Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Ginekolog Maciej Brązert
Odpowiedz

Ginekolog Maciej Brązert

Oceń ten wątek:
  • Moli27 Autorytet
    Postów: 307 167

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drzewko90 wrote:
    Dziewczyny acard bierzecie rano czy wieczorem jest jakaś różnica? Zawsze się zapominam zapytać doktora.

    Ja bralam wieczorem 🙂

    Drzewko90 lubi tę wiadomość

    Starania od 2017
    02.2017-19tc💔
    03.2019-9t c💔

    Dodatnie ANA, przeciwciała beta-2-glikoproteina.
    AMH 8,24
    Maj 2020 -nowy początek, zmiana lekarza.
    10. 04.2021 Helenka 🧡
    24.02.2023 Aniela💛
  • Dżoni Autorytet
    Postów: 590 327

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drzewko90 wrote:
    Dziewczyny acard bierzecie rano czy wieczorem jest jakaś różnica? Zawsze się zapominam zapytać doktora.

    A ja rano. Ale chyba powinno się wieczorem...

    Drzewko90 lubi tę wiadomość

    Starania od 2015
    3 nieudane IUI
    Amh:0,77 09.2019
    Ivf: zostały 2❄️
    I transfer 12.2019❌
    II transfer 06.2020 ❌
    III transfer 09.2020 ❌
    MTHFR hetero
    PAI hetero
    Nadczynność tarczycy
    14.01 bhcg 348
    5.02 mamy ❤️
    27.09 Jagódka 🐻
  • Starajaca28 Ekspertka
    Postów: 187 99

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drzewko90 wrote:
    Dziewczyny acard bierzecie rano czy wieczorem jest jakaś różnica? Zawsze się zapominam zapytać doktora.

    Brałam wieczorem, ale dlatego, że na poczatku walczylismy z mdłościami, wymiotami i mało co przechodziło, wieczorem była lekka poprawa , niby nie ma aż takiego znaczenia, kilka lat temu jak bylam na chirurgi i pacjentki dostawały acard to brały do południa.

    Drzewko90 lubi tę wiadomość

    Starania od 2016
    AMH - 1,92
    01.2020 - laparoskopia, histetoskopia(endometrioza)
  • Maja87 Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi z kolei dr Lorenc mówiła kiedyś przy okazji monitoringu, żeby Acard brać wieczorem.

  • Drzewko90 Przyjaciółka
    Postów: 91 104

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli większość bierze wieczorem, to zapytam się jeszcze dr M na wizycie 🙂

  • Ania0692 Autorytet
    Postów: 357 339

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też biorę wieczorem.

    Dziewczyny czy któraś z Was miała albo ma mdłości w drugim trymestrze 🤔, ja myślałam, że to tylko na początku ciazy 🙈

    oar89jcgjrl99ac5.png
  • OlkaFasolka Nowa
    Postów: 2 7

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ***Sikorka*** wrote:
    A z tymi terminami nie fajnie maja tam poukładane :( No ale nigdzie nie ma sprawiedliwości 😌 ktoś czeka na swoją kolejna wizytę kilka tygodni/ miesięcy a ktoś wbija się na pierwsza wizytę na kwiecień. Jasne, ze ta osoba się cieszy ze się udało i ja to rozumiem ale moim osobistym zdaniem za dużo jest przyjętych nowych pacjentek u pózniej trudności w terminach dla stałych pacjentek. Oczywiście nie mam do nikogo pretensji. Mam doświadczenie w innej klinice i tu rejestracja i obsługa trochę na niskim poziomie. Z reszta w opiniach w internecie tez można przeczytać o wywiadach recepcji przy X pan na poczekalni i pytania o wagę, czy się poronilo itp ...

    Dokładniej Panie mi powiedziały, że zwolnił się termin dla NOWEJ pacjentki .. więc faktycznie na ten termin zapisano kogoś nowego, a nie stałą pacjentkę. Niestety nie mnie oceniać :(

    Jeśli faktycznie jest tak, że jako stała pacjentka czeka się parę miesięcy na kolejną wizytę to baardzo słabo :o

  • Ja123 Autorytet
    Postów: 518 193

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0692 wrote:
    Ja też biorę wieczorem.

