Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Ginekolog Maciej Brązert
Odpowiedz

Ginekolog Maciej Brązert

Oceń ten wątek:
  • Karina89 Autorytet
    Postów: 430 404

    Wysłany: 28 listopada 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ***Sikorka*** wrote:
    Dziewczyny co polecacie na bardzo bardzo swędzące piersi? Nie bolą mnie, nie są jakieś nabrzmiałe, nie zauważyłam również aby urosły. Po prostu swędzą i to cholernie. Nie cały czas, ale kilka razy dziennie. Swędzi również brzuch. Smaruje się bio oilem ale to nie pomaga. Nie mam wysypki ani nic takiego.

    Chyba nie ma skutecznego rozwiązania tak jak pisze Malina1991, w pierwszej ciąży miałam mocniejsze,od rozciągania skóry, zmiany fizjologiczne, teraz jakoś nie miałam mocno, możesz spróbować mocno nawilżający krem, ale właśnie nie olejek, a czy któraś ma doświadczenie z dietą wysokobiałkowa i jakieś strony do poczytania, ostatnio mam problem z 9brzekami dość sporymi i dr kazał pl włączyć dietę wysokobiałkową.

  • ZosiaM Ekspertka
    Postów: 123 96

    Wysłany: 28 listopada 2021, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karina89 wrote:
    Chyba nie ma skutecznego rozwiązania tak jak pisze Malina1991, w pierwszej ciąży miałam mocniejsze,od rozciągania skóry, zmiany fizjologiczne, teraz jakoś nie miałam mocno, możesz spróbować mocno nawilżający krem, ale właśnie nie olejek, a czy któraś ma doświadczenie z dietą wysokobiałkowa i jakieś strony do poczytania, ostatnio mam problem z 9brzekami dość sporymi i dr kazał pl włączyć dietę wysokobiałkową.


    Priv 🙂

    Karina89 lubi tę wiadomość

    10dp bhcg 49
    12dp bhcg 110
  • ZuzaMaruda Autorytet
    Postów: 265 185

    Wysłany: 29 listopada 2021, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka.
    Mam pytanie do dziewczyn które dobrze znają się na przyrostach Beta HCG.
    Moje przyrosty:
    1. 17.11- 224,6
    2.20.11- 848,74
    3.23.11- 2583
    4.26.11- 8490
    5.29.11- 17521
    Przyrost miedzy 4 i 5 jest mniejszy niż pozostałe czy aby napewno to dobrze. Martwię się że to za mało 😓

  • Moli27 Autorytet
    Postów: 307 167

    Wysłany: 29 listopada 2021, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZuzaMaruda wrote:
    Hejka.
    Mam pytanie do dziewczyn które dobrze znają się na przyrostach Beta HCG.
    Moje przyrosty:
    1. 17.11- 224,6
    2.20.11- 848,74
    3.23.11- 2583
    4.26.11- 8490
    5.29.11- 17521
    Przyrost miedzy 4 i 5 jest mniejszy niż pozostałe czy aby napewno to dobrze. Martwię się że to za mało 😓


    Na pewnym etapie bhcg zwalnia, chyba po 6 tysiącach już nie pamiętam, ogólnie spore masz te przyrosty 🙂

    ZuzaMaruda lubi tę wiadomość

    Starania od 2017
    02.2017-19tc💔
    03.2019-9t c💔

    Dodatnie ANA, przeciwciała beta-2-glikoproteina.
    AMH 8,24
    Maj 2020 -nowy początek, zmiana lekarza.
    10. 04.2021 Helenka 🧡
    24.02.2023 Aniela💛
  • PaulinaP Autorytet
    Postów: 293 261

    Wysłany: 30 listopada 2021, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ***Sikorka*** wrote:
    Dziewczyny co polecacie na bardzo bardzo swędzące piersi? Nie bolą mnie, nie są jakieś nabrzmiałe, nie zauważyłam również aby urosły. Po prostu swędzą i to cholernie. Nie cały czas, ale kilka razy dziennie. Swędzi również brzuch. Smaruje się bio oilem ale to nie pomaga. Nie mam wysypki ani nic takiego.

    Sikorka jakiś krem intensywnie nawilżający.

