Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Dr.Sydor immunolog aktualności
Odpowiedz

Dr.Sydor immunolog aktualności

Oceń ten wątek:
  • melody_ Przyjaciółka
    Postów: 77 22

    Wysłany: 10 stycznia 2025, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qwerty1983 wrote:
    Czy byli badane zarodki przed transferem? Podejrzewam że nie. No to prawdopodobnie przez to poroniła, bo była wada genetyczna.

    Nie badaliśmy zarodków, lekarz nie zalecał, bo podobno nie widział wskazań.
    Czekamy na wyniki badania genetycznego i mam nadzieję, że trochę nam to rozjaśni sytuację.
    Jeżeli wyjdzie, że zarodek miał wadę to jakie zrobiłybyście dodatkowe badania?

  • Qwerty1983 Koleżanka
    Postów: 77 16

    Wysłany: 11 stycznia 2025, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melody_ wrote:
    Nie badaliśmy zarodków, lekarz nie zalecał, bo podobno nie widział wskazań.
    Czekamy na wyniki badania genetycznego i mam nadzieję, że trochę nam to rozjaśni sytuację.
    Jeżeli wyjdzie, że zarodek miał wadę to jakie zrobiłybyście dodatkowe badania?

    Ile masz lat? Ty i twój partner?

  • melody_ Przyjaciółka
    Postów: 77 22

    Wysłany: 12 stycznia 2025, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qwerty1983 wrote:
    Ile masz lat? Ty i twój partner?

    Ja 32 lata, partner 35.

  • MalaMiMi Autorytet
    Postów: 262 146

    Wysłany: 13 stycznia 2025, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qwerty1983 wrote:
    Czy byli badane zarodki przed transferem? Podejrzewam że nie. No to prawdopodobnie przez to poroniła, bo była wada genetyczna.

    Nie każde poronienie wynika z wady genetycznej zarodka .

  • MalaMiMi Autorytet
    Postów: 262 146

    Wysłany: 13 stycznia 2025, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melody_ wrote:
    Nie badaliśmy zarodków, lekarz nie zalecał, bo podobno nie widział wskazań.
    Czekamy na wyniki badania genetycznego i mam nadzieję, że trochę nam to rozjaśni sytuację.
    Jeżeli wyjdzie, że zarodek miał wadę to jakie zrobiłybyście dodatkowe badania?

    Pomyślałbym o kariotypach jeśli nie były badane. Podobno można badac zamrożone zarodki ale musiałabyś o tym poczytać bo nie zagłębiałam się w temat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2025, 09:54

  • melody_ Przyjaciółka
    Postów: 77 22

    Wysłany: 13 stycznia 2025, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaMiMi wrote:
    Pomyślałbym o kariotypach jeśli nie były badane. Podobno można badac zamrożone zarodki ale musiałabyś o tym poczytać bo nie zagłębiałam się w temat.

    Można ale niestety wiązałoby się to z dużą ingerencją i prawdopodobieństwem uszkodzenia :( rozmrożenie jak i samo badanie jest dla nich w jakiś sposób inwazyjne, potem kolejne zamrożenie i rozmrożenie do podania tak samo, niestety najlepiej badać już na samym początku jeszcze przed zamrożeniem. Mamy wykupione kariotypy bo była akurat promocja w alab i udało się kupić dwa za 500 zł, czekamy teraz tylko na wynik badania zarodka chyba że jutro na wizycie dr S poleci i tak je wykonać to działamy 💪

  • Qwerty1983 Koleżanka
    Postów: 77 16

    Wysłany: 13 stycznia 2025, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melody_ wrote:
    Ja 32 lata, partner 35.

    Jeszcze młodzi, ale nawet u młodych i zdrowych mogą być zarodki z wadami genetycznymi. Ja mam 41, partner 40, po ostatniej stymulacji mieliśmy 4 zarodki, 2 dobre, 2 z wadami genetycznymi. Kariotypu mamy prawidłowe. Powodzenia.

  • Inkez Ekspertka
    Postów: 158 107

    Wysłany: 15 stycznia 2025, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melody_ wrote:
    Można ale niestety wiązałoby się to z dużą ingerencją i prawdopodobieństwem uszkodzenia :( rozmrożenie jak i samo badanie jest dla nich w jakiś sposób inwazyjne, potem kolejne zamrożenie i rozmrożenie do podania tak samo, niestety najlepiej badać już na samym początku jeszcze przed zamrożeniem. Mamy wykupione kariotypy bo była akurat promocja w alab i udało się kupić dwa za 500 zł, czekamy teraz tylko na wynik badania zarodka chyba że jutro na wizycie dr S poleci i tak je wykonać to działamy 💪
    Jak po wizycie u lekarza? Dowiedzieliście się czegoś nowego?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2025, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miała któraś z Was w 3 trymestrze ciąży ddimery ponad 2000, co dr Sydor na to? 🧐

  • melody_ Przyjaciółka
    Postów: 77 22

    Wysłany: 20 stycznia 2025, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inkez wrote:
    Jak po wizycie u lekarza? Dowiedzieliście się czegoś nowego?

