badanie.

    Chodzi mi o nazwę, bo różne nazwy pojawiają się w laboratoriach, np. IMK, subpopulacje limfocytów itd. I jeśli któraś z Was robiła, to jaki jest mniej więcej koszt?


    Ja robiłam przez test dna koszt 450 zł i nazywa się to immunofenotyp

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Lwica_Lewka Znajoma
    Postów: 17 5

    Wysłany: 23 kwietnia, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Ja robiłam przez test dna koszt 450 zł i nazywa się to immunofenotyp
    Dziękuję 🤗

    Patisonek 25 lubi tę wiadomość

  • Appsovaa Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 24 kwietnia, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Kaja 356 wysłałam Ci zaproszenie bo mam pytanie o antybiotyki. Mam podobne zalecenia 🙂

  • Kaja 356 Znajoma
    Postów: 22 4

    Wysłany: 24 kwietnia, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Appsovaa wrote:
    @Kaja 356 wysłałam Ci zaproszenie bo mam pytanie o antybiotyki. Mam podobne zalecenia 🙂
    Ale gdzie bo ja nie bardzo ogarniam to forum 😀

  • Kaja 356 Znajoma
    Postów: 22 4

    Wysłany: 24 kwietnia, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaja 356 wrote:
    Ale gdzie bo ja nie bardzo ogarniam to forum 😀
    Dobra już ogarnęłam

  • Appsovaa Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 24 kwietnia, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaja 356 wrote:
    Dobra już ogarnęłam

    Dzięki ♥️, prawdopodobnie wysłałam wiadomość. Ja też nie ogarniam tego forum 😅

  • aaguushh Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 25 kwietnia, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaja 356 wrote:
    W styczniu miałam teleporadę Miałam antybiotyki na 10 dni tarivid oraz metronidazol . brałam je w lutym(nie podał konkretnego terminu żeby je wziąć) i kazał w ciągu trzech miesięcy podejść do transferu bo allo mlr jest zmienne. Zalecił też acard i encorton do transferu i biorę je nadal.

    Podczytuję Was dziewczyny i mam pytanie odnośnie tych antybiotyków na stan zapalny endometrium. Pierwszą wizytę u doc. Paśnika mam wyznaczoną na 22 maja, ale ginekolog po histeroskopii z pobraniem CD56 i CD138 dzwonił do mnie wczoraj z wynikiem i też zalecił mi tarivid i metronidazol przez 10 dni dwa razy dziennie po jednej tabletce oba. Wyszedł mi lekki stan zapalny (dopuszczalne niby jest 2, a ja mam 3). Zapomniałam tylko spytać czy mam te antybiotyki brać łącznie - rano i wieczorem obie tabletki naraz czy na przykład wsiąść tarivid, a po dwóch godzinach metronidazol. Możesz mi napisać jak ty przyjmowałaś?

  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1192 676

    Wysłany: 25 kwietnia, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam 2 na raz ale trzeba pamiętać żeby jakiś probiotyk brać dopochwowo☺

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • Kaja 356 Znajoma
    Postów: 22 4

    Wysłany: 25 kwietnia, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaguushh wrote:
    Podczytuję Was dziewczyny i mam pytanie odnośnie tych antybiotyków na stan zapalny endometrium. Pierwszą wizytę u doc. Paśnika mam wyznaczoną na 22 maja, ale ginekolog po histeroskopii z pobraniem CD56 i CD138 dzwonił do mnie wczoraj z wynikiem i też zalecił mi tarivid i metronidazol przez 10 dni dwa razy dziennie po jednej tabletce oba. Wyszedł mi lekki stan zapalny (dopuszczalne niby jest 2, a ja mam 3). Zapomniałam tylko spytać czy mam te antybiotyki brać łącznie - rano i wieczorem obie tabletki naraz czy na przykład wsiąść tarivid, a po dwóch godzinach metronidazol. Możesz mi napisać jak ty przyjmowałaś?
    Brałałam na raz i też kupiłam probiotyk doustnie i lactowaginal też brałam

  • Kasztanka Koleżanka
    Postów: 45 7

    Wysłany: 25 kwietnia, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie czy immunosupresję stosuje się w jednym cyklu przez 14 dni czy w tych trzech ? Mogłyscie się starać w tym samym cyklu czy leczenie było miesiąc przed podejściem do Waszych starań? Mam w zaleceniu equoral i encorton na immunosupresję. Dostałam zalecenie na te leki jeśli nie będzie stanu zapalnego w biopsji endometrium z oceną komórek CD138 bo jeśli będzie stan zapalny to mam zalecenie antybiotyków tarivid oraz metronidazol .

    Immunosupresja się stosuje w jednym cyklu i tak żeby nie przekładać leków jeszcze na następny. I po tym 3 miesiąca na starania Staraliśmy w tym samym. P. mówił że można ale działać zaczyna od następnego cyklu

    Patisonek 25 lubi tę wiadomość

  • aaguushh Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 25 kwietnia, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212, Kaja356 dziękuję Wam bardzo. Mam kupiony probiotyk doustny. Pani w aptece powiedziała, że jest bardzo dobry. Mam go brać dwa razy dziennie. Ale teraz to się jeszcze zastanawiam czy nie dokupić dopochwowego dodatkowo.

  • meerici Autorytet
    Postów: 440 408

    Wysłany: 25 kwietnia, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, proszę pomóżcie, bo spać nie mogę 🤦🏼‍♀️czy według Was mogę zrobić badanie immunofenotypu w cyklu najprawdopodobniej bezowulacyjnym? (Testy owu wychodziły pozytywnie przez 9 dni). Aktualnie czuję, że okres pojawi się do 3-4 dni.

  • KasiaD Koleżanka
    Postów: 55 33

    Wysłany: 1 maja, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Golkoska wrote:
    Dziewczyny, która z Was zdecydowała się na szczepienia? Chodzi mi o naturalne starania. Allo mam 0%. Na cross właśnie kończę immunopresje.

    Ja przy allo 0% zdecydowałam się na szczepienia (docent zlecił 3 szczepienia co 3 tygodnie). W poniedziałek przyjęłam pierwszą dawkę.

    Lwica_Lewka lubi tę wiadomość

    Kasia
  • Woczekiwaniu Ekspertka
    Postów: 163 82

    Wysłany: 1 maja, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co miałyście zalecone na komórki NK w macicy i ile miałyście komórek?

    On 33: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21

    Ona 30: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    11/2023
    IVF Reprofit Ostrava Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych,
    ❄️1 zarodek przetrwał do 6 doby, po badaniu PGT mamy zdrowy zarodek

    02/2024
    ❌stan zapalny endometrium 6/1 HPF
    ❌podwyższone komórki NK w macicy 60/1HPF, około 210mm2- badanie w 10dc
‹‹ 61 62 63 64 65
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