    06.2021 próbny transfer
    07.2021 ivf
    26.07.2021 świeży transfer ❄️
    7dpt bhcg 56
    9dpt bhcg 139
    02.2024 trasfer 4.1.1.
    7dpt bhcg 37
    9dpt bhcg 98
    NIFTY PRO - dziewczynka ❤️
  • PaulinaP Autorytet
    Postów: 293 261

    Wysłany: 30 listopada 2021, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karina89 wrote:
    Chyba nie ma skutecznego rozwiązania tak jak pisze Malina1991, w pierwszej ciąży miałam mocniejsze,od rozciągania skóry, zmiany fizjologiczne, teraz jakoś nie miałam mocno, możesz spróbować mocno nawilżający krem, ale właśnie nie olejek, a czy któraś ma doświadczenie z dietą wysokobiałkowa i jakieś strony do poczytania, ostatnio mam problem z 9brzekami dość sporymi i dr kazał pl włączyć dietę wysokobiałkową.


    Mi jakoś palce zaczęły dziwnie puchnać i już musiałam zdjąć obrączkę, mialam moment, ze myślałam aby pojechać do straży, sle ostatecznie sana sobie poradziłam, ale napisałam do dr to odpisał aby nadzorować ciśnienie, można siostra też się zmaga z obrzękami w ciąży, sle właśnie nie na tle nadciśnieniowym to dieta wysokobiałkowa nomagała.

    Karina89 lubi tę wiadomość

    06.2021 próbny transfer
    07.2021 ivf
    26.07.2021 świeży transfer ❄️
    7dpt bhcg 56
    9dpt bhcg 139
    02.2024 trasfer 4.1.1.
    7dpt bhcg 37
    9dpt bhcg 98
    NIFTY PRO - dziewczynka ❤️
  • Gosia9305 Autorytet
    Postów: 343 268

    Wysłany: 30 listopada 2021, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maleszczescie Maleszczescie wrote:
    ✊✊


    Dzięki, jutro wizyta u doktora 🙈🙂

    ZuzaMaruda, Karina89, Paula1706 lubią tę wiadomość

    20.07.2022 urodziły sie nasze bliźniaki Julian 💙 Zoja 🧡
    28.01.2025 Ignacy 💙
  • Paula1706 Autorytet
    Postów: 265 192

    Wysłany: 30 listopada 2021, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia9305 wrote:
    Dzięki, jutro wizyta u doktora 🙈🙂

    Powodzenia🤞😊

    06.03.2022 Basia❤
  • Karina89 Autorytet
    Postów: 430 404

    Wysłany: 30 listopada 2021, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia9305 wrote:
    Dzięki, jutro wizyta u doktora 🙈🙂


    Powodzenia ja też jutro mam wizytę u doktora 🤗

    Paula1706 lubi tę wiadomość

  • Karina89 Autorytet
    Postów: 430 404

    Wysłany: 30 listopada 2021, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula1706 co tam u Ciebie jak się czujesz?🙂

  • Mikołajkowo Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 30 listopada 2021, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina1991 wrote:
    Na Ulanskiej tylko dr Maciej wykonuje to usg 3d /4d, kosztuje 300 zł.

    Część, jestem pacjentka dr Brazerta, prowadzę ciąże pod Jego okiem, czeka mnie właśnie to badanie, też się zdecydowałam mogę na priv, mam pytanko? Pozdrawiam 🙂

  • Matołek Autorytet
    Postów: 265 343

    Wysłany: 30 listopada 2021, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Przepraszam, że wcinam się w wątek, bo nie jestem pacjentką doktora, ale też jestem z Polnej. Dziś byłam na pierwszym monitoringu i dostałam ankietę do wypełnienia m. in. z pytaniem, czy jestem szczepiona. Nie jestem, ale anty też nie. Po prostu boję się jak ta szczepionka działa z danymi lekami i jak ona wpłynie na naszą przypadłość. W związku z tym mam pytanie, wiecie może czy klinika cofa albo dyskwalifikuje nieszczepionych? Jeszcze nie oddałam tej ankiety, ale strasznie się boję, że jak to wyjdzie to koniec 😔 to moja druga procedura, przy pierwszej nie miałam tego problemu z wiadomych względów.

