X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • Kamiisia Autorytet
    Postów: 400 215

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizia_a wrote:
    Moze dr M idzie na rękę..nie wiem, nie bylo mi dane sprawdzić..dzisiaj dostalam taka informacje wiec sie nią dziele
    Dredzik..kciuki zaciśnięte!
    Ehh :( fabryka pieniędzy :(
    Nie doradza nic nie podpowiedzą :(

    d06c61823cdea18bd5efce03a97be58d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • linkaa28 Autorytet
    Postów: 727 408

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil wrote:
    Ja nie farbowałam ale zrobiłam niedawno kreatynowe prostowanie. To z tą farbą, oczywiście jak nie używasz jakiegoś taniego badziewia, to mity. Nic ci nie zaszkodzi... Chyba że boisz się że nie chwyci bo organizm osłabiony. Ja nie farbuję teraz ale to dlatego że próbuję zejść do mojego koloru...
    Nie chodzi o to czy chwyci ale o odrost taki już konkretny bo chciałam przetrzymać włosy jak najdłużej na święta a teraz sama już nie wiem.. a mam siwki więc średnio to wygląda. Też kiedyś robiłam ten zabieg nawet 2 razy ale jakieś 3-4 lata temu:) no właśnie też czytam na necie jak piszesz ze to mity a tym bardziej że można farbnąć taką farbą eko bez amoniaku to już tym bardziej nie powinno zaszkodzić raczej..

    24.11 criotransfer 2 blastocyst
    9dpt 91.70, 11dpt 196.10, 14dpt 990,50
    24.07.2017 Iga i Oliwia (37+1)
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, spokojnie, jak potrzebujesz - farbuj :)

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Aneta197722 Koleżanka
    Postów: 58 51

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka...lepiej nie farbuj przez pierwszy trymestr. Ja też odpuściłam farbowanie, chodziłam z odrostem i spłukanym kolorem. Pamiętaj co jest teraz dla Ciebie najważniejsze..Twój brzdąc☺

  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka ja też uważam jak Sil ze spokojnie można formować włosy - teraz są dobre farby - szczególnie te u fryzjera. Odradzalabym chyba tylko rozjasnianie.

    Zizia - sorki dopiero teraz przeczytałam - jasne, pisz śmiało.

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • linkaa28 Autorytet
    Postów: 727 408

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dziewczyny teraz znowu mam inny problem odebrałam wynik progesteronu co robiłam w poniedziałek i wynik 9,66 a norma w 1 trymestrze jest od 11,22 :(
    plamień już nie mam w ogóle, od niedzieli dołożyłam dupka z 3x1 na 3x2 i biorę 3x2 lutinusa. Myślicie że ten dopochwowy progesteron nie jest wykrywalny w krwi i stąd taki niski wynik?? miała tak któraś z Was?? ja tu kurde o pierdołowatych włosach a tu gorszy problem:(

    24.11 criotransfer 2 blastocyst
    9dpt 91.70, 11dpt 196.10, 14dpt 990,50
    24.07.2017 Iga i Oliwia (37+1)
  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linkaa duphaston na pewno nie pokazuje się w badaniu, a lutinus to nie wiem.
    Powiem szczerze, że zabiegi chemiczne na włosach raczej się odradza w I trymestrze, chociaż zakazu nie ma. Podczas farbowania i rozjaśniania wydzielają się toksyczne, zasadowe związki chemiczne - wrażliwość na nie jest osobnicza, czyli jednemu zaszkodzi, drugiemu nie. Jeżeli w farbie nie ma amoniaku, to są inne zasady - szkodliwość podobna.
    Sil z keratynowym prostowaniem zwłaszcza bym uważała - podczas ogrzewania preparatu na włosach wydziela się formaldehyd - wyjątkowe świństwo.. Chyba, że stosujesz metodę "na zimno" - wtedy tego problemu nie ma.
    Niestety wiem, że wielu fryzjerów nie ma pojęcia o tym, co napisałam wyżej, na internecie też bym nie polegała.
    Oczywiście wybór należy do Was ;-)

