X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną GAMETA Warszawa
Odpowiedz

GAMETA Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 18 lipca 2020, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kluskaaa wrote:
    Alexandra88, tak ta ilośc zarodków jest określona ustawowo i determinuje ją chyba m.in. wiek. U mnie własnie będą zapładniać max 6 komórek :) Wyniki krwi wyszły chyba okej, bo progesteron 0,24 ng/ml, a estriadol 2204 pg/ml.

    Nie bój się, wszystko będzie dobrze, to naprawdę nie jest straszne, a Chance potwierdza <3 Ja miałam łącznie 11 zastrzyków Menopuru i 5 zastrzyków Cetrotide (wszystko skończyłam wczoraj), a dziś w nocy musiałam zapodać Ovitrelle. Jednak to też wszystko jest bardzo indywidualne, w zależności od reakcji organizmu.

    Tak, jak też czuję duży spokoj przy Pani Docent :)

    Mam nadzieję ze będzie okej :) trzeba być dobrej myśli :) Zobaczymy jak u mnie Pani Docent rozpisze stymulację :)

    A jak samopoczucie po punkcji ? :)

    Chance - a u Ciebie jak ? Punkcja planowo w poniedziałek ? :)

    Kasiakasia - super ze doczekałaś się @ i mogłaś ruszyć :) mi Pani Docent tez mówiła ze u mnie może wystąpić zespół hiperstymulacji.

    Super Dziewczyny - dodałyście mi otuchy że te zastrzyki to nie musi być taka straszna rzecz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2020, 09:21

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • Chance Znajoma
    Postów: 23 16

    Wysłany: 19 lipca 2020, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexandra88 ja mam w poniedzialek punkcję. Stresuję się już mocno :/

    Dzis mialam dzien z 3ma zastrzykami i nie bylo źle :)

  • Stefffcia88 Ekspertka
    Postów: 132 299

    Wysłany: 19 lipca 2020, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymam za Was mocno kciuki ! ✊❤️
    Pamiętajcie, ze jesteście w dobrych rakach.
    Jestem pacjentka Pani Docent, a pod jej nieobecność w klinice - punkcję wykonywał dr Poludniewski. Wszystko poszło sprawnie i bardzo dobrze :)
    Bądźcie cierpliwe i wsłuchujcie się w swój organizm, nie forsujcie się po punkcji, nawet przy dobrym samopoczuciu- odpocznijcie te 2-3 dni, hiperstymulacja może pojawić się później...

    Będzie dobrze :) Gameta to dobre miejsce ❤️

    kluskaaa, Alexandra88 lubią tę wiadomość

    Endometrioza II st
    05.2020 I Procedura ICSI, krotki protokół
    29.06 - transfer ❄️
    7dpt beta 103; 9dpt beta 249; 11dpt beta 612, beta 21 dpt 26403✊🍀
    22 dpt pęcherzyk 16mm zarodek 2,2 mm, jest tętno ❤️🤰🏼
    Zostań z nami 😘
    ❄️❄️
  • kluskaaa Autorytet
    Postów: 377 425

    Wysłany: 19 lipca 2020, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stefffcia88 wrote:
    Dziewczyny trzymam za Was mocno kciuki ! ✊❤️
    Pamiętajcie, ze jesteście w dobrych rakach.
    Jestem pacjentka Pani Docent, a pod jej nieobecność w klinice - punkcję wykonywał dr Poludniewski. Wszystko poszło sprawnie i bardzo dobrze :)
    Bądźcie cierpliwe i wsłuchujcie się w swój organizm, nie forsujcie się po punkcji, nawet przy dobrym samopoczuciu- odpocznijcie te 2-3 dni, hiperstymulacja może pojawić się później...

    Będzie dobrze :) Gameta to dobre miejsce ❤️

    Stefffcia88, czy po punkcji miałaś plamienia? Mialam punkcję w piątek popołudniu, a wczoraj i i idzis plamie i mam taki wzdęty brzuch i zastanawiam się, czy to normalne?

    I procedura, II transfer, 18 listopada 2020 r. 💕age.png

    Naturalny cud❤️
    age.pngp
  • KasiaKasia Ekspertka
    Postów: 132 64

    Wysłany: 19 lipca 2020, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kluskaaa wrote:
    Stefffcia88, czy po punkcji miałaś plamienia? Mialam punkcję w piątek popołudniu, a wczoraj i i idzis plamie i mam taki wzdęty brzuch i zastanawiam się, czy to normalne?
    Ja tak miałam po poprzedniej punkcji w lutym. I bolały mnie jajniki mocno przy sikaniu. Trwało to kilka dni i samo przeszło.

