Gameta Gdynia
-
WIADOMOŚĆ
-
Lunitari kiedyś byliśmy w Panoramie na ostatnim piętrze Zieleniaka, co prawda zupełnie nie pamiętam co jedliśmy, ale zachwycił mnie widok , i było przytulnie i kameralnie .
Jeśli będziesz kiedyś przejeżdzać przez Pruszcz to polecam Restaurację z ikrą, mamy do niej rzut beretem i często tam jadamy. Ja nigdy ryb nie lubiłam, ale tam uwielbiam , są świeże i pyszne.
Lunitari wrote:Lenonki już niedługo, zdrowiejcie.
Dziewczyny wy wiecie wszystko, polecacie jakąś przytulną kameralną restaurację w Gdańsku co by skoczyć z mężem pierwszy raz sami od narodzin małego?Lunitari lubi tę wiadomość
-
Hej dziewczyny. Postanowiłam dołączyć do Was. Od lipca 2018 jestem pacjentką dr.Skweresa. W grudniu 2018 (w wigilię)zobaczyłam na teście dwie kreski, niestety szczęscie nie trwało długo ,ponieważ w 9dc dowiedzieliśmy się ,że niestety nic z tego (puste jajo płodowe) . Po tym przeżyciu nie mogę dojść do siebie ;( Cały czas myślę o tym ,że teraz kompletowałabym powoli wyprawkę ;( Znajome twierdzą ,że mam zmienić lekarza, a ja wierzę w to ,że niedługo znów się uda.. Które z Was leczą lub leczyły się u dr. i On pomógł Wam zajść w upragnioną ciąże i donosić ją do końca ? Myślę o tym ,żeby zbadać białko C czy jakoś tak , ponieważ moje znajome które poroniły lub miały problem z zajściem musiały jako pierwsze zbadać krzepliwość krwi. Czy dr S. kierował Was na to badanie ??
starania od 11.2016
Gameta Gdynia 07.2018
clo/pregnyl od 10.2018
12.2018 - II kreski
01.2019 - puste jajo płodowe ;(
06.2019 - HSG - drożne
07.2019 - clo/pregnyl - czekamy na cud
Ja - niedoczynność tarczycy
23.11.19 morfologia 1%
10.12.2019 II kreski -
nick nieaktualny
-
Joasia ja też jestem pacjentka doktora, mam dzięki niemu synka, zresztą dużo dziewczyn ma dzięki niemu dzieci lub są w ciąży. Ja bym zalecała nie zmieniać lekarza. Dr sam nie zleca tego badania, ale zrób je sama, dr bierze pod uwagę wyniki, ja miałam niedobór S i dostałam heparynę. Współczuję poronienia, ale jesteś w dobrych rękach.
PCOS, Hashimoto, insulinooporność, niedobór białka S
10.2017 Aniołek 9 tc
19.01.2018 II
03.10.2018 Szymek :* -
joasia wrote:Hej dziewczyny. Postanowiłam dołączyć do Was. Od lipca 2018 jestem pacjentką dr.Skweresa. W grudniu 2018 (w wigilię)zobaczyłam na teście dwie kreski, niestety szczęscie nie trwało długo ,ponieważ w 9dc dowiedzieliśmy się ,że niestety nic z tego (puste jajo płodowe) . Po tym przeżyciu nie mogę dojść do siebie ;( Cały czas myślę o tym ,że teraz kompletowałabym powoli wyprawkę ;( Znajome twierdzą ,że mam zmienić lekarza, a ja wierzę w to ,że niedługo znów się uda.. Które z Was leczą lub leczyły się u dr. i On pomógł Wam zajść w upragnioną ciąże i donosić ją do końca ? Myślę o tym ,żeby zbadać białko C czy jakoś tak , ponieważ moje znajome które poroniły lub miały problem z zajściem musiały jako pierwsze zbadać krzepliwość krwi. Czy dr S. kierował Was na to badanie ??
