Ginekolog Maciej Brązert
-
WIADOMOŚĆ
-
Karina - od kiedy rozmawiałaś z dr o porodzie? Napiszę na privKarina89 wrote:Hehe ogólnie jeszcze trochę po 10 stycznia, będzie planowe CC, serio dla mnie to już zaraz 🙈
PCO, cykle bezowulacyjne, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, nadciśnienie, cukrzyca typu 2, nadwaga
3 lata starań
2012 - resekcja jajników, hsg
2013 - 3 x IUI, 6 m-cy stymulacji Gonal F, Menopur, Ovitrelle
czerwiec 2013 - rezygnacja z leczenia
10.2013 - ciąża naturalna
05.2014 - CC, córka 10pkt
05.2020 - polip endometrialny
01.2021 - histeroskopia diagnostyczna, brak polipa
03.2021 - przyznane dofinansowanie do IVF
AMH - 4,19 ng/ml
05.2021 - scratching endometrium
06.2921 - planowana stymulacja do IVF
26.07.2021 - mamy
..., ciąża nat.
luty 2022 - ur. kwiatuszka -
Calineczka2106 wrote:Karina - od kiedy rozmawiałaś z dr o porodzie? Napiszę na priv

Teraz mam wskazania od innego specjalisty do CC, bez wskazań typowo położniczych, więc już od początku ciąży było wiadomo, ze będzie planowe CC, dwa ja też nie chciałam podejmować próby SN, tym bardziej, ze może być zastosowana tylko lekka indukcja, w pierwszej ciąży dr mówił, że najpierw ciąże donosimy i potem będziemy rozmawiać jaka forma porody bo nigdy nie wiadomo czy nie dojdą jakieś wskazania położnicze, końcówkę byłam już w szpitalu i defakto 3 dni przed CC dr przyszedł na salę i powiedział kiedy będziemy robić CC, wszystko wychodzi na bieżącą jak coś to priv. -
Dziękuję i piszę na priv :*Karina89 wrote:Teraz mam wskazania od innego specjalisty do CC, bez wskazań typowo położniczych, więc już od początku ciąży było wiadomo, ze będzie planowe CC, dwa ja też nie chciałam podejmować próby SN, tym bardziej, ze może być zastosowana tylko lekka indukcja, w pierwszej ciąży dr mówił, że najpierw ciąże donosimy i potem będziemy rozmawiać jaka forma porody bo nigdy nie wiadomo czy nie dojdą jakieś wskazania położnicze, końcówkę byłam już w szpitalu i defakto 3 dni przed CC dr przyszedł na salę i powiedział kiedy będziemy robić CC, wszystko wychodzi na bieżącą jak coś to priv.PCO, cykle bezowulacyjne, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, nadciśnienie, cukrzyca typu 2, nadwaga
3 lata starań
2012 - resekcja jajników, hsg
2013 - 3 x IUI, 6 m-cy stymulacji Gonal F, Menopur, Ovitrelle
czerwiec 2013 - rezygnacja z leczenia
10.2013 - ciąża naturalna
05.2014 - CC, córka 10pkt
05.2020 - polip endometrialny
01.2021 - histeroskopia diagnostyczna, brak polipa
03.2021 - przyznane dofinansowanie do IVF
AMH - 4,19 ng/ml
05.2021 - scratching endometrium
06.2921 - planowana stymulacja do IVF
26.07.2021 - mamy
..., ciąża nat.
luty 2022 - ur. kwiatuszka -
Tylko przyjmij zaproszenieCalineczka2106 wrote:Dziękuję i piszę na priv :*
PCO, cykle bezowulacyjne, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, nadciśnienie, cukrzyca typu 2, nadwaga
3 lata starań
2012 - resekcja jajników, hsg
2013 - 3 x IUI, 6 m-cy stymulacji Gonal F, Menopur, Ovitrelle
czerwiec 2013 - rezygnacja z leczenia
10.2013 - ciąża naturalna
05.2014 - CC, córka 10pkt
05.2020 - polip endometrialny
01.2021 - histeroskopia diagnostyczna, brak polipa
03.2021 - przyznane dofinansowanie do IVF
AMH - 4,19 ng/ml
05.2021 - scratching endometrium
06.2921 - planowana stymulacja do IVF
26.07.2021 - mamy
..., ciąża nat.
luty 2022 - ur. kwiatuszka -
Cześć Dziewczyny,
Czy doktor zlecał Wam jakieś dodatkowe badania po nieudanym transferze? Czy tylko zmienialiscie leki i cykl?
