Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Ginekolog Maciej Brązert
Odpowiedz

Ginekolog Maciej Brązert

Oceń ten wątek:
  • ***Sikorka*** Autorytet
    Postów: 394 228

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoni wrote:
    Co do wagi i nadprogramowych kg nie pomogę. Jeśli chodzi o dr B. to jeden z fajniejszych lekarzy jakich w życiu spotkałam a kilku ich było na mojej drodze. Ma ludzkie podejście do sprawy i nigdy nie usłyszałam nic niestosownego czy chamskiego od niego. Potrafi też czytać z mimiki twarzy 😂 więc jak coś mi średnio pasowało to od razu wyłapywał 😉 co do Polnej to tak jak pisałaś - jest specyficznie. Na pewno jest różnica w godzinach oczekiwania na badania i swoją kolej, nie jest jak w prywatnych klinikach że masz wizytę na 10:00 to o 10:00 wchodzisz. To często czekanie od 7:30 do 11 na swoją kolej i lekarza. Panie położne bardzo spoko, wszystko tłumaczą i w kryzysie też pomogą. Aha no i to co mi "przeszkadzało" to to że czasem dr nie ma na Polnej i wtedy badanie masz u innego ginekologa, a wiadomo każdy ma trochę inny pomysł na leczenie i trochę inaczej widzi i czyta obraz usg.


    O masakra nie wiedziałam, ze tak jest. Jeszcze na Polna nie dotarłam, cały czas Ułańska. Na jakim etapie leczenia wizyty odbywają się już na Polnej?

    28.07 2021 transfer ❤️🍀
    5 dpt beta 16,85 🍍
    7 dpt beta 53,12🍍
    14 dpt beta 1727,83 🍍
    19 dpt beta 8996,82 🍍

    thgf43r8vshihkue.png
  • MuminkAa Autorytet
    Postów: 314 262

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ***Sikorka*** wrote:
    O masakra nie wiedziałam, ze tak jest. Jeszcze na Polna nie dotarłam, cały czas Ułańska. Na jakim etapie leczenia wizyty odbywają się już na Polnej?

    Ja właśnie jestem podczas stymulacji trochę zmieniliśmy plan, niedługo punkcja, doktor ustalil protokół, rozpisał leki, jak do tej pory miałam tylko jedna ocenę cyklu w zastępstwie u innego lekarza, jak coś to pisze do doktora, ogólnie nie mam się za bardzo do czego doczepic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2021, 13:03

    Dominikaaa lubi tę wiadomość

    2021🐼
    2024🐼
    2026 🫄
  • Dżoni Autorytet
    Postów: 590 327

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ***Sikorka*** wrote:
    O masakra nie wiedziałam, ze tak jest. Jeszcze na Polna nie dotarłam, cały czas Ułańska. Na jakim etapie leczenia wizyty odbywają się już na Polnej?

    Raczej na rozpiskę leków jest już spotkanie na Polnej, bo trzeba te wszystkie zgody i dokumenty podpisać. Ja miałam chyba z 2razy zastępstwo na monitoringu i raz transfer robił mi dr derwich bo dr B. Akurat nie było. Ani punkcje też w sumie robił dr derwich - tak się akurat złożyło. Ale pozostałe transfery już dr B.

    Starania od 2015
    3 nieudane IUI
    Amh:0,77 09.2019
    Ivf: zostały 2❄️
    I transfer 12.2019❌
    II transfer 06.2020 ❌
    III transfer 09.2020 ❌
    MTHFR hetero
    PAI hetero
    Nadczynność tarczycy
    14.01 bhcg 348
    5.02 mamy ❤️
    27.09 Jagódka 🐻
  • ***Sikorka*** Autorytet
    Postów: 394 228

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoni wrote:
    Raczej na rozpiskę leków jest już spotkanie na Polnej, bo trzeba te wszystkie zgody i dokumenty podpisać. Ja miałam chyba z 2razy zastępstwo na monitoringu i raz transfer robił mi dr derwich bo dr B. Akurat nie było. Ani punkcje też w sumie robił dr derwich - tak się akurat złożyło. Ale pozostałe transfery już dr B.


    Teraz na wizycie będę mieć robiona ryse. Czy wiesz co mniej więcej czeka mnie dalej?

    28.07 2021 transfer ❤️🍀
    5 dpt beta 16,85 🍍
    7 dpt beta 53,12🍍
    14 dpt beta 1727,83 🍍
    19 dpt beta 8996,82 🍍

    thgf43r8vshihkue.png
  • Dominikaaa Autorytet
    Postów: 349 178

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ***Sikorka*** wrote:
    Teraz na wizycie będę mieć robiona ryse. Czy wiesz co mniej więcej czeka mnie dalej?

