X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Estrogen w tabletkach do owulacji
Odpowiedz

Estrogen w tabletkach do owulacji

Oceń ten wątek:
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 27 maja 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zakładam ten temat bo nie znalazłam podobnego a jestem ciekawa, czy ktoś jest leczony tak, jak ja i co z tego wynika.

    Zaczęło się od nieszczęsnego endometrium... Mam bardzo skąpe @, w poprzednim cyklu byłam na 2 USG, żeby sprawdzić rozwój endometrium, które, jak podejrzewał lekarz, jest po prostu za cienkie: w 8 dniu cyklu miało 7 mm i potem w 24 dc miało 8, czyli trochę urosło i się zastopowało.

    W związku z tym lekarz zadecydował o wprowadzeniu wspomagania dwoma lekami: do owulacji biorę estradiol w postaci leku o nazwie Estrofem Mite, zgodnie z zaleceniami lekarza od 1 do 14 dc, następnie od 15 dc przez 10 dni mam brać Duphaston, który jest syntetycznym progesteronem. Czy któraś z Was bierze podobną mieszankę?

    Dziś jest u mnie 14 dc, wczoraj test owulacyjny około południa wyszedł niemal pozytywny (2 kreski takie same, czasem zdarza mi się mieć testową ciemniejszą więc dziś powtórzę), skoku temperatury dziś nie odnotowałam, mam nadzieję, że będzie jutro.

    Zgodnie z zaleceniem lekarza od jutra powinnam brać Duphaston dwa razy dziennie przez 10 dni a następnie wykonać test. Jeśli byłby pozytywny to kontynuuję Dupka (mam zapas na jeszcze jeden miesiąc), jeśli negatyw - odstawiam i @ powinna się pojawić po 2 - 3 dniach.

    Zastanawiam się tylko i tu właśnie mam pytanie do Was, czy Duphaston nie blokuje owulacji? Czy powinnam czekać do skoku temperatury i wziąć pierwszą dawkę czy też spokojnie brać od jutra, jak pan doktor przykazał? Wiem, że powinnam o to lekarza zapytać ale oczywiście w trakcie wizyty w gabinecie choć mam tysiąc pytań to zawsze o tym tysiąc pierwszym zapomnę....

    No i ciekawa jestem, czy któraś z Was brała te leki w takiej sekwencji jak ja i czy zaowocowało to upragnioną zieloną kropeczką? ;)

    Margos82 lubi tę wiadomość

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 27 maja 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby nie blokuje owulacji dupek.Ale moj gin mi zawsze powtarzal jednak , ze jak mierze temp to jednak zaczac brac po skoku....

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 27 maja 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    Niby nie blokuje owulacji dupek.Ale moj gin mi zawsze powtarzal jednak , ze jak mierze temp to jednak zaczac brac po skoku....

    Powiem Ci, że siedzę i czytam teraz o tym i ponoć nie blokuje... ale poczekam do jutrzejszego pomiaru, jeśli nie będzie skoku to chyba zrobię jeden dzień przerwy i jednak poczekam na ten skok.

    A Ty czemu go bierzesz? Długo już? Jak się po nim czujesz? Słyszałam, że daje objawy podobne do wczesnej ciąży i żeby się nie nakręcać...

    Co do Estrofenu Mite to jedyny zauważalny u mnie efekt widoczny gołym okiem to dużo stabilniejsza temperatura. W poprzednich cyklach mój wykres przypominał zęby rekina, aktualnie w pierwszej fazie wahania są bardzo niewielkie.

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 27 maja 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bralam go w sumie 2razy jak dotad w cyklach stymulowanych by wspomoc w razie czego zagniezdzenie ....Tak daje objawy ciazowe , zwl piersi dosc mocno bola . A tak to nie mam innych ubocznych efektow
    Jesli jutro wzrosnie ci tempto mysle ze spokojnie mozesz zaczac brac