Jeśli chcesz coś badać na własną rękę, to to jest sensowna ściąga:
Checklista badań staraczki:
PO PIERWSZE I – hormony i ginekologia
w nawiasach podane adnotacje do norm, jeśli nic nie jest napisane to wystarczy, że wynik mieści się w normie
monitoring owulacji (jakie endo, jakiej wielkości pęcherzyki, kiedy pękają)
progesteron w 3-5 dc (jak najniższy) i 7-8 dpo (najlepiej ok. 20 ng/ml ale 10-15 też ujdzie)
LH i FSH w 3-5 dc (wyliczyć stosunek LH/FSH – optymalnie ok. 1)
estradiol w 3-5 dc, tuż przed owu (ok. 200 na 1 dojrzały pęcherzyk) i 7-8 dpo (min. połowę okołoowulacyjnego)
prolaktyna 3-5 dc (w połowie normy)
TSH (poniżej 2,5 a przy Hashi ok. 1)
AMH 3-5 dc
homocysteina (pomiędzy 6 a
kwas foliowy,
wit B12
aTPO
aTG
testosteron, w 3-5 dc
androstendion, w 3-5 dc
17OH progesteron w 3-5 dc
SHBG w 3-5 dc
test obciążenia glukozą z 3 pkt pomiarem glukozy i insuliny (insulina jednocyfrowa na czczo, Insulina po 1 h max 50, po 2h max 30 – jeśli więcej dieta i ew meta. Wyliczyć HOMA IR – najlepiej poniżej 1, 1-2 dietka; powyżej 2 meta+dieta)
profil krzepnięcia (co najmniej aptt, fibrynogen i d-dimery)
USG TV w 3-5 dc (sprawdzić czy jajniki czyste!);
PO PIERWSZE II – facet
badanie rozszerzone nasienia z morfologią
jeśli u M były jakieś odchylenia od normy w badaniu nasienia (aglutynacja, słaba ruchliwość, itp), to też ASA (z krwi) i test MAR
HBA czyli wiązanie do hialuronianu
przy wcześniejszych poronieniach fragmentacja DNA plemnika (jeśli nie było poronień to raczej nie ma sensu robić, ale czasem się zaleca)
JEŚLI dwa pierwsze punkty są ogarnięte (w miarę możliwości, tzn masz owulacje a parametry nasienia pozwalają na naturalne zapłodnienie) możesz podchodzić do HSG a dalej do IUI jeśli bardzo chcesz (wcześniej nie ma sensu)
***UWAGA: do HSG zaleca się wykonanie posiewu na bakterie tlenowe, beztlenowe i grzyby. Warto też wykonać badanie na obecność Mycoplasma, Ureaplasma, Chlamydia (tzw. MUChA), koniecznie met. PCR. W trójpaku/czteropaku wychodzi taniej niż pojedynczo
PO DRUGIE - geny
JEŚLI homocysteina, kwas foliowy lub B12 ALBO badania krzepliwości nie mieszczą się w normach to zrób panel badań mutacji na trombofilię z TESTDNA.PL
badanie kariotypów obojga partnerów (to robiłabym po poronieniach albo w zdecydowanie dalszej kolejności)
PO TRZECIE – zespół antyfosfolipidowy
przeciwciała antykardiolipinowe (stwierdzane klasie IgM lub IgG),
przeciwciała przeciwko β2- glikoproteinie (również wykrywane w klasie swoistości IgM lub IgG),
antykoagulant toczniowy (LA)
*jeśli chociaż 1 parametr wyjdzie dodatni, badanie należy powtórzyć po 12 tygodniach
*w przypadku wcześniejszych poronień wystarczy 1 kryterium laboratoryjne (2x pozytyw) żeby rozpoznać APS
PO CZWARTE – przeciwciała
przeciwciała przeciwjądrowe ANA (miano i typ świecenia) – jeśli dodatni, immunoblot dla 16 antygenów
przeciwciała przeciwplemnikowe ASA (NIE test PCT – bezsensowne badanie),
przy problemach z owulacją przeciwciała przeciwjajnikowe
przy wcześniejszych poronieniach – p. przeciw antygenom łożyska
Punkty od 2 do 4 robiłabym równolegle, w miarę możliwości finansowych
Jeśli do tej pory jest wszystko OK, to TERAZ można pokusić się o laparoskopię diagnostyczną i histeroskopię diagnostyczną (to drugie koniecznie z biopsją endo!)
PO PIĄTE – immunologia cd
subpopulacje limfocytów (test IMK – najważniejszę to %NK poniżej 12, a cd4/cd8 ok. 1 – szczególnie przy dodatnich ANA)
ocena równowagi cytokin (test CBA – najważniejsze to, żeby IFN, TNF i IL-2 były nisko, a IL-10 jak najwyżej)
obecność Helicobacter pylori i Borrelia burgdorferi u obojga partnerów (przeciwciała z krwi)
przy poronieniach dodatkowo test limfocytotoksyczny LCT
w dalszej kolejności KIRAśka32, Lenonki, HanaMontana, mona87, Anovi, Eszkilu, Tinka1 lubią tę wiadomość
-
Cześć Joasia. Ja też
Jestem pacjentką dr S i też nie zamieniłabym go na żadnego innego lekarza. Trochę ich przeszłam w swojej "karierze", a on jako jedyny się porządnie mną zajął. Często robiłam sama różne badania i przychodziłam do niego z wynikami, nie patrzył krzywo, jak inni.
