X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gameta Rzgów, Łódź ivf
Odpowiedz

Gameta Rzgów, Łódź ivf

Oceń ten wątek:
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 27 marca 2021, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jane789 wrote:
    I nie miałaś żadnego zabiegu na podtrzymanie? A całą ciążę zniosłaś dobrze, nie miałaś żadnych nieporządanych skurczy itp? Normalnie funkcjonowałaś czy musiałaś leżeć z taką szyjką?
    Ja np aktualnie zdycham, bo mnie tak boli brzuch na dole, że nie wiem co robić. I stresuje mnie przy tym ta krótka szyjka. Wzięłam nospę na te skurcze, musiałam. Inaczej bym nie dała rady chyba. Czekam aż przejdzie...
    Ja całą ciążę wszystko robiłam sama, duże zakupy, mycie samochodu, cały dom na mojej głowie. Nie miałam ani pessera ani szwu zakładanego.
    Skurczy też nie miałam. Ale skurcze to macica. A nie szyjka.
    Teraz mam zmaltretowaną szyjkę po wszystkich zabiegach okołoporodowych. Jednak mój lekarz póki co nie panikuje. A oszczędzam się niewiele mniej, ale samopoczucie w tej ciąży zdecydowanie gorsze i tylko ono mnie spowalnia.

    M&M
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 27 marca 2021, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    Ja całą ciążę wszystko robiłam sama, duże zakupy, mycie samochodu, cały dom na mojej głowie. Nie miałam ani pessera ani szwu zakładanego.
    Skurczy też nie miałam. Ale skurcze to macica. A nie szyjka.
    Teraz mam zmaltretowaną szyjkę po wszystkich zabiegach okołoporodowych. Jednak mój lekarz póki co nie panikuje. A oszczędzam się niewiele mniej, ale samopoczucie w tej ciąży zdecydowanie gorsze i tylko ono mnie spowalnia.

    Zobacz, czyli naprawdę co ciąża to inaczej. Ja prawie cały czas leżę, a jak trochę pochodzę to od razu to odczuwam. A to dopiero początek.. obawiam się jednak, że głównie to siedzi w mojej psychice, bo jak usłyszałam o szyjce to od razu gorsze samopoczucie🥴

  • Madagaskar Autorytet
    Postów: 2370 1535

    Wysłany: 27 marca 2021, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jane mnie w podobnym czasie brzuch bolał bo zaraz po prenatalnych i to tak mocno jak na okres. Nospa max nie pomagała. Po kilku dniach przeszło. Trochę prg miałam zwiększony, magnez i spasmoline zamiast nospy. Też panikował, byłam pewna, że szyjka się skróci od skurczy macicy ale nie 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2021, 19:23

    Wysoki prg w fazie folikularnej, Niedoczynność tarczycy;
    3 x ciąża pozam. natural.- usunięte oba jajowody;
    3 Kliniki;
    4 x ICSI, 8 transferów, 10 zarodków, 1 x cb
    Ostani transfer 18.08.2020 r.
    Nasz mały wielki cud 🙏❤️
    8dpt- beta 88; 10dpt- beta 234; 13dpt- beta 1199; 15dpt- beta 3100
    16dpt- pęcherzyk ciążowy
    24dpt -❤️
    1. USG Prenatalne z Sanco - zdrowa 👧
    2. USG Połówkowe ✅
    3. USG III trym ✅
    2021 r. - córka mój cały Świat
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 27 marca 2021, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madagaskar wrote:
    Jane mnie w podobnym czasie brzuch bolał bo zaraz po prenatalnych i to tak mocno jak na okres. Nospa max nie pomagała. Po kilku dniach przeszło. Trochę prg miałam zwiększony, magnez i spasmoline zamiast nospy. Też panikował, byłam pewna, że szyjka się skróci od skurczy macicy ale nie 😉

    Jezu ja to już przez te skurcze mam w głowie nie powiem co...🤦‍♀️
    Mnie właśnie też boli jak na okres. Bardzo mocno. Nospa pomogła na chwilę, a teraz czuję że znów się rozkręca😩
    Ale dobrze czytać, że takie akcje to niekoniecznie coś groźnego i przechodzi po jakimś czasie👍🏻🙏

  • Madagaskar Autorytet
    Postów: 2370 1535

    Wysłany: 27 marca 2021, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jane789 wrote:
    Jezu ja to już przez te skurcze mam w głowie nie powiem co...🤦‍♀️
    Mnie właśnie też boli jak na okres. Bardzo mocno. Nospa pomogła na chwilę, a teraz czuję że znów się rozkręca😩
    Ale dobrze czytać, że takie akcje to niekoniecznie coś groźnego i przechodzi po jakimś czasie👍🏻🙏

    ...ale jak będzie się utrzymywać to warto się pokazać u lekarza żeby sprawdzić czy napewno wszystko jest ok.

