Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Dr.Sydor immunolog aktualności
Odpowiedz

Dr.Sydor immunolog aktualności

Oceń ten wątek:
  • KociaŁapka Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 2 lipca 2025, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qwerty1983 wrote:
    Jedynie próbować odrazu rezerwować termin wizyty na ten dzień, kiedy test może być pozytywny. Kontynuować Accofil, po pierwszym USG dzwonić do przychodni i mówić że ciąża potwierdzona oni mogą wcisnąć gdzieś, bo pilna sprawa.
    Dziękuje za podpowiedz - niby oczywiste, ze mozna tak zrobic ale nie wpadlam na to! :D odmowic wizyte zawsze mozna a tak termin zaklepany :)

    2021 pierwsza procedura -> 4 zarodki -> iv -> córka <3
    09.24 starania o drugie, przygotowanie (3 śnieżynki)
    11.24 hiperstymulacja -> zoladex -> menopauza
    02.25 transfer śnieżynki -> poronienie
    03.25 diagnostyka:
    -cd 138, nk, allo, cross-match
    04.25 przygotowania zlecenia:
    - accofil, encorton + złoty standard na sztucznym
    07.25 ostatnia próba:
    -accofil, prograf + reszta na sztucznym
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1148 501

    Wysłany: 2 lipca 2025, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KociaŁapka wrote:
    dzieki za odpowiedz. Co za wspaniale wiesci! :) trzymam mocno kciuki za dalszy pozytywny rozwoj.
    Ja mam po pozytywnym tescie rozwazenie kontynuacji prografu lub zmiane na encorton - musze dopytac czy ginekolog z kliniki sam podejmie decyzje czy mam sie koniecznie kontantowac z Dr. Sydorem.
    Chyba pojde za radą Quwerty z postu wyzej i bede sie wczesniej umawiac na wizyte zeby miec zaklepana.

    Dobry plan, ja tak na świeżo po wizycie u doktora, dostałam kilka nowych zaleceń i jak pytałam czy mam się umówić na wizytę to powiedział że mam zadzwonić ok 12 tygodnia i umówić się na teleporade powiedzieć że on kazał i że jestem w ciąży.
    A tak to mam mu wysyłać maila, ew smsa z informacją że puściłam maila z hasłem na początku "Ciaża". Wtedy on sobie jakoś to tam przesiewa. Mówił że on ma tyle, że nie jest w stanie wszystkich wiadomości odbierać. Więc najlepiej chyba się wbijać na wizyty. Szczególnie że teraz ja się dostałam w ciągu tygodnia jak powiedziałam że jestem w ciąży więc dziewczyny z rejestracji też w razie czego jak się da ogarną.

    KociaŁapka lubi tę wiadomość

    HSG - ok
    PCOS - owulacja jest!
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok

    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️ :(
    Styczeń 24- stymulacja 5 zarodków żaden nie dotrwał do 5 doby

    Znikający wodniak na lewym jajowodzie

    Styczeń 25' - 3 stymulacja
    13 komórek -11 ok. Mamy 5 zarodków ❤️
    02.25 - transfer 6AA
    06.25 - transfer 4AB (medrol, accofil, prograf), 10dpt 245,9, 12 dpt 527,0, 14dpt 1122 ❤️21 dpt 9511
    27 dpt 6.1 mm jest ❤️ 130 btp
    I prenatalne, Nifty niskie ryzyka :) będzie synek :) 🩵

    preg.png
  • KociaŁapka Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 3 lipca 2025, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gacka89 wrote:
    Dobry plan, ja tak na świeżo po wizycie u doktora, dostałam kilka nowych zaleceń i jak pytałam czy mam się umówić na wizytę to powiedział że mam zadzwonić ok 12 tygodnia i umówić się na teleporade powiedzieć że on kazał i że jestem w ciąży.
    A tak to mam mu wysyłać maila, ew smsa z informacją że puściłam maila z hasłem na początku "Ciaża". Wtedy on sobie jakoś to tam przesiewa. Mówił że on ma tyle, że nie jest w stanie wszystkich wiadomości odbierać. Więc najlepiej chyba się wbijać na wizyty. Szczególnie że teraz ja się dostałam w ciągu tygodnia jak powiedziałam że jestem w ciąży więc dziewczyny z rejestracji też w razie czego jak się da ogarną.
    mnie juz na pierwszej wizycie mowil, o hasle "ciąża" wtedy stara sie na to spojrzec bo inaczej jest zasypany wiadomosciami. Chyba najlepiej wczesniej sie umowic jesli zna sie przypuszczalny termin lub tak jak ty masz zalecone - ugadac sie z paniami z rejestracji :)

    gacka89 lubi tę wiadomość

    2021 pierwsza procedura -> 4 zarodki -> iv -> córka <3
    09.24 starania o drugie, przygotowanie (3 śnieżynki)
    11.24 hiperstymulacja -> zoladex -> menopauza
    02.25 transfer śnieżynki -> poronienie
    03.25 diagnostyka:
    -cd 138, nk, allo, cross-match
    04.25 przygotowania zlecenia:
    - accofil, encorton + złoty standard na sztucznym
    07.25 ostatnia próba:
    -accofil, prograf + reszta na sztucznym
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 2846 1708

