X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną GAMETA Warszawa
Odpowiedz

GAMETA Warszawa

Oceń ten wątek:
  • KasiaKasia Ekspertka
    Postów: 132 64

    Wysłany: 22 lipca 2020, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kluskaaa wrote:
    Ja miałam wynik 693, przy 11 pęcherzykach, co zdaniem Pani Docent było ok, więc Twoj wynik tez wydaje się być w porządku :)
    Dzięki za odpowiedź. Chyba zaczynam schizować 🤔

    PCO, 1% prawidłowych plemników

    2018- ciąża pozamaciczna
    02.2020 - 1 ICSI nieudane
    07.2020 - IMSI
    31.08.2020 - transfer ❄️
    9dpt beta 364, 11dpt beta 878, 14dpt 1709, 16 dpt 3353 🍀
    Mamy ❤️ 🍀
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
  • Chance Znajoma
    Postów: 23 16

    Wysłany: 22 lipca 2020, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Wy rozmawialyscie z docent Szymusik o Embryoglue? To jakies specjalne podloze pomagajace zarodkom sie zagniezdzic po transferze niby.
    Nam Docent nic nie mowila a wlasnie dzwonili z laboratorium z pytaniem czy sie na to decydujemy.
    Pomożcie!

    Mamy 2 zaplodnione komorki 🙏

  • KasiaKasia Ekspertka
    Postów: 132 64

    Wysłany: 22 lipca 2020, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic Pani docent nie mówiła. Ale to chyba nie jest jakieś bardzo drogie, a z tego co czytam, zwiększa szanse. Ja bym chyba się zdecydowała.

    PCO, 1% prawidłowych plemników

    2018- ciąża pozamaciczna
    02.2020 - 1 ICSI nieudane
    07.2020 - IMSI
    31.08.2020 - transfer ❄️
    9dpt beta 364, 11dpt beta 878, 14dpt 1709, 16 dpt 3353 🍀
    Mamy ❤️ 🍀
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 22 lipca 2020, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stefcia - super wieści ! Gratulacje :) i nudnej ciąży ;)

    Kluska - Ty dzisiaj już po transferze ? Jak samopoczucie ? :)

    Chance - z nami Pani na recepcji omawiała "ogólnie" poszczególne opcje, ja chyba się zdecyduje na to jak już dojdzie do transferu.

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • kluskaaa Autorytet
    Postów: 377 425

    Wysłany: 22 lipca 2020, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chance, my to zakupiliśmy dodatkowo, koszt to 280 zł. Płaciliśmy dzis, przed transferem.

    My juz po, nie czuje żadnej zmiany 🙈 niestety ze względu na koronawirusa Męża nie było że mną podczas tranfseru, ale może to i lepiej, bo to mało romantyczne :p Zbadałam progesteron za radą Stefci i na cyklu naturalnym z tabletekami mialam dzis wynik 335 jednostek. Ogólnie wszystko dzis przebiegło bardzo szybko. Mam za 10 dni zrobić badanie krwi i zadzwonić z wynikiem do kliniki.

    Steffcia Ty sama sobie zbadałas wcześniej betę, czy takie miałaś zalecenia?

    Alexandra, a co u Ciebie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2020, 16:11

    I procedura, II transfer, 18 listopada 2020 r. 💕age.png

    Naturalny cud❤️
    age.pngp
  • Stefffcia88 Ekspertka
    Postów: 132 299

    Wysłany: 22 lipca 2020, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kluskaaa wrote:
    Chance, my to zakupiliśmy dodatkowo, koszt to 280 zł. Płaciliśmy dzis, przed transferem.

    My juz po, nie czuje żadnej zmiany 🙈 niestety ze względu na koronawirusa Męża nie było że mną podczas tranfseru, ale może to i lepiej, bo to mało romantyczne :p Zbadałam progesteron za radą Stefci i na cyklu naturalnym z tabletekami mialam dzis wynik 335 jednostek. Ogólnie wszystko dzis przebiegło bardzo szybko. Mam za 10 dni zrobić badanie krwi i zadzwonić z wynikiem do kliniki.

