X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

endometrioza

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar a jak to MTHFR zbadac?

  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w labie badania z krwi ;)

    joasia1982 lubi tę wiadomość

  • elcia_aa Autorytet
    Postów: 402 431

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam MTHRF i to obie mutacje. Od kwietnia nie jem glutenu nabiału i cukru, nie piję alko, nie jem też produktów które wyszły mi w badaniu na nietolerancje pokarmowe. Moja III procedura dała najlepsze efekty do tej pory. z 9 komórek mieliśmy aż 7 zarodków (ale była też zmiana kliniki). 5.01 podano mi dwa i wczoraj w 8dpt. beta 30. Tak więc ja polecam dietę z dobrą dietetyczką i dobraniem odpowiednich suplementów ! Moja torbiel od tego czasu nie rośnie. Częśto przy endo jest też podwyższona prolaktyna która może powodować brak owulacji, tzn z jajeczka robi się torbielka, albo pęka jak jest już bardzo duże i niezdolne do zapłodnienia.

    zielinka_97 lubi tę wiadomość

    I i II IVF Medart Poznań
    III IVF NOVUM 5.01 transfer 2 groszków, 8dpt-30 11dpt-120, 35dpt mamy <3
    wwgzgzu37ir54715.png
  • Furiatka Autorytet
    Postów: 257 227

    Wysłany: 15 stycznia 2017, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elcia, a przy mutacji MTHFR zazywalas coś ekstra? Jakieś suple? Heparyna drobnoczasteczkowa?

    l22ng7rfko4ysjsr.png
  • elcia_aa Autorytet
    Postów: 402 431

    Wysłany: 15 stycznia 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Furiatka wrote:
    Elcia, a przy mutacji MTHFR zazywalas coś ekstra? Jakieś suple? Heparyna drobnoczasteczkowa?
    przez to ze w związku z mutacja nie metyluje jak należy moja dietetyk kazała mi łykać tmg betaine to są jakieś grupy metylujace i zażywać b-right firmy jarrow to są niby zmetylowane formy Wit b w tym kwas foliowy. Poza tym zakaz alkoholu bo też dłużej go przerabiam i te produkty powstające przy jego usuwaniu są bardziej toksyczne. Poza tym na jelita żeby je uszczelnić (co ważne przy endo bo często nas bolą )san probi superformula (to probiotyki i prebiotyki w jednym o ile dobrze pamiętam )i kwas masłowy w postaci Debutir. Dała mi też laktoferyna ale to cholerstwo drogie myślę że można by to zastąpić colostrum tam też jest laktoferyna tylko noże nie w takiej dawce. Jadłam tez koenzym q10 od maja non stop i Wit d. Poza tym maca (ale pod warunkiem że akurat nie bierzesz żadnych hormonów bo nie można mieszac) i triphala na jelita dwie tab na czczo.

    wombi lubi tę wiadomość

    I i II IVF Medart Poznań
    III IVF NOVUM 5.01 transfer 2 groszków, 8dpt-30 11dpt-120, 35dpt mamy <3
    wwgzgzu37ir54715.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ja też jestem niestety posiadaczką endometriozy :-( W listopadzie miałam laparo, a teraz moja gin chce mi przepisać lek na endo - Danazol lub decapeptyl depot. Brałyście te leki może? Jak się po nich czułyście? Jak się dowiadywałam to różnica w cenie tych leków jest ogromna pierwszy 3,50 zł a drugi 260 zł. Pozdrawiam

  • Siemka Przyjaciółka
    Postów: 109 40

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mimo endometriozy zaszłam w ciążę, co prawda po ponad 4 latach, ale się udało.dieta bez przenicy w moim przypadku na endometriozę wystarczyla :)

    polly8725, sisi lubią tę wiadomość

    W oczekiwaniu na naszą małą księżniczkę
    uwo9tqywggs22bor.png
    Emilka <3
  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    od tygodnia wiem o endometriozie, jestem z lekka wystraszona. Mam torbiel 6x4cm, która zajęła lewy jajnik i jajowód. Prawy jajnik działa, mam owulację. Po ostatniej wizycie u lekarza jestem zawiedziona. To 'dopiero' nasz 5 cykl starań, kazał się starać do jesieni, a jeśli się nie uda to iść na usunięcie torbieli. Powiedział, że widzi, ze lada moment będzie owulacja i mam ładne endometrium. Szczerze mówiąc oczekiwałam czegoś innego, przepisania choćby głupich witamin czy powiedzenia jakie badania warto zrobić.
    Pewnie mam problem z zagnieżdżeniem, są może jakieś sposoby żeby je wspomóc?

    Myślicie czy przesadzam czy lepiej poszukać jakiegoś innego lekarza i zobaczyć co on zaproponuje?

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i dodam jeszcze, że moje tsh wynosiło 2,69 i powiedział, ze jest dobre i nie trzeba zbijać...