    W sumie nie dużo.
    Na podstawie badań, które wykonałam wykluczył zespół anty-fosfolipidowy, ale w sumie po wynikach wiedziałam że są w normie.

    Doktor zalecił wykonać kariotypy, KIR, allo-MLR i czekamy teraz na wyniki.

    Niestety otrzymałam informację, że nie dowiemy się co się wydarzyło z zarodkiem bo materiał nie nadaje się do oceny. Trochę mnie to zastanawia, ponieważ płeć została określona a sam materiał do oceny genetycznej był przygotowany przez szpital, gdzie poinformowali nas że materiał został przez nas dobrze „zebrany”.
    Odebraliśmy też wynik z his-pat, nie było zaśniadu.
    Doktor zalecił też wysłanie bloczka do patomorfologii w Krośnie bo podobno tam oceniają co zadziało się między łożyskiem a macicą jeżeli w badaniu genetycznym wyszłoby że zarodek był zdrowy, ale teraz w sumie nie wiem co robić bo może faktycznie była jakaś wada genetyczna..

  • Valletta Autorytet
    Postów: 2059 3556

    Wysłany: 22 stycznia 2025, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak Wasze doświadczenia z ew.kontaktem z Dr.S?
    Po nieudanym transferze w zeszłym roku dostaliśmy zalecenia do nowego (m.in accofil 5 dni przed transferem i później co kilak dni dawka). Pewnie jak większość z Was - jest zalecenie, aby kontrolować morfologię.
    Nie doszłam do momentu,żeby transfer się udał, ale zastanawiam się co jeżeli beta będzie rosnąć i leukocyty też.. a z dr.S zero kontaktu i lista oczekujących na wizytę.
    Macie jakieś doświadczenia, co wtedy robić ?:)

    👩36l endometrioza, niedoczynność tarczycy, Amh 0.9 🧔🏻‍♂️35l zdrowy

    🖇 Starania z przerwami od 10/2019
    🩺 2021-2023 leczenie endometriozy (III laparoskopie, 6m sztucznej menopauzy 💉Zoladex).

    ☘️ I IVF 07/2023 ❄️
    08/2023 - histeroskopia diagnostyczna, NK, CD138, EndoBiome, próbny transfer. Leczenie stanu zapalnego endometrium 💊
    FET- 03/2024 - 6dpt - 7.2, 8dpt - 31,30- cb 💔 (accofil)
    ☘️ II IVF 11/2024 ❄️ - ET <2.3 (accofil, encorton, neoparin, acard, intralipid).

    ☘️ III IVF 02/2025 ❄️ - ET <2.3 (accofil, encorton, neoparin, acard, atosiban)
    🍀 IV IVF 04/2025 ❄️❄️ - FET 22/04 ❄️- 6dpt - ⏸ 7dpt - 52 🥹, 10dpt - 236 🥹 13dpt - 1362, 16dpt - 5134 (acard, neoparin, prograf, accofil, 2x immunoglobuliny).

    4 IVF / 4 transfery / jeden 4BB -Baby Girl 🩷 🍼

    Styczeń 2026 - jest już z nami 🫠✨🩷
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2025, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Valletta wrote:
    Jak Wasze doświadczenia z ew.kontaktem z Dr.S?
    Po nieudanym transferze w zeszłym roku dostaliśmy zalecenia do nowego (m.in accofil 5 dni przed transferem i później co kilak dni dawka). Pewnie jak większość z Was - jest zalecenie, aby kontrolować morfologię.
    Nie doszłam do momentu,żeby transfer się udał, ale zastanawiam się co jeżeli beta będzie rosnąć i leukocyty też.. a z dr.S zero kontaktu i lista oczekujących na wizytę.
    Macie jakieś doświadczenia, co wtedy robić ?:)

    Doświadczenia nie, ale z innych wątków wiem, że trzrba go po prostu bombardować sms z dopiskiem, że ciąża i pilne i telefonami 😊

    Valletta lubi tę wiadomość

  • Valletta Autorytet
    Postów: 2059 3556

    Wysłany: 22 stycznia 2025, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Doświadczenia nie, ale z innych wątków wiem, że trzrba go po prostu bombardować sms z dopiskiem, że ciąża i pilne i telefonami 😊

    dziękuję :)

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    👩36l endometrioza, niedoczynność tarczycy, Amh 0.9 🧔🏻‍♂️35l zdrowy

    🖇 Starania z przerwami od 10/2019
    🩺 2021-2023 leczenie endometriozy (III laparoskopie, 6m sztucznej menopauzy 💉Zoladex).

