Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Ginekolog Maciej Brązert
Odpowiedz

Ginekolog Maciej Brązert

Oceń ten wątek:
  • Malina1991 Ekspertka
    Postów: 212 283

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maraga32 wrote:
    Hej,
    Mam pytanie do dziewczyn, które są w trakcie /po in vitro. Powiedzcie mi proszę, czy jakieś l4 polna daje, czy na punkcję na przykład, albo transfer trzeba załatwiać sobie urlop? Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź. 😊😊😊

    Tak ja brałam po punkcji zwolnienie na Polnej 🙂, transfer dopięto w maju ale koleżance doktor też bez problemu wystawił.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2021, 12:11

    Maraga32 lubi tę wiadomość

    1 IVF 2021
    maj 2021 przygotowanie do transferu
    BHCG 9dpt 42
    BHCG 11dpt 89
    BHCG 13dpt 270
  • ***Sikorka*** Autorytet
    Postów: 394 228

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy po rysie trzeba brać urlop lub l4?

    28.07 2021 transfer ❤️🍀
    5 dpt beta 16,85 🍍
    7 dpt beta 53,12🍍
    14 dpt beta 1727,83 🍍
    19 dpt beta 8996,82 🍍

    thgf43r8vshihkue.png
  • Maraga32 Ekspertka
    Postów: 202 75

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina1991 wrote:
    Tak ja brałam po punkcji zwolnienie na Polnej 🙂, transfer dopięto w maju ale koleżance doktor też bez problemu wystawił.
    Bardzo dziękuję za odpowiedź😊a kiedy miałaś punkcję, i czy to bolało? L4 na tydzień dostałaś czy na ten dzień tylko? Pozdrawiam

  • Maraga32 Ekspertka
    Postów: 202 75

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina1991 wrote:
    Tak ja brałam po punkcji zwolnienie na Polnej 🙂, transfer dopięto w maju ale koleżance doktor też bez problemu wystawił.
    Przepraszam, że tak dopytuje, ale napiszesz mi jeszcze jaki miałaś protokół i ile Cię już do tej pory in vitro z transferem wyniosło? Strasznie się stresuje, a jeszcze w pracy co druga to w ciąży, jakoś tak załamać się mozna 🤦‍♀️

  • Alicjaaa Autorytet
    Postów: 363 201

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ***Sikorka*** wrote:
    A czy po rysie trzeba brać urlop lub l4?

    Ja nie brałam, pobolewało mnie lekko podbrzusze, brałam doraźnie nospe, ale w razie w można poprosić.

    Czerwiec 2020 ivf
    18.09.2020- transfer

    6.06.2021 Marcelinka 💕
  • Malina1991 Ekspertka
    Postów: 212 283

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maraga32 wrote:
    Bardzo dziękuję za odpowiedź😊a kiedy miałaś punkcję, i czy to bolało? L4 na tydzień dostałaś czy na ten dzień tylko? Pozdrawiam

    Procedurę miałam koniec stycznia/początek lutego, co do bólu to sama punkcja jest pod narkozą, po punkcji nie czułam się zbyt dobrze, dostałam leki przeciwbólowe, dostaniesz kartkę na temat diety wysokobiałkowa, wzięłam zwolnienie na kilka dni, (mam też, że zawsze po znieczuleniu ogólnym wymiotuję więc też pierwszy dzień był ciężki, kolejne już znacznie lepiej, ale to zależy od organizmu)
    Koszty nie wiem czy tutaj się pokryją bo ja miałam ivf bez dofinansowania to procedura około 6400, bez transferu, nie robiliśmy świeżego, najpierw histeroskopia, protokół miałam długi za leki z refundacja wyszło mi ponad 1000 zł, badania dla obojga przed ivf też koło 1000 zł
    Powodzenia 🍀

    1 IVF 2021
    maj 2021 przygotowanie do transferu
    BHCG 9dpt 42
    BHCG 11dpt 89
    BHCG 13dpt 270
  • ***Sikorka*** Autorytet
    Postów: 394 228

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina1991 wrote:
    Procedurę miałam koniec stycznia/początek lutego, co do bólu to sama punkcja jest pod narkozą, po punkcji nie czułam się zbyt dobrze, dostałam leki przeciwbólowe, dostaniesz kartkę na temat diety wysokobiałkowa, wzięłam zwolnienie na kilka dni, (mam też, że zawsze po znieczuleniu ogólnym wymiotuję więc też pierwszy dzień był ciężki, kolejne już znacznie lepiej, ale to zależy od organizmu)
    Koszty nie wiem czy tutaj się pokryją bo ja miałam ivf bez dofinansowania to procedura około 6400, bez transferu, nie robiliśmy świeżego, najpierw histeroskopia, protokół miałam długi za leki z refundacja wyszło mi ponad 1000 zł, badania dla obojga przed ivf też koło 1000 zł
    Powodzenia 🍀

    Jaki lekarz wystawił ci receptę na leki z refundacja? Ginekolog? Rodzinny?