    PCO, 1% prawidłowych plemników

    2018- ciąża pozamaciczna
    02.2020 - 1 ICSI nieudane
    07.2020 - IMSI
    31.08.2020 - transfer ❄️
    9dpt beta 364, 11dpt beta 878, 14dpt 1709, 16 dpt 3353 🍀
    Mamy ❤️ 🍀
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
  • Stefffcia88 Ekspertka
    Postów: 132 299

    Wysłany: 19 lipca 2020, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęłam plamić od razu po przyjeździe do domu. Lekarz mówił ze tez trochę krwawiłam w trakcie punkcji.
    Brzuch wzdety był ok 7 dni.
    Miałam mieć świeży transfer, ale jak okazało się ze pobrano aż 24 kumulusy (a na usg było widoczne Max 15) Pani Docent zadzwoniła do mnie z informacja ze nie będziemy ryzykować hiperstymulacja i kazała za kilka dni odstawić leki i czekac na miesiączkę.
    W dniu punkcji tez wymiotowałam, ale to przez jazdę autem i zjedzenie bułeczki bezpośrednio po jeździe ;)
    Następnego dnia czułam się zdecydowanie lepiej, ale brzuch był większy i jajniki trochę pobolewaly.
    Okres spóźnił się ok 4 dni.

    Plamienia są normalne. Powinno przejść niedługo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2020, 15:07

    Endometrioza II st
    05.2020 I Procedura ICSI, krotki protokół
    29.06 - transfer ❄️
    7dpt beta 103; 9dpt beta 249; 11dpt beta 612, beta 21 dpt 26403✊🍀
    22 dpt pęcherzyk 16mm zarodek 2,2 mm, jest tętno ❤️🤰🏼
    Zostań z nami 😘
    ❄️❄️
  • kluskaaa Autorytet
    Postów: 377 425

    Wysłany: 19 lipca 2020, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuję za informację, uspokoiłas mnie :) a jak Twoja sytuacja? 😊😊

    I procedura, II transfer, 18 listopada 2020 r. 💕age.png

    Naturalny cud❤️
    age.pngp
  • Stefffcia88 Ekspertka
    Postów: 132 299

    Wysłany: 19 lipca 2020, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Transfer udany, przyrosty Bety prawidłowe jak narazie. We wtorek mamy pierwsze usg u dr Poludniewskiego wiec zobaczymy czy umiejscowienie jest prawidłowe i czy to nie puste jajo płodowe.. jakos na chłodno do tegopodchodziny bo w I trymestrze różnie to może być.

    Chance, Capsella lubią tę wiadomość

    Endometrioza II st
    05.2020 I Procedura ICSI, krotki protokół
    29.06 - transfer ❄️
    7dpt beta 103; 9dpt beta 249; 11dpt beta 612, beta 21 dpt 26403✊🍀
    22 dpt pęcherzyk 16mm zarodek 2,2 mm, jest tętno ❤️🤰🏼
    Zostań z nami 😘
    ❄️❄️
  • Chance Znajoma
    Postów: 23 16

    Wysłany: 19 lipca 2020, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stefffcia88 wrote:
    Transfer udany, przyrosty Bety prawidłowe jak narazie. We wtorek mamy pierwsze usg u dr Poludniewskiego wiec zobaczymy czy umiejscowienie jest prawidłowe i czy to nie puste jajo płodowe.. jakos na chłodno do tegopodchodziny bo w I trymestrze różnie to może być.

    Trzymam kciuki za Was!
    I dzięki za wszystkie informacje

  • kluskaaa Autorytet
    Postów: 377 425

    Wysłany: 19 lipca 2020, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, trzymamy kciuki 🤞 z tym podchodzeniem na chłodno, to chyba doskonale rozumiem o czym mówisz, choć jesteście już na dużo dalszym etapie.

    A mogę spytać, czemu u Was invitro okazało się konieczne?

    I procedura, II transfer, 18 listopada 2020 r. 💕age.png

    Naturalny cud❤️
    age.pngp
  • Chance Znajoma
    Postów: 23 16

    Wysłany: 20 lipca 2020, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My staramy sie o dziecko od 5 lat. Od 3,5 szukamy przyczyny i zmieniamy lekarzy. Poza moim niedroznym jajowodem wszystko wychodzilo nam w normach takze jednoznaczna przyczyna nie jest znana. Mielismy 4 nieudane inseminacje i skierowano nas na invitro.