    Dziewczyny czy któraś z Was miała albo ma mdłości w drugim trymestrze 🤔, ja myślałam, że to tylko na początku ciazy 🙈

    Niestety różnie to była.... najczęściej na początku ale później też mogą się pojawić

    Ania0692 lubi tę wiadomość

  • Ania0692 Autorytet
    Postów: 357 339

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlkaFasolka wrote:
    Dokładniej Panie mi powiedziały, że zwolnił się termin dla NOWEJ pacjentki .. więc faktycznie na ten termin zapisano kogoś nowego, a nie stałą pacjentkę. Niestety nie mnie oceniać :(

    Jeśli faktycznie jest tak, że jako stała pacjentka czeka się parę miesięcy na kolejną wizytę to baardzo słabo :o


    Nie jest tak, że stała pacjentka czeka na kolejną kilka miesięcy , zależy co ma być robione, co doktor zleci, jaki dalszy proces leczenia, teraz doktor był na chorobowym i też trochę jest inaczej z terminami.

    Karina89, Maja87 lubią tę wiadomość

    oar89jcgjrl99ac5.png
  • Nowa15 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlkaFasolka wrote:
    Dokładniej Panie mi powiedziały, że zwolnił się termin dla NOWEJ pacjentki .. więc faktycznie na ten termin zapisano kogoś nowego, a nie stałą pacjentkę. Niestety nie mnie oceniać :(

    Jeśli faktycznie jest tak, że jako stała pacjentka czeka się parę miesięcy na kolejną wizytę to baardzo słabo :o

    Czesc, ja jestem po pierwszej wizycie, myślę, że to zależy co dr zleci na starcie, ja miałam torbiel więc dostałam antykoncepcję na 3tygodnie, od początku kolejnego cyklu, potem w odpowiednim dniu miałam zbadać hormony i inne badania, z wynikami pojawić się na wizycie, teraz jak nie było doktora to trochę terminy się pozmieniały wiadomo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2021, 18:16

  • Ja123 Autorytet
    Postów: 518 193

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0692 wrote:
    Nie jest tak, że stała pacjentka czeka na kolejną kilka miesięcy , zależy co ma być robione, co doktor zleci, jaki dalszy proces leczenia, teraz doktor był na chorobowym i też trochę jest inaczej z terminami.

    Dokładnie! Inaczej wygląda umawianie się na tzw przegląd techniczny, inaczej kiedy jest wdrożony proces leczenia czy wizyty ciążowe, gdzie jedne mogą być co 3 tygodnie a drugie co tydzień. Po prostu mają zasady których muszą się trzymać, które zapewne Doktor ustalił i tyle

  • Dżoni Autorytet
    Postów: 590 327

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0692 wrote:
    Ja też biorę wieczorem.

    Dziewczyny czy któraś z Was miała albo ma mdłości w drugim trymestrze 🤔, ja myślałam, że to tylko na początku ciazy 🙈

    No właśnie dzisiaj mam taki stan. W 1trym nie miałam w ogóle a dzisiaj cierpię mimo że nie jadłam nic podejrzanego... 🙈

    Starania od 2015
    3 nieudane IUI
    Amh:0,77 09.2019
    Ivf: zostały 2❄️
    I transfer 12.2019❌
    II transfer 06.2020 ❌
    III transfer 09.2020 ❌
    MTHFR hetero
    PAI hetero
    Nadczynność tarczycy
    14.01 bhcg 348
    5.02 mamy ❤️
    27.09 Jagódka 🐻
  • Ania0692 Autorytet
    Postów: 357 339

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoni wrote:
    No właśnie dzisiaj mam taki stan. W 1trym nie miałam w ogóle a dzisiaj cierpię mimo że nie jadłam nic podejrzanego... 🙈

    Ja tylko mdłości, tak dziś chodzę z termometrem🙃,to było koło 7 tc, złapałam jakiegoś wirusa, ale całkowicie inaczej się czułam bo i brzuch mnie bolał, mdłości, żołądek, to doktor kazał pilnować temperatury na szczęście po 2 dniach było lepiej, ale tak mi zostało w głowie 🙄

    oar89jcgjrl99ac5.png
  • Alicjaaa91 Ekspertka
    Postów: 219 139

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0692 wrote:
    Ja też biorę wieczorem.

    Dziewczyny czy któraś z Was miała albo ma mdłości w drugim trymestrze 🤔, ja myślałam, że to tylko na początku ciazy 🙈

    Z tym to tak jak napisała Ja123 bywa różnie, ja nawet w 3 trymestrze miałam mdłości.

  • Ania0692 Autorytet
    Postów: 357 339

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjaaa91 wrote:
    Z tym to tak jak napisała Ja123 bywa różnie, ja nawet w 3 trymestrze miałam mdłości.