    PS. Wiem, że te szczepionki, zwłaszcza w przypadku ciąż, in vitro, itp. to kontrowersyjny temat, dlatego też nie mam na celu wywołania jakiejś dyskusji. Po prostu pytam, bo naszła mnie niepewność... I jeśli kogoś uraziłam, to przepraszam. Nie miałam absolutnie takiej intencji ❤️

  • PaulinaP Autorytet
    Postów: 293 261

    Wysłany: 30 listopada 2021, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matołek wrote:
    Cześć Dziewczyny. Przepraszam, że wcinam się w wątek, bo nie jestem pacjentką doktora, ale też jestem z Polnej. Dziś byłam na pierwszym monitoringu i dostałam ankietę do wypełnienia m. in. z pytaniem, czy jestem szczepiona. Nie jestem, ale anty też nie. Po prostu boję się jak ta szczepionka działa z danymi lekami i jak ona wpłynie na naszą przypadłość. W związku z tym mam pytanie, wiecie może czy klinika cofa albo dyskwalifikuje nieszczepionych? Jeszcze nie oddałam tej ankiety, ale strasznie się boję, że jak to wyjdzie to koniec 😔 to moja druga procedura, przy pierwszej nie miałam tego problemu z wiadomych względów.

    PS. Wiem, że te szczepionki, zwłaszcza w przypadku ciąż, in vitro, itp. to kontrowersyjny temat, dlatego też nie mam na celu wywołania jakiejś dyskusji. Po prostu pytam, bo naszła mnie niepewność... I jeśli kogoś uraziłam, to przepraszam. Nie miałam absolutnie takiej intencji ❤️

    Część 🙂 absolutnie ie ma dysklasyfikacji jak nie jesteś zaszczepiona ja też miałam wątpliwości,dr mówił że lepiej najpierw się zaszczepić apotem ivf, albo później po 16 tc i to już moja decyzja.

    06.2021 próbny transfer
    07.2021 ivf
    26.07.2021 świeży transfer ❄️
    7dpt bhcg 56
    9dpt bhcg 139
    02.2024 trasfer 4.1.1.
    7dpt bhcg 37
    9dpt bhcg 98
    NIFTY PRO - dziewczynka ❤️
  • Malina1991 Ekspertka
    Postów: 212 283

    Wysłany: 30 listopada 2021, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikołajkowo wrote:
    Część, jestem pacjentka dr Brazerta, prowadzę ciąże pod Jego okiem, czeka mnie właśnie to badanie, też się zdecydowałam mogę na priv, mam pytanko? Pozdrawiam 🙂

    Przyjęłam 🙂

    1 IVF 2021
    maj 2021 przygotowanie do transferu
    BHCG 9dpt 42
    BHCG 11dpt 89
    BHCG 13dpt 270
  • Malina1991 Ekspertka
    Postów: 212 283

    Wysłany: 30 listopada 2021, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matołek wrote:
    Cześć Dziewczyny. Przepraszam, że wcinam się w wątek, bo nie jestem pacjentką doktora, ale też jestem z Polnej. Dziś byłam na pierwszym monitoringu i dostałam ankietę do wypełnienia m. in. z pytaniem, czy jestem szczepiona. Nie jestem, ale anty też nie. Po prostu boję się jak ta szczepionka działa z danymi lekami i jak ona wpłynie na naszą przypadłość. W związku z tym mam pytanie, wiecie może czy klinika cofa albo dyskwalifikuje nieszczepionych? Jeszcze nie oddałam tej ankiety, ale strasznie się boję, że jak to wyjdzie to koniec 😔 to moja druga procedura, przy pierwszej nie miałam tego problemu z wiadomych względów.

    PS. Wiem, że te szczepionki, zwłaszcza w przypadku ciąż, in vitro, itp. to kontrowersyjny temat, dlatego też nie mam na celu wywołania jakiejś dyskusji. Po prostu pytam, bo naszła mnie niepewność... I jeśli kogoś uraziłam, to przepraszam. Nie miałam absolutnie takiej intencji ❤️

    Z tego co wiem to nawet nie ma pytań o szczepienie czy jest się zaszczepionym czy nie, tylko test na covid🙂, ale mogło się coś zmienić do tego czasu. Edit doczytałam sory to teraz widzę się zmieniło, ale z tego co pisały dziewczyny to nie było problemu jak ktoś nie ma szczepienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2021, 16:51

    1 IVF 2021
    maj 2021 przygotowanie do transferu
    BHCG 9dpt 42
    BHCG 11dpt 89
    BHCG 13dpt 270
  • Matołek Autorytet
    Postów: 265 343

    Wysłany: 30 listopada 2021, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulinaP wrote:
    Część 🙂 absolutnie ie ma dysklasyfikacji jak nie jesteś zaszczepiona ja też miałam wątpliwości,dr mówił że lepiej najpierw się zaszczepić apotem ivf, albo później po 16 tc i to już moja decyzja.

