X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gameta Rzgów, Łódź ivf
Odpowiedz

Gameta Rzgów, Łódź ivf

Oceń ten wątek:
  • Dorin123 Autorytet
    Postów: 662 613

    Wysłany: 24 marca 2021, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2021, 19:46

    jane789 lubi tę wiadomość

  • Yuki Autorytet
    Postów: 1305 1058

    Wysłany: 24 marca 2021, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    Yuki a Ty mialas histero robia na antkach czy bez ?

    U mnie wyszlo teraz na moim3 histero ale pierwszym w gamecie ze nie ma mikropolipow ale pierwszy raz do histero bralam antki i w sumie zastanawiam sie czy one nie zaburzyly wzrostu endo i tych mikropolipow i dlatego ich nie bylo.

    Moj lekarz z mojej kliniki powiedzial ze tak moglo byc.

    Ja miałam histero na normalnym cyklu. Generalnie po histero zalecał jeden cykl odpoczynku dla zregenerowania sił i endo.
    Aassiiaa a Ty u kogo się leczysz?

    Gameta Rzgów
    Liczne polipy endometrialne
    histeroskopia
    AMH 1,24
    problemy z nasieniem
    immunologia
    ❄️❄️
    03.04 transfer blaski
    10 dpt beta 1.2
    biopsja endometrium
    02.06 transfer blaski
    8 tc poronienie
    9 tc poronienie

    06.03.2024 r., 3600 g szczęścia 💗
  • Madagaskar Autorytet
    Postów: 2370 1535

    Wysłany: 24 marca 2021, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam histeroskopie w innej klinice ale zalecenie było żeby robić ją najlepiej w cyklu poprzedzającym transfer ponieważ biopsja endometrium działa jak scratching endometrium. Również bez antykoncepcji jak koleżanki.

    Silnaja jak tam wizyta wczoraj?

    Yuki kiedy pierwszy podgląd endometrium przed transferem masz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2021, 10:42

    aassiiaa lubi tę wiadomość

    Wysoki prg w fazie folikularnej, Niedoczynność tarczycy;
    3 x ciąża pozam. natural.- usunięte oba jajowody;
    3 Kliniki;
    4 x ICSI, 8 transferów, 10 zarodków, 1 x cb
    Ostani transfer 18.08.2020 r.
    Nasz mały wielki cud 🙏❤️
    8dpt- beta 88; 10dpt- beta 234; 13dpt- beta 1199; 15dpt- beta 3100
    16dpt- pęcherzyk ciążowy
    24dpt -❤️
    1. USG Prenatalne z Sanco - zdrowa 👧
    2. USG Połówkowe ✅
    3. USG III trym ✅
    2021 r. - córka mój cały Świat
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 24 marca 2021, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yuki wrote:
    Ja miałam histero na normalnym cyklu. Generalnie po histero zalecał jeden cykl odpoczynku dla zregenerowania sił i endo.
    Aassiiaa a Ty u kogo się leczysz?


    W sumie to bylam na wizycie u Baczynskiej ale ona wszystko kosultowala z pr M R bo na wiele rzeczy sama nie mogla odpowiedziec i musiala sie go pytac. Widac ze nie ma doswiadczenia jeszcze duzego, ale jako ze ja sie tam nie lecze w sumie mi to az tak nie przeszkadzalo. Chcialam tam tylko zrobic badanie.
    Na cd 138 dostalam dwa antybiotyki u was w klinice

    Chcialam zrobic histero w gamecie bo zalezlo mi na cd138 tez przy badaniu.
    Ona mowiala ze w Gamecie robi sie histero tylko na tabletkach anty, ja mialam wczesniej dwie histero na naturalnym cyklu, ale teraz sie jakos wyjatkowo zgodzilam na te tabletki . Moglam sie upierac ze nie chce.

    Pozniej jak M R mial ze mna spotkanie przed histero to zapytalam sie czy moge podchodzic w nast cyklu do transferu i powiedziedzial ze lepiej zrobic przerwe jeden cykl... bo jak pisalam wyzej te metabolity.
    Mowil ze nie jest to udowonione naukowo itp ale chociaz mial jaka odpowiedz; w mojej klinice za to powiedzieli ze nie ma wplywu i ze tak sie powszechnie stosuje antki do transferu... co tez jest prawda bo sa takie procedury na zachodzie.