    jane789 lubi tę wiadomość

    Wysoki prg w fazie folikularnej, Niedoczynność tarczycy;
    3 x ciąża pozam. natural.- usunięte oba jajowody;
    3 Kliniki;
    4 x ICSI, 8 transferów, 10 zarodków, 1 x cb
    Ostani transfer 18.08.2020 r.
    Nasz mały wielki cud 🙏❤️
    8dpt- beta 88; 10dpt- beta 234; 13dpt- beta 1199; 15dpt- beta 3100
    16dpt- pęcherzyk ciążowy
    24dpt -❤️
    1. USG Prenatalne z Sanco - zdrowa 👧
    2. USG Połówkowe ✅
    3. USG III trym ✅
    2021 r. - córka mój cały Świat
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 27 marca 2021, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madagaskar wrote:
    ...ale jak będzie się utrzymywać to warto się pokazać u lekarza żeby sprawdzić czy napewno wszystko jest ok.

    Tak tak. Jak do jutra będzie się utrzymywać to dzwonię.

  • Yuki Autorytet
    Postów: 1305 1058

    Wysłany: 29 marca 2021, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jane jak u Ciebie sytuacja? Lepiej się czujesz?

    jane789 lubi tę wiadomość

    Gameta Rzgów
    Liczne polipy endometrialne
    histeroskopia
    AMH 1,24
    problemy z nasieniem
    immunologia
    ❄️❄️
    03.04 transfer blaski
    10 dpt beta 1.2
    biopsja endometrium
    02.06 transfer blaski
    8 tc poronienie
    9 tc poronienie

    06.03.2024 r., 3600 g szczęścia 💗
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 29 marca 2021, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yuki wrote:
    Jane jak u Ciebie sytuacja? Lepiej się czujesz?

    Tak, dzięki🙂 tamte skurcze na szczęście minęły późnym wieczorem.
    Ale od dwóch dni mam inne dziwne uczucie i zastanawiam się o co chodzi🙈 takie jakby mikro skurcze/dreszcze mięśni nadbrzusza (powyżej pępka). To jest mimowolne i nie umiem tego zahamować. Pojawia się jak leżę. Podobne uczucie jak podczas przeciągania się? Nie wiem jak to dokładnie opisać🤔 miałyście coś podobnego?
    W środę usg to się zapytam lekarza o co biega🤷‍♀️

  • Yuki Autorytet
    Postów: 1305 1058

    Wysłany: 29 marca 2021, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super, że lepiej :) więcej się na siebie zwraca uwagę, i dużo różnych rzeczy się obserwuje, których zapewne w normalnych warunkach nie zauważyłoby się. Ja w tych interpretacjach nie pomogę, bo sama panikuję przed pierwszym transferem... w sobotę 😱

    Gameta Rzgów
    Liczne polipy endometrialne
    histeroskopia
    AMH 1,24
    problemy z nasieniem
    immunologia
    ❄️❄️
    03.04 transfer blaski
    10 dpt beta 1.2
    biopsja endometrium
    02.06 transfer blaski
    8 tc poronienie
    9 tc poronienie

    06.03.2024 r., 3600 g szczęścia 💗
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 29 marca 2021, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yuki wrote:
    To super, że lepiej :) więcej się na siebie zwraca uwagę, i dużo różnych rzeczy się obserwuje, których zapewne w normalnych warunkach nie zauważyłoby się. Ja w tych interpretacjach nie pomogę, bo sama panikuję przed pierwszym transferem... w sobotę 😱

    Aaa ok, nie zorientowałam się, że jesteś przed transferem, przepraszam🙂
    To emocjonujący czas przed Tobą, trzymam kciuki aby ten pierwszy transfer okazał się pozytywny🍀🙏😍

    Yuki lubi tę wiadomość

  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 29 marca 2021, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yuki wrote:
    To super, że lepiej :) więcej się na siebie zwraca uwagę, i dużo różnych rzeczy się obserwuje, których zapewne w normalnych warunkach nie zauważyłoby się. Ja w tych interpretacjach nie pomogę, bo sama panikuję przed pierwszym transferem... w sobotę 😱


    Wow Yuki juz sobote :) ale super. Czekam razem z Toba i jestem dobrej mysli

    Ile czasu bralas estrofem bo chyba dluzej niz 12 dni ??

    Yuki lubi tę wiadomość

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • Yuki Autorytet
    Postów: 1305 1058

    Wysłany: 29 marca 2021, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jane ❤️ dziękuję 😊 bardzo chciałabym, żeby spełniło się to co napisałaś 🍀mam cichą nadzieję, że się uda. Tyle nas tutaj, że ciężko pamiętać, która co aktualnie robi 😊
    A czy Ty odnośnie tych skurczy/ruchów kontaktowałaś się z lekarzem??