Jak długo czekaliście na kolejny transfer?

👱♀️38 lat, 🤵43 lata
AMH-2,55 (03.23)
KIR Bx, mutacja Leiden, Pai-I, MTHFR, niedoczynosc tarczycy,adenomioza
wysoki Cross match 32%,
Starania od maja 2016
2018 - 2xIUI ❌
2020 - CP-metotreksat
08.2021
1 IVF - 2 ❄️❄️ niezbadane, 2 transfery ❌
10.2022
2 IVF - 3 ❄️❄️❄️ - po PGT-A mamy 1 ❄️ (5.1.1)
10.22-05.23-stan zapalny endo(4 biopsje)
04.23-08.23 osocze
05.23- laparoskopia
06.23-leczenie immuno
06.23-11.23- aku
07.23- 5 biopsja 0/10
08.23-10.23- za cienkie endo
31.10.23 FET 5.1.1.
7dpt-56, 9dpt-125
13dpt-623,15dpt-1402
20dpt-4409, 24dpt-8616
29dpt (6+4) -jest ❤️
38+1 - poród SN, synek 2420g, 49 cm, 10/10 -
missi_m wrote:Cześć Dziewczyny,
Czy doktor zlecał Wam jakieś dodatkowe badania po nieudanym transferze? Czy tylko zmienialiscie leki i cykl?
Jak długo czekaliście na kolejny transfer?
Nam się udał dopiero czwarty tranafer, statystycznie udaje się trzeci transfer, są też osoby, którym udaje się za pierwszym razem, ale z medycznego punktu widzenia nie wymaga jeszcze diagnostyki jakiejś pogłębionej, my zmienialiśmy cykl, jak nie sztuczny to naturalny, dr jeszcze wspominał o stymulowanym, ja po drugim zaczęłam robić badania, ale wszystko wyszło idealnie, robiliśmy biopsje histetoskopie,ta rysę miałam zawsze przed transferem, można podchodzić w kolejnym cyklu, zależy jak czujesz🙂 -
Ania0692 wrote:Nam się udał dopiero czwarty tranafer, statystycznie udaje się trzeci transfer, są też osoby, którym udaje się za pierwszym razem, ale z medycznego punktu widzenia nie wymaga jeszcze diagnostyki jakiejś pogłębionej, my zmienialiśmy cykl, jak nie sztuczny to naturalny, dr jeszcze wspominał o stymulowanym, ja po drugim zaczęłam robić badania, ale wszystko wyszło idealnie, robiliśmy biopsje histetoskopie,ta rysę miałam zawsze przed transferem, można podchodzić w kolejnym cyklu, zależy jak czujesz🙂
Dzięki Ania.
My mamy jeszcze tylko 1 zarodek. Mieliśmy 2.
Teraz mialam cykl naturalny + encortolon + clexane i acard.
Progesteron utrzymywał się dobrze, ale brałam prolutex, więc miałam cały czas pomiędzy 30-40.
