X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

endometrioza

Oceń ten wątek:
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Ewka

    martwi mnie tylko czas kiedy można wbić u nich na wizyte... ale zadzwonie i zobaczę..
    to wszystko się tak przeciąga a ta torbiel rośnie mi bardzo szybko.. nie wiem czy w kolejnych cyklach bez estrofemu będzie rosła czy nie..

    Powiedz, że masz silne bóle i wpisz się na listę rezerwowych. Po tygodniu do mnie dzwonili. Do Rubisza będzie szybciej:)

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2019, 14:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2019, 14:29

  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    1 laparo miałam w 2015 roku
    2 w 2016
    A w 2018 ivf wcześniej brałam primolut nor i antyki przed stymulacją. Słabo reagowałam na leki i ledwo 3 komórki uzyskano z czego wszystkie się zapłodniły.
    Z uwagi na endo miałam konskie dawki prg po transferze. I co cykl jestem na duphastonie więc może nie jest z endo tak źle. Przed laparo nie miałam sensacji ze strony układu pokarmowego jedynie sex w pozycjach od tyłu mnie bolał i czasem obfite okresy.


    Też stoję przed dylematem, ale teraz mam tak silne bóle prawie przez cały cykl, że chyba muszę zrobić laparo. Dostałam na razie visanne na wstrzymanie miesiączki.
    Hipisiątko immunologię przerabiałaś? Co to prg?

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Ty chodzisz do Karmowskiego?
    W którym ośrodku się tak rejestrowałaś?

    I on robi laparoskopie w jakich terminach?


    Byłam u Rubisza w Medicus. Razem robią laparo. Terminy są długie, w tej chwili na sierpień ale często się miejsca zwalniają tak jak z wizytami.

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2019, 14:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    Jakie antyki brałaś ?
    Ja jedynie raz przez 21 dni marvelon ale to było tragiczne dla mnie.
    Jeanine

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2019, 14:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hipisiątko jesteś pewna, że ten Songin to w Poznaniu przyjmuje? Bo nie mogę go znaleźć...:/

    Edit. Dzień dobry i przepraszam, że tak się niegrzecznie wbijam w wątek ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2018, 15:55

    hipisiątko lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    Zaraz poszukam wiadomości od koleżanki z forum. Sama nigdy niensprawdzałam bo Poznań to dla mnie drugi koniec Polski. Wiem, że przyjmuje w 3 miejscach w Warszawie.

    No ja właśnie z Poznania jestem, ale u nas ze specjalistami jest naprawdę krucho :/
    Mało kto respektuje np. zalecenia immunologa (ostatnio Accofil był zupełną nowością dla Profesora, ordynatora jednego z oddziałów największego szpitala)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    Klinika Miracolo Poznań dr Tomasz Songin. Przyjmuje jeszcze w Warszawie Rembertów ??? Chyba nazwę przekreciłam, Ursynów i jeszcze gdzieś ale nie pamiętam gdzie

    To niestety tylko chyba adres rejestracji spółki, wszystkie zabiegi wykonywane są w WAW lub De :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2019, 14:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2019, 14:29

  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    Prg to progesteron.
    Nie robiłam immunologii bo dopiero pierwsze podejście ale i tak bralam stedyd i foliany i witb metylowane przed transferem. Z uwagi na hashimoto.

    No tak, a jakiej firmy foliany brałaś ? Słyszałam, że Douglasa są dobre. Metyle powinno się też brać przy hashimoto ? O tym nie wiedziałam.
    Ja mierzyłam homocysteinę i też muszę zakupić.

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przy hormonach- zaczynam brać Visanne można normalnie przyjmować witaminy i te zmetylowane też ? Chyba nie powinno to mieć wpływu ..

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    Ja w klinice dostałam zwykłą witb6 i metylowaną b12. Do tego omegamedd optima z dha one mają w składzie foliany. Standartowo wit c 1000 i wit a plus e i wit. D w dawce 4000.