    Pozniej tak myslalam wlasnie ze te mikropolipy moze nie urosly bo nie urosla sluzowka na tabletkach i nie mialam okresu i tylko plamienia... pozniej myslalam ze to zadzialalo podobnie do tego zastrzyku na menopauze co Ty mialas;
    Kiedy dokladnie go wzielas ?? na poczatku czyklu ?? i mialas okres pozniej normalny zaraz po zastrzyku ??

    i tak opuszczam ten cykl i czekam na wynik cd138.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2021, 11:31

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • Silnaja Autorytet
    Postów: 590 908

    Wysłany: 24 marca 2021, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madagaskar wrote:
    Ja miałam histeroskopie w innej klinice ale zalecenie było żeby robić ją najlepiej w cyklu poprzedzającym transfer ponieważ biopsja endometrium działa jak scratching endometrium. Również bez antykoncepcji jak koleżanki.

    Silnaja jak tam wizyta wczoraj?

    Yuki kiedy pierwszy podgląd endometrium przed transferem masz?

    Bardzo dobrze wszystko, tylko doktor z jedną sprawną ręką, to nie to samo co zupełnie zdrowy..... zbadał mnie i zrobił usg, nie zalecił Sanco, o kości nosowej powtórzył to samo, że ryzyka są niskie. Kolejną wizytę mam 19 kwietnia.

    Madagaskar lubi tę wiadomość

    👩🏼‍🦰31 l 🧔🏻34 l Gameta Rzgów
    Hashimoto💊 letrox
    Histeroskopia -3x 2018/2019
    Operacja - 6 mięśniaków - 2019
    Drożność 💪 Facet 💪
    IVF - 02.2020- bhcg 6,25 🙏🏻
    IVF FET - 06.2020 bhcg 0 😔
    IVF - 08.2020 bhcg 0 😔
    💉 bemfola, orgalutran
    Problemy:
    Mutacja Leiden
    Cytokiny 😱:
    TNF alfa - 5686 (norma 322,3-1376,6), Interleukina 5 - 9 (norma 20-59,8 ), Interleukina 2 - 121 (norma 20- 62,5), IFN/IL4 - 12,8 (norma 36,7-175), IFN/IL10 - 0,6 (norma 1,2-3), TNF/II10 - 4,1 (norma 0,7-2,8 )
    🧬Encorton, Zarzio, Flaxiparyna
    💊 suple: Q10, wit. E,D3, cynk, selen, mg
    IVF - 01.2021
    💉Menopur, orgalutran
    8.01 - transfer 3dniowego - 12dpt - bhcg 105 ✊🏻
    9.02 - mamy serduszko ❤️🤰🏼💗
    ⛪️ Nowenna pompejańska
    Iga - 21.09.2021
  • Aguśka Autorytet
    Postów: 3176 4454

    Wysłany: 24 marca 2021, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobitki!

    Nie przyda się którejś Bemfola 225 IU = 375 ml (cena z dofinansowaniem) sztuk 1. Może któraś z Was już nie ma zniżek i chciałaby skorzystać? Będę w klinice jutro i sobotę jak coś ;)

    Historia starań:
    - start 2018 r.
    - 03.2019 CP 💔
    - 09.2019 HSG - niedrożność w jednym jajowodzie :(
    - 11.2020 -> 1 IVF
    ~ 1 pęcherzyk dominujący, odroczono punkcję 😔
    - 12.2020 -> 2 IVF:
    ~ 1 zarodek, brak dzielącej się komóreczki 😔
    - 03.2021 -> 3 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 04.2021 kwalifikacja do 4 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 08.2023 - 5 IVF z KD
    ~ cykl sztuczny, transfer blastocysty 2.09.2023
    ~ 10dpt 259 mIU/ml
    ~ 12 dpt 700 mIU/ml
    ~ 20 dpt pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    ~ 31 dpt 💓 i zarodek 6,7 mm (6Hbd4)
    ~ 4,7 cm maluszek (11Hbd)
    - prenatalne i połowkowe OK; dziewczynka !
    ~ 320 g maluszka w 19 tc, 420 w 21 tc, 30 tc 1745 g, 32 tc 2200 g
    - w zapasie ❄️ 2

