X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gameta Rzgów, Łódź ivf
Odpowiedz

Gameta Rzgów, Łódź ivf

Oceń ten wątek:
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 22 listopada 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniab2205 wrote:
    No to mam zielone światło, bo minęło ponad 1.5roku. Coś jeszcze powinnam zbadać dla pełniejszego obrazu? Chcę iść w grydniu nawizytę z badaniami, bo wizyta prywatna i szkoda kasy na podwójne płacenie tylko po to, by skierowanie dostać.
    Planujecie kolejna stymulacje?

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • aniab2205 Autorytet
    Postów: 1560 781

    Wysłany: 23 listopada 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella, narazie nie. Robię, bo przed ciążą, na lekach, miałam podejrzenie nadczynności i kazała mi wtedy powtórzyć badania jak już będziemy mieć za sobą starania, ewentualnie po ciąży. No i teraz z tym ruszyłam, bo już sporo czasu minęło, a ja wiecznie wynajduję wymówki albo znów czasu nie mam. Akurat trafił się wolny dzień w pracy, to pomyślałam, że załatwię sprawę.
    Normalnie, to ciężko się wyrwać, bo często sama zostaję z młodym a m. gdzieś w Polsce. Trudniej jest samej wszystko ogarniać. Cieszę się, że żłobek coś tam nam ułatwia. Dobrą opiekę tam mamy. Trafiło nam się tam dofinansowanie z unii, więc super się to jakoś ułożyło. Chciałoby się rodzeństwa dla młodego, ale narazie nie ma na to szans. Będę się zastanawiać ok.czerwca, wtedy męża już będę mieć na dłużej w domu.

    Bella93 lubi tę wiadomość

    Prawie 5 l. starań, 3 stymulacje do ivf+ próba na oocytach, 1.08- beta 237.90, 03.08- beta 456.59, 17.08 26dpt- wizyta pęcherzykowa i jest ❤, 29.09 usg prenatalne,24.11 usg połówkowe,26.01 ostatnie usg genetyczne, 13.04- narodziny naszego szczęścia :)
    08.18r-et nieudany
    09.18r- próba na 6 oocytach,0blastek
  • lilaloo Ekspertka
    Postów: 155 112

    Wysłany: 24 listopada 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    U nas też już trochę minęło od porodu i zastanawiam się już nad powrotem po mrozaczka,czy podpowiecie mi jakie badania muszę mieć zeby zrobić crio?czy mąż też musi robić badania?
    Pozdrawiam

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 24 listopada 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilaloo wrote:
    Cześć Dziewczyny,
    U nas też już trochę minęło od porodu i zastanawiam się już nad powrotem po mrozaczka,czy podpowiecie mi jakie badania muszę mieć zeby zrobić crio?czy mąż też musi robić badania?
    Pozdrawiam
    Musisz mieć chyba wszystkie te co do procedury zrobione badania, tak mi się wydaje. Mąż nie musi robić badań.

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak pisze Martoszka mąż nie musi mieć żadnych badań natomiast Ty wszystkie potrzebne do procedury. Hiv,Tokso,wymazy etc.

  • lilaloo Ekspertka
    Postów: 155 112

    Wysłany: 25 listopada 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok,dziękuję Wam bardzo :-)

  • jożin Znajoma
    Postów: 19 16

    Wysłany: 28 listopada 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Jestem tu nowa. Byliśmy z mężem na pierwszej wizycie u dr R B-S w sprawie IVF. Jestem jeszcze zielona w tym temacie, więc mam kilka pytań. Po pierwsze koszty... czy leki do ivf mogą być refundowane? Czytałam, że bierzesię pod uwagę wynik amh i fsh. Jak to wygląda w Gamecie?

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 28 listopada 2018, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jożin wrote:
    Cześć. Jestem tu nowa. Byliśmy z mężem na pierwszej wizycie u dr R B-S w sprawie IVF. Jestem jeszcze zielona w tym temacie, więc mam kilka pytań. Po pierwsze koszty... czy leki do ivf mogą być refundowane? Czytałam, że bierzesię pod uwagę wynik amh i fsh. Jak to wygląda w Gamecie?
    Leki są refundowane jeżeli masz mmiej niż 40 lat, amh większe niż 0,7 i fsh mniejsze niż 15.

    M&M
  • alaw87 Ekspertka
    Postów: 249 125

    Wysłany: 29 listopada 2018, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jożin ja płaciłam 520 zł za leki do stymulacji
    Dziewczyny o jakiej porze dawałyscie sobie zastrzyki ja mam ovaleap zapomniałam zapytać napewno o stałej. .
    Pozdrawiam

    III IUI nie udane
    I et 😢
    II et 😢
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alaw87 wrote:
    Jożin ja płaciłam 520 zł za leki do stymulacji
    Dziewczyny o jakiej porze dawałyscie sobie zastrzyki ja mam ovaleap zapomniałam zapytać napewno o stałej. .
    Pozdrawiam
    Mi kazali wieczorem, bo zawsze miałam wueczorem też wizytę. Więc jak z wizyty wracałam to robiłam zastrzyk by lekarz miał podgląd na to co urosło poprzedniego dnia.