    ☘️ I IVF 07/2023 ❄️
    08/2023 - histeroskopia diagnostyczna, NK, CD138, EndoBiome, próbny transfer. Leczenie stanu zapalnego endometrium 💊
    FET- 03/2024 - 6dpt - 7.2, 8dpt - 31,30- cb 💔 (accofil)
    ☘️ II IVF 11/2024 ❄️ - ET <2.3 (accofil, encorton, neoparin, acard, intralipid).

    ☘️ III IVF 02/2025 ❄️ - ET <2.3 (accofil, encorton, neoparin, acard, atosiban)
    🍀 IV IVF 04/2025 ❄️❄️ - FET 22/04 ❄️- 6dpt - ⏸ 7dpt - 52 🥹, 10dpt - 236 🥹 13dpt - 1362, 16dpt - 5134 (acard, neoparin, prograf, accofil, 2x immunoglobuliny).

    4 IVF / 4 transfery / jeden 4BB -Baby Girl 🩷 🍼

    Styczeń 2026 - jest już z nami 🫠✨🩷
  • Blobek Koleżanka
    Postów: 54 42

    Wysłany: 22 stycznia 2025, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Jakie badania na 1 wizycie zaleca robić doktor? Chciałabym większość ogólnych wykonać przed wizytą żeby czegokolwiek się dowiedzieć
    Na ten moment mam potwierdzoną trombofilie i tarczycę oczywiście leczona utrzymywana na odpowiednim poziomie
    Jestem po 2 poronieniach oba 5 tydzień więc tak zwana biochemiczna :(

    Dziś poroniłam drugą, mój stan psychiczny jest kiepski nie umiem sobie z tym poradzić, wiem że niektóre powiedzą że dwie biochemiczne to jeszcze nie koniec świata ale dla mnie świat trochę się zatrzymuje za każdym razem.

    Wiem że terminy do doktora są odległe dlatego nie chcę marnować czasu i chciałabym zrobić jakieś podstawowe badania których wymaga, myślę o kariotypie dla mnie i partnera. Co jeszcze „polecicie” mieć zrobione?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2025, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blobek wrote:
    Cześć,
    Jakie badania na 1 wizycie zaleca robić doktor? Chciałabym większość ogólnych wykonać przed wizytą żeby czegokolwiek się dowiedzieć
    Na ten moment mam potwierdzoną trombofilie i tarczycę oczywiście leczona utrzymywana na odpowiednim poziomie
    Jestem po 2 poronieniach oba 5 tydzień więc tak zwana biochemiczna :(

    Dziś poroniłam drugą, mój stan psychiczny jest kiepski nie umiem sobie z tym poradzić, wiem że niektóre powiedzą że dwie biochemiczne to jeszcze nie koniec świata ale dla mnie świat trochę się zatrzymuje za każdym razem.

    Wiem że terminy do doktora są odległe dlatego nie chcę marnować czasu i chciałabym zrobić jakieś podstawowe badania których wymaga, myślę o kariotypie dla mnie i partnera. Co jeszcze „polecicie” mieć zrobione?

    Na pewno KIR, test CBA, Immunofenotyp, ANA 1,2,3 😳

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2025, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które miały PROGRAF do transferu.
    Po skończonym opakowaniu w jakiej dawce kontynuowałyście encorton?
    Dziękuję za odp! ☺️

  • AG84 Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 23 stycznia 2025, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blobek wrote:
    Cześć,
    Jakie badania na 1 wizycie zaleca robić doktor? Chciałabym większość ogólnych wykonać przed wizytą żeby czegokolwiek się dowiedzieć
    Na ten moment mam potwierdzoną trombofilie i tarczycę oczywiście leczona utrzymywana na odpowiednim poziomie
    Jestem po 2 poronieniach oba 5 tydzień więc tak zwana biochemiczna :(

    Dziś poroniłam drugą, mój stan psychiczny jest kiepski nie umiem sobie z tym poradzić, wiem że niektóre powiedzą że dwie biochemiczne to jeszcze nie koniec świata ale dla mnie świat trochę się zatrzymuje za każdym razem.

    Wiem że terminy do doktora są odległe dlatego nie chcę marnować czasu i chciałabym zrobić jakieś podstawowe badania których wymaga, myślę o kariotypie dla mnie i partnera. Co jeszcze „polecicie” mieć zrobione?