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja poczytałam o kreatynowym prostowaniu (na ciepło), fryzjerka jest moją przyjaciółką. Zabieg zrobiłam i jakoś nie czuję się z tego powodu winna. W ciągu całego zabiegu nie śmierdziało nawet przez chwilę a i tak wietrzyłam pokój cały czas, gdyby jednak coś się wydzielało. Na większe zagrożenie to chyba jest fryzjerka narażona niż klientka. Z farbowaniem jest podobnie. Takie jest moje zdanie. Jednak - każda z nas ma wolną wolę i własny rozum i decyduje o sobie i swojej ciąży. Ja po tylu latach starań wiem jedno - nie można przeginać ani w jedną ani w drugą stronę. Jak nas mamy w brzuchach nosiły to w zasadzie nic nie było zakazane, większość ludności jednak jest zdrowa.
    Linkaa jeśli chodzi o progresteron, to podobno część z rodzajów nie pokazuje się we krwi, ale opinie lekarzy są skrajne w tym temacie, bo nie jeden ci powie, że to pic na wodę, bo pokazuje się każdy. Jak wynik masz za niski - powinnaś to pilnie z lekarzem omówić, być może powinnaś brać inny typ progresteronu. Dziewczyny mają jakieś plastry, zastrzyki. Może twój organizm nie przyswaja lutinusa albo dupka? Sama nie powinnaś zwiększać dawki, jak już zwiększasz a masz niski poziom, to sama nie powinnaś zmniejszać (np. jednego dnia brać 3 a nast 2), bo możesz sobie bardzo zaszkodzić. Zadzwoń jutro do kliniki i niech porozmawia z tobą lekarz albo umów się szybko na wizytę.

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • linkaa28 Autorytet
    Postów: 727 408

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no zadzwonie rano.. i znowu stres:(( bo to dziwne zeby tyle tych tabletek brać i w krwi to nie wyszło, a z 2 strony zastanawia mnie to że oni nie zlecają żeby razem z beta badac tez od razu progesteron... dr Gr wczoraj na wizycie powiedział że jestem zabezpieczona lekami odpowiednio, plamienie ustało i myslałam że w końcu bez stresu a tu teraz ten wynik :(

    24.11 criotransfer 2 blastocyst
    9dpt 91.70, 11dpt 196.10, 14dpt 990,50
    24.07.2017 Iga i Oliwia (37+1)
  • Allessa Ekspertka
    Postów: 190 125

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka z provesteronem jest roznie. Samo badanie nie jest do konca wiarygodne, gdyż stężenie tego hormonu ulega kilkukrotnym zmianom w ciągu dna! Moglas wiec trafic zarowno na minimum jak i maksimum stezenia we krwi. Co wiecej duphaston nie wychodzi we krwi i jest syntetykiem. Chcialabym takze zauważyć, ze jestes po crio- nie po stymulacji i świeżym transferze, Twoj organizm jeszcze nie produkuj ciazowych wartości progsteronu- i pewnie dopiero w drugim trymestrze dogonisz normy- tak jak i ja mialam.
    Aplikuj sobie spokojnie te dawki, ktore zazywasz i nie stresuj się- de facto musisz poczekac na łożysko i jego rozwoj aby progesteron mocno ruszyl. Ja pozniej to mialam wrecz przekroczona odrobine norme dla trymestru. Wszystko jest w porzadku- czekamy na serduszka :-*

    linkaa28 lubi tę wiadomość

  • Allessa Ekspertka
    Postów: 190 125

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha i podobno nie mozna przedawkowac progesteronu :-) w sensie nie ma takiej możliwości.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2016, 22:50

  • linkaa28 Autorytet
    Postów: 727 408

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Allessa trochę mnie pocieszyłas :**

    24.11 criotransfer 2 blastocyst
    9dpt 91.70, 11dpt 196.10, 14dpt 990,50
    24.07.2017 Iga i Oliwia (37+1)
  • Allessa Ekspertka
    Postów: 190 125

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka wiem, ze sie denerwujesz- swoje juz przeszlas a przed Toba jeszcze wiele prob. Na twoim miejscu robilabym wszystko aby utrzymac ciążę- tyle na to czekalas i okupilas to wieloma lzami. Dzwon jutro i zobaczymy co lekarz powie.
    Ja tez tak swirowalam jak Ty- dalej swiruje... bete robilam chyba ze dwanascie razy, do konca siodmego tygodnia hehe. Progesteron jeszcze dluzej- Dr G- K pewnie nie moze sie doczekac szczesliwego konca mojej ciazy, gdyz jestem mega upierdliwa i przewrazliwiona i nie umiem nad tym zapanowac. Analizujac ten progesteron bedziesz sie katowac- raz jak bylam u Dr Piekorz to wrecz fuknęła na mnie, kto mi pozwala robic ten progesteron i mam przestac go badac :-) zresztą sama zobaczysz.
    Spokojnej nocy i postaraj się zasnąć.

    linkaa28 lubi tę wiadomość

  • dredzik84 Przyjaciółka
    Postów: 99 85

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy mam brać Lutinus o godz 14.00 przed transferem? Bo biorę o 6.00, 14.00 i 22.00. Nie będzie przeszkadzać w podaniu Malucha? Matko jak ja sie stresuję.....

