X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną GAMETA Warszawa
Odpowiedz

GAMETA Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 11 lipca 2020, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :)

    któraś jeszcze z Was podchodzi w najbliższym czasie do procedury ?

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • kluskaaa Autorytet
    Postów: 377 425

    Wysłany: 12 lipca 2020, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexandra88 wrote:
    Hej Dziewczyny :)

    któraś jeszcze z Was podchodzi w najbliższym czasie do procedury ?
    Cześć :) tak, ja podchodzę w lipcu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2020, 14:45

    Alexandra88 lubi tę wiadomość

    I procedura, II transfer, 18 listopada 2020 r. 💕age.png

    Naturalny cud❤️
    age.pngp
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 12 lipca 2020, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kluskaaa wrote:
    Cześć :) tak, ja podchodzę w lipcu.

    U mnie też prawdopodobnie lipiec :) to Twoje pierwsze podejście do procedury ? U mnie tak ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2020, 20:46

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • kluskaaa Autorytet
    Postów: 377 425

    Wysłany: 13 lipca 2020, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, to moje pierwsze podejście, więc jestem nieco oszołomiona, ale staram się ufać Pani Docent i przestać przez chwilę leczyć się na własną rękę i denerwować :)

    W zeszłym tygodniu miałam pierwsze sprawdzanie po rozpoczęciu stymulacji i badany estriadol. Kolejne sprawdzanie jutro, pewnie też krew i pewnie poznamy ostateczną datę punkcji :-) A Ty na jakim etapie?

    Alexandra88 lubi tę wiadomość

    I procedura, II transfer, 18 listopada 2020 r. 💕age.png

    Naturalny cud❤️
    age.pngp
  • Katarzynka1 Przyjaciółka
    Postów: 106 21

    Wysłany: 13 lipca 2020, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ręce mi opadły. Wydzwaniałam do kliniki od pół roku, żeby umówić się na wizytę albo nie było grafiki albo wszystkie wizyty na dany miesiąc były zajęte. W końcu udało mi się umówić wizytę na 14 lipca i dzisiaj Poinformowano mnie, ze wizyta nie może się odbyć i mogę zapisać się na sierpień. Wzięłam urlop i czekałam na wizytę.... Dziewczyny możecie polecić mi jakaś rozsądna klinikę gdzie nie traktują człowieka jak gowno. Z góry dzięki.

  • KasiaKasia Ekspertka
    Postów: 132 64

    Wysłany: 13 lipca 2020, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexandra88 wrote:
    Hej Dziewczyny :)

    któraś jeszcze z Was podchodzi w najbliższym czasie do procedury ?
    Teoretycznie ja. Czekam na okres, żeby wystartować z lekami. A tu jak na złość okres się spóźnia, a dr Szymusik idzie na urlop. I już nie wiem na czym stoję.

    PCO, 1% prawidłowych plemników

    2018- ciąża pozamaciczna
    02.2020 - 1 ICSI nieudane
    07.2020 - IMSI
    31.08.2020 - transfer ❄️
    9dpt beta 364, 11dpt beta 878, 14dpt 1709, 16 dpt 3353 🍀
    Mamy ❤️ 🍀
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
  • KasiaKasia Ekspertka
    Postów: 132 64

    Wysłany: 13 lipca 2020, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzynka1 wrote:
    Ręce mi opadły. Wydzwaniałam do kliniki od pół roku, żeby umówić się na wizytę albo nie było grafiki albo wszystkie wizyty na dany miesiąc były zajęte. W końcu udało mi się umówić wizytę na 14 lipca i dzisiaj Poinformowano mnie, ze wizyta nie może się odbyć i mogę zapisać się na sierpień. Wzięłam urlop i czekałam na wizytę.... Dziewczyny możecie polecić mi jakaś rozsądna klinikę gdzie nie traktują człowieka jak gowno. Z góry dzięki.
    Nie mam pojęcia czemu ciągle masz problem z zapisaniem się. To jest właśnie klinika, gdzie człowiek jest traktowany jak człowiek.

