X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Drożność jajowodów
Odpowiedz

Drożność jajowodów

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monisia to dopiero poczatek gory lodowej, jest jeszcze immunologia i genetyka. Ja np nie znalazlam przyczyny dopoki nie zrobilam ivf- a tam wyszla sklonnosc do pustych pecherzykow. Owszem sa w usg, estradiol rosnie ale tam nie ma komorki, kto wie czy 3 inseminacje nie bylt na darmo? Dopiero po 1 ivf odkrylam mutacje,przeciwciala, rozszerzylam badania tarczycy,zrobilam krzywa cukrowa i insulinowa, odkrylam podwyzszone komorki nk (atakuja zarodek),odkrylam braki kirow (nie ma receptorow implantacji)... A wszystko bylo tak idealnie ze mna i mezem :D

    Marta_43 lubi tę wiadomość

  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 11 września 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amilka wrote:
    Monisia to dopiero poczatek gory lodowej, jest jeszcze immunologia i genetyka. Ja np nie znalazlam przyczyny dopoki nie zrobilam ivf- a tam wyszla sklonnosc do pustych pecherzykow. Owszem sa w usg, estradiol rosnie ale tam nie ma komorki, kto wie czy 3 inseminacje nie bylt na darmo? Dopiero po 1 ivf odkrylam mutacje,przeciwciala, rozszerzylam badania tarczycy,zrobilam krzywa cukrowa i insulinowa, odkrylam podwyzszone komorki nk (atakuja zarodek),odkrylam braki kirow (nie ma receptorow implantacji)... A wszystko bylo tak idealnie ze mna i mezem :D[/QUOTE


    A jaki jest dalszy plan działania?

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drugie ivf z nowa wiedza, metformina,acardem, neoparinem, sterydem i chyba accofilem;) po czyms takim mysle ze to sie nie moglo udac:/ a oficjalnie tez bylo wszystko ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2019, 15:32

  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 11 września 2019, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amilka wrote:
    Drugie ivf z nowa wiedza, metformina,acardem, neoparinem, sterydem i chyba accofilem;) po czyms takim mysle ze to sie nie moglo udac:/ a oficjalnie tez bylo wszystko ok.


    Ile płaciłas za in vitro i gdziekolwiek mieszkasz

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monisia 1992 wrote:
    Ile się już strasz ? Co jest przyczyną?

    Teraz staramy się o drugie dziecko od marca 2019. W połowie maja przestałam karmić synka więc myślałam że powodem było właśnie karmienie. Od maja też się nie udawało, mimo dobrego progesteron, prolaktyny, co miesiąc mam monitoring owulacji także dokładnie wiem kiedy jest, po owulacji znowu jadę do mojej Pani dr spr czy owulacja się odbyła. Zdecydowalam się na spr drożności, być może to był powod zobaczymy. O pierwsze dziecko staralismy sie 8 msc wiem ze to nie długo, ale trwalo jak wieczność, raz poronilam (ciaza biochemiczna), ale na szczęście w końcu się udało. Być może.teraz też tsh nie pomaga, obecnie mam 2.9, przy pierwszej ciąży miałam 3.4, monitorowane z endokrynologiem ft3,ft4 ok, nigdy nie zapisano mi np. Eutyroxu. Na moja niekorzyść może też wplywac moja przeszłość ginekologiczna 10 lat temu endometrioza, torbiel endometrialna, naciete żylaki przymacicz.

  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 11 września 2019, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonM wrote:
    Teraz staramy się o drugie dziecko od marca 2019. W połowie maja przestałam karmić synka więc myślałam że powodem było właśnie karmienie. Od maja też się nie udawało, mimo dobrego progesteron, prolaktyny, co miesiąc mam monitoring owulacji także dokładnie wiem kiedy jest, po owulacji znowu jadę do mojej Pani dr spr czy owulacja się odbyła. Zdecydowalam się na spr drożności, być może to był powod zobaczymy. O pierwsze dziecko staralismy sie 8 msc wiem ze to nie długo, ale trwalo jak wieczność, raz poronilam (ciaza biochemiczna), ale na szczęście w końcu się udało. Być może.teraz też tsh nie pomaga, obecnie mam 2.9, przy pierwszej ciąży miałam 3.4, monitorowane z endokrynologiem ft3,ft4 ok, nigdy nie zapisano mi np. Eutyroxu. Na moja niekorzyść może też wplywac moja przeszłość ginekologiczna 10 lat temu endometrioza, torbiel endometrialna, naciete żylaki przymacicz.