    Wysłany: 11 lipca 2025, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny poszukuje terminu do dr Sydora na sierpień, gdyby ktoś miał to bardzo proszę o info?

    Starania od 01/23

    AP-K- 03/2024
    09/23 -IUI -❌
    01/24 - FET (AZ)-❌
    09/24 - FET (AZ)- ❌
    10/24 - FET (AZ) - ❌
    03/25 - FET (AZ) - ❌

    01/26 - ET - (KD) ❤️🍀

    6 komórek - 3.1.1❄️ 2.1.2❄️ mrozaczek 🤗

    Ona: IO, endo, KIR Bx, amh - 0,52
    cross match - 22,4%
    allo mlr - 26,7%
    Mikrobiom macicy - ✅
    On: nasienie ✅ kariotyp ✅

    Prenatalne 21.03.26 - ryzyka niskie prawdopodobnie 💙
    Połówkowe 💙 - 480 gram

    preg.png
  • Loraa Autorytet
    Postów: 2552 3456

    Wysłany: 12 lipca 2025, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie może nie na temat. Ale może są tu dziewczny z Krakowa.
    W którym Alabie badałyście cytokiny i Immunofenotyp? Wiem, że nie w każdym punkcie badają.

    10.2024

    ➡️Endometrioza, adenomioza, Hashimoto, AMH (0,14), Stan zapalny endometrium, IO, Allo Mlr 0%

    💉
    I ICSI 05.2025 - 0 ❄️
    II ICSI 08.2025 - 1 ❄️ 4AA -> PGT-A - 1 ❄️
    III ICSI 01.2026 - 2 ❄️ 4AA (niebadane)

    I FET - beta < 0,1
    II FET - 🍀🙏

    A ch*j z tym wszystkim!
  • krakowiankq Autorytet
    Postów: 2416 4283

    Wysłany: 12 lipca 2025, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loraa wrote:
    Dziewczyny, mam pytanie może nie na temat. Ale może są tu dziewczny z Krakowa.
    W którym Alabie badałyście cytokiny i Immunofenotyp? Wiem, że nie w każdym punkcie badają.

    Ja badałam cytokiny w alab na Piastowskiej.
    Z tym, że dr Sydor chciał żebym zrobiła cytokiny inną metodą w Diagnostyce (po stymulacji PHA). Rzeczywiście wyniki były inne.

    Immunofenotym z testDNA. Umówisz się przez stronę internetową.

    👱‍♀️88' 👱81' starania od 10.2022
    IVF I: 03.24 14/10🥚5z 0️⃣❄️
    IVF II: 08.24 16/11🥚6z 4️⃣❄️
    10.24 FET I 5.1.1❌
    11.24 FET II 4.1.1❌
    12.24 histeroskopia: cd138✅️ NK⬆️
    03.25 FET III 3.1.1❌ Accofil,Smoflipid,Encorton, heparyna,HCQ-Jarosz
    04.25 FET IV 4.2.3❌
    IVF III 05.25 14/9🥚6z 2️⃣❄️->PGT-A0️⃣
    IVF IV 08.25 16/13🥚11z 7️⃣❄️->3️⃣❄️❄️❄️ PGT-A✅️
    11.25 histeroskopia: polipy, adeno, cd138❌️
    antybiotyki, Zoladex✔️
    02.26 FET V 5.1.1 Prograf, Accofil, heparyna-Sydor
    7dpt 71 12dpt 684 14dpt 1457 18dpt 3269 32dpt 4807
    brak zarodka 8tc❌️

    FET VI 4.1.2 6.doba🍓 5dpt⏸️ 7dpt 70 10dpt 299 14dpt 2062 18dpt 3560

    usunięta przegroda, AMH 2,2
    ❌️endometrioza III, adenomioza
    KIR Bx tylko 2DS2✔ ♀️C2 ♂️C1/C2
    ✖NK, IL-10, PAI-1, V R2, ferrytyna, PRL
    cross (APC) 52%,(Prokocim) negatywny🧐, allo-MLR 41%
    ♂️m.0%
  • Agaa049 Autorytet
    Postów: 562 292

    Wysłany: 12 lipca 2025, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krakowiankq wrote:
    Ja badałam cytokiny w alab na Piastowskiej.
    Z tym, że dr Sydor chciał żebym zrobiła cytokiny inną metodą w Diagnostyce (po stymulacji PHA). Rzeczywiście wyniki były inne.