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 27 maja 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lulu: ja też prawdopodobnie będę brała taką mieszankę jak ty,jutro mam monitoring cyklu,a od dziś badanie estradiolu co dwa dni i potem po owulacji ocena endometrium:bo przy owulacji jest ładne,ale 7dpo wyszło ostatnio 6,2 mm echh 3 dni przed @
    Duphaston: w 1 miesiącu brania spowodował u mnie objawy typowo ciążowe,identyczne jakie miałam w dwóch poprzednich ciążach,więc byłam pewna,że na teście zobaczę dwie kreski...Miałam spuchnięty biust,a nawet poranne mdłości przed terminem @. Żadna ciąża to nie była,co potwierdziła beta,tylko duphaston to spowodował.Teraz za chwilę będę brała 4 cykl,i z cyklu na cykl mam mniejsze objawy,więc organizm się przystosował.
    Lulu,Ty go będziesz brała na zaś,czy masz za niski progesteron?Ja biorę na zaś,bo normalnie mam progesteron w 7dpo od 17 do 19 itp.
    Ja również biorę duphaston po wzroście temperatury-około dwa dni po,tak mi kazał gin,a mu ufam(jest też endokrynologiem i pracuje w klinice niepłodności)

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 27 maja 2014, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę brała na wszelki wypadek, chyba żeby zrównoważyć ten estrogen w pierwszej fazie cyklu.

    Nawiasem mówiąc, to po wczorajszm prawie-prawie pozytywnym teście owulacyjnym (dwie kreski takie same, przy czym byłam bez okularów w biurowej łazience, która nie jest jakoś mega jasna..) dziś postanowiłam powtórzyć i już wyszedł negatywny... czyli jakby owulka była wczoraj? Wydawało mi się, że jak jeden test wyjdzie pozytywny to potem już do okresu byłyby same pozytywy a tu niespodzianka. Wiem, że to nie na temat ale może się orientujecie o co cho?

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 27 maja 2014, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    test wykrywa pik lh i wtedy pokazuje sie najbardziej pozytywny..a skoro ovu juz jest to testy przestana byc pozytywne bo lh spada...Tak jak ci pisalam mysle ze jutro temp skoczy wyzej.Obserwuj sluz czy sie zmienil i jaka bedzie jutro temp

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2014, 16:43

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 28 maja 2014, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skok niestety nie nastąpił... poczekam do jutra, dziś nic nie brałam.

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • Margos82 Znajoma
    Postów: 27 32

    Wysłany: 28 maja 2014, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ,

    widzę , że nie jestem sama z tym przeklętym endometrium :)
    Ja już chyba próbowałam wszystkiego : tabsy , plastry , tabsy + plastry - estrogeny we krwi rosły pięknie , ale endometrium nie ....:( ( no może jakiś 1 mm )
    Lulu , a Ty sprawdzałaś , czy u Ciebie cieńkie endo nie jest przyczyną właśnie niewystarczającej ilości estrogenów ? ( ja mialam dobre wyniki , a endo dalej cieńkie , wiec wykluczył lekarz hormonalna przyczynę )
    Może być jeszcze przyczyna taka , że są zrosty na endo - to sprawdza się przy hiksteroskopii
    I ostatnia przyczyna - nierozpoznana ....
    Ja brałam na lepszy przepływ krwi również acard .
    A teraz biorę Trental + wit E ....może coś pomoże , bo w 11 dc moje edno ma w porywach 6mm- 7mm....
    A połączenie estrogenow w I fazie , a potem dupka w 2 jest jak najbardziej ok. Bralam dupka 3 dni po owulce przez 10 dni . Trochę może podnosić tempkę.

    lulu_ovufriend lubi tę wiadomość

    Margos82
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 28 maja 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dzieki za odpowiedz i opinie!

    Nie wiedzialam, ze poziom estrogenow moze byc ok przy cienkim endo... lekarz w ogole mi tego nie powiedzial, co wiecej, zapytalam go o skierowanie na badanie poziomu estrogenow we krwi i mi go nie dal bo powiedzial, ze na stowe bedzie za niski i nie ma co badac... ciekawe, czy on jest niedbaly czy tez udzielil mu sie moj pospiech ;)

    Margos82 lubi tę wiadomość

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 29 maja 2014, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm 16dc a skoku brak... dziwne to. Objawy plodnosxi takie jak sluz i szyjka nadal wystepuja. Dupka nie ruszam - czekam na ten nieszczesny skok... chyba, ze jak na zlosc przy lekach trafil by mi sie cykl bezowulacyjny... ale czy wowczas bylby plodny sluz???

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 29 maja 2014, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lulu zarowno sluz jak i wysokosc szyjki moze wskazywac nam jedynie ze org przygotowywuje sie do owulacji.Ale nie jest jej wyznacznikiem..w cyklach bezowulacyjnych bardzo czesto wlasnie sa dni z p0odnym sluzem na przemian z nieplodnym,,.Nietstety by powtwierdzic wyst owulacji najlepszy jest monitoring lub wnikliwe obserwowanie siebie (temp)skoro nie masz skoku widocznie nie doszlo jeszcze do owulacji...Byc moze za duza dawke estrogenow bierzesz a one tez moga wpl na owulacje...(jak go nie kijem to pala)efekt uboczny estrogenow moze byc hamowanie owulacji ...Moze
    nie musi ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2014, 07:57

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 30 maja 2014, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to bosko... 17 dc, skoku nadal brak, nie mogę się skontaktować z lekarzem... ehhh odechciewa się wszystkiego a najbardziej starań...