    Ja staram się od maja 2018 roku i też tracę nadzieję tym bardziej że miałam polipy na macicy które lubią odrastać .

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2019, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katowice, pierwsze Angelius a drugie teraz GC, to mniej wiecej 10-11tys.

  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 11 września 2019, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amilka wrote:
    Katowice, pierwsze Angelius a drugie teraz GC, to mniej wiecej 10-11tys.



    Płacisz 11 tysięcy i co w tej cenie jest ?

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 11 września 2019, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli zaplodnia się 3 komórki jajowe to cena obejmuje wprowadzenie tych trzech jajeczek? A jak więcej niż 3 to też jest w cenie ?

    Jak długo trwaja przygotowania do in vitro?

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • Lusia Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 11 września 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. HSG robicie prywatnie czy na NFZ? Jeśli na NFZ to czy długo czekałyście na termin?

  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 11 września 2019, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusia wrote:
    Hej. HSG robicie prywatnie czy na NFZ? Jeśli na NFZ to czy długo czekałyście na termin?


    Ja idę prywatnie . Place 350 zł . Plus wizyta i stopień czystości pochwy .



    Dziewczyny które miały hsg czy robiliście jakieś badania oprócz czystości pochwy ?

    Lusia lubi tę wiadomość

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • Koralina88 Autorytet
    Postów: 696 496

    Wysłany: 11 września 2019, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusia wrote:
    Hej. HSG robicie prywatnie czy na NFZ? Jeśli na NFZ to czy długo czekałyście na termin?

    Ja robiłam na NFZ, dzwoniłam do szpitala zapisać się w pierwszym dniu cyklu, a badanie miałam robione 7 dc. Także w moim przypadku praktycznie nie czekałam 😊

    Lusia lubi tę wiadomość

    preg.png
    Starania od września 2015
    3 aniołki 20.10.2017 (8 tc), 21.08.2018 (6 tc), 22.02.2019 (6 tc)
    zespół antyfosfolipidowy
    mutacja MTHFR_677C-T układ heterozygotyczny,
    mutacja PAI-1 4G układ heterozygotyczny,
    komórki NK - 04.2018 - 25,19%, 03.2019 - 17,6%
    hashimoto (leczone obecnie ok)
    HSG ok, histeroskopia ok, ANA, ASA - ujemne, KIR bx
    01.2023 Start Reprofit Ostrava
    18.02.23 punkcja (mamy 7 ❄️)
    23.02.23 ET - beta 9dpt 142, 64 | 12dpt 327,2 | 14dpt 562,7 | 20dpt 3205,880 | 28dpt mamy ❤️ 0,57 cm🙏🍀
    9+1 - 2,58 cm ❤️
    10+0 - 3,39 cm ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robię HSG jutro prywatnie w klinice. Dam znać jak będę po wszystkim ;)

  • Appletree Ekspertka
    Postów: 129 196

    Wysłany: 12 września 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monisia 1992 wrote:
    Dziewczyny które miały hsg czy robiliście jakieś badania oprócz czystości pochwy ?

    ja miałam zleconą też z krwi betę HCG bo nie wolno robić tego zabiegu w ciąży. I mimo że byłam całkowicie pewna ze nie jestem, badanie to było obligatoryjne. miałam je robione w dniu zabiegu, podobnie jak czystość.

    gDUNp2.png

    IVF 9.09
    ❄️❄️❄️❄️
    8dpt. beta HCG: 27,14 prog: 31,97
    10dpt. beta HCG: 86,66
    15dpt. beta HCG: 311,4 prog:126,39
    czekamy 8lat. W końcu się doczeka(liś)my <3
  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 12 września 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Appletree wrote:
    ja miałam zleconą też z krwi betę HCG bo nie wolno robić tego zabiegu w ciąży. I mimo że byłam całkowicie pewna ze nie jestem, badanie to było obligatoryjne. miałam je robione w dniu zabiegu, podobnie jak czystość.


    A na hlamydie też powinno się robić ?



    Przeraża mnie to że jak będą niedrożne to zostanie mi tylko in vitro...

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • Appletree Ekspertka
    Postów: 129 196

    Wysłany: 12 września 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monisia 1992 wrote:
    A na hlamydie też powinno się robić ?



    Przeraża mnie to że jak będą niedrożne to zostanie mi tylko in vitro...

    tak, ona była "włączona" u mnie w badanie czystości pochwy.