Niestety, to się zdarzawiększość z nss tutaj przeszło stratę, najważniejsze dojść do ładu w głowie i ruszyć dalej do walki.
Powodzenia!
Nika, zaszalałaś z tą listą
2014.06. - start
2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk)
11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa MaluchyZostała z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb! -
Lunitari moja ulubiona restauracja to Mantra na Przymorzu - kuchnia indyjska i trochę azjatyckiej. Poza tym fajna jest hiszpańska Patio Espanol w Głównym i meksykańska Pueblo tez w Głównym. A kiedy wybieracie się na randkę? 😍
Nika, szacuneczek! Ja też sobie to kopiuje 😊Lunitari, Hałasianka lubią tę wiadomość
PCOS + IO
05.2017 - początek starań
08.2017 - puste jajo płodowe
03.2019 👶
03.2021 👶 -
Nika szacun za listę! Też sobie zapisałam na przyszłość
Aśka jak tam zakupy?
starania od 09.2015 r.
Nasienie ok; HSG - niedrożność prawego jajowodu
Gameta - od 03.2018 r. - niepłodność idiopatyczna
I, II, III IUI -
I IVF wrzesień 2018 - krótki protokół - 6 komórek, 4 zapłodniono, 1 zarodek
ET 02.10.2018 -> 10dpt - 109; 13dpt - 479,1; 20 dpt - 3329; 23 dpt - ❤
II IVF - czerwiec 2020 - długi protokół - 11 komórek, 6 zapłodniono, 4❄❄❄❄ 👏👏👏
ET 11.07.2020 -> 10 dpt beta 0 😢
FET 16.09.2020 -> 9dpt - 34,21; 12dpt - 214,9; 21dpt - 5208, 36 dpt-❤ -
Szacuny niezasłużone, listę skompilowały forumowiczki z innego "mojego" wątku, ja tylko dołożyłam tam swoje 3 grosze, ale to one wykonały mega robotę, żeby to wszystko połączyć w 1 listę.
Ja akurat wierzę w jakiś babski instynkt i często lekarz nic nie podejrzewa, a kobieta wie, że trzeba zbadać to czy tamto. -
Wow, ale lista! Ja nawet połowy z tych badań nie b mam : DStarania od 09.20156cykli clo/letrozol 😕, 2 IUI 😕
I ICSI : długi protokół start 30.09.18, XI 2018 punkcja
3 ☃️ blastki - 1 z nami, ❄️❄️
10.01.19 - FET - HCG 9dpt - 279mIu/ml; 11dpt - 779mIu/ml, 18dpt-11966,5; 25dpt - ❤️-synuś 🤰👶(09.2019)
Od 10.2020 - 3x FET 😕😕😕
06.2021 -II stymulacja- długi protokół, punkcja lipiec 2021, ❄️❄️❄️❄️
09.2021 - FET - Bhcg 10dpt - 365,6 🙏
Bhcg 12dpt - 924,1 🙏
Bhcg 17dpt - 4150 🙏
BCG 19dpt - 2171 💔
09.12.2021 - FET nr 5. 😕
12.01.2022 FET nr 6 HCG
- 10dpt 454.8, 22 dpt - Bhcg 10840, mamy ❤️
16 tydz. ciąży 💔 👼(megacystis u płodu)
02.2023 - FET ostatniego ❄️ - 13dpt HCG 308, 15dpt 450, 17dpt 530 , 19dpt 680, 21dpt 200💔
05.2023 zmiana kliniki
06.2023 III ICSI ❄️❄️❄️❄️
ET - 😓
Lipiec 23' - FET 😓
Sierpień 23 FET 👶córka -
Lenonki wrote:Lunitari moja ulubiona restauracja to Mantra na Przymorzu - kuchnia indyjska i trochę azjatyckiej. Poza tym fajna jest hiszpańska Patio Espanol w Głównym i meksykańska Pueblo tez w Głównym. A kiedy wybieracie się na randkę? 😍
Nika, szacuneczek! Ja też sobie to kopiuje 😊HanaMontana, Lenonki, kinga27.30, Marzenka85 lubią tę wiadomość
PCOS, Hashimoto, insulinooporność, niedobór białka S
10.2017 Aniołek 9 tc
19.01.2018 II
03.10.2018 Szymek :* -
Nika lista poprostu mega, koniecznie do skopiowania
Właśnie Aśka, pisz jak zakupy -
Dziewczyny, która z Was urodziła przed terminem? Na pewno Eszkilu, ale nie kojarzę nikogo więcej.
Bruno zaczął 5 tydzień i czytam o skokach rozwojowych. Podobno liczone są od wyznaczonego terminu porodu, czyli u dzieci urodzonych wcześniej należy przesunąć ten okres na później, a u przenoszonych odwrotnie. Zauwazyłyscie taka zależność?