    Immunofenotym z testDNA. Umówisz się przez stronę internetową.

    Hej, widzę, że cross masz 52%. U mnie ta sama sytuacja. Czy dostalas jakies leki na to?

    • Dwa poronienia: 2023 r. 2024 r.
    • Problemy immunologiczne: KIR AA, allo MlR 0%
    • Ponowne starania 01.2025 r.
    • 06.2025 r. Histeroskopia -> stan zapalny: antybiotyk metronidazol i tarivid
    • 10-11.2025 podczas starań Encorton, accofil

    11.2025 ⏸️
    Leki: Encorton, accofil do 12 tygodnia, acard, po 23 tygodniu ciąży heparyna Fraxiparine


    Czekamy na lipcowego synka 🤭❤️
  • Loraa Autorytet
    Postów: 2552 3456

    Wysłany: 12 lipca 2025, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Dziewczyny poszukuje terminu do dr Sydora na sierpień, gdyby ktoś miał to bardzo proszę o info?
    Kingus ja mam na 8 sierpnia w Krakowie na Rogozińskiego i myślę zrezygnować i zapisać się później. Ty masz u niego jakiś termin na ewentualną zamianę?

    Jeśli nie to i tak pewnie odstąpię. Zadzwonię tam w poniedziałek i spróbuję na wrzesień się zapisać. To ten z sierpnia bym zwolniła.

    Kingus 1 lubi tę wiadomość

    10.2024

    ➡️Endometrioza, adenomioza, Hashimoto, AMH (0,14), Stan zapalny endometrium, IO, Allo Mlr 0%

    💉
    I ICSI 05.2025 - 0 ❄️
    II ICSI 08.2025 - 1 ❄️ 4AA -> PGT-A - 1 ❄️
    III ICSI 01.2026 - 2 ❄️ 4AA (niebadane)

    I FET - beta < 0,1
    II FET - 🍀🙏

    A ch*j z tym wszystkim!
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 2846 1708

    Wysłany: 12 lipca 2025, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loraa wrote:
    Kingus ja mam na 8 sierpnia w Krakowie na Rogozińskiego i myślę zrezygnować i zapisać się później. Ty masz u niego jakiś termin na ewentualną zamianę?

    Jeśli nie to i tak pewnie odstąpię. Zadzwonię tam w poniedziałek i spróbuję na wrzesień się zapisać. To ten z sierpnia bym zwolniła.


    Hej fajnie że chcesz oddać. Ja mam termin teraz na 16 lipca ale muszę zrezygnować bo nie dostanę wolnego w pracy. A jak można przepisać termin?

    Starania od 01/23

    AP-K- 03/2024
    09/23 -IUI -❌
    01/24 - FET (AZ)-❌
    09/24 - FET (AZ)- ❌
    10/24 - FET (AZ) - ❌
    03/25 - FET (AZ) - ❌

    01/26 - ET - (KD) ❤️🍀

    6 komórek - 3.1.1❄️ 2.1.2❄️ mrozaczek 🤗

    Ona: IO, endo, KIR Bx, amh - 0,52
    cross match - 22,4%
    allo mlr - 26,7%
    Mikrobiom macicy - ✅
    On: nasienie ✅ kariotyp ✅

    Prenatalne 21.03.26 - ryzyka niskie prawdopodobnie 💙
    Połówkowe 💙 - 480 gram

    preg.png
  • krakowiankq Autorytet
    Postów: 2416 4283

    Wysłany: 12 lipca 2025, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaa049 wrote:
    Hej, widzę, że cross masz 52%. U mnie ta sama sytuacja. Czy dostalas jakies leki na to?

    Hej, konsultacje u dr Sydora mam dopiero za w tygodnie. Mam też "negatywny" wynik z USD w Prokocimiu. Nie wiem jak to zinterpretuje.