    Przepraszam, że się wtrącę, ale chyba idziemy podobna droga, bo jeszcze nie miałaś stymulacji do ivf, ja też miałam rysę w cyklu poprzedzającym procedurę bo miał być świeży transfer,więc kolejnym krokiem będzie stymulacja.

    2020 zmiana kliniki ivf
    8 lipca 2021 urodził się Filipek 🐻
    10. 01.2024 dwa ciałka żółtkowe
    24.01.2024 - kolejna wizyta.
    20.02.2024 prenatalne na 80 % dziewczynki jednojajowe ❤️
    2024 urodziły się dziewczynki .
  • ***Sikorka*** Autorytet
    Postów: 394 228

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominikaaa wrote:
    Przepraszam, że się wtrącę, ale chyba idziemy podobna droga, bo jeszcze nie miałaś stymulacji do ivf, ja też miałam rysę w cyklu poprzedzającym procedurę bo miał być świeży transfer,więc kolejnym krokiem będzie stymulacja.


    Super, ile to trwa?

    28.07 2021 transfer ❤️🍀
    5 dpt beta 16,85 🍍
    7 dpt beta 53,12🍍
    14 dpt beta 1727,83 🍍
    19 dpt beta 8996,82 🍍

    thgf43r8vshihkue.png
  • Ja123 Autorytet
    Postów: 518 193

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoni wrote:
    Raczej na rozpiskę leków jest już spotkanie na Polnej, bo trzeba te wszystkie zgody i dokumenty podpisać. Ja miałam chyba z 2razy zastępstwo na monitoringu i raz transfer robił mi dr derwich bo dr B. Akurat nie było. Ani punkcje też w sumie robił dr derwich - tak się akurat złożyło. Ale pozostałe transfery już dr B.

    Jeśli chodzi o dr Derwicha jest specyficzny.... znajoma mówiła, że to lekarz o kamiennej twarzy. Mi robił histeroskopie w szpitalu i faktycznie jest małomówny ale rzeczowy i dokładny. Raz tylko zobaczyłam u niego uśmiech na twarzy 😉

  • Zaba90 Autorytet
    Postów: 421 187

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulinaP wrote:
    Dzięki za kciuki 😘 a Ty jak się czujesz w roli mamy?

    Czuje się świetnie🙂, każdego dnia uczę się nowej rzeczywistości.

    Dzoni co do czytania z mimiki twarzy zgadza się w 100 % czasem nie musiałam nic mówić a wiedział, że coś jest nie tak, nawet w tych maseczkach 🙂

    1 UIU - ciąża pozamaciczna😔
    transfer - 07.2020
    9 dpt bhcg-93🍀

    31.03.2021 - Antoni 💙
    2023 powrót po rodzeństwo
  • Drzewko90 Przyjaciółka
    Postów: 91 104

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wczorajszych prenatalnych, na szczęście wszystko ok, więc kamien z serca❤️

    Nowa Szansa 93 witaj w klubie krwiakow💁‍♀️, wczoraj doktor od prenatalnych mówił, że jest więc musiał się jakoś ostatnio zrobić bo nie miałam na poprzedniej wizycie, ale mówił, że nie zagraża ciąży ja też nie mam krwawień, plamień.

    IVF nie miałam to się nie wypowiem a co do doktora to cenie za szacunek, który ma do pacjentki, no i w ciężkich sytuacjach jest wyrozumiały.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2021, 16:22

    Dżoni, Olivia27, Ania0692, nick nieaktualny, Karina89, Alicjaaa, PaulinaP, Malina1991, nick nieaktualny, Udało się, Gabrysia89, Calineczka2106 lubią tę wiadomość

  • Ania0692 Autorytet
    Postów: 357 339

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie, wszystko dobrze, wynik Pappa prawidłowy, krwiakow już nie ma ☺️, no i pomału odstawiamy Prolutex 💪

    Dżoni, Karina89, Dominikaaa, Alicjaaa, PaulinaP, Malina1991, nick nieaktualny, Udało się, Gabrysia89 lubią tę wiadomość

    oar89jcgjrl99ac5.png
  • aśka Koleżanka
    Postów: 33 10

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoni wrote:
    Pewnie, najważniejsze żeby wszystko było ok. My po tych przejściach sami byliśmy zdziwieni jak bardzo nam to obojętne jaka płeć, czuliśmy że i tak wygraliśmy życie że się w końcu udało i oby tak zostało aż do porodu 🙏

    Dziewczyny jeszcze mam pytanie o wypłacanie świadczenia przez ZUS. Mialyscie w terminie do każdego l4 kasę na czas czy jakieś opóźnienia (jeśli opóźnienia to ile to trwało)?