  • Stefffcia88 Ekspertka
    Postów: 132 299

    Wysłany: 20 lipca 2020, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endometrioza sparaliżowała zrostami jajowody... prawdopodobnie.
    Dziewczyny podpowiem Wam jedna rzecz, o której ja wcześniej nie wiedziałam a w sumie trochę to pomogło ciąży się utrzymać. Generalnie przed transferem lekarze nie zlecają dodatkowego badania progesteronu- mam na myśli dzień w którym wykonuje się transfer (tyczy się to głównie cyklu sztucznego)
    Jeśli będziecie już podchodziły do transferu, zbadajcie z rana poziom progesteronu. W moim przypadku mimo przyjmowania progesteronu doustnie i dopochwowo okazało się ze poziom jest za niski.. skontaktowałam się z docent i od razu zwiększyła mi dawkę leków.
    Czułam ze postępuje nadgorliwie i obawiałam się ze dostanę za to po głowie ze robię „zbędne” dodatkowe badania - ale okazało się ze postąpiłam słusznie. Progesteron jest bardzo ważny na początku ciąży, a na cyklu sztucznym organizm nie ma skad go wytworzyć jeśli nie dostarczymy odpowiedniej dawki z zewnątrz. Należy tez pamiętać ze duphaston mimo wszystko nie wychodzi w badaniach krwi... ale poziom powinien być powyżej 10 ng/ml (o ile dobrze pamietam jednostki)... a u mnie było ledwo 6.

    Chance, KasiaKasia lubią tę wiadomość

    Endometrioza II st
    05.2020 I Procedura ICSI, krotki protokół
    29.06 - transfer ❄️
    7dpt beta 103; 9dpt beta 249; 11dpt beta 612, beta 21 dpt 26403✊🍀
    22 dpt pęcherzyk 16mm zarodek 2,2 mm, jest tętno ❤️🤰🏼
    Zostań z nami 😘
    ❄️❄️
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 20 lipca 2020, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chance wrote:
    Alexandra88 ja mam w poniedzialek punkcję. Stresuję się już mocno :/

    Dzis mialam dzien z 3ma zastrzykami i nie bylo źle :)

    Chance będzie dobrze :) 3 mam kciuki za dzisiaj :) daj znać po :)

    Chance lubi tę wiadomość

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • Stefffcia88 Ekspertka
    Postów: 132 299

    Wysłany: 20 lipca 2020, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chance wrote:
    My staramy sie o dziecko od 5 lat. Od 3,5 szukamy przyczyny i zmieniamy lekarzy. Poza moim niedroznym jajowodem wszystko wychodzilo nam w normach takze jednoznaczna przyczyna nie jest znana. Mielismy 4 nieudane inseminacje i skierowano nas na invitro.

    U mnie było podobnie...
    to moja pierwsza pozytywna beta w życiu

    Chance lubi tę wiadomość

    Endometrioza II st
    05.2020 I Procedura ICSI, krotki protokół
    29.06 - transfer ❄️
    7dpt beta 103; 9dpt beta 249; 11dpt beta 612, beta 21 dpt 26403✊🍀
    22 dpt pęcherzyk 16mm zarodek 2,2 mm, jest tętno ❤️🤰🏼
    Zostań z nami 😘
    ❄️❄️
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 20 lipca 2020, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chance wrote:
    My staramy sie o dziecko od 5 lat. Od 3,5 szukamy przyczyny i zmieniamy lekarzy. Poza moim niedroznym jajowodem wszystko wychodzilo nam w normach takze jednoznaczna przyczyna nie jest znana. Mielismy 4 nieudane inseminacje i skierowano nas na invitro.


    U nas starania ponad 2 lata i jak na razie do tej pory przyczyna niepowodzeń nieznania - na tę chwilę niepłodność idiopatyczna. Ja niestety borykam się z cienkim endometrium i może to jest przyczyna. U mnie również beta nigdy nie drgnęła.

    Chance lubi tę wiadomość

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • KasiaKasia Ekspertka
    Postów: 132 64

    Wysłany: 20 lipca 2020, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stefffcia88 wrote:
    Endometrioza sparaliżowała zrostami jajowody... prawdopodobnie.
    Dziewczyny podpowiem Wam jedna rzecz, o której ja wcześniej nie wiedziałam a w sumie trochę to pomogło ciąży się utrzymać. Generalnie przed transferem lekarze nie zlecają dodatkowego badania progesteronu- mam na myśli dzień w którym wykonuje się transfer (tyczy się to głównie cyklu sztucznego)
    Jeśli będziecie już podchodziły do transferu, zbadajcie z rana poziom progesteronu. W moim przypadku mimo przyjmowania progesteronu doustnie i dopochwowo okazało się ze poziom jest za niski.. skontaktowałam się z docent i od razu zwiększyła mi dawkę leków.
    Czułam ze postępuje nadgorliwie i obawiałam się ze dostanę za to po głowie ze robię „zbędne” dodatkowe badania - ale okazało się ze postąpiłam słusznie. Progesteron jest bardzo ważny na początku ciąży, a na cyklu sztucznym organizm nie ma skad go wytworzyć jeśli nie dostarczymy odpowiedniej dawki z zewnątrz. Należy tez pamiętać ze duphaston mimo wszystko nie wychodzi w badaniach krwi... ale poziom powinien być powyżej 10 ng/ml (o ile dobrze pamietam jednostki)... a u mnie było ledwo 6.

    Dziewczyny, to teraz wyobraźcie sobie, że w Invimedzie w ogóle nie miałam zbadanego progesteronu. Na żadnym etapie procedury. Mówiłam o tym dr Szymusik na pierwszej wizycie, ale dla niej było to tak niewyobrażalne, że chyba mi w to nie uwierzyła. Co raz bardziej cieszę się, że uciekłam z tej kliniki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 08:18

    Chance, Stefffcia88 lubią tę wiadomość

    PCO, 1% prawidłowych plemników

    2018- ciąża pozamaciczna
    02.2020 - 1 ICSI nieudane
    07.2020 - IMSI
    31.08.2020 - transfer ❄️
    9dpt beta 364, 11dpt beta 878, 14dpt 1709, 16 dpt 3353 🍀
    Mamy ❤️ 🍀
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
  • kluskaaa Autorytet
    Postów: 377 425

    Wysłany: 20 lipca 2020, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To w sumie wszystkie mamy zbliżoną historię. My staramy się od ponad dwóch lat, raz w życiu widziałam betę 16,00 i tyle.. Przyczyna nieznana. Trochę wyszłam przed szereg i równocześnie z decyzją o invitro poszłam do immunologa, więc gdyby się nie udało, to będę drążyła w tą stronę.

    Póki co w środę popołudniu mam tranfser. Zbadam z rana ten progestorem za Twoją radą Stefffcia, może i dla mnie będzie miało to znaczenie :) póki co przyjmuję Duphaston 3 razy dziennie po 1 tabletce oraz luteinę dopochwowo 3 razy dziennie po 2 tabletki 100 gm. A u Ciebie jak to wygladało/wygląda ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 10:30

    I procedura, II transfer, 18 listopada 2020 r. 💕age.png

    Naturalny cud❤️
    age.pngp
  • Chance Znajoma
    Postów: 23 16

    Wysłany: 20 lipca 2020, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem juz po punkcji. Wszystko ok i czuję sie też spoko.
    Caly zespół przesympatyczny i czułam sie bardzo dobrze zaopiekowana więc niepotrzebnie tak przeżywałam ;)
    Teraz czekam na telefon i info z laboratorium.

    Stefffcia88 jak u Ciebie?

    kluskaaa, KasiaKasia, Stefffcia88, Alexandra88 lubią tę wiadomość

  • KasiaKasia Ekspertka
    Postów: 132 64

    Wysłany: 20 lipca 2020, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chance wrote:
    Jestem juz po punkcji. Wszystko ok i czuję sie też spoko.
    Caly zespół przesympatyczny i czułam sie bardzo dobrze zaopiekowana więc niepotrzebnie tak przeżywałam ;)
    Teraz czekam na telefon i info z laboratorium.

    Stefffcia88 jak u Ciebie?
    a jak to wygląda pod względem maseczek? Cały czas trzeba mieć założoną?

    PCO, 1% prawidłowych plemników

    2018- ciąża pozamaciczna
    02.2020 - 1 ICSI nieudane
    07.2020 - IMSI
    31.08.2020 - transfer ❄️
    9dpt beta 364, 11dpt beta 878, 14dpt 1709, 16 dpt 3353 🍀
    Mamy ❤️ 🍀
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
  • kluskaaa Autorytet
    Postów: 377 425

    Wysłany: 20 lipca 2020, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, maseczkę trzeba mieć. Ja po punkcji sobie drzemałam i byłam w niej cały czas.

    Chance lubi tę wiadomość

    I procedura, II transfer, 18 listopada 2020 r. 💕age.png

    Naturalny cud❤️
    age.pngp
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