    Steffcia Ty sama sobie zbadałas wcześniej betę, czy takie miałaś zalecenia?

    Alexandra, a co u Ciebie?

    Na naturalnym cyklu progesteron zawsze będzie wyższy wiec tutaj nie ma obaw.
    Ja badałam betę 7dpt, docent zaleciła badanie podajże po 9 dniach ale stwierdziłam ze nie chce dłużej czekac :) trzymam kciuki :)

    Nam ten w rejestracji omawiali opcje. Poprosiłam docent o uwzględnienie embrioglue -skoro ma zwiększyć szanse to czemu nie. Z uwagi na nieduży koszt w porównaniu do całości myśle ze to rozsądne.

    Endometrioza II st
    05.2020 I Procedura ICSI, krotki protokół
    29.06 - transfer ❄️
    7dpt beta 103; 9dpt beta 249; 11dpt beta 612, beta 21 dpt 26403✊🍀
    22 dpt pęcherzyk 16mm zarodek 2,2 mm, jest tętno ❤️🤰🏼
    Zostań z nami 😘
    ❄️❄️
  • Stefffcia88 Ekspertka
    Postów: 132 299

    Wysłany: 22 lipca 2020, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla uściślenia-badałam betę 7dpt a następnie 9 dpt aby zweryfikować przyrost po 48h

    Endometrioza II st
    05.2020 I Procedura ICSI, krotki protokół
    29.06 - transfer ❄️
    7dpt beta 103; 9dpt beta 249; 11dpt beta 612, beta 21 dpt 26403✊🍀
    22 dpt pęcherzyk 16mm zarodek 2,2 mm, jest tętno ❤️🤰🏼
    Zostań z nami 😘
    ❄️❄️
  • Chance Znajoma
    Postów: 23 16

    Wysłany: 22 lipca 2020, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za wszystkie informacje. Juz dzwonilam zeby też skorzystać z tej opcji💪
    W sobotę transfer i tez zbadam progesteron- jaki wynik będzie ok?

    kluskaaa- Trzymam kciuki!🤞
    jak pozostałe zarodki?

    kluskaaa lubi tę wiadomość

  • kluskaaa Autorytet
    Postów: 377 425

    Wysłany: 22 lipca 2020, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zapłodnilo się 6 komórek, ale na dzis mieliśmy tylko jedna blastke. Mają do jutra je obserwować, bo podobno cały czas pracują. Jeśli do jutra żaden nie rozwinie się odpowiednio, to nie będzie też żadnego do mrożenia.

    Co do progesteronu, to chyba im wyższy tym lepszy. Ah i Pan Dr nie chciał mi zapisać relanium, a nospe mogę ewentualnie brać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2020, 19:05

    Chance lubi tę wiadomość

    I procedura, II transfer, 18 listopada 2020 r. 💕age.png

    Naturalny cud❤️
    age.pngp
  • Stefffcia88 Ekspertka
    Postów: 132 299

    Wysłany: 22 lipca 2020, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chance wrote:
    Dzieki za wszystkie informacje. Juz dzwonilam zeby też skorzystać z tej opcji💪
    W sobotę transfer i tez zbadam progesteron- jaki wynik będzie ok?

    kluskaaa- Trzymam kciuki!🤞
    jak pozostałe zarodki?

    Progesteron powinien być powyżej 10

    Chance lubi tę wiadomość

    Endometrioza II st
    05.2020 I Procedura ICSI, krotki protokół
    29.06 - transfer ❄️
    7dpt beta 103; 9dpt beta 249; 11dpt beta 612, beta 21 dpt 26403✊🍀
    22 dpt pęcherzyk 16mm zarodek 2,2 mm, jest tętno ❤️🤰🏼
    Zostań z nami 😘
    ❄️❄️
  • Stefffcia88 Ekspertka
    Postów: 132 299

    Wysłany: 22 lipca 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kluskaaa wrote:
    U nas zapłodnilo się 6 komórek, ale na dzis mieliśmy tylko jedna blastke. Mają do jutra je obserwować, bo podobno cały czas pracują. Jeśli do jutra żaden nie rozwinie się odpowiednio, to nie będzie też żadnego do mrożenia.

