X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Drożność jajowodów
Odpowiedz

Drożność jajowodów

Oceń ten wątek:
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3540 1788

    Wysłany: 10 października 2022, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karoleczka wrote:
    Moja lekarka dała zielone światło na starania w tym samym cyklu, ale podczas badania nie udało jej się udroznic jajowodu. Pomogło dopiero shsg w Lublinie. Badanie bolesne ok. 20 minutowe.

    Dziękuję za odpowiedź. Ja mam badanie jutro ale bardzo się denerwuje. Dawno nie byłam tak zestresowana.
    Docent mi tylko powiedział że to nie należy do przyjemnych badań 😬 Ale możemy starać
    się w tym samym cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2022, 12:50

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • AnnaLom Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 11 października 2022, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Wróciłam po shsg w Lublinie. Nie udało się udrożnić mojego jedynego jajowodu. Nie robił tego wprawdzie doktor Pyra ale podobno niedrożność była w końcowym odcinku i tego już się nie robi.
    Widocznie tylko ja mogę mieć takie szczęście. Nie dopytywałam kto będzie robił bo byłam pewna że tylko Dr Pyra się tym zajmuje. A tu niespodzianka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2022, 14:19

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2022, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaLom wrote:
    Hej. Wróciłam po shsg w Lublinie. Nie udało się udrożnić mojego jedynego jajowodu. Nie robił tego wprawdzie doktor Pyra ale podobno niedrożność była w końcowym odcinku i tego już się nie robi.
    Widocznie tylko ja mogę mieć takie szczęście. Nie dopytywałam kto będzie robił bo byłam pewna że tylko Dr Pyra się tym zajmuje. A tu niespodzianka.
    Jej, niewiem co powiedzieć...mówili coś jeszcze? Długo zabieg trwał? Ja jestem w podobnej sytuacji, też z jednym jajowodem i jak się uda to też się do Lublina wybiorę. A jak to w ogóle sprawdzają i skąd wiedzą w którym odcinku jest niedrożny?
    Jak miałam robione zwykle hsg kilka lat temu to do tego jajowodu który mam niedrożny w ogóle nie wpływał kontrast. Niewiem czy na tej podstawie mogę przypuszczać że ta niedrożność może być częściowa, przy wyjściu z macicy. Czy tam jest dużo gorzej. Boje się że będzie klapa...

  • AnnaLom Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 11 października 2022, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pokładalam duże nadzieje w tym badaniu i nic z tego nie wyszło. Innych alternatyw już nie ma. Mam trochę niedosyt bo wydaje mi się pewnie niepotrzebnie że gdyby robił to jednak dr Pyra to może by się udało. A tak drugiej szansy nie ma i nie będzie.

  • Takaja12 Autorytet
    Postów: 751 785

    Wysłany: 27 października 2022, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny!
    A rozmawiałaś wcześniej z dr. Pyra ? W jaki sposób się zapisałaś?
    Ja dziś dzwoniłam do niego i kazał umówić się do dr. Zycha który przygotuje mnie do zabiegu. Mam wizytę za tydzień w jego gabinecie w Lublinie.
    Zastanawia mnie tylko dlaczego temat udrazniania jest pomijany kompletnie przez ginekologów🤔
    Pytałam kilku ginekologów i to dobrych i wszyscy powiedzieli, że tylko invitro, a w internecie czytam że od lat jest ta metoda

    01.2023 zaczynamy starania 🤞
    12.2022 udrażnianie jajowodow - oba udrożnione 🙏🥳
    🩸okres 11 dni po odstawieniu leków. Nareszcie 🙏😅
    Odstawiam leki czekam na okres 😔
    9 dp progesteron 29 ng/ml, beta 4.2 mlU/ml.
    7dp Progesteron 24.8 ng/ml, beta 5.2 mIU/ml 😞
    7 dpt sikaniec negatywny😞
    20.10.22 3 dni po transferze prog 63.95 ng/ml
    10 2022 trudny transfer - czekam ✊
    Stop, hiperstymulacja 🥵
    Tylko 1 zarodek zamrożony w 7 dobie 4CC ❄
    05 2022 punkcja, 23 komórki, 10 zaplodnionych (6 z sukcesem)
    03 2022 start IVF protokół dlugi
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2022, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to i ja podam swój przykład, mam tylko jeden jajowód, był niedrożny, umówiłam się do Lublina na shsg, podczas zabiegu okazało się że przepuścił kontrast
    a co będzie dalej zobaczymy
    warto próbować wszystkich możliwych opcji! :)

  • Kiniaaa12 Przyjaciółka
    Postów: 120 58

    Wysłany: 9 czerwca 2023, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) czy ktoś jeszcze tu zagląda? dziewczyny, dziś mam badanie drożności jajowodów i bardzo się boję wyniku. Rok temu wyleczyłam infekcje pochwy, ale bardzo długo ją lekceważyłam zanim poszłam z tym do lekarza. Teraz staramy się o dziecko i po dwóch stymulacjach się nie udało. Powiedzcie mi proszę, czy ta infekcja mogła spowodować niedrożność? Bardzo się boję, co tam dziś usłyszę :(

  • Kluska Autorytet
    Postów: 3208 6252

    Wysłany: 9 czerwca 2023, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniaaa12 wrote:
    Hej :) czy ktoś jeszcze tu zagląda? dziewczyny, dziś mam badanie drożności jajowodów i bardzo się boję wyniku. Rok temu wyleczyłam infekcje pochwy, ale bardzo długo ją lekceważyłam zanim poszłam z tym do lekarza. Teraz staramy się o dziecko i po dwóch stymulacjach się nie udało. Powiedzcie mi proszę, czy ta infekcja mogła spowodować niedrożność? Bardzo się boję, co tam dziś usłyszę :(
    Mogła ale nie musiała, więc nie ma co rozkminiać. Powodzenia!

    Kiniaaa12 lubi tę wiadomość

    age.png

    Artvimed Kraków

    5 dpt 🍀 12.42
    7 dpt 🍀 44.73
    9 dpt 🍀 100.2
    12 dpt 🍀 351.0
    14 dpt 🍀 630.3
    16 dpt 🍀1402.0
    19 dpt 💚 3088.0
    27 dpt mamy bijące ❤️

    30.11.2022 zabraliśmy ❄️ do 🏡
    10.2022 mamy 4 zdrowe ❄️
    21.09.2022 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu
    💊Wysokie NK maciczne- encorton
    💊Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Kiniaaa12 Przyjaciółka
    Postów: 120 58

    Wysłany: 9 czerwca 2023, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kluska wrote:
    Mogła ale nie musiała, więc nie ma co rozkminiać. Powodzenia!
    Dziękuję za odpowiedź 😘

‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