    AMH: 0,8.
    Wykryto: konflikt serologiczny, niski czynnik VII krzepliwości krwi (30%).


    preg.png
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 25 marca 2021, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam pytania odnośnie badań prenatalnych u M.K.
    Ile mniej więcej trwa u niego całe badanie?
    Pendrive’a zabieram swojego czy dostanę od nich?
    No i pytanie za 100pkt (ponoć nie ma głupich pytań😜): usg jest wykonywane zawsze przez brzuch czy zdarza się usg dopochwowe? Nie wiem na co się szykować🤪

    P.S. Silnaja, wspomniany przez Ciebie doktor z jedną sprawną ręką to właśnie M.K.?🤔

  • Silnaja Autorytet
    Postów: 590 908

    Wysłany: 25 marca 2021, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jane789 wrote:
    Hej dziewczyny, mam pytania odnośnie badań prenatalnych u M.K.
    Ile mniej więcej trwa u niego całe badanie?
    Pendrive’a zabieram swojego czy dostanę od nich?
    No i pytanie za 100pkt (ponoć nie ma głupich pytań😜): usg jest wykonywane zawsze przez brzuch czy zdarza się usg dopochwowe? Nie wiem na co się szykować🤪

    P.S. Silnaja, wspomniany przez Ciebie doktor z jedną sprawną ręką to właśnie M.K.?🤔
    Nie :-) to dr Guzowski jest kontuzjowany.

    jane789 lubi tę wiadomość

    👩🏼‍🦰31 l 🧔🏻34 l Gameta Rzgów
    Hashimoto💊 letrox
    Histeroskopia -3x 2018/2019
    Operacja - 6 mięśniaków - 2019
    Drożność 💪 Facet 💪
    IVF - 02.2020- bhcg 6,25 🙏🏻
    IVF FET - 06.2020 bhcg 0 😔
    IVF - 08.2020 bhcg 0 😔
    💉 bemfola, orgalutran
    Problemy:
    Mutacja Leiden
    Cytokiny 😱:
    TNF alfa - 5686 (norma 322,3-1376,6), Interleukina 5 - 9 (norma 20-59,8 ), Interleukina 2 - 121 (norma 20- 62,5), IFN/IL4 - 12,8 (norma 36,7-175), IFN/IL10 - 0,6 (norma 1,2-3), TNF/II10 - 4,1 (norma 0,7-2,8 )
    🧬Encorton, Zarzio, Flaxiparyna
    💊 suple: Q10, wit. E,D3, cynk, selen, mg
    IVF - 01.2021
    💉Menopur, orgalutran
    8.01 - transfer 3dniowego - 12dpt - bhcg 105 ✊🏻
    9.02 - mamy serduszko ❤️🤰🏼💗
    ⛪️ Nowenna pompejańska
    Iga - 21.09.2021
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 25 marca 2021, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jane789 wrote:
    Hej dziewczyny, mam pytania odnośnie badań prenatalnych u M.K.
    Ile mniej więcej trwa u niego całe badanie?
    Pendrive’a zabieram swojego czy dostanę od nich?
    No i pytanie za 100pkt (ponoć nie ma głupich pytań😜): usg jest wykonywane zawsze przez brzuch czy zdarza się usg dopochwowe? Nie wiem na co się szykować🤪

    P.S. Silnaja, wspomniany przez Ciebie doktor z jedną sprawną ręką to właśnie M.K.?🤔
    Z chorą ręką jest G.G.

    Badanie trwa około 10-15 minut. Pendrive'a dostajesz w gabinecie razem z opisem badania i zdjęciami.
    Najczęściej jest przez brzuch, choć może być potrzeba też przez pochwę. Ja przy tej i po poprzedniej ciąży miałam pierwsze usg tylko przez brzuch. Ale wszystko zależy od dziecka, łożyska, szyjki macicy itd.

    jane789 lubi tę wiadomość

    M&M
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 25 marca 2021, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi🙂

    No właśnie.. A szyjkę macicy też doktor mierzy na tym badaniu? Mam krótką sz.m. i prawdopodobnie będę podszywana, ale ciągle liczę na cud, że się wydłuży i obędzie się bez zabiegu.

