X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Encorton wskazania....
Odpowiedz

Encorton wskazania....

Oceń ten wątek:
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 22 lipca 2017, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny. Chciałam się zapytać na co bierze sie steryd encorton ? I jakie robi się badania aby wykluczyć konieczność brania tego sterydu. Jak się ma ten lek do heparyny?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 22 lipca 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różne są wskazania, np. Wysokie komórki NK, dodatnie ANA, dodatni antykoagulant toczniowy, w niektórych klinikach dają zapobiegawczo. Wydaje mi się ze ma się nijak. Heparynę rozumiem ze masz zalecenia ze względu na PAI i MTHFR ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 22 lipca 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak. I nie wiem czy nie robić dalszych badań. Heparyna mogę już Brad od dnia po owulacji żeby w ogóle była szansa na dodatnia betę. Słyszałam o tym sterydzie i już wymyślam że może jeszcze przez inne czynniki nie dochodzi do zagniezdzenia. I zastanawiam się jakie badania robić. Słyszałam że te wymienione przez ciebie robi się do 6 tyg po poronieniu a więc nie ma sensu ot tak ich robić. Może się mylę?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 22 lipca 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trudno mi doradzić kiedy się robi, ja nie byłam w ciąży i nie miałam poronienia.

    NK na pewno robi się w drugiej połowie cyklu.

    Najlepiej jak zapytasz w tych wątkach:

    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/choroby-autoimmunologiczne-a-zajscie-w-ciaze,725.html

    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/immunologia-leki-i-szczepienia-limfocytami,9816.html

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrra, czemu od owulacji masz już brać heparynę? Masz wskazania? Ostatnio zapytałam mojego ginekologa o to, to powiedział, ze heparyna w żaden sposób nie pomaga zajść w ciąże, ze są to przestarzałe badania. Stwierdził, ze heparyna to nie cukierki. Nawet nie wiadomo czy w ciąży będę miała, bo białko s i d-dinery na granicy normy i każdy lekarz co innego mówi.
    Encortonu tez nikt mi nie dał chociaż mam dodatnie ana2 w mianie 1:1000 i jestem po dwóch wczesnych poronieniach... Zrobiłam resztę badań, w tym nk, w poniedziałek wizyta u immunologa.

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 22 lipca 2017, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uznali że z uwagi na moją mutacje pai w całym genie mam problem w zagniezdzenie. Beta rośnie gdy fojdzie do zagniezdzenia a heparyna ma w tym pomóc. Jak będzie dodania beta nawet poniżej 5 mam wziąć heparyna 0,6. Teraz mam profilaktyczna dawkę 0,4. Kurcze co lekarz to co innego. Słyszałam że przy ana ten steryd pomaga. Może skonsultuj jeszcze z innym lekarzem? Twój jest od nieplodnosci?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 22 lipca 2017, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Sarrra, czemu od owulacji masz już brać heparynę? Masz wskazania? Ostatnio zapytałam mojego ginekologa o to, to powiedział, ze heparyna w żaden sposób nie pomaga zajść w ciąże, ze są to przestarzałe badania. Stwierdził, ze heparyna to nie cukierki. Nawet nie wiadomo czy w ciąży będę miała, bo białko s i d-dinery na granicy normy i każdy lekarz co innego mówi.
    Encortonu tez nikt mi nie dał chociaż mam dodatnie ana2 w mianie 1:1000 i jestem po dwóch wczesnych poronieniach... Zrobiłam resztę badań, w tym nk, w poniedziałek wizyta u immunologa.


    Czara, ja mam w piątek wizytę u immunologa. Daj znać co Ci powie w poniedziałek.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leczę się w klinice niepłodności. Dodatkowo chodzę do endokrynologa, hematologa i immunologa. Hematolog powiedział ze da mi w ciąży heparynę jeśli wyniki się nie zmienia, immunolog i ginekolog powiedzieli, ze nie trzeba. Nasienie twojego męża jest Ok?

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 23 lipca 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak a nawet bardzo ok. Tylko że mną Hestia kłopot prz4z te mutacje i homocystejne. Martwię się tylko że muzę warto zrobić zespół antyfosfolipidowy ana 1 i 2 oraz nk. Tylko nie wiem czy ana i nk wyniki są wiarygodne gdy są zrobione po poronieniu. Nie chce poron8c po to żeby coś jeszcze wyszło. I chcę uniknąć tego robiąc badania wykluczające konieczność brania tego sterydu.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2017, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ana zrobiłam od razu po poronieniu, antyfosfolipidowe w drugim cyklu, nk w 4, po owulacji. Myśle ze ana nie ma znaczenia kiedy zrobisz. Ważne żeby nk po owulacji.