    Co do progesteronu, to chyba im wyższy tym lepszy. Ah i Pan Dr nie chciał mi zapisać relanium, a nospe mogę ewentualnie brać :)

    Mi relanium dali jedynie na prośbę do transferu, a później tylko nospa plus magnez.. ale brałam tylko gdy czułam jakiś ból w dole brzucha

    Endometrioza II st
    05.2020 I Procedura ICSI, krotki protokół
    29.06 - transfer ❄️
    7dpt beta 103; 9dpt beta 249; 11dpt beta 612, beta 21 dpt 26403✊🍀
    22 dpt pęcherzyk 16mm zarodek 2,2 mm, jest tętno ❤️🤰🏼
    Zostań z nami 😘
    ❄️❄️
  • Stefffcia88 Ekspertka
    Postów: 132 299

    Wysłany: 22 lipca 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kluskaaa wrote:
    U nas zapłodnilo się 6 komórek, ale na dzis mieliśmy tylko jedna blastke. Mają do jutra je obserwować, bo podobno cały czas pracują. Jeśli do jutra żaden nie rozwinie się odpowiednio, to nie będzie też żadnego do mrożenia.

    Co do progesteronu, to chyba im wyższy tym lepszy. Ah i Pan Dr nie chciał mi zapisać relanium, a nospe mogę ewentualnie brać :)


    Trzymam kciuki 🍀🍀🍀✊✊✊
    Mam nadzieje ze maluszki jeszcze zaskoczą i przyniosą dobre wieści...

    Endometrioza II st
    05.2020 I Procedura ICSI, krotki protokół
    29.06 - transfer ❄️
    7dpt beta 103; 9dpt beta 249; 11dpt beta 612, beta 21 dpt 26403✊🍀
    22 dpt pęcherzyk 16mm zarodek 2,2 mm, jest tętno ❤️🤰🏼
    Zostań z nami 😘
    ❄️❄️
  • Chance Znajoma
    Postów: 23 16

    Wysłany: 23 lipca 2020, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile trwa transfer? To jest bolesne?
    To relanium chcialyscie zeby sie nie stresowac?

  • kluskaaa Autorytet
    Postów: 377 425

    Wysłany: 23 lipca 2020, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że max 10 min wszystko trwało, a potem jeszcze krótka rozmowa z Dr. Relanium niby na stres, niby przeciwko skurczom macicy. :)

    Chance lubi tę wiadomość

    I procedura, II transfer, 18 listopada 2020 r. 💕age.png

    Naturalny cud❤️
    age.pngp
  • KasiaKasia Ekspertka
    Postów: 132 64

    Wysłany: 24 lipca 2020, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chance wrote:
    Dzieki za wszystkie informacje. Juz dzwonilam zeby też skorzystać z tej opcji💪
    W sobotę transfer i tez zbadam progesteron- jaki wynik będzie ok?

    kluskaaa- Trzymam kciuki!🤞
    jak pozostałe zarodki?

    Chanse, ja w sobotę mam prawdopodobnie ostatnią wizytę przed punkcją. Może się gdzieś miniemy 😉

    Nam Pan dr też już wpisał Embryoglue (chociaż my i tak mamy mieć transfer odroczony). Właściwe sam zadecydował, więc to musi być coś dobrego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2020, 07:38

    Chance lubi tę wiadomość

    PCO, 1% prawidłowych plemników

    2018- ciąża pozamaciczna
    02.2020 - 1 ICSI nieudane
    07.2020 - IMSI
    31.08.2020 - transfer ❄️
    9dpt beta 364, 11dpt beta 878, 14dpt 1709, 16 dpt 3353 🍀
    Mamy ❤️ 🍀
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
  • kluskaaa Autorytet
    Postów: 377 425

    Wysłany: 24 lipca 2020, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Dziewczyny, że są postępy :) Kasia, a czemu transfer odroczony?