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 25 marca 2021, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jane789 wrote:
    Dzięki za odpowiedzi🙂

    No właśnie.. A szyjkę macicy też doktor mierzy na tym badaniu? Mam krótką sz.m. i prawdopodobnie będę podszywana, ale ciągle liczę na cud, że się wydłuży i obędzie się bez zabiegu.
    Krótka to ile?
    Ja mam 2cm i jestem zmasakrowana po komplikacjach przy poprzednim porodzie i jak nic się nie zmieni to nie ruszamy, ani pessera ani szwu.

    Jeszcze jeśli robisz pappę to dostaniesz dwa opisy, bo jeden będzie szedł razem z krwią by potem M.K. mógł opisać wszystko w połączeniu z wynikami krwi.

    M&M
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 25 marca 2021, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    Krótka to ile?
    Ja mam 2cm i jestem zmasakrowana po komplikacjach przy poprzednim porodzie i jak nic się nie zmieni to nie ruszamy, ani pessera ani szwu.

    Jeszcze jeśli robisz pappę to dostaniesz dwa opisy, bo jeden będzie szedł razem z krwią by potem M.K. mógł opisać wszystko w połączeniu z wynikami krwi.

    Ja mam teraz 2,60cm. Jestem aktualnie w 12tc i lekarz prowadzący powiedział, że jak nic się nie polepszy to mam się nastawić na szew. Pod narkozą...😣 oczywiście mi narkoza nie straszna, bardziej boję się o dziecko.
    Miałam już robione Sanco i przyszły mi wyniki na maila💙

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 25 marca 2021, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jane789 wrote:
    Ja mam teraz 2,60cm. Jestem aktualnie w 12tc i lekarz prowadzący powiedział, że jak nic się nie polepszy to mam się nastawić na szew. Pod narkozą...😣 oczywiście mi narkoza nie straszna, bardziej boję się o dziecko.
    Miałam już robione Sanco i przyszły mi wyniki na maila💙
    A no widzisz. Choć I. P. nie mierzy przy usg, tylko badając ręką określa.

    M&M
  • Madagaskar Autorytet
    Postów: 2370 1535

    Wysłany: 26 marca 2021, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z badaniem szyjki macicy niestety w gamecie panują jakieś dziwne zwyczaje. Szyjka macicy powinna być mierzona przezpochwowo. Do pewnego momentu widać też przez brzuch...Bardzo ważne żeby na badaniach połówkowych była zmierzona i miała określoną długość (pow 25mm) i to nie jest moje czepianie, takie są zalecenia.
    Kozarzewski niby patrzy przez brzuch ale nie mierzy tylko robi na oko i wpisuje”szyjka prawidłowej długości”.
    I.P. bada szyjkę ginekologicznie czyli tylko cześć pochwową, dalej nie wie jak ona wygląda. Zresztą on nie robi z tego tajemnicy i sam mówi, że bada tylko tą część.
    Tak naprawdę idealnym rozwiązaniem jest zmierzenie szyjki w usg przezpochwowe plus badanie ginekoligiczne.

    Ja mam taką sytuację teraz, że nagle bardzo szyjka mi się skrócił w krótkim czasie i teoretycznie jej długość jest w normie bo miała 25 mm w 33 tc ale jeżeli 2 tyg temu miała 40mm to powinna zapalić się czerwona lampka że coś zaczyna sie dziać i działo się bo stawiał mi się bardzo brzuch do tego bóle w podbrzuszu i gdyby nie to że jeden z lekarzy zawsze ją mierzy i to jest zapisane w usg i naniesione na siatkę tak jak biometria płodu to pewnie pojechała bym do Łodzi i bym była zbada ginekologicznie a za tyd mogła bym już urodzić. A tak zapaliła się czerwona lampka i zostało wdrożone jeszcze leczenie na tym ostatnim etapie.
    ... i tutaj jeden i drugi lekarz który mierzy i nie mierzy byli zgodni trzeba działać 😁

    Moim zdaniem warto tego pilnować 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2021, 15:14