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 30 maja 2014, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lulu_ovufriend wrote:
    No to bosko... 17 dc, skoku nadal brak, nie mogę się skontaktować z lekarzem... ehhh odechciewa się wszystkiego a najbardziej starań...
    spokojnie widze ze tempka coraz nizsza sluz plodny..pomalenku ale spadajaca tempka to tez objaw..ze org sie przygotowywuje do ovu..mierz dalej ;)

    lulu_ovufriend lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 30 maja 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lulu: mi też zawsze spada temperatura przed owu/w dniu owu,a potem dopiero rośnie. A w tym cyklu też myślałam,że nic z tego,za to się przesunęła cwaniara o dwa dni :-)

    lulu_ovufriend lubi tę wiadomość

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • Margos82 Znajoma
    Postów: 27 32

    Wysłany: 30 maja 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spokojnie Lulu , jak jutro / pojutrze będzie skok to wszystko oki :) nie stresuj sie na zapas , jest ładny spadek , więc wszystko , tak jak piszą dziewczyny wskazuje na to , że za +_ 2 dni tempka wzrośnie :)

    lulu_ovufriend lubi tę wiadomość

    Margos82
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 30 maja 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że będzie tak, jak mowicie... być może te tabletki z estrogenem wydłużyły mi pierwszą fazę cyklu... oby bo już wariuję.

    dziś się dowiedziałam o kolejnej ciąży w moim otoczeniu i prawie się popłakałam... :( nie ze wzruszenia tylko z zazdrości niestety.

    Margos82 lubi tę wiadomość

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 30 maja 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lulu_ovufriend wrote:
    Mam nadzieję, że będzie tak, jak mowicie... być może te tabletki z estrogenem wydłużyły mi pierwszą fazę cyklu... oby bo już wariuję.

    dziś się dowiedziałam o kolejnej ciąży w moim otoczeniu i prawie się popłakałam... :( nie ze wzruszenia tylko z zazdrości niestety.

    To chyba normalny objaw staraczki....Kazda z nas ma uklucia zazdrosci..Ja mam za soba dopiero 2cykle staran i mimo tego tez kluje....Co poradzisz??To naturalny objaw jesli Ci na czyms zajeViscie zalezy a inni to dostaja 8)

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Margos82 Znajoma
    Postów: 27 32

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lulu ,

    jak tam Twoja tempka ? coś sie potwierdziło ?

    lulu_ovufriend lubi tę wiadomość

    Margos82
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margos82 wrote:
    Lulu ,

    jak tam Twoja tempka ? coś sie potwierdziło ?

    Miło mi, że pytasz :)
    Obudziłam się koło 5 rano, zmierzyłam temperaturę i było 36,54, zasnęłam jeszcze na ponad 3h i po ponownym obudzeniu zmierzyłam odruchowo jeszcze raz (ten pomiar o5 był na pół przez sen :) ) i wyszło 36,74. Krakowskim targiem wpisałam wartość pośrednią, tj. 36,64.
    Jest to w mojej sytuacji niewielki skok, ale przypuszczam, że to kwestia duphastonu: wczoraj skontaktowałam się w końcu z lekarzem i kazał brać pomimo braku skoku. Wiem od forumek, że dupek trochę jednak podnosi temperaturę, choć ulotka twierdzi co innego.

    Jedno jest pewne, ten estrogen w tabletkach strasznie mi namieszał w cyklu i w przyszłym miesiącu nie zamierzam go brać. Zostanę przy dong quai od końca krwawienia do owu i w drugiej połowie cyklu dupek.

    Nie pisałam tu o jednym objawie ubocznym estrogenów, a mianowicie silnym bólu brzucha promieniującym aż na plecy, byłam wręcz przekonana, że to nerki i umówiłam się na wtorek do internisty. Ciekawe jest to, że po odstawieniu estrogenów i pierwszej tabletce dupka ból przeszedł jak ręką odjął. Tzn. do internisty i tak pójdę ale jestem na 99% pewna, że to nie nerki.

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