    Cześć,
    Współczuję. Jestem po trzech poronieniach. Dr.Sydor polecił mi zrobic ANA2, KIR, allo MLR+cross match oraz przeciwciala IgG oraz IgM. Do kolejnego transferu zalecił mi accofil, acard oraz większą dawke encorton. Na termin nie czekałam dlugo, chyba 2 tyg.

  • Agaa049 Autorytet
    Postów: 562 292

    Wysłany: 23 stycznia 2025, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blobek wrote:
    Cześć,
    Jakie badania na 1 wizycie zaleca robić doktor? Chciałabym większość ogólnych wykonać przed wizytą żeby czegokolwiek się dowiedzieć
    Na ten moment mam potwierdzoną trombofilie i tarczycę oczywiście leczona utrzymywana na odpowiednim poziomie
    Jestem po 2 poronieniach oba 5 tydzień więc tak zwana biochemiczna :(

    Dziś poroniłam drugą, mój stan psychiczny jest kiepski nie umiem sobie z tym poradzić, wiem że niektóre powiedzą że dwie biochemiczne to jeszcze nie koniec świata ale dla mnie świat trochę się zatrzymuje za każdym razem.

    Wiem że terminy do doktora są odległe dlatego nie chcę marnować czasu i chciałabym zrobić jakieś podstawowe badania których wymaga, myślę o kariotypie dla mnie i partnera. Co jeszcze „polecicie” mieć zrobione?


    Po dwóch poronieniach można zrobić kariotypy na NFZ. Mi po dwóch poronieniach doktor zlecił KIR i allo MLR.

    • Dwa poronienia: 2023 r. 2024 r.
    • Problemy immunologiczne: KIR AA, allo MlR 0%
    • Ponowne starania 01.2025 r.
    • 06.2025 r. Histeroskopia -> stan zapalny: antybiotyk metronidazol i tarivid
    • 10-11.2025 podczas starań Encorton, accofil

    11.2025 ⏸️
    Leki: Encorton, accofil do 12 tygodnia, acard, po 23 tygodniu ciąży heparyna Fraxiparine


    Czekamy na lipcowego synka 🤭❤️
  • melody_ Przyjaciółka
    Postów: 77 22

    Wysłany: 25 stycznia 2025, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Mam wynik KIR, czekam na resztę i będę próbowała dostać się do Doktora.
    Czy wiecie może jak interpretować wynik?

    Wykryto haplotyp Bx.

    Wykryto geny: 2DL1, 2DL3, 2DL4 norm, 2DL4 deleted, 2DL5 all, 2DL5 (grupa 1), 2DS1, 2DS4 (dell-22bp), 2DS5, 3DL1, 3DL2, 3DL3, 3DS1, 2DP1, 3DP1 norm.

    Nie wykryto: 2DL2, 2DL5 (grupa 2), 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm, 3DP1 variant.


  • Agulek24 Autorytet
    Postów: 2356 3375

    Wysłany: 26 stycznia 2025, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joannaa wrote:
    Dziewczyny które miały PROGRAF do transferu.
    Po skończonym opakowaniu w jakiej dawce kontynuowałyście encorton?
    Dziękuję za odp! ☺️

    Dr zalecił mi 5 mg, ale moja Dr prowadząca 10 mg i tyle brałam

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    Starania od 9.15, niedrożny jajowód, laparohist. ok, AMH 2,0->0,3
    nasienie-HBA ok, fragm.👎żylaki powrózka

    GC:
    2019->3IUI☹️
    5.20 1MII
    8.20 1MII
    10.20 1MII->1IMSI z❄️🥚->10.20 ET 8b☹️, 11.20 FET 8b❄️☹️

    2021 Dr Paliga❤️metformina, suple, immuno (Dr Sydor)
    6.21 2.histero (zrosty)
    11.21 7MII->2IMSI->3 bl., 2❄️

    11.21 ET 2AA❤️5dpt β 11,63❤️,20 GS+YS, 7+3 1,18cm, FHR❤️147/min, NIFTY zdrowy synuś💙8.22👦🥰

    11.23 3.histero (zrosty), CD138(-)

    3.24 FET 6AB❄️☹️

    10.24 FET 3BB❄️❤️(Prograf), 5dpt β 13,2❤️,7+2 5mm, FHR 70-80/min💔☹️, 8+2👼💔😭

    3.25 3MII->3IMSI->1 bl.

    3.25 ET 2BA☹️

    5.25 mezo

    6.25 2MII->4IMSI->2❄️3AA, 2BB❤️

    9.25 FET 3AA❄️, 6dpt β 40🥹❤️, 27❤️7,9 mm🥰, 9+0 2,48 cm 🥰,
    Panorama - córeczka😍 1, 2 i 3 prenatalne👍 GDM 🙈 38+6 3145 g 🥰
    preg.png
‹‹ 37 38 39 40 41 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