    28.07 2021 transfer ❤️🍀
    5 dpt beta 16,85 🍍
    7 dpt beta 53,12🍍
    14 dpt beta 1727,83 🍍
    19 dpt beta 8996,82 🍍

    thgf43r8vshihkue.png
  • Malina1991 Ekspertka
    Postów: 212 283

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ***Sikorka*** wrote:
    Jaki lekarz wystawił ci receptę na leki z refundacja? Ginekolog? Rodzinny?

    Doktor mi rozpisywał leki do stymulacji

    1 IVF 2021
    maj 2021 przygotowanie do transferu
    BHCG 9dpt 42
    BHCG 11dpt 89
    BHCG 13dpt 270
  • Maraga32 Ekspertka
    Postów: 202 75

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina1991 wrote:
    Procedurę miałam koniec stycznia/początek lutego, co do bólu to sama punkcja jest pod narkozą, po punkcji nie czułam się zbyt dobrze, dostałam leki przeciwbólowe, dostaniesz kartkę na temat diety wysokobiałkowa, wzięłam zwolnienie na kilka dni, (mam też, że zawsze po znieczuleniu ogólnym wymiotuję więc też pierwszy dzień był ciężki, kolejne już znacznie lepiej, ale to zależy od organizmu)
    Koszty nie wiem czy tutaj się pokryją bo ja miałam ivf bez dofinansowania to procedura około 6400, bez transferu, nie robiliśmy świeżego, najpierw histeroskopia, protokół miałam długi za leki z refundacja wyszło mi ponad 1000 zł, badania dla obojga przed ivf też koło 1000 zł
    Powodzenia 🍀
    Bardzo Ci dziękuję za informację. Czyli między punkcją a transferem miałaś historoskopie? Ja myślałam, że transfer po punkcji szybko następuje. Ale to wszystko zagmatwane 🙄

  • Malina1991 Ekspertka
    Postów: 212 283

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maraga32 wrote:
    Bardzo Ci dziękuję za informację. Czyli między punkcją a transferem miałaś historoskopie? Ja myślałam, że transfer po punkcji szybko następuje. Ale to wszystko zagmatwane 🙄

    Zależy jaka sytuacja, Ty możesz mieć punkcję i transfer w jednym cyklu czyli świeży, ja mam zmiany w endometrium i doktor mowil, że po ivf robimy histeroskopie i transfer z mrożonych zarodkow, histeroskopie dopiero będę miała bo dr był nieobecny.

    1 IVF 2021
    maj 2021 przygotowanie do transferu
    BHCG 9dpt 42
    BHCG 11dpt 89
    BHCG 13dpt 270
  • Maraga32 Ekspertka
    Postów: 202 75

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina1991 wrote:
    Zależy jaka sytuacja, Ty możesz mieć punkcję i transfer w jednym cyklu czyli świeży, ja mam zmiany w endometrium i doktor mowil, że po ivf robimy histeroskopie i transfer z mrożonych zarodkow, histeroskopie dopiero będę miała bo dr był nieobecny.
    Ok, super mi wszystko wyjaśniłaś, przynajmniej wiem mniej więcej jak to będzie się odbywać. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję i trzymam za pozytywny transfer u Ciebie 😘

    Malina1991 lubi tę wiadomość

  • Maraga32 Ekspertka
    Postów: 202 75

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa15 wrote:
    A jest to bolesne? Mnie też to czeka jak się pozbędziemy torbieli...
    Mnie też nic nie bolało, więc nie masz czego się obawiać 😉

  • Ania0692 Autorytet
    Postów: 357 339

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ***Sikorka*** wrote:
    A czy po rysie trzeba brać urlop lub l4?