    Aassiiaa dziękuję 🥰 mimio, że czekam na transfer właściwie przynajmniej od września to bardzo mnie to zaskoczyło. Esterofem biorę od 19.03, do transferu na pewno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2021, 22:50

    Gameta Rzgów
    Liczne polipy endometrialne
    histeroskopia
    AMH 1,24
    problemy z nasieniem
    immunologia
    ❄️❄️
    03.04 transfer blaski
    10 dpt beta 1.2
    biopsja endometrium
    02.06 transfer blaski
    8 tc poronienie
    9 tc poronienie

    06.03.2024 r., 3600 g szczęścia 💗
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 29 marca 2021, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yuki, nie kontaktowałam się. W środę z nim porozmawiam na wizycie.

    Wiesz już jaki lekarz będzie u Ciebie przeprowadzać transfer?🍀

  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 29 marca 2021, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yuki wrote:
    Jane ❤️ dziękuję 😊 bardzo chciałabym, żeby spełniło się to co napisałaś 🍀mam cichą nadzieję, że się uda. Tyle nas tutaj, że ciężko pamiętać, która co aktualnie robi 😊
    A czy Ty odnośnie tych skurczy/ruchów kontaktowałaś się z lekarzem??

    Aassiiaa dziękuję 🥰 mimio, że czekam na transfer właściwie przynajmniej od września to bardzo mnie to zaskoczyło. Esterofem biorę od 19.03, do transferu na pewno.

    O to w sumie 10/11 dni ; myslalam ze dluzej, pozniej 5 dni proga i transfer w sobote :) :)

    Wyslalam Ci zaproszenie na prv, jak mozesz ma pytanko :)

    Yuki lubi tę wiadomość

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 30 marca 2021, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, orientujecie się może czy dr Kozarzewski na prenatalnych normalnie może wypisać receptę, zwolnienie itp?
    Potrzebuję receptę na jakiś zamiennik Luteiny (od wczoraj to biorę zamiast cyclogestu i w ogóle mi się ta tabletka nie rozpuszcza😣 z Cyclogestem była bajka a ta Luteina jakaś dziwna)

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 30 marca 2021, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jane789 wrote:
    Dziewczyny, orientujecie się może czy dr Kozarzewski na prenatalnych normalnie może wypisać receptę, zwolnienie itp?
    Potrzebuję receptę na jakiś zamiennik Luteiny (od wczoraj to biorę zamiast cyclogestu i w ogóle mi się ta tabletka nie rozpuszcza😣 z Cyclogestem była bajka a ta Luteina jakaś dziwna)
    Cała tabletka wypada? Zwykła luteina jest serkowata po rozpuszczeniu. Po kilku dniach będzie lepiej.

    M&M
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 30 marca 2021, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    Cała tabletka wypada? Zwykła luteina jest serkowata po rozpuszczeniu. Po kilku dniach będzie lepiej.

    Wczoraj na noc zaaplikowałam pierwszą tabletkę i dzisiaj wypadła dosłownie cała. Nic się nie rozpuściło, a raczej nie było to spowodowane przez to, że za płytko zaaplikowalam.
    Dobra, to poczekam, może coś ruszy z biegiem czasu😅👍🏻

  • Yuki Autorytet
    Postów: 1305 1058

    Wysłany: 30 marca 2021, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martosza to mega dzwine, bo przecież zawsze wnętrze działa tak, że się rozpuszcza, może jakieś tabletki lewe? 🤔 Interesujące... Gorzej, że jeśli się nie rozpuściła to znaczy, że się nic nie wchłonęło do organizmu :/

    Gameta Rzgów
    Liczne polipy endometrialne
    histeroskopia
    AMH 1,24
    problemy z nasieniem
    immunologia
    ❄️❄️
    03.04 transfer blaski
    10 dpt beta 1.2
    biopsja endometrium
    02.06 transfer blaski
    8 tc poronienie
    9 tc poronienie

    06.03.2024 r., 3600 g szczęścia 💗
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 30 marca 2021, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yuki wrote:
    Martosza to mega dzwine, bo przecież zawsze wnętrze działa tak, że się rozpuszcza, może jakieś tabletki lewe? 🤔 Interesujące... Gorzej, że jeśli się nie rozpuściła to znaczy, że się nic nie wchłonęło do organizmu :/

    Noo dokładnie właśnie to mnie męczy. Skoro wypadła cała to raczej nic się nie wchłonęło. A wypadła naprawdę w takiej samej postaci jak przed aplikacją. Aż nie mogłam w to uwierzyć🙈

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 30 marca 2021, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yuki wrote:
    Martosza to mega dzwine, bo przecież zawsze wnętrze działa tak, że się rozpuszcza, może jakieś tabletki lewe? 🤔 Interesujące... Gorzej, że jeśli się nie rozpuściła to znaczy, że się nic nie wchłonęło do organizmu :/

    Ja tylko zwykłą luteinę zawsze brałam, przy iui, etach czy w ciążach i zawsze na początku tak miałam.

    M&M
‹‹ 1051 1052 1053 1054 1055 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