Marysiu, jak sytuacja zdrowotna u Ciebie?PCOS + IO
05.2017 - początek starań
08.2017 - puste jajo płodowe
03.2019 👶
03.2021 👶 -
Mam wszystko
jestem z M taka dumna, że dał radę
spędziliśmy w mama 3,5h, wychodziliśmy kilka razy z kolejnymi siatami ale udało się
ceny uważam bardzo spoko, po zniżkach minimalnie wyższe lub takie same jak w sklepach internetowych ale wiadomo, trochę na przesyłce się zaoszczędzi, większe rzeczy przywożą za darmo i uważam, że nieźle wyszło. Kupiliśmy od pierdół typu nożyczki do paznokci po komodę do przewijania, elektronikę, fotelik, wózek - totalnie wszystko co się dało. Zaraz ogarniam gemini, tydzień temu dostałam sporo ubranek od koleżanki mojej siostry, także piorę i niech się dzieje wola nieba
Nika lista mega wypas!StaraczkaNika, Eszkilu, AnnMari, kinga27.30, HanaMontana, Lenonki lubią tę wiadomość
starania od 09.2016 Gameta Gdynia
18.07.2018 - 2 ICSI
FET 05.10.2018 5dniowca - beteczki: 8dpt - 121,7; 10dpt - 299,4 ; 20dpt - 9491
FET 21.10.2020 - 9dpt 119 😍 -
nick nieaktualny
-
Lenonki wrote:Dziewczyny, która z Was urodziła przed terminem? Na pewno Eszkilu, ale nie kojarzę nikogo więcej.
Bruno zaczął 5 tydzień i czytam o skokach rozwojowych. Podobno liczone są od wyznaczonego terminu porodu, czyli u dzieci urodzonych wcześniej należy przesunąć ten okres na później, a u przenoszonych odwrotnie. Zauwazyłyscie taka zależność?
Marysiu, jak sytuacja zdrowotna u Ciebie?
Bez zmian ;/ Nie wiem, czy już się martwić, czy jeszcze sobie wmawiać, że antybiotyk nie zaczął dobrze działać (diorę od czwartku wieczorem). Miałam dzwonić do lekarza jak się pogorszy, a w sumie sama nie wiem, co robić w sytuacji jak pozostaje wszystko bez zmian. Poczekam chyba do wizyty 08.04. Na szczęście przeszedł ból pleców, więc chociaż do małego daję radę wstawać.
Na to wszystko jeszcze maluszka coś boli od wczoraj... Nie wiemy o co chodzi. Na początku zgoniliśmy na takie małe odparzenie na dupce, ale dużo wietrzyliśmy i dzisiaj już wygląda ładnie. Za to płacz się nie umniejszył. Ewidentnie coś go boli, a my mu nie umiemy pomóc. Myślicie, że to mogą być już kolki? Podać mu sab simplex? A co jeśli to nie kolka a ja mu dam ten lek? Wiecie jak to dawkować? Jak możemy mu pomóc?
08.2016 poronienie - 6tc
12.2017-02.2018 I, II, III IUI ;(
05.2018 ivf (21.05 punkcja, 26.06. transfer)
Beta: 7dpt -32,35, 9 dpt - 68,74, 11 dpt -183,60, 13 dpt -524,20, 15 dpt -1038
16.03.2019 synek na świecie ❤️
25.04.2023 transfer-beta 0
29.05.2023 transfer
7dpt beta 66,70
9 dpt beta 163
16 dpt beta 2351, widoczny pęcherzyk ciążowy
18 dpt beta 4700
28 dpt jest ❤️ -
Aśka jaki wózek kupiliście?
Ale zaszalałaś z zakupamit masz już praktycznie wszystko
Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2019, 14:31
Aśka32 lubi tę wiadomość
-
nick nieaktualnyMarysiu - bardzo mi przykro, że tak Cię męczy
jednak lepiej zadzwoń, bo antyb powinien już działać pełną parą (3 doba).. co do Jasia- a on się pręży czy jakoś widać że to brzusio? Czy masujesz? Termoforek? Co do kropli to nie wiem- niby można od 1 msc życia ale chyba mamy podają i szybciej? Ewentualnie podpytać położnej??
Dużo zdrówka dla Was!!
Lenonki - kciuki za Wasze wyjście i dobre wyniki !!! Czy to już jutro coś będziesz wiedzieć ?? Dużo zdrówka dla Brunia!!
Aśka - zaszalałasa gdzie robiłaś zakupy ?? Ja plądruje Allegro ciagle
Lenonki, Aśka32 lubią tę wiadomość