    Nie brałam zwolnienia🙂

    Maraga 32 - najczęściej jest tak, że jak nie ma świeżego transferu np zbyt duże ryzyko hiperstymulacji to odbywa się w kolejnym cyklu, max do dwóch, oczywiście jeżeli endometrium i progesteron jest ok i nie ma innych przeciwskazań.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2021, 17:44

    Maraga32 lubi tę wiadomość

    oar89jcgjrl99ac5.png
  • Paula1706 Autorytet
    Postów: 265 192

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, podczytuje was już od jakiegoś czasu i postanowiłam do was dołączyć na forum by wspólnie móc się wspierać w walce o upragnione maleństwo. Również jestem pacjentka dr Macieja. W lutym miałam punkcje ale ze względu na ryzyko hiperstymulacji transfer został odroczony. Przygotowuje się powoli do transferu ktory prawdopodobnie będzie w maju jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Trzymam kciuki za was wszystkie dziewczyny i pozdrawiam🙂

    Dżoni, Maraga32, Alicjaaa, Malina1991, Kwiatek 12, Dominikaaa, PaulinaP lubią tę wiadomość

    06.03.2022 Basia❤
  • Nowa15 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maraga32 wrote:
    Mnie też nic nie bolało, więc nie masz czego się obawiać 😉

    Dziękuje 🙂

  • Kwiatek 12 Przyjaciółka
    Postów: 104 70

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moli gratulacje dla Ciebie i córeczki ❤️

    UIU - bhcg 16dpo 290🙂
  • AgnieszkaB Autorytet
    Postów: 309 217

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny coś ostatnio się zakrecilam wizyta u dr dopiero w piątek a skończyło mi się l4, to muszę pisać do dr jak bym chciała wcześniej przedłużenie czy w recepcji ogarną? Wiecie może🤔 ja dopiero od niedawna na l4 więc jeszcze nie ogarniam.

    2021. synek💛
    2023 córeczka 💙
  • Ja123 Autorytet
    Postów: 518 193

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaB wrote:
    Dziewczyny coś ostatnio się zakrecilam wizyta u dr dopiero w piątek a skończyło mi się l4, to muszę pisać do dr jak bym chciała wcześniej przedłużenie czy w recepcji ogarną? Wiecie może🤔 ja dopiero od niedawna na l4 więc jeszcze nie ogarniam.

    Mi kiedyś Dr mówił, że wystarczy z dziewczynami załatwić tylko mniej więcej pilnować dni jak on przyjmuje. Znowu z dziewczynami to wiesz - zależy na którą trafisz. Ja zawsze najpierw pytałam Dr i wtedy nie robiły problemu. Ze zwolnieniem można się cofnąć jakoś chyba 2 dni i rodzinny też może wystawić ciążowe. Tak mi położna mówiła ale też dodała że lepiej mieć ciągłość od jednego lekarza, żeby nie wzbudzać niepotrzebnych podejrzeń bo wiadomo jak to jest z kochanym zusem 😉 może napisz smsa że skończyło się l4 a wizyta w piątek i czy możesz zadzwonić na ułańską.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2021, 10:05

  • AgnieszkaB Autorytet
    Postów: 309 217

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja123 wrote:
    Mi kiedyś Dr mówił, że wystarczy z dziewczynami załatwić tylko mniej więcej pilnować dni jak on przyjmuje. Znowu z dziewczynami to wiesz - zależy na którą trafisz. Ja zawsze najpierw pytałam Dr i wtedy nie robiły problemu. Ze zwolnieniem można się cofnąć jakoś chyba 2 dni i rodzinny też może wystawić ciążowe. Tak mi położna mówiła ale też dodała że lepiej mieć ciągłość od jednego lekarza, żeby nie wzbudzać niepotrzebnych podejrzeń bo wiadomo jak to jest z kochanym zusem 😉 może napisz smsa że skończyło się l4 a wizyta w piątek i czy możesz zadzwonić na ułańską.

    Dzięki to tak zrobię, doktor jest dzis i jutro w gabinecie z tego co czytam to akurat, z moją rodzinna to się nie dogadam 😌

    2021. synek💛
    2023 córeczka 💙
  • PaulinaP Autorytet
    Postów: 293 261

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaba90 wrote:
    ✊✊✊

    Dzięki za kciuki 😘 a Ty jak się czujesz w roli mamy?

    06.2021 próbny transfer
    07.2021 ivf
    26.07.2021 świeży transfer ❄️
    7dpt bhcg 56
    9dpt bhcg 139
    02.2024 trasfer 4.1.1.
    7dpt bhcg 37
    9dpt bhcg 98
    NIFTY PRO - dziewczynka ❤️
‹‹ 181 182 183 184 185 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