👱♀️38 lat, 🤵43 lata
AMH-2,55 (03.23)
KIR Bx, mutacja Leiden, Pai-I, MTHFR, niedoczynosc tarczycy,adenomioza
wysoki Cross match 32%,
Starania od maja 2016
2018 - 2xIUI ❌
2020 - CP-metotreksat
08.2021
1 IVF - 2 ❄️❄️ niezbadane, 2 transfery ❌
10.2022
2 IVF - 3 ❄️❄️❄️ - po PGT-A mamy 1 ❄️ (5.1.1)
10.22-05.23-stan zapalny endo(4 biopsje)
04.23-08.23 osocze
05.23- laparoskopia
06.23-leczenie immuno
06.23-11.23- aku
07.23- 5 biopsja 0/10
08.23-10.23- za cienkie endo
31.10.23 FET 5.1.1.
7dpt-56, 9dpt-125
13dpt-623,15dpt-1402
20dpt-4409, 24dpt-8616
29dpt (6+4) -jest ❤️
38+1 - poród SN, synek 2420g, 49 cm, 10/10 -
missi_m wrote:Dzięki Ania.
My mamy jeszcze tylko 1 zarodek. Mieliśmy 2.
Teraz mialam cykl naturalny + encortolon + clexane i acard.
Progesteron utrzymywał się dobrze, ale brałam prolutex, więc miałam cały czas pomiędzy 30-40.
To miałaś taki ful zestaw 🙂 naprawdę często tak się dzieje przy pierwszym strasferze, ja do doktora przyszłam na drugą procedurę ivf, też nie udało się od razu, ale zawsze jest jakieś wyjście, rozwiązanie 🙂, powodzenia przy kolejnym podejściu ✊ -
Ola_koniczynka wrote:Cześć dziewczyny,
mój mąż aktualnie ma covida czy po chorobie warto powtórzyć badanie nasienia ?
Cześć, mój mąż po covidzie miał bardzo złe wyniki nasienia, miał długo gorączkę ponad 39, wysoka temperatura źle wpływa na nasienie. po ok 2 miesiącach po chorobie dopiero zaczęło się poprawiać.Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2021, 11:54

👱♀️38 lat, 🤵43 lata
AMH-2,55 (03.23)
KIR Bx, mutacja Leiden, Pai-I, MTHFR, niedoczynosc tarczycy,adenomioza
wysoki Cross match 32%,
Starania od maja 2016
2018 - 2xIUI ❌
2020 - CP-metotreksat
08.2021
1 IVF - 2 ❄️❄️ niezbadane, 2 transfery ❌
10.2022
2 IVF - 3 ❄️❄️❄️ - po PGT-A mamy 1 ❄️ (5.1.1)
10.22-05.23-stan zapalny endo(4 biopsje)
04.23-08.23 osocze
05.23- laparoskopia
06.23-leczenie immuno
06.23-11.23- aku
07.23- 5 biopsja 0/10
08.23-10.23- za cienkie endo
31.10.23 FET 5.1.1.
7dpt-56, 9dpt-125
13dpt-623,15dpt-1402
20dpt-4409, 24dpt-8616
29dpt (6+4) -jest ❤️
38+1 - poród SN, synek 2420g, 49 cm, 10/10 -
Ola_koniczynka wrote:Cześć dziewczyny,
mój mąż aktualnie ma covida czy po chorobie warto powtórzyć badanie nasienia ?
Jak najbardziej badać, u nas też było pogorszenie, potem wyniki się poprawiły 🙂20.07.2022 urodziły sie nasze bliźniaki Julian 💙 Zoja 🧡
28.01.2025 Ignacy 💙 -
Ola_koniczynka wrote:Akurat przechodzi delikatnie , temperatury nie miał i nie ma. A czy coś warto suplementować po chorobie ? Jakieś witaminki ? Bo oprócz D nic nie zażywa .
Mój brał cynk, fertilman plus, omega 3,ale ten fertilman plus by wystaczył tak jest większość składników.
Ciri86 lubi tę wiadomość
20.07.2022 urodziły sie nasze bliźniaki Julian 💙 Zoja 🧡
28.01.2025 Ignacy 💙 -
Gosia9305 wrote:Mój brał cynk, fertilman plus, omega 3,ale ten fertilman plus by wystaczył tak jest większość składników.
No teraz ma wyniki Ok, ale tak mi się tez wydawało, że po covidzie mogą się pogorszyć ...Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2022, 10:27