    👱‍♀️88' 👱81' starania od 10.2022
    IVF I: 03.24 14/10🥚5z 0️⃣❄️
    IVF II: 08.24 16/11🥚6z 4️⃣❄️
    10.24 FET I 5.1.1❌
    11.24 FET II 4.1.1❌
    12.24 histeroskopia: cd138✅️ NK⬆️
    03.25 FET III 3.1.1❌ Accofil,Smoflipid,Encorton, heparyna,HCQ-Jarosz
    04.25 FET IV 4.2.3❌
    IVF III 05.25 14/9🥚6z 2️⃣❄️->PGT-A0️⃣
    IVF IV 08.25 16/13🥚11z 7️⃣❄️->3️⃣❄️❄️❄️ PGT-A✅️
    11.25 histeroskopia: polipy, adeno, cd138❌️
    antybiotyki, Zoladex✔️
    02.26 FET V 5.1.1 Prograf, Accofil, heparyna-Sydor
    7dpt 71 12dpt 684 14dpt 1457 18dpt 3269 32dpt 4807
    brak zarodka 8tc❌️

    FET VI 4.1.2 6.doba🍓 5dpt⏸️ 7dpt 70 10dpt 299 14dpt 2062 18dpt 3560

    usunięta przegroda, AMH 2,2
    ❌️endometrioza III, adenomioza
    KIR Bx tylko 2DS2✔ ♀️C2 ♂️C1/C2
    ✖NK, IL-10, PAI-1, V R2, ferrytyna, PRL
    cross (APC) 52%,(Prokocim) negatywny🧐, allo-MLR 41%
    ♂️m.0%
  • Agaa049 Autorytet
    Postów: 562 292

    Wysłany: 12 lipca 2025, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krakowiankq wrote:
    Hej, konsultacje u dr Sydora mam dopiero za w tygodnie. Mam też "negatywny" wynik z USD w Prokocimiu. Nie wiem jak to zinterpretuje.

    Jakbyś była po wizycie to daj proszę znać. Ja mam za dwa tygodnie wizytę u swojej ginekolog bo ona zaleciła to badanie to też dam znać co powiedziała.

    • Dwa poronienia: 2023 r. 2024 r.
    • Problemy immunologiczne: KIR AA, allo MlR 0%
    • Ponowne starania 01.2025 r.
    • 06.2025 r. Histeroskopia -> stan zapalny: antybiotyk metronidazol i tarivid
    • 10-11.2025 podczas starań Encorton, accofil

    11.2025 ⏸️
    Leki: Encorton, accofil do 12 tygodnia, acard, po 23 tygodniu ciąży heparyna Fraxiparine


    Czekamy na lipcowego synka 🤭❤️
  • Loraa Autorytet
    Postów: 2552 3456

    Wysłany: 13 lipca 2025, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Hej fajnie że chcesz oddać. Ja mam termin teraz na 16 lipca ale muszę zrezygnować bo nie dostanę wolnego w pracy. A jak można przepisać termin?
    Nie przepisywałam nigdy, ale może dodaj mnie do przyjaciółek, podaj mi swój numer telefonu. I jak będę tam dzwonić to Ci napiszę SMS. Tutaj na forum możemy pominąć wiadomość.

    10.2024

    ➡️Endometrioza, adenomioza, Hashimoto, AMH (0,14), Stan zapalny endometrium, IO, Allo Mlr 0%

    💉
    I ICSI 05.2025 - 0 ❄️
    II ICSI 08.2025 - 1 ❄️ 4AA -> PGT-A - 1 ❄️
    III ICSI 01.2026 - 2 ❄️ 4AA (niebadane)

    I FET - beta < 0,1
    II FET - 🍀🙏

    A ch*j z tym wszystkim!
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 2846 1708

    Wysłany: 13 lipca 2025, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loraa wrote:
    Nie przepisywałam nigdy, ale może dodaj mnie do przyjaciółek, podaj mi swój numer telefonu. I jak będę tam dzwonić to Ci napiszę SMS. Tutaj na forum możemy pominąć wiadomość.

    Już dodane przyjmij moje zaproszenie.

    Starania od 01/23

    AP-K- 03/2024
    09/23 -IUI -❌
    01/24 - FET (AZ)-❌
    09/24 - FET (AZ)- ❌
    10/24 - FET (AZ) - ❌
    03/25 - FET (AZ) - ❌

    01/26 - ET - (KD) ❤️🍀

    6 komórek - 3.1.1❄️ 2.1.2❄️ mrozaczek 🤗

    Ona: IO, endo, KIR Bx, amh - 0,52
    cross match - 22,4%
    allo mlr - 26,7%
    Mikrobiom macicy - ✅
    On: nasienie ✅ kariotyp ✅