    U nas 4 blastocyty trafiły do zamrożenia, więc to dobra informacja :) a poza tym, to mam wrażenie, że moje jajniki chcą ze mnie wyjść, tak je czuje od wczoraj. Ale nic dziwnego, po takiej huśtawce hormonalnej 🙈 jestem bardzo ciekawa, co nam przyniesie los!

    KasiaKasia lubi tę wiadomość

    I procedura, II transfer, 18 listopada 2020 r. 💕age.png

    Naturalny cud❤️
    age.pngp
  • KasiaKasia Ekspertka
    Postów: 132 64

    Wysłany: 24 lipca 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani docent zadecydowała, że transfer będzie odroczony ze względu na duże ryzyko hiperstymulacji w moim przypadku (mam AMH powyżej 6, PCO i jestem dość szczupła). Poza tym podczas procedury w lutym nie czułam się dobrze podczas transferu. W związku z tym Pani docent stwierdziła, że powinnam odpocząć i zregenerować się po zabiegu i na spokojnie podejść do transferu.

    Chance lubi tę wiadomość

    PCO, 1% prawidłowych plemników

    2018- ciąża pozamaciczna
    02.2020 - 1 ICSI nieudane
    07.2020 - IMSI
    31.08.2020 - transfer ❄️
    9dpt beta 364, 11dpt beta 878, 14dpt 1709, 16 dpt 3353 🍀
    Mamy ❤️ 🍀
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
  • #Mag Ekspertka
    Postów: 203 311

    Wysłany: 24 lipca 2020, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja również jestem w trakcie procedury w Gamecie. U nas problem z PCOS i brakiem owu, a do kompletu słabe parametry nasienia. Korzystaliśmy z IMSI i z 6 zapładniający komórek prawidłowo zaplodnilo się 5, do blaszki dotrwały 4 - wszystkie top quality.

    Po moich wcześniejszych doświadczeniach z Invicta muszę powiedzieć, ze Gameta ma dużo większa elastyczność jeśli chodzi o terminy i dopasowywanie ich do dnia cyklu, dpt itd., a do tego chyba jedne z niższych cen pośród klinik w Warszawie.

    Co do opieki... mam trochę mieszane uczucia. Dr P z jednej strony odpowiada na wszystkie pytania, podchodzi ze spokojem itd. Ale z drugiej strony miałam wrażenie, ze traktuje nas jako „pewniaka” i stosuje raczej utarte schematy. Z drugiej strony nasz drugi transfer udany, wiec jednak trzeba przyznać racje, ze wiedza co robią.

    Przed pierwszym transferem nikt w klinice nie uprzedził mnie, ze mam się stawić z pełnym pęcherzem, wiec dr podawał zarodek trochę w ciemno, bo obraz USG nie do końca pokazywał to co powinien przez pusty pęcherz.

    Co do personelu ogółem to potwierdzam - wszyscy bardzo serdeczni i pomocni, może z wyjątkiem jednej z Pan z recepcji :)

    Jutro mam wizytę w 22dpt, wiec okaże się jak długo moja przygoda z ta klinika jeszcze potrwa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2020, 11:07

    Chance, Alexandra88 lubią tę wiadomość

    Ona: 29 lat, PCO, lekko podwyższone TSH (Dostinex, Euthyrox); jajowody obustronnie drożne;

    On: 03.2019 morfologia 2%; 11.2019 znacznie obniżone parametry nasienia: HBA: 72% (norma >80%); Fragmentacja DNA 18% (norma <25%); MSOME: I: 0%, II: 0%, III: 7%, IV: 93%

    Starania od 08.2018; 9 cykli stymulowanych;