    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź ❤️ odkąd wróciłam z Polnej tak się głowie, ale już jestem spokojniejsza. Oczywiście zamiast zapytać mojego doktorka, to tu musiałam zaciągnąć języka, ale przynajmniej jeden stres mniej 😉
    Malina1991 wrote:
    Z tego co wiem to nawet nie ma pytań o szczepienie czy jest się zaszczepionym czy nie, tylko test na covid🙂, ale mogło się coś zmienić do tego czasu. Edit doczytałam sory to teraz widzę się zmieniło, ale z tego co pisały dziewczyny to nie było problemu jak ktoś nie ma szczepienia.
    Pierwsza procedurę miałam w kwietniu i nie było wtedy pytań o szczepionkę, bo nie były jeszcze tak masowe. Tylko test na Covud (brrr 😉). Teraz widocznie musieli dodać. Ostatni raz byłam w poradni w czerwcu

    Niemniej, dziękuję Wam bardzo ❤️

  • Paula1706 Autorytet
    Postów: 265 192

    Wysłany: 30 listopada 2021, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karina89 wrote:
    Paula1706 co tam u Ciebie jak się czujesz?🙂

    Zaraz wchodzę w 3 trymestr😱 Czas pędzi strasznie. Ogarniam wyprawkę i mam ciągle wrażenie że ze wszystkim nie zdążę. Czuję się już jak słoń z tym jak dla mnie już dużym brzuchem, a będzie coraz gorzej. Szybko się mecze i czasami to mi brak tchu. Jak czuje, że mam więcej siły to staram się to maksymalnie wykorzystać. Chciałam dr już wypytać na temat ewentualnego porodu ale zbył mnie że jeszcze czas, a ja się głównie martwię tym, że nie jestem z Poznania a chciałabym tu rodzic. I nie wiem jak to wszystko wyjdzie.

    A jak u Ciebie z samopoczuciem? Ty masz jeszcze córeczkę pod opieką to pewnie też Ci jest ciężko.

    Mam jeszcze pytanie czy któraś przyjęła już 3 dawkę szczepionki w ciąży ta przypominająca. Pytałam się dr i mówił aby się zaszczepić, ale jakieś wątpliwości mnie naszły. Co innego było przed ciaza.

    06.03.2022 Basia❤
  • Malina1991 Ekspertka
    Postów: 212 283

    Wysłany: 30 listopada 2021, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula1706 wrote:
    Zaraz wchodzę w 3 trymestr😱 Czas pędzi strasznie. Ogarniam wyprawkę i mam ciągle wrażenie że ze wszystkim nie zdążę. Czuję się już jak słoń z tym jak dla mnie już dużym brzuchem, a będzie coraz gorzej. Szybko się mecze i czasami to mi brak tchu. Jak czuje, że mam więcej siły to staram się to maksymalnie wykorzystać. Chciałam dr już wypytać na temat ewentualnego porodu ale zbył mnie że jeszcze czas, a ja się głównie martwię tym, że nie jestem z Poznania a chciałabym tu rodzic. I nie wiem jak to wszystko wyjdzie.

    A jak u Ciebie z samopoczuciem? Ty masz jeszcze córeczkę pod opieką to pewnie też Ci jest ciężko.

    Mam jeszcze pytanie czy któraś przyjęła już 3 dawkę szczepionki w ciąży ta przypominająca. Pytałam się dr i mówił aby się zaszczepić, ale jakieś wątpliwości mnie naszły. Co innego było przed ciaza.