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 23 lipca 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli rozumiem, ze Ana wyjdą wiaryodne tylko wtedy gdy zrobiłabym po poronieniu? przepraszam, ze tak dopytuję.

    Słyszałam , ze zespół antyfos tak się robi jak doszło do poronienia?

    nie wiem czy dobrze zrozumiała.
    Ana nie ma znaczenia w jakim dniu cyklu.
    zespół po owulacji
    a NK do 4 dnia po owulacji?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2017, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana zrób kiedy chcesz.
    To od ciebie zależy czy chcesz się badac, szukać przyczyny. Ja po drugim poronieniu postanowiłam na własna rękę zacząć szukać. Ja zrobiłam akurat te ana po poronieniu, bo tak wypadł termin wizyty u hematologa. Nie lubię bezczynnie siedzieć wiec wykorzystałam czas po poronieniu na badania.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2017, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nk po owulacji. Możesz zrobić nawet 3 dni przed okresem. Tak mi immunolog powiedziała.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2017, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Czara, ja mam w piątek wizytę u immunologa. Daj znać co Ci powie w poniedziałek.
    Jestem po wizycie. Więc tak: moje ana2 o mianie 1000 bez objawów klinicznych nie jest niczym ważnym. Zrobiłam jednak dodatkowe badania, w tym NK i wyszło: NK - 12,8 proc (powinno być do 12 proc) i NK nieaktywne prawie dwukrotnie przekroczone. Dlatego przepisano mi jakiś steryd na M. Jak przeczytałam możliwe skutki uboczne to się nogą przeżegnałam. Gdybym miała same NK ciut powyżej normy, to byśmy tego nie ruszali, ale że są te późne, to dostałam ten lek.

    Dodatkowo mam powyżej normy przeciwciała przeciw okładzinowe żołądka (jakos tak to badanie się nazywa) i muszę udać się na gastroskopie :( Być może nie przyswajam b12 i będę musiała domięśniowo przyjmować tę witaminę. Jestem przerażona tym wszystkim.
    W środę idę na hsg, w sierpniu może inseminacja.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 24 lipca 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i tak masz ładne NK, ja mam 18 %.
    A jaki masz poziom b12 ? A najlepiej jaki miałaś przed suplementacja ? Ja miałam poniżej normy i tez te przeciwciała badałam plus przeciw czynnikowi wew Castle. Wyszły ujemne. Czyli Twój immunolog powiedział ze przy staraniach NK powinny być max do 12 %?

    Jak będziesz miała zastrzyki, to nie bierz tylko Milgammy N, brałam 2 lata temu, nadal odczuwam skutki uboczne.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 24 lipca 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na co jesg miggama? Czy to jest to samo co encorton?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 24 lipca 2017, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie. To zastrzyki z witamin z grupy b.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2017, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B12 w normie, ponad 400. Przed suplementacja metylami tez był w normie, ale łykałam zwykła witaminę.
    Gdybym nie miała powyżej normy nk opóźnione, to dla tych nk (zwykłych) 12,8 nie dostałabym sterydu. U mojej doktor przy twoim wyniku już byś dostała. Lekarka powiedziała mi, ze to może powodować problem z zagnieżdżeniem czy poronienie. Teraz mam się u niej zjawić dopiero w 7 tyg ciąży ;) Ciekawa jestem ile ten steryd można łykać. Jakoś nie wierze, ze nagle dzięki niemu się uda a boje się go brać miesiącami :(

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 25 lipca 2017, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna a jak masz brać ten steryd encorton rozumiem? Cały cykl aż zaciazysz? Nk powodują problemy zagniezdzenia ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2017, 07:24

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 25 lipca 2017, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    B12 w normie, ponad 400. Przed suplementacja metylami tez był w normie, ale łykałam zwykła witaminę.
    Gdybym nie miała powyżej normy nk opóźnione, to dla tych nk (zwykłych) 12,8 nie dostałabym sterydu. U mojej doktor przy twoim wyniku już byś dostała. Lekarka powiedziała mi, ze to może powodować problem z zagnieżdżeniem czy poronienie. Teraz mam się u niej zjawić dopiero w 7 tyg ciąży ;) Ciekawa jestem ile ten steryd można łykać. Jakoś nie wierze, ze nagle dzięki niemu się uda a boje się go brać miesiącami :(

    No widzisz a w mojej klinice nie widział lekarz wskazań przy takim wyniku i dlatego idę do immunologa. I jestem już po jednym nieudanym transferze:(((

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