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatynkowato ja bym na twoim miejscu poszla do innego lekarza. Chocby ze wzgledu na twoje TSH dziewczyny zbijaja do 1, a ty masz duzo powyzej. Poza tym z wlasnego doswiadczenia wiem, ze starania naturalne przy endomendzie niestety niewiele daja i gdybym wiedziala o niej wczesniej to bym sie szybciej zdecydowala na IVF jak moje AMH bylo lepsze. Badania wstepne to prolaktyna, AMH w 3dc, progesteron w 21dc i nasienie meza. My to zrobilismy po roku bezowocnych staran.

    szatynkowato lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja pierwszy raz dowiedziałam się ze mam endomende w 2011 roku, trzy lata po cc. Brałam tabletki anty i podobno w dwa lata torbiel jajnika zniknęła. Niestety wróciła ponad rok temu gdy zaczęłam starać się o drugie dziecko. Jestem w trakcie drugiego cyklu stymulowanego clo i letrozolem, jak się nie uda w wakacje robię ICSI. Ginekolodzy olewali problem kazali się starać dopiero jak poszłam do kliniki to się dowiedziałam ze na zajście naturalne szanse mam marne...mam wątpliwości ale chyba to moja jedyna szansa

  • Beti85 Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem tutaj nowa i niestety mnie też dopadła endometrioza :(, ogólnie jestem przerażona tym co przeczytałam w necie. Może trochę o mnie: W listopadzie 2016r dowiedziałam się o niej przez przypadek na kontrolnych badaniach u ginekologa. Wykryta została torbiel wielkości około 5 cm, na lewym jajniku, wcześniej żadnych objawów, okres jak w zegarku. Chciałam potwierdzić, że wszystko ze mną ok a tu taka niemiła niespodzianka dokładnie w momencie kiedy chciałam zacząć starać się o dzidziusia. Marker Ca125 74. Obecnie pije zioła na endometriozę, i na wizycie prywatnej gin powiedziała,że torbiel zmniejsza się, W tym samym czasie byłam u lekarza na NFZ i ten natomiast powiedział że torbiel stoi w miejscu- sama już nie wiem komu wierzyć. Spotkała się któraś z Was z taka sytuacją? Oczywiście gin z NFZ najlepiej posłała by mnie na operacje ale póki co chce tego uniknąć. Od lekarza prywatnego dostałam duphaston od 16dc przez 10 dni po 1 tabletce(podobno pomaga przy endometriozie i może ułatwić zajście w ciąże)i 4 miesiące na starania a potem zobaczymy co dalej. Jestem po pierwszym cyklu brania i niestety dzisiaj przyszła @ z opóźnieniem 3 dniowym :( Dziewczyny dajcie nadzieję, że z endometriozą można zajść w ciążę wspomagając się duphastonem i tak w ogóle. Dzisiaj mam dzień kompletnego doła :(

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny...

    Dołączam do Was i ja...

    W styczniu 2015 odstawiłam tabletki antykoncepcyjne (microgynom 21) brałam je 10 lat... dwa lata przed odstawieniem zaczęły mi sie cykle z brązowym plamieniem... mniej więcej 4 dni przed okresem i 4 dni po okresie...poszłam na kontrole lekarz stwierdzi ze to hormony i poki nie staram sie o dziecko to nic z tym nie robić... po odstawieniu nie staraliśmy sie... czekaliśmy do sierpnia 2015 i rozpoczęliśmy starania... niestety bez rezultatu wiec w październiku 2015 poszłam na monitoring. 3 cykle monitorowane pod rząd potwierdziły owulacje... lekarz nie zlecił żadnych badań tylko sie starać... na plamienia zalecił duphaston... powiedział ze po roku przyjść jak sie nie uda... No i tak zleciał cały 2016 bezowocnie mimo wyliczeń itd. Wiec w styczniu 2017 poszłam znow do mojego gin... i zaczęłam sie badać... okazało sie ze prolaktyna w obciążeniu za wysoka dostałam bromek, duphaston dalej miałam brać - tsh, ft4, usg tarczycy, estradiol, lh, fsh, ca125 - wyniki w normie... w marcu przeszłam histeroskopia diagnostyczna sprawdzająca drożność... prawy nie zmieniony lewy zrosty rozpreparowane w trakcie badania... lekarz dał distreptaze i zalecenie starać sie i przyjść po dwóch miesiącach... po pierwszym nieudanym miesiącu po zabiegu postanowiłam skonsultować mój ,,problem" z innym lekarzem... założył wziernik i bach... zmiana na tylnej ścianie pochwy - podejrzenie endometriozy wielkość zmiany 1,5x2... czeka mnie zabieg przy znieczuleniu ogólnym w celu pobrania próbki - lekarz będzie próbował usunąć całość... dostałam skierowanie do szpitala i czekam na termin... powiedzcie mi dziewczyny czy któraś z Was miała lub ma endo na tylnej ścianie pochwy? Jak przygotowac sie do zabiegu? Czy długo zostaje sie w szpitalu? I czy będę mogła wrócić odrazu po do pracy? W sensie nie w tym samym dniu ale np na drugi dzień... z góry dziekuje...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, czy jest wśród Was chociaż jeden przypadek endometriozy, która nie dawała żadnych oznak prócz braku ciąży? Staję właśnie przed decyzją laparo i to może pomóc mi ją podjąć.
    Ja nie mam szczególnych dolegliwości bólowych ani innych objawów, które dawałyby do myślenia. Markery nie wykazały prawdopodobieństwa. Plamienia czasem się pojawiają, ale Luteina je praktycznie zlikwidowała.