    Prenatalne 21.03.26 - ryzyka niskie prawdopodobnie 💙
    Połówkowe 💙 - 480 gram

    preg.png
  • Loraa Autorytet
    Postów: 2552 3456

    Wysłany: 16 lipca 2025, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do oddania termin na 08.08 do Dr. Sydora. Mogę oddać lub zamienic nie termin we wrześniu 😀

    10.2024

    ➡️Endometrioza, adenomioza, Hashimoto, AMH (0,14), Stan zapalny endometrium, IO, Allo Mlr 0%

    💉
    I ICSI 05.2025 - 0 ❄️
    II ICSI 08.2025 - 1 ❄️ 4AA -> PGT-A - 1 ❄️
    III ICSI 01.2026 - 2 ❄️ 4AA (niebadane)

    I FET - beta < 0,1
    II FET - 🍀🙏

    A ch*j z tym wszystkim!
  • Kluska Autorytet
    Postów: 4498 7426

    Wysłany: 16 lipca 2025, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak kiedyś przepisywałam wizytę na koleżankę z forum to na Rogozińskiego podawałam jej imię, nazwisko i nr telefonu. Wiem że potem do niej dzwonili. Ale to było w 2022, mogło się coś zmienić.

    age.png
    age.png

    Artvimed Kraków

    06.25 transfer 5BB, 6dpt 38.4, 10dpt 200, 12dpt 376, 14dpt 880, 30dpt zarodek z ❤️🍀

    02.25 histeroskopia

    11.24 transfer ❄️, biochem

    11.22 zabraliśmy ❄️ do 🏡, 07.23 Z jest na świecie ❤️♀️

    10.22 mamy 4 zdrowe ❄️
    09.22 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR
    💊Wysokie NK maciczne
    💊 Zapalenie endometrium

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Bećka Autorytet
    Postów: 435 551

    Wysłany: 17 lipca 2025, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj dzwonili z Krakowa, że 8.sierpnia nie będzie mojej wizyty, ciekawe czy cały dzień odwołują. Jakieś terminy na teraz się zwalniały jak coś.

    86' 👩🏼
    endometrioza III/IV stopnia, wąskie endometrium, hashimoto, niedoczynność tarczycy

    event.png


    17.02 FET 🌞
    Beta 26.02-157 03.03-1861 11.03-17053 🥹
    15.10 37+0 Przemek 2730 g 54 cm 🥳🥰💕
  • Loraa Autorytet
    Postów: 2552 3456

    Wysłany: 17 lipca 2025, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bećka wrote:
    Dzisiaj dzwonili z Krakowa, że 8.sierpnia nie będzie mojej wizyty, ciekawe czy cały dzień odwołują. Jakieś terminy na teraz się zwalniały jak coś.
    Chyba cały dzień, bo ja też miałam mieć wtedy wizytę i mi odwołali. Proponowali mi jutro, ale nie dam rady i w efekcie mam na 10 września

    10.2024

    ➡️Endometrioza, adenomioza, Hashimoto, AMH (0,14), Stan zapalny endometrium, IO, Allo Mlr 0%

    💉
    I ICSI 05.2025 - 0 ❄️
    II ICSI 08.2025 - 1 ❄️ 4AA -> PGT-A - 1 ❄️
    III ICSI 01.2026 - 2 ❄️ 4AA (niebadane)

    I FET - beta < 0,1
    II FET - 🍀🙏

    A ch*j z tym wszystkim!
  • Bazylka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 20 lipca 2025, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny. Czy któraś z Was ma termin na sam koniec sierpnia lub na wrzesien i chciałaby sie wymienić z terminem lipcowym - przyszły tydzień środa lub piątek?

  • KateRose6 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 22 lipca 2025, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam umówiony termin do dr Sydora.
    24 września.
    Bazylka, jesteś zainteresowana?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2025, 18:42

  • Agaa049 Autorytet
    Postów: 562 292

    Wysłany: 25 lipca 2025, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dziewczyny ile czekałyście na wynik cross match w Prokocimiu? I czy długo się czeka na samo badanie?

    • Dwa poronienia: 2023 r. 2024 r.
    • Problemy immunologiczne: KIR AA, allo MlR 0%
    • Ponowne starania 01.2025 r.
    • 06.2025 r. Histeroskopia -> stan zapalny: antybiotyk metronidazol i tarivid
    • 10-11.2025 podczas starań Encorton, accofil

    11.2025 ⏸️
    Leki: Encorton, accofil do 12 tygodnia, acard, po 23 tygodniu ciąży heparyna Fraxiparine


    Czekamy na lipcowego synka 🤭❤️
‹‹ 48 49 50 51 52 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