    🙈🙈

    oar89jcgjrl99ac5.png
  • Calineczka2106 Przyjaciółka
    Postów: 64 81

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoni wrote:
    Twój lęk i strach jest normalny, nikt przecież na codzień bez powodu nie podejmuje decyzji o ivf. Jeśli czujesz że to zbyt wiele dla Ciebie może warto porozmawiać z psychologiem, ja osobiście nie korzystałam ale poznałam wiele par oczekując na wizyty na Polnej i wiem, że to pomaga. Mi pomagało rozmawianie z ludźmi z tymi samymi problemami, ale też moja rodzina od początku wiedziała i miałam wśród nich wsparcie. Dużo dają też fora internetowe, przeczytałam też książkę rozenkowej i wiem że nie jesteśmy w tym same i jest wiele par które przechodzą różne rozterki w związku z ivf. Ja podchodziłam do tego raczej zadaniowo, każdy zastrzyk, usg, kontrola, pobranie krwi, punkcja jako kolejne zadanie na checkliscie a mimo tego nie da się ukryć i wygrać z emocjami. In vitro to na pewno nie jest proste przeżycie, ale każda z nas wie po co to robi i myślę że sama decyzja wymaga siły i odwagi którą ty już w sobie odnalazłaś :) w razie czego pisz, na tyle ile możemy - pomożemy! 💪

    Dziękuję za te wszystkie słowa Dżoni <3

    Dżoni lubi tę wiadomość

    PCO, cykle bezowulacyjne, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, nadciśnienie, cukrzyca typu 2, nadwaga
    3 lata starań
    2012 - resekcja jajników, hsg
    2013 - 3 x IUI, 6 m-cy stymulacji Gonal F, Menopur, Ovitrelle
    czerwiec 2013 - rezygnacja z leczenia
    10.2013 - ciąża naturalna
    05.2014 - CC, córka 10pkt
    05.2020 - polip endometrialny
    01.2021 - histeroskopia diagnostyczna, brak polipa
    03.2021 - przyznane dofinansowanie do IVF
    AMH - 4,19 ng/ml
    05.2021 - scratching endometrium
    06.2921 - planowana stymulacja do IVF
    26.07.2021 - mamy <3..., ciąża nat.
    luty 2022 - ur. kwiatuszka
  • moniss Znajoma
    Postów: 25 21

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Dziś dopiero 6dpt i wyraźna druga krecha:) zobaczymy co będzie dalej, dziś chce iść na betę:) Miłego dnia!

    Dżoni, ***Sikorka***, Ania0692, Alicjaaa, Zaba90, Maja87, Lenaa91, Olivia27 lubią tę wiadomość

  • Moli27 Autorytet
    Postów: 307 167

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już rozpakowana, wczoraj wieczorem przyszła na świat Helenka, jestem wykończona, ale najszczęśliwsza ❤️

    Trzymam kciuki za resztę dziewczyn ✊

    ***Sikorka***, Ania0692, Alicjaaa, Dżoni, nick nieaktualny, Malina1991, aka, Maja87, Nowa15, Lenaa91, AgnieszkaB, Olivia27, Ciri86, Nadzieja88 lubią tę wiadomość

    Starania od 2017
    02.2017-19tc💔
    03.2019-9t c💔

    Dodatnie ANA, przeciwciała beta-2-glikoproteina.
    AMH 8,24
    Maj 2020 -nowy początek, zmiana lekarza.
    10. 04.2021 Helenka 🧡
    24.02.2023 Aniela💛
  • Ania0692 Autorytet
    Postów: 357 339

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moli27 wrote:
    Jestem już rozpakowana, wczoraj wieczorem przyszła na świat Helenka, jestem wykończona, ale najszczęśliwsza ❤️

    Trzymam kciuki za resztę dziewczyn ✊


    Gratulacje 🌺🌺

    oar89jcgjrl99ac5.png
  • Alicjaaa Autorytet
    Postów: 363 201

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moli27 wrote:
    Jestem już rozpakowana, wczoraj wieczorem przyszła na świat Helenka, jestem wykończona, ale najszczęśliwsza ❤️

    Trzymam kciuki za resztę dziewczyn ✊

    Gratulacje ❤️ dużo zdrówka

    Czerwiec 2020 ivf
    18.09.2020- transfer

    6.06.2021 Marcelinka 💕
‹‹ 179 180 181 182 183 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Przygotowanie do porodu - o czym warto pamiętać?

Poród to wyjątkowe przeżycie dla każdej kobiety. Czy można się jakoś do niego przygotować? O czym warto pamiętać, kiedy termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Kliknij i przeczytaj nasze sprawdzone sposoby! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