    05.2020 1 IVF IMSI (12 dojrzałych oocytów; 6 zamrożonych; 4 blastki na zimowisku)

    06.2020 1FET :(
    07.2020 FET 😍
    10dpt - 289
    12dpt - 658
    14dpt - 1830
  • Stefffcia88 Ekspertka
    Postów: 132 299

    Wysłany: 24 lipca 2020, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Mag wrote:
    Cześć dziewczyny, ja również jestem w trakcie procedury w Gamecie. U nas problem z PCOS i brakiem owu, a do kompletu słabe parametry nasienia. Korzystaliśmy z IMSI i z 6 zapładniający komórek prawidłowo zaplodnilo się 5, do blaszki dotrwały 4 - wszystkie top quality.

    Po moich wcześniejszych doświadczeniach z Invicta muszę powiedzieć, ze Gameta ma dużo większa elastyczność jeśli chodzi o terminy i dopasowywanie ich do dnia cyklu, dpt itd., a do tego chyba jedne z niższych cen pośród klinik w Warszawie.

    Co do opieki... mam trochę mieszane uczucia. Dr P z jednej strony odpowiada na wszystkie pytania, podchodzi ze spokojem itd. Ale z drugiej strony miałam wrażenie, ze traktuje nas jako „pewniaka” i stosuje raczej utarte schematy. Z drugiej strony nasz drugi transfer udany, wiec jednak trzeba przyznać racje, ze wiedza co robią.

    Przed pierwszym transferem nikt w klinice nie uprzedził mnie, ze mam się stawić z pełnym pęcherzem, wiec dr podawał zarodek trochę w ciemno, bo obraz USG nie do końca pokazywał to co powinien przez pusty pęcherz.

    Co do personelu ogółem to potwierdzam - wszyscy bardzo serdeczni i pomocni, może z wyjątkiem jednej z Pan z recepcji :)

    Jutro mam wizytę w 22dpt, wiec okaże się jak długo moja przygoda z ta klinika jeszcze potrwa

    Trzymam kciuki za wizytę :)
    Nam tez Docent nie mówiła o pęcherzu, doczytałam o tym na forum. Myśle ze dla nich jest to tak oczywiste ze mogą zapominać o drobiazgach... ja i tak przyjmując relanium w klinice musiałam odczekać 20-30 min wiec Pęcherz miał czas aby się dopełnić.

    Endometrioza II st
    05.2020 I Procedura ICSI, krotki protokół
    29.06 - transfer ❄️
    7dpt beta 103; 9dpt beta 249; 11dpt beta 612, beta 21 dpt 26403✊🍀
    22 dpt pęcherzyk 16mm zarodek 2,2 mm, jest tętno ❤️🤰🏼
    Zostań z nami 😘
    ❄️❄️
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 24 lipca 2020, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kluskaaa wrote:
    Chance, my to zakupiliśmy dodatkowo, koszt to 280 zł. Płaciliśmy dzis, przed transferem.

    My juz po, nie czuje żadnej zmiany 🙈 niestety ze względu na koronawirusa Męża nie było że mną podczas tranfseru, ale może to i lepiej, bo to mało romantyczne :p Zbadałam progesteron za radą Stefci i na cyklu naturalnym z tabletekami mialam dzis wynik 335 jednostek. Ogólnie wszystko dzis przebiegło bardzo szybko. Mam za 10 dni zrobić badanie krwi i zadzwonić z wynikiem do kliniki.

    Steffcia Ty sama sobie zbadałas wcześniej betę, czy takie miałaś zalecenia?

    Alexandra, a co u Ciebie?


    Ja czekam na wizytę w sierpniu u Pani Docent - to jak będziemy działać dalej zależy od tego czy torbiel która mam całkowicie się wchłonęła. Mam nadzieje ze dostaniemy zielone światło 🤞 :)

    Chance - trzymam kciuki za jutrzejszy transfer 🤞 jak samopoczucie przed ? :)

    Cześć Mag :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2020, 17:27

    #Mag lubi tę wiadomość

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