    Co do samego zabiegu to nie martw się na zapas. Ten płyn, którym udrażniane są jajowody jest wstrzykiwany pod ciśnieniem, które lekarz może zwiększać/zmniejszać w zależności od potrzeb. Więc jeśli zachodzi konieczność to zwiększy je aby porządnie je przepłukać. Wszystko będziesz widziała na monitorze, cały ten kontrast i przepływy.

    Z tego co czytałam to bardzo rzadko się zdarza aby oba jajowody były tak całkowicie niedrożne z niemożnością do udrożnienia. Często potrzebują po prostu aby je przepłukać i tyle :) będzie dobrze, nie ma co się nastawiać na "najczarniejszy scenariusz"

    gDUNp2.png

    IVF 9.09
    ❄️❄️❄️❄️
    8dpt. beta HCG: 27,14 prog: 31,97
    10dpt. beta HCG: 86,66
    15dpt. beta HCG: 311,4 prog:126,39
    czekamy 8lat. W końcu się doczeka(liś)my <3
  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 12 września 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Appletree wrote:
    tak, ona była "włączona" u mnie w badanie czystości pochwy.

    Co do samego zabiegu to nie martw się na zapas. Ten płyn, którym udrażniane są jajowody jest wstrzykiwany pod ciśnieniem, które lekarz może zwiększać/zmniejszać w zależności od potrzeb. Więc jeśli zachodzi konieczność to zwiększy je aby porządnie je przepłukać. Wszystko będziesz widziała na monitorze, cały ten kontrast i przepływy.

    Z tego co czytałam to bardzo rzadko się zdarza aby oba jajowody były tak całkowicie niedrożne z niemożnością do udrożnienia. Często potrzebują po prostu aby je przepłukać i tyle :) będzie dobrze, nie ma co się nastawiać na "najczarniejszy scenariusz"



    Jeszcze jedno pytanie ile płaciłas za badanie czystości pochwy?

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • Appletree Ekspertka
    Postów: 129 196

    Wysłany: 12 września 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    za biocenozę (czystość) płaciłam 30zł
    za chlamydię 110zł
    beta 45zł

    wszystkie badania robiłam w Bocianie

    gDUNp2.png

    IVF 9.09
    ❄️❄️❄️❄️
    8dpt. beta HCG: 27,14 prog: 31,97
    10dpt. beta HCG: 86,66
    15dpt. beta HCG: 311,4 prog:126,39
    czekamy 8lat. W końcu się doczeka(liś)my <3
  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 12 września 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Appletree wrote:
    za biocenozę (czystość) płaciłam 30zł
    za chlamydię 110zł
    beta 45zł

    wszystkie badania robiłam w Bocianie



    I co wyszło na hsg. Drożne?

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • Appletree Ekspertka
    Postów: 129 196

    Wysłany: 12 września 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie problemy z jajowodami są wynikiem różnych zabiegów które miałam wcześniej. jeden udało się udrożnić, ale okazało się że jest mocno skręcony wiec od razu zostaliśmy poinformowani że mamy niską szansę na zajście z jego udziałem. Drugi, z uwagi na zrosty, mimo prób pozostał niedrożny. Mimo to po udrożnieniu tego jednego próbowaliśmy na cyklach naturalnych ze wspomaganiem owulacji, ale wciąż brak rezultatów, dlatego zdecydowaliśmy się na in vitro.

    Owszem, IVF to duży krok i może przerażać. My próbowaliśmy wszystkich innych opcji nim się na nie zdecydowaliśmy. Nie powinnaś się na to decydować, jeśli nie będziesz, nie będziecie w pełni zdecydowani. To trudna droga. A mówię Ci to ja, osoba która jest dopiero w trakcie pierwszej procedury.

    Poczekaj na zabieg udrożniania i zobaczysz jakie będą efekty. Jeśli uda się coś udrożnić to tuż po macie największa szansę na zajście w ciążę, bo przepływ jest lepszy. Może tak jak u nas lekarz zaproponuje wspomaganie lekami. Jeśli jednak zabieg nie przyniesie rezultatów to porozmawiajcie z lekarzem o innych opcjach. Jeśli powód niedrożności jest do usunięcia to może uda się go pozbyć innymi sposobami. trzymam kciuki aby sie udało :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2019, 12:10

    gDUNp2.png

    IVF 9.09
    ❄️❄️❄️❄️
    8dpt. beta HCG: 27,14 prog: 31,97
    10dpt. beta HCG: 86,66
    15dpt. beta HCG: 311,4 prog:126,39
    czekamy 8lat. W końcu się doczeka(liś)my <3
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