    Program Rządowy: 4 nieudane transfery.
  • linkaa28 Autorytet
    Postów: 727 408

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allessa a mozesz mi napisac w jakich dniach jaki mialas ten progesteron? Ja pojade zbadac do innego labo zobaczymy po tych 3-4 dniach. Mam nadzieje ze znowu 3 dni nie bede czekac na wynik.

    Dredzik kciuki trzymam!! :**

    24.11 criotransfer 2 blastocyst
    9dpt 91.70, 11dpt 196.10, 14dpt 990,50
    24.07.2017 Iga i Oliwia (37+1)
  • Rubineye Autorytet
    Postów: 496 366

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dredzik powodzenia :-)

    Linkaa ja w pierwszym trymescie włosów nie farbowalam. Dla swojego spokoju :-)

    Ja miałam niski progesteron chyba 8. Cz. kazała mi zwiększyć Utrogestan bo dopochwowo lepiej się wchłania na 3x3. Po dwóch dniach miałam 15. Dupka miałam 3x2. I dopiero w 18 tc odstawiłam Utrogestan, a w 20 Dupka.

    linkaa28 lubi tę wiadomość

    29.06 criotransfer - 4 podejście. Mamy serduszko ❤
    25.02.2017 urodził się Tymon.
    10.04.2018 ostanie podejście. Mamy serduszko ❤
  • iwcia10 Przyjaciółka
    Postów: 68 36

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    linkaa28 wrote:
    Mam pytanie czy ktoras z Was w pierwszych tyg ciązy farbowala wlosy? I bylo wszystko w porządku.. Muszę odwolac wizyte u fryzjera, ktora umowilam przed crio i sama nie wiem.. Ale chyba boję sie za duzo mam do stracenia..
    Ja farbowalam pierwszy raz po prenatalnych z tym ze ja robie pasemka a nie cala glowe. Zawsze przychodzi mi robic do domu koleżanka ktora pracuje jako fryzjerka i ona mi pasemka zrobila ale powiedziala ze calej glowy na poczatku ciazy by mi nie pofarowała. Dziewczyna poronila dwie ciaze i do tej pory zastanaeia sie czy to nue przez zapachy w swojej pracy. Nie wiem czy to ma jakis wplyw ale powtarzam co ona mi powiedziala odnosnie farbowania. Ja jestem panikara to bym nie farbowala;) i mialam taki odrost ze tragedia ;) moze zapytaj u siebie fryzjerke ?

    linkaa28 lubi tę wiadomość

  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka, ja miałam progesteron 9 i długo długo nie chciał byc wyższy, mimo ze brałam juz konskie dawki progesteronu, pózniej miałam wynik koło 11-12. Dr G-K mówiła, ze za duzo prg to tez złe przy mutacji MTHFR, ze wpływa to jakoś na krzepnięcie. Jednak sama bardzo ostrożnie schodziła z dawek, przed każda zmiana dawki leków musiałam badać prg. Do tej pory biorę utrogestan i duphaston i na razie chyba końca nie widać. Ale ja zaliczyłam po drodze jeszcze krwiaka.
    Pamietam, ze za namowa dziewczyn sama zwiększyłam utrogestan z 3x2 do 3x3 a duphaston 3x1 dołożył mi lekarz.

    linkaa28 lubi tę wiadomość


    Peonia88
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka a może jak będziesz rozmawiała z lekarzem odnośnie progesteronu to zapytaj też jego o to farbowanie włosów - sama jestem ciekawa co powie i zdalabym się na jego opinię.

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • zocha17.1983 Przyjaciółka
    Postów: 88 20

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Wszystko zależy czy na naturalnym cyklu czy sztucznym.
    Jeżeli w cyklu poprzedzającym transfer Endo było cienkie, to lekarz przygotuje Cię odpowiednio do cyklu sztucznego- estrofem , może dupkiem. Wtedy leki te hamują owulacje. Monitoring Endo ok 10-11 dnia cyklu i jak Endo będzie ok to za ok 5 dni transfer , a przed nim może być encorton. Jak nie to kontrola za ok 3 dni.

    Jak na cyklu naturalnym to bez estrofemu i lekarz przepisze Ci zastrzyk na pęknięcie Twojego pęcherzyka. Ale tez będzie monitorowal grubość Endo.

    Zizia nie poddawaj się Kobieto - miałaś jakbt 2 procedury - to mało , jak masz tylko kasę to startuj tylko wybierz inną klinikę lub zmień lekarza chociaż

    Dziękuję za odpowiedź.Jestem miesiąc po punkcji i zastanawiam się czy w tym miesiącu będzie crio. Dr kazał mi przyjść na początku cyklu idę w 5 dc mam nadzieję,że to nie za późno,żeby w tym cyklu był transfer....

‹‹ 150 151 152 153 154 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