    M&M
  • jożin Znajoma
    Postów: 19 16

    Wysłany: 29 listopada 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, problem w tym, że o ile jestem przed 40-stką, mam fsh poniżej 15 (5,6) to moje amh to tylko 0,36 :( Czy trzeba spełniać łącznie wszystkie trzy warunki aby mieć refundację na leki?

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 29 listopada 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. W takim wypadku nie będzie refundacji leków.

    M&M
  • aniab2205 Autorytet
    Postów: 1560 781

    Wysłany: 29 listopada 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czym Cię będą stymulować, mi Połać wyliczył koszt leku stymulacyjnego nas ok.4tys., ale ja mam bardzo wysokie amh i tarczycowe wyniki w normie.

    Prawie 5 l. starań, 3 stymulacje do ivf+ próba na oocytach, 1.08- beta 237.90, 03.08- beta 456.59, 17.08 26dpt- wizyta pęcherzykowa i jest ❤, 29.09 usg prenatalne,24.11 usg połówkowe,26.01 ostatnie usg genetyczne, 13.04- narodziny naszego szczęścia :)
    08.18r-et nieudany
    09.18r- próba na 6 oocytach,0blastek
  • Fantasmagoria Autorytet
    Postów: 379 562

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka i Jożin, a z refundacją leków nie jest tak, że kobieta musi byc przed 40 rż i mieć albo fsh albo amh na określonym poziomie? Czyli spełniać 2 z 3 kryteriów? Kiedyś Bella o tym pisała:
    Bella93 wrote:
    Gonapeptyl 3,20 za opak (7ampulek), potrzebne jest ok 3/4opak - agonista do wyciszenia.
    Leki do stymulacji w zaleznosci od tego jaki bedzie:
    Menopur 600j - ok 40zl
    Gonal f 300j - ok 85zl
    Puregon 600j - ok 45zl
    Ilosc opakowac zalezy od dzienniej dawki

    To sa ceny lekow na ryczalt. Refundacja obejmuje kobiety do 40r.z. z amh powyzej 0,7 lub fsh ponizej 15

    Niespełnione marzenia oddam za darmo w dobre ręce...
    AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    I IVF, długi protokół, stymulacja przerwana - słaba reakcja
    II IVF krótki protokół - punkcja, 0 komórek pobranych :(
    III IMSI 06.2019 kd - 17.06. transfer, 28.06. beta 1,2 brak mrozaków
    AZ - transfer 02.12. ☹️
    Koniec walki o macierzyństwo, początek walki o przetrwanie...
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fantasmagoria wrote:
    Martoszka i Jożin, a z refundacją leków nie jest tak, że kobieta musi byc przed 40 rż i mieć albo fsh albo amh na określonym poziomie? Czyli spełniać 2 z 3 kryteriów? Kiedyś Bella o tym pisała:
    Taka informacja (to lub to) widnieje w chpl większość, jak nie wszystkich lekow do stymulacji, wiec jesli ktorys wynik pozwala na refundacje to trzeba sie "klocic".

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • jożin Znajoma
    Postów: 19 16

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Taka informacja (to lub to) widnieje w chpl większość, jak nie wszystkich lekow do stymulacji, wiec jesli ktorys wynik pozwala na refundacje to trzeba sie "klocic".


    Właśnie słyszałam, rozbieżne opinie. Niektórzy mówią ,że liczy się to i to, a inni że albo amh albo fsh. Podobno w innych klinikach jeśli amh jest poniżej 0,7 a fsh poniżej 15 to nie będzie problemu z refundacją. W tym tygodniu mam wizytę więc sie dopytam , jak to wygląda w Gamecie.

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jożin wrote:
    Właśnie słyszałam, rozbieżne opinie. Niektórzy mówią ,że liczy się to i to, a inni że albo amh albo fsh. Podobno w innych klinikach jeśli amh jest poniżej 0,7 a fsh poniżej 15 to nie będzie problemu z refundacją. W tym tygodniu mam wizytę więc sie dopytam , jak to wygląda w Gamecie.
    Wazne jest to co na CHPL, a tam jak byk jest "lub", wiec nie ma co tu opiniowac.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • aniab2205 Autorytet
    Postów: 1560 781

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella jak u Ciebie? Planujesz wypad do Ginki? Może zrobiłybyśmy sobie jakieś babskie spotkanie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 16:32

    Prawie 5 l. starań, 3 stymulacje do ivf+ próba na oocytach, 1.08- beta 237.90, 03.08- beta 456.59, 17.08 26dpt- wizyta pęcherzykowa i jest ❤, 29.09 usg prenatalne,24.11 usg połówkowe,26.01 ostatnie usg genetyczne, 13.04- narodziny naszego szczęścia :)
    08.18r-et nieudany
    09.18r- próba na 6 oocytach,0blastek
  • Bogna87 Przyjaciółka
    Postów: 318 49

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja jestem po kilku nieudanych iui i teraz co raz częściej myślę o ivf. Moglibyście mi napisać jakie są koszty całej procedury i leków aaa no i wizyt i kogo polecacie z Gamety?

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniab2205 wrote:
    Bella jak u Ciebie? Planujesz wypad do Ginki? Może zrobiłybyśmy sobie jakieś babskie spotkanie?
    Czekamy na wyniki genetyczne materiału z poronienia.
    Nie planowalam, ale jestem chetna :)

    aniab2205 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
‹‹ 946 947 948 949 950 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