    Aha wątpię, że u mnie będą mówić o jakichkolwiek witaminach, pewnie na własną rękę. A w jakiej klinice jesteś?

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2019, 14:29

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, witam się ponownie na wątku. Wcześniej pisałam o podejrzeniach mojej lekarki o adenomiozie. Podejrzenia się nie sprawdziły, ale laparoskopia wykazała endometriozę IV stopnia. Mam duże zrosty, cały lewy jajnik i jajowód jest w zrostach z jelitami - w końcu poznałam przyczynę nękających mnie już od nie pamiętam kiedy problemów z jelitami. Moja gin nie usunęła zrostów, jedynie w niektórych miejscach przeprowadziła koagulację i to by było na tyle... Ponieważ nie będę podchodziła do in vitro, to ze słów gin wynika, że w zasadzie, to pozostaje starać się dalej i liczyć na łut szczęścia. Poprosiłam ją o leki na stymulację, mając nadzieję, że większa liczba pęcherzyków nieco zwiększy moje szanse. Jestem w trakcie cyklu z Clo, okazało się, że miałam mega szybka owulację i niestety nie zgrałam starań z nią, więc cykl spisany na straty. Na Clo czułam się zupełnie normalnie, nie miałam żadnych skutków ubocznych. Nie przepisała mi nic na druga fazę, żeby podbić progesteron, a czytałam tutaj, że to jest ważne przy endometriozie, więc może powinnam ją poprosić w następnym cyklu o receptę na Duphaston lub Luteinę. Ogólnie to owulacje mam, progesteron w normie, bez szału, ale też nie jakiś bardzo niski, ogólnie hormony mam w normie. No i zastanawiam się co dalej? Czy po stymulacji jest jeszcze jakaś droga poza in vitro, by wspomóc płodność? Jak Wy się leczycie? Sorry, za ten przydługi post :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę dziś na konsultacje do rubisza ale nie do centrum endo tylko do ginemedica.. Ktiras z nim miala tak umówiona laparo czy trzeba się umówić tylko w tych ośrodkach od endo?

    Mdf ja Ci nie odpowiem ale rok temu byłam w ciąży a endo podobno mam od zawsze Podobno to był cud...
    Ja czekam co powie lekarz od endo bo niestety przez 10 lat 3 lekarzy zawsze mi mówiło że to nie endo tylko natura boli.. I dopiero zaczynam z tym walkę
    Polecam Ci poszukać ośrodka blisko Ciebie gdzie zajmują się leczeniem endo.. Oni wiedzą może lepiej jakie są szanse... Chyba że już pytałaś..

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Mdf ja Ci nie odpowiem ale rok temu byłam w ciąży a endo podobno mam od zawsze Podobno to był cud...
    Ja czekam co powie lekarz od endo bo niestety przez 10 lat 3 lekarzy zawsze mi mówiło że to nie endo tylko natura boli.. I dopiero zaczynam z tym walkę
    Polecam Ci poszukać ośrodka blisko Ciebie gdzie zajmują się leczeniem endo.. Oni wiedzą może lepiej jakie są szanse... Chyba że już pytałaś..

    No właśnie mam już jedno dziecko i też na pewno już przed ciążą byłam chora, przez co starania przed pierwszą ciążą były długie, ale jednak wtedy udało się zmieścić w "przepisowym" roku (a teraz już minęły 2 lata...)
    Nikt mi nie mówił, że to cud, bo nikt nie wiedział, w tym ja sama, że mam endometriozę - chociaż podejrzewałam to od zawsze, ale w moim przypadku ginekolodzy też uważali, że bolesne, długie miesiączki to moja "uroda".
    Na razie czeka mnie wizyta u drugiej ginekolożki, bardzo polecanej, z kliniki, w której się leczę. Ale ona nie jest mimo wszystko specjalistką od endometriozy. Więc pewnie będę musiała szukać dalej.
    Czy w takim razie któraś z dziewczyn z tego forum, mogłaby polecić kogoś na Śląsku, kto zajmuje się tym problemem ?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
‹‹ 152 153 154 155 156 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