    Wysoki prg w fazie folikularnej, Niedoczynność tarczycy;
    3 x ciąża pozam. natural.- usunięte oba jajowody;
    3 Kliniki;
    4 x ICSI, 8 transferów, 10 zarodków, 1 x cb
    Ostani transfer 18.08.2020 r.
    Nasz mały wielki cud 🙏❤️
    8dpt- beta 88; 10dpt- beta 234; 13dpt- beta 1199; 15dpt- beta 3100
    16dpt- pęcherzyk ciążowy
    24dpt -❤️
    1. USG Prenatalne z Sanco - zdrowa 👧
    2. USG Połówkowe ✅
    3. USG III trym ✅
    2021 r. - córka mój cały Świat
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 27 marca 2021, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madagaskar wrote:
    Z badaniem szyjki macicy niestety w gamecie panują jakieś dziwne zwyczaje. Szyjka macicy powinna być mierzona przezpochwowo. Do pewnego momentu widać też przez brzuch...Bardzo ważne żeby na badaniach połówkowych była zmierzona i miała określoną długość (pow 25mm) i to nie jest moje czepianie, takie są zalecenia.
    Kozarzewski niby patrzy przez brzuch ale nie mierzy tylko robi na oko i wpisuje”szyjka prawidłowej długości”.
    I.P. bada szyjkę ginekologicznie czyli tylko cześć pochwową, dalej nie wie jak ona wygląda. Zresztą on nie robi z tego tajemnicy i sam mówi, że bada tylko tą część.
    Tak naprawdę idealnym rozwiązaniem jest zmierzenie szyjki w usg przezpochwowe plus badanie ginekoligiczne.

    Ja mam taką sytuację teraz, że nagle bardzo szyjka mi się skrócił w krótkim czasie i teoretycznie jej długość jest w normie bo miała 25 mm w 33 tc ale jeżeli 2 tyg temu miała 40mm to powinna zapalić się czerwona lampka że coś zaczyna sie dziać i działo się bo stawiał mi się bardzo brzuch do tego bóle w podbrzuszu i gdyby nie to że jeden z lekarzy zawsze ją mierzy i to jest zapisane w usg i naniesione na siatkę tak jak biometria płodu to pewnie pojechała bym do Łodzi i bym była zbada ginekologicznie a za tyd mogła bym już urodzić. A tak zapaliła się czerwona lampka i zostało wdrożone jeszcze leczenie na tym ostatnim etapie.
    ... i tutaj jeden i drugi lekarz który mierzy i nie mierzy byli zgodni trzeba działać 😁

    Moim zdaniem warto tego pilnować 😉

    No ja właśnie jestem umówiona do mojego lekarza prowadzącego dopiero na 07.04. On bada szyjkę przezpochwowo i to on właśnie ma wtedy ocenić czy będziemy zakładać szew.
    Teraz w środę mam prenatalne u M.K. i miałam nadzieję, że skontroluję u niego od razu długość tej szyjki żebym była spokojniejsza, ale jak mówisz, że robi to „na oko” to już wiem, że nie mam co liczyć na precyzję🤷‍♀️

  • Madagaskar Autorytet
    Postów: 2370 1535

    Wysłany: 27 marca 2021, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jane789 wrote:
    No ja właśnie jestem umówiona do mojego lekarza prowadzącego dopiero na 07.04. On bada szyjkę przezpochwowo i to on właśnie ma wtedy ocenić czy będziemy zakładać szew.
    Teraz w środę mam prenatalne u M.K. i miałam nadzieję, że skontroluję u niego od razu długość tej szyjki żebym była spokojniejsza, ale jak mówisz, że robi to „na oko” to już wiem, że nie mam co liczyć na precyzję🤷‍♀️

    To najważniejsze, że prowadzacy tego pilnuje 😉
    Bierzesz progesteron??
    A Kozarzewskiego poproś o pomiar odrazu jak wejdziesz na badanie, masz szczególną sytacje. U mnie może nie mierzył bo była wtedy bardzo długa 🤷🏽‍♀️
    Nie wiem nie uniem rozgryźć tego lekarza, bo dziecko zawsze bada bardzo dokładnie, zwraca szczegółowo uwagę na serce, sprawdza wszystkie przepływy...