    Hej, teraz zdarzają się opóźnienia przy l4 bo jest sporo osób na dodatkowej opiece covidowej- czasem wypłata jest dopiero w następnym miesiącu, w zeszłym roku w kwietniu zdarzały się opóźnienia nawet 3 miesiące. Standardowo wypłata tego pierwszego trwa najdłużej bo ZUS wszystko sprawdza, następne lecą z automatu więc są wypłacane szybciej.

    Karina89 lubi tę wiadomość

  • Karina89 Autorytet
    Postów: 430 404

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0692 wrote:
    Ja już po wizycie, wszystko dobrze, wynik Pappa prawidłowy, krwiakow już nie ma ☺️, no i pomału odstawiamy Prolutex 💪


    U mnie też elegancko więc ruszamy, mam nadzieję, że w tym cyklu endonetrium będzie współpracowało 🙏

    Co do zbędnych kilogramów, swego czasu miałam, u mnie było to związane z zaburzeniami hormonow, po uregulowaniu, diecie trochę się poprawiło, ale nigdy nic nietaktownego nie usłyszałam od doktora.

    nick nieaktualny, Alicjaaa lubią tę wiadomość

  • Paula1706 Autorytet
    Postów: 265 192

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoni wrote:
    Ja miałam nieważne już te z przed punkcji, zadzwoniłam do pan położnych i oprócz morfologii nic nie musiałam odnawiać 🤷‍♂️ więc lepiej zadzwoń, żeby kasy nie wydawać bez sensu :)

    Dzieki za info tak zrobię i zadzwonię się upewnić może rzeczywiście nie będę musiała odnawiać A czy przed transferem też trzeba zrobić test na covid?

    06.03.2022 Basia❤
  • Dominikaaa Autorytet
    Postów: 349 178

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ***Sikorka*** wrote:
    Super, ile to trwa?

    U mnie od początku cyklu do dnia transferu 20 dni, ale to tak musisz liczyć plus /minus parę
    dni bo każdej różnie rosną pęcherzyki i reaguje na stymulacje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2021, 22:44

    2020 zmiana kliniki ivf
    8 lipca 2021 urodził się Filipek 🐻
    10. 01.2024 dwa ciałka żółtkowe
    24.01.2024 - kolejna wizyta.
    20.02.2024 prenatalne na 80 % dziewczynki jednojajowe ❤️
    2024 urodziły się dziewczynki .
  • Dżoni Autorytet
    Postów: 590 327

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Ania0692 @Drzewko90 @Karina89 - cieszę się, że u Was w porządku i do przodu! 😉

    Dzięki za info o ZUSie, mam nadzieję że nie będę musiała czekać 3mce na kasę.

    Co do testu na covid przed tramsferem-w zeszłym roku nie wymagali, teraz nie wiem.

    Karina89 lubi tę wiadomość

    Starania od 2015
    3 nieudane IUI
    Amh:0,77 09.2019
    Ivf: zostały 2❄️
    I transfer 12.2019❌
    II transfer 06.2020 ❌
    III transfer 09.2020 ❌
    MTHFR hetero
    PAI hetero
    Nadczynność tarczycy
    14.01 bhcg 348
    5.02 mamy ❤️
    27.09 Jagódka 🐻
  • Alicjaaa Autorytet
    Postów: 363 201

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MuminkAa powodzenia na punkcji ✌️

    Paula z tego co ja wiem to do transferu nie robią testu tak było kilka miesięcy temu.

    Czerwiec 2020 ivf
    18.09.2020- transfer

    6.06.2021 Marcelinka 💕
  • Olivia27 Ekspertka
    Postów: 134 79

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiedzie w jakich godzinach najlepiej dzwonic na oddział?

    PCOS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olivia27 wrote:
    Dziewczyny wiedzie w jakich godzinach najlepiej dzwonic na oddział?
    Ja zawsze dzwoniłam koło 12 i bez problemu odbierali

    Olivia27 lubi tę wiadomość

  • MuminkAa Autorytet
    Postów: 314 262

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bo już zapomniałam dziś dopytać doktora czy na punkcję można mieć hybrydy?

    2021🐼
    2024🐼
    2026 🫄
  • Nadzieja88 Autorytet
    Postów: 355 284

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MuminkAa wrote:
    Dziewczyny bo już zapomniałam dziś dopytać doktora czy na punkcję można mieć hybrydy?

    Wiadomo lepiej zdjąć, położne też tak mówiły, ale jak będziesz miała to Ciebie nie okrzycza, ja kompletnie zapomniałam przed laparoskopia z hostero,i mówiły, że teraz już nic z tym nie zrobimy.

‹‹ 183 184 185 186 187 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