    hipisiątko lubi tę wiadomość

    gannkw7i858ouu0g.png
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za komentarz. A czy stymulacje, myślę głównie o gonadotropinach, mogą uaktywnić endomendę?

    gannkw7i858ouu0g.png
  • Domili Autorytet
    Postów: 1066 496

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Kropeczka, moje problemy też zaczęły się w trakcie brania microgenonu -czyli krwawienia w trakcie cyklu i pkamienia. Po odstawieniu antykoncepcji plamienia pozostały. Diagnoza szalejacych hormonów, potem endometrioza szyjki i teraz podejrzenie, że się rozsiala. Tylko mój lekarz twierdzi, że laparoskopia nie jest lekiem a postawa wyczekujaca i operacja mają podobny rezultat.

    A jak wasze amh się ma przy endo ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2017, 17:25

    02.2016 - start z Gameta Gdynia (zaniżona rezerwa 0.94 + hashimoto)
    05.2016 - hsg, drożne
    21.10.2016 - pierwsza IUI - nieudana
    26.01.2017 - druga IUI - nieudana
    28.04.2017 - Chińczyk + dieta
    07.2018 - pierwsze IVI 1 zarodek 8aa
    03.2019 - drugie IVI 3 zarodki 4aa, 2x3aa, jest Igi ❤
    02.2021 - krio cykl sztuczny (-)
    03.2021 - krio cykl sztuczny (?)
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domili myślisz ze te tabletki mogły przyczynić sie do powstania endo? U mnie póki co nikt nie potwierdza endo... lekarz niby mówi ze tak mu sie wydaje...ale ca125 na to nie wskazuje... czekam jeszcze na wyniki pod katem bakterii - gin pobrał wymaz ze zmienionego miejsca... patyczek zakrwawiony wiec rana jest... na usg jest widoczny ciemnogranatowym punkt - gin twierdzi ze jest taki bo jest wypełniony krwią... martwi mnie to miejsce... tylna ściana pochwy...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • migotka_83 Ekspertka
    Postów: 311 76

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    Cześć dziewczyny, czy jest wśród Was chociaż jeden przypadek endometriozy, która nie dawała żadnych oznak prócz braku ciąży? Staję właśnie przed decyzją laparo i to może pomóc mi ją podjąć.
    Ja nie mam szczególnych dolegliwości bólowych ani innych objawów, które dawałyby do myślenia. Markery nie wykazały prawdopodobieństwa. Plamienia czasem się pojawiają, ale Luteina je praktycznie zlikwidowała.
    Hej! U mnie endomenda nie dawała żadnych objawów, @ nigdy nie były bolesne ani obfite, plamien brak. Podczas laparoskopi diagnostycznej wyszła endomenda na otrzewnej. Potem byłam kilka dobrych miesięcy stymulowana, czego efektem jest torbiel endometrialna w jajniku 35mm. I na tym skończyłam przygodę ze stymulacjami.

    Kropeczka1986 - tabletki anty na pewno nie przyczyniły się do powstania endometriozy. Tabletki ją leczą, ewentualnie wstrzymuja.

    3i49zbmhg4kfjp76.png

    5 lat walki...
    3 x IUI, 1 x IMSI, 6 x FET
    Aniołek [*] 8tc 02.2017 - córeczka (T22)
    Aniołek [*] 5tc 08.2017 cb, 04.2018 cb, 05.2018 cb
    Ciąża pozamaciczna 05.2018
    NK 9,9%, KIR BX, ALLO-MLR 38%
    05.2019 Naturalsik ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam amh 1.79 przy endo. Czyli kiepskie ale mam zniszczony prawy jajnik-cały w torbielach

  • Domili Autorytet
    Postów: 1066 496

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka, no nie wiem. Pewne jest to, że wtedy zaczęły się moje problemy. Nie miałam nigdy żadnych torbieli, stymulacja clo całkowicie wstrzymała plamienia.
    Dorotko, moje amh to 0.94 przy obu droznych jajowodzie. Pewnie endo zadomowiła się w jajnikach. I pewnie dlatego też lekarz odradza laparoskopie, która może rezerwę jeszcze zmniejszyć.

    02.2016 - start z Gameta Gdynia (zaniżona rezerwa 0.94 + hashimoto)
    05.2016 - hsg, drożne
    21.10.2016 - pierwsza IUI - nieudana
    26.01.2017 - druga IUI - nieudana
    28.04.2017 - Chińczyk + dieta
    07.2018 - pierwsze IVI 1 zarodek 8aa
    03.2019 - drugie IVI 3 zarodki 4aa, 2x3aa, jest Igi ❤
    02.2021 - krio cykl sztuczny (-)
    03.2021 - krio cykl sztuczny (?)
‹‹ 128 129 130 131 132 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