    A co do mojego prowadzacego zwracam honor, dzisiaj byłam i szyjka był mierzona💪 😁

    Wysoki prg w fazie folikularnej, Niedoczynność tarczycy;
    3 x ciąża pozam. natural.- usunięte oba jajowody;
    3 Kliniki;
    4 x ICSI, 8 transferów, 10 zarodków, 1 x cb
    Ostani transfer 18.08.2020 r.
    Nasz mały wielki cud 🙏❤️
    8dpt- beta 88; 10dpt- beta 234; 13dpt- beta 1199; 15dpt- beta 3100
    16dpt- pęcherzyk ciążowy
    24dpt -❤️
    1. USG Prenatalne z Sanco - zdrowa 👧
    2. USG Połówkowe ✅
    3. USG III trym ✅
    2021 r. - córka mój cały Świat
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 27 marca 2021, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madagaskar wrote:
    To najważniejsze, że prowadzacy tego pilnuje 😉
    Bierzesz progesteron??
    A Kozarzewskiego poproś o pomiar odrazu jak wejdziesz na badanie, masz szczególną sytacje. U mnie może nie mierzył bo była wtedy bardzo długa 🤷🏽‍♀️
    Nie wiem nie uniem rozgryźć tego lekarza, bo dziecko zawsze bada bardzo dokładnie, zwraca szczegółowo uwagę na serce, sprawdza wszystkie przepływy...

    A co do mojego prowadzacego zwracam honor, dzisiaj byłam i szyjka był mierzona💪 😁

    Tak, biorę nadal duphaston i Cyclogest, ale za kilka dni mam zejść na samą Luteinę 2x200mg dopochwowo (i pewnie znowu będę się ryć, że zeszłam z takich dużych dawek na małe).
    Dzięki za podpowiedź, powiem mu od razu na wejściu, że sytuacja wymaga dokładnego zmierzenia szyjki😅

    To dobrze, że miałaś dzisiaj zmierzoną🙂👍🏻

    Madagaskar lubi tę wiadomość

  • Madagaskar Autorytet
    Postów: 2370 1535

    Wysłany: 27 marca 2021, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jane789 wrote:
    Tak, biorę nadal duphaston i Cyclogest, ale za kilka dni mam zejść na samą Luteinę 2x200mg dopochwowo (i pewnie znowu będę się ryć, że zeszłam z takich dużych dawek na małe).
    Dzięki za podpowiedź, powiem mu od razu na wejściu, że sytuacja wymaga dokładnego zmierzenia szyjki😅

    To dobrze, że miałaś dzisiaj zmierzoną🙂👍🏻

    Spokojnie z tymi szyjkami ile kobiet tyle historii. Jedna ma krótką od samego początku a potrafi donosić do końca a czasami jak u mnie większość ciąży długa jak u żyrafy a teraz leci na łeb na szyje 😜
    Trzymam kciuki za badania 🤞

    jane789 lubi tę wiadomość

    Wysoki prg w fazie folikularnej, Niedoczynność tarczycy;
    3 x ciąża pozam. natural.- usunięte oba jajowody;
    3 Kliniki;
    4 x ICSI, 8 transferów, 10 zarodków, 1 x cb
    Ostani transfer 18.08.2020 r.
    Nasz mały wielki cud 🙏❤️
    8dpt- beta 88; 10dpt- beta 234; 13dpt- beta 1199; 15dpt- beta 3100
    16dpt- pęcherzyk ciążowy
    24dpt -❤️
    1. USG Prenatalne z Sanco - zdrowa 👧
    2. USG Połówkowe ✅
    3. USG III trym ✅
    2021 r. - córka mój cały Świat
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 27 marca 2021, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam całą ciążę 2-2,5cm, a urodziłam w 39+4, więc spokojnie.
    Choć w 35tc lekarz stwierdził, że mogę wcześniej urodzić i mimo intensywnego życia udało się do końca donosić.

    M&M
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 27 marca 2021, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    Ja miałam całą ciążę 2-2,5cm, a urodziłam w 39+4, więc spokojnie.
    Choć w 35tc lekarz stwierdził, że mogę wcześniej urodzić i mimo intensywnego życia udało się do końca donosić.

    I nie miałaś żadnego zabiegu na podtrzymanie? A całą ciążę zniosłaś dobrze, nie miałaś żadnych nieporządanych skurczy itp? Normalnie funkcjonowałaś czy musiałaś leżeć z taką szyjką?
    Ja np aktualnie zdycham, bo mnie tak boli brzuch na dole, że nie wiem co robić. I stresuje mnie przy tym ta krótka szyjka. Wzięłam nospę na te skurcze, musiałam. Inaczej bym nie dała rady chyba. Czekam aż przejdzie...

‹‹ 1050 1051 1052 1053 1054 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