    Ja się chce zaszczepić 🙂

    Co do porodu też próbowałam podjąć rozmowy jak to będzie, co to będzie🙈, ale dr twardo, ze spokojnie najpierw musimy się skupić aby donosić ciąże i później będziemy rozmawiać na ten temat...,

    Paula1706 lubi tę wiadomość

    1 IVF 2021
    maj 2021 przygotowanie do transferu
    BHCG 9dpt 42
    BHCG 11dpt 89
    BHCG 13dpt 270
  • Karina89 Autorytet
    Postów: 430 404

    Wysłany: 30 listopada 2021, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula1706 wrote:
    Zaraz wchodzę w 3 trymestr😱 Czas pędzi strasznie. Ogarniam wyprawkę i mam ciągle wrażenie że ze wszystkim nie zdążę. Czuję się już jak słoń z tym jak dla mnie już dużym brzuchem, a będzie coraz gorzej. Szybko się mecze i czasami to mi brak tchu. Jak czuje, że mam więcej siły to staram się to maksymalnie wykorzystać. Chciałam dr już wypytać na temat ewentualnego porodu ale zbył mnie że jeszcze czas, a ja się głównie martwię tym, że nie jestem z Poznania a chciałabym tu rodzic. I nie wiem jak to wszystko wyjdzie.

    A jak u Ciebie z samopoczuciem? Ty masz jeszcze córeczkę pod opieką to pewnie też Ci jest ciężko.

    Mam jeszcze pytanie czy któraś przyjęła już 3 dawkę szczepionki w ciąży ta przypominająca. Pytałam się dr i mówił aby się zaszczepić, ale jakieś wątpliwości mnie naszły. Co innego było przed ciaza.

    Tak mam Zosię, mała rozrabiaka, jest co robić 🤣, też jestem mega zasapana prysznic to czasem wyczyn 🙈ja mam ostatnio gorszy czas, słabiej się czuje, też zapinam wyprawkę bo poród coraz bliżej, co do porodu to zgadzam się z dr, ja praktycznie miałam wszystko zaplanowane, piękny poród sn, nagle wyszło przodowanie pępowiny i doktor mówil, ze jest szansa, ze jeszcze się podniesie jak nie to końcówka na obserwacji na oddziale dla bezpieczeństwa, i później CC bo doszła jeszcze inna komplikacja, tak naprawdę do ostatnich tygodni nawet dni nie wiadomo jak to wszystko się potoczy 🙂,

    Paula1706 lubi tę wiadomość

  • Gosia9305 Autorytet
    Postów: 343 268

    Wysłany: 30 listopada 2021, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula1706 wrote:
    Zaraz wchodzę w 3 trymestr😱 Czas pędzi strasznie. Ogarniam wyprawkę i mam ciągle wrażenie że ze wszystkim nie zdążę. Czuję się już jak słoń z tym jak dla mnie już dużym brzuchem, a będzie coraz gorzej. Szybko się mecze i czasami to mi brak tchu. Jak czuje, że mam więcej siły to staram się to maksymalnie wykorzystać. Chciałam dr już wypytać na temat ewentualnego porodu ale zbył mnie że jeszcze czas, a ja się głównie martwię tym, że nie jestem z Poznania a chciałabym tu rodzic. I nie wiem jak to wszystko wyjdzie.

    A jak u Ciebie z samopoczuciem? Ty masz jeszcze córeczkę pod opieką to pewnie też Ci jest ciężko.

    Mam jeszcze pytanie czy któraś przyjęła już 3 dawkę szczepionki w ciąży ta przypominająca. Pytałam się dr i mówił aby się zaszczepić, ale jakieś wątpliwości mnie naszły. Co innego było przed ciaza.

    Jak będzie wszystko dobrze dalej z ciąża to planuje się zaszczepić po 16 tc dawka przypominającą, znajoma sie szczepiła i wszystko ok, ale to wiadomo zawsze indywidualna decyzja.

    20.07.2022 urodziły sie nasze bliźniaki Julian 💙 Zoja 🧡
    28.01.2025 Ignacy 💙
‹‹ 330 331 332 333 334 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy zbliżającego się porodu – jak rozpoznać, że to już czas?

Ciało kobiety w ostatnich tygodniach ciąży wysyła subtelne, ale wyraźne sygnały, że poród jest coraz bliżej. Od pierwszych skurczów przepowiadających, przez zmiany w wydzielinie pochwowej, po uczucie ucisku w miednicy – wszystkie te objawy mogą wskazywać, że organizm przygotowuje się do narodzin dziecka.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