    Alexandra88 lubi tę wiadomość

    PCO, 1% prawidłowych plemników

    2018- ciąża pozamaciczna
    02.2020 - 1 ICSI nieudane
    07.2020 - IMSI
    31.08.2020 - transfer ❄️
    9dpt beta 364, 11dpt beta 878, 14dpt 1709, 16 dpt 3353 🍀
    Mamy ❤️ 🍀
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
  • kluskaaa Autorytet
    Postów: 377 425

    Wysłany: 13 lipca 2020, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzynka1 wrote:
    Ręce mi opadły. Wydzwaniałam do kliniki od pół roku, żeby umówić się na wizytę albo nie było grafiki albo wszystkie wizyty na dany miesiąc były zajęte. W końcu udało mi się umówić wizytę na 14 lipca i dzisiaj Poinformowano mnie, ze wizyta nie może się odbyć i mogę zapisać się na sierpień. Wzięłam urlop i czekałam na wizytę.... Dziewczyny możecie polecić mi jakaś rozsądna klinikę gdzie nie traktują człowieka jak gowno. Z góry dzięki.

    Strasznie mi przykro. Ja mam póki co jak najlepsze doświadczenia z tą Kliniką i czuję się naprawdę dobrze traktowana.. Może zadzwoń i wyjaśnij co Cię spotkało, bo faktycznie odwoływanie wizyty ot tak nie jest fajne, w szczególności, że wszystkie takie niespodziewane wydarzenia to dla nas tortury psychiczne.

    KasiaKasia lubi tę wiadomość

    I procedura, II transfer, 18 listopada 2020 r. 💕age.png

    Naturalny cud❤️
    age.pngp
  • Katarzynka1 Przyjaciółka
    Postów: 106 21

    Wysłany: 13 lipca 2020, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisałam się na wizytę do Bociana. Bez problemu w tym tygodniu. Uzyskałam wyczerpujące informacje co do wizyty.
    Dzięki dziewczyny za wsparcie.

  • kluskaaa Autorytet
    Postów: 377 425

    Wysłany: 13 lipca 2020, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymaj się dzielnie, oby więcej przykrych biurokratycznych (ani żadnych innych) sytuacji Cię nie spotkało <3

    Katarzynka1 lubi tę wiadomość

    I procedura, II transfer, 18 listopada 2020 r. 💕age.png

    Naturalny cud❤️
    age.pngp
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 13 lipca 2020, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kluskaaa wrote:
    Tak, to moje pierwsze podejście, więc jestem nieco oszołomiona, ale staram się ufać Pani Docent i przestać przez chwilę leczyć się na własną rękę i denerwować :)

    W zeszłym tygodniu miałam pierwsze sprawdzanie po rozpoczęciu stymulacji i badany estriadol. Kolejne sprawdzanie jutro, pewnie też krew i pewnie poznamy ostateczną datę punkcji :-) A Ty na jakim etapie?

    Dla mnie to też niezły szok :) ja również jestem pod opieka Pani Docent :)
    U mnie okazało się po wizycie, że jednak stymulacja dopiero w sierpniu :( więc na lipcowe podejście się nie załapie, ale trzymam za Ciebie kciuki :)
    Mogę spytać co dostałaś na stymulację ? TI jakie efekty na pierwszej wizycie ? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2020, 18:55

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 13 lipca 2020, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaKasia wrote:
    Teoretycznie ja. Czekam na okres, żeby wystartować z lekami. A tu jak na złość okres się spóźnia, a dr Szymusik idzie na urlop. I już nie wiem na czym stoję.


    Niestety organizm czasem potrafi płatać figle :/
    Ale czy pod nieobecność Pani Docent nie możesz umówić się wizytę do innego lekarza, żeby powiedział co i jak ? :)

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • kluskaaa Autorytet
    Postów: 377 425

    Wysłany: 14 lipca 2020, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przyjmowałam przez tydzień estrofem, w międzyczasie przyszła @. Po zakończeniu eustofemu wjechały zastrzyki z Menopurem i po pierwszej kontroli pęcherzyków badanie poziomu estriadolu oraz dodatkowo zastrzyki z Cetrotide. Na pierwszej wizycie miałam chyba łącznie 8 pęcherzyków i wszystkie w miarę równe. Dziś mam kolejne sprawdzanie i powinnam poznać dokładną datę punkcji, jeżeli wszystko będzie okej :)

    Alexandra88 a u Ciebie stymulacja czemu przesunięta ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2020, 07:33

    I procedura, II transfer, 18 listopada 2020 r. 💕age.png

    Naturalny cud❤️
    age.pngp
  • KasiaKasia Ekspertka
    Postów: 132 64

    Wysłany: 14 lipca 2020, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexandra88 wrote:
    Niestety organizm czasem potrafi płatać figle :/
    Ale czy pod nieobecność Pani Docent nie możesz umówić się wizytę do innego lekarza, żeby powiedział co i jak ? :)
    Ma mnie przejąć na ten czas dr Południewski. Więcej się dowiem, jak wreszcie okres nadejdzie. Zastrzyki już czekają (Menopur i Ovaleap).

    PCO, 1% prawidłowych plemników

    2018- ciąża pozamaciczna
    02.2020 - 1 ICSI nieudane
    07.2020 - IMSI
    31.08.2020 - transfer ❄️
    9dpt beta 364, 11dpt beta 878, 14dpt 1709, 16 dpt 3353 🍀
    Mamy ❤️ 🍀
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 14 lipca 2020, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kluskaaa wrote:
    Ja przyjmowałam przez tydzień estrofem, w międzyczasie przyszła @. Po zakończeniu eustofemu wjechały zastrzyki z Menopurem i po pierwszej kontroli pęcherzyków badanie poziomu estriadolu oraz dodatkowo zastrzyki z Cetrotide. Na pierwszej wizycie miałam chyba łącznie 8 pęcherzyków i wszystkie w miarę równe. Dziś mam kolejne sprawdzanie i powinnam poznać dokładną datę punkcji, jeżeli wszystko będzie okej :)

    Alexandra88 a u Ciebie stymulacja czemu przesunięta ?

    U mnie przesunięta stymulacja ze względu na to, że w zeszłym cyklu miałam torbiel i jeszcze nie do końca się wchłonęła, więc muszę czekać. A szczerze to nastawiałam się na ten cykl.
    Ja też mam mieć właśnie zastrzyki z Menopuru przy stymulacji. Jak znosisz zastrzyki ? Czujesz coś ? :)
    8 pęcherzyków to bardzo ładny wynik. Daj znać jak po dzisiejszej wizycie i kiedy punkcja :)


    KasiaKasia - to dobrze :) oby teraz @ przyszła jak najszybciej żeby można było zacząć działać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2020, 09:17

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • kluskaaa Autorytet
    Postów: 377 425

    Wysłany: 15 lipca 2020, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexandra88, mój wniosek póki co jest jeden - na żadnym etapie nie można być niczego pewnym i musi zagrać wiele czynników, by doszło w ogóle do transferu. Staram się nie planować niczego, tylko robić co lekarz karze, choć to oczywiście bardzo trudne :)

    Wczoraj okazało się, że wychodowałam sporo pęcherzyków, przy czym 11 będzie do wyjęcia, dodatkowo miałam badanie poziomu estriadolu i progesteronu. By transfer mógł się odbyć, progesteron powinien wyjść poniżej 1,5 jednostek - tak mnie poinformowała Pani Docent. Estriadol na tym etapie ma wyjść czterocyfrowy, ale nie było mowy o górnej, ani dolnej granicy. Punkcja w piątek :)

    Co do samopoczucia po lekach, to wszystko całkowicie w normie, choć jestem trochę płaczliwa i od wczoraj mam brzuch jak balonik, jajniki dają bardzo delikatnie znać o sobie i jest bardzo dużo tego płodnego śluzu :)

    I procedura, II transfer, 18 listopada 2020 r. 💕age.png

    Naturalny cud❤️
    age.pngp
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 15 lipca 2020, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kluskaaa wrote:
    Alexandra88, mój wniosek póki co jest jeden - na żadnym etapie nie można być niczego pewnym i musi zagrać wiele czynników, by doszło w ogóle do transferu. Staram się nie planować niczego, tylko robić co lekarz karze, choć to oczywiście bardzo trudne :)

    Wczoraj okazało się, że wychodowałam sporo pęcherzyków, przy czym 11 będzie do wyjęcia, dodatkowo miałam badanie poziomu estriadolu i progesteronu. By transfer mógł się odbyć, progesteron powinien wyjść poniżej 1,5 jednostek - tak mnie poinformowała Pani Docent. Estriadol na tym etapie ma wyjść czterocyfrowy, ale nie było mowy o górnej, ani dolnej granicy. Punkcja w piątek :)

    Co do samopoczucia po lekach, to wszystko całkowicie w normie, choć jestem trochę płaczliwa i od wczoraj mam brzuch jak balonik, jajniki dają bardzo delikatnie znać o sobie i jest bardzo dużo tego płodnego śluzu :)

    Dokładnie - nie można być niczego pewnym- ja również robie to co lekarz karze- mam poczucie że jestem w dobrych rękach :)
    Ooo 11 to super wynik :) z tego co czytałam to w procedurze wykorzystuje się 6 ? Czy jest jakoś inaczej - orientujesz się może ?
    Odnośnie wyników przydatna informacja dla mnie na przyszłość ;) a u Ciebie wyniki jak wyszły ?

    Ja właśnie najbardziej się boje tego jak zniosę zastrzyki, czy będą jakieś skutki uboczne (oczywiście nie nastawiam się). A mogę spytać ile ogólnie zastrzyków miałaś do zrobienia? :) Kciuki za punkcję w piątek 🤞 transfer będziesz miała jeszcze w tym cyklu ? :)

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • Chance Znajoma
    Postów: 23 16

    Wysłany: 15 lipca 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny.
    Ja tez od lipca jestem pacjentką Gamety i prawdopodobnie w poniedzialek mam punkcję. Jak na razie jestem bardzo zadowolona z opieki dr Szymusik. Przeszlam przez wiele gabinetow i ona jakos dziala na mnie wyjątkowo uspokoajająco i jak na razie się nie stresuję.

    Od 8 dni robię zastrzyki a od 2 dni nawet 2dziennie. To nic strasznego. Nie mam zadnych skutkow ubocznych poza lekko obolałym brzuchem.

    Życzę Wam wszystkim powodzenia i mam nadzieje ze dla nas wszystkich Gameta okaze sie szczesliwym miejscem 😊

    kluskaaa, KasiaKasia, Alexandra88 lubią tę wiadomość

  • kluskaaa Autorytet
    Postów: 377 425

    Wysłany: 16 lipca 2020, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexandra88, tak ta ilośc zarodków jest określona ustawowo i determinuje ją chyba m.in. wiek. U mnie własnie będą zapładniać max 6 komórek :) Wyniki krwi wyszły chyba okej, bo progesteron 0,24 ng/ml, a estriadol 2204 pg/ml.

    Nie bój się, wszystko będzie dobrze, to naprawdę nie jest straszne, a Chance potwierdza <3 Ja miałam łącznie 11 zastrzyków Menopuru i 5 zastrzyków Cetrotide (wszystko skończyłam wczoraj), a dziś w nocy musiałam zapodać Ovitrelle. Jednak to też wszystko jest bardzo indywidualne, w zależności od reakcji organizmu.

    Tak, jak też czuję duży spokoj przy Pani Docent :)

    Alexandra88 lubi tę wiadomość

    I procedura, II transfer, 18 listopada 2020 r. 💕age.png

    Naturalny cud❤️
    age.pngp
  • KasiaKasia Ekspertka
    Postów: 132 64

    Wysłany: 16 lipca 2020, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wreszcie doczekałam się @ i dziś rozpoczynam stymulację. U mnie zastrzyków będzie niestety więcej. Pani Docent rozpisała mi codzienną dawkę leków na 2 różne zastrzyki. Zwiększyła mi dawkę w stosunku do poprzedniej procedury (nie w Gamecie), ale ponieważ jestem narażona na zespół hiperstymulacji, to dlatego dwie różne substancje. Więc w pewnym momencie będę robić nawet 3 zastrzyki dziennie.

    Na czas urlopu Pani Docent mam być pod opieką dr Południewskiego. On pokieruje procedurą i zrobi punkcję. Ale o nim również czytałam tylko same dobre rzeczy, więc jestem dobrej myśli 😊

    Chance, kluskaaa, Alexandra88 lubią tę wiadomość

    PCO, 1% prawidłowych plemników

    2018- ciąża pozamaciczna
    02.2020 - 1 ICSI nieudane
    07.2020 - IMSI
    31.08.2020 - transfer ❄️
    9dpt beta 364, 11dpt beta 878, 14dpt 1709, 16 dpt 3353 🍀
    Mamy ❤️ 🍀
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