X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze badanie prenatalne Aniu robi sie okolo 12 tyg ciazy. Jest na nfz jesli lekarz wystawi ci skierowanie na niego. Ja w pierwszej ciazy chodzilam prywatnie do lekarza i wszsytkie badania mialam prywatnie. Jedynie na prenatalne doatalam skierowanie na nfz.

    zocha17.1983 lubi tę wiadomość

  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamiisia wrote:
    Pippi a badania są na NFZ? Bo teraz miałam robione w szpitalu więc były bezplatnie.
    I jak to jest z badaniami prenatalnymi lekarze bez problemu wydają skierowanie?
    Kamiisia, jeśli wizyty są prywatne, to badania niestety też :/ Na prenatalne nie Wiem, mam nadzieję, ze dziewczyny podpowiedzą.

  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baska1988 wrote:
    Pierwsze badanie prenatalne Aniu robi sie okolo 12 tyg ciazy. Jest na nfz jesli lekarz wystawi ci skierowanie na niego. Ja w pierwszej ciazy chodzilam prywatnie do lekarza i wszsytkie badania mialam prywatnie. Jedynie na prenatalne doatalam skierowanie na nfz.
    Dziękuję Basiu za odpowiedź :*:)

    oar8dqk3h868txgg.png
  • czarna 31 Przyjaciółka
    Postów: 63 55

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć jestem dziś po transferze mrożonych zarodków. Mam pytanie czy wy bralyscie jakieś probiotyki po transferze ? Jak tak to jakie najlepiej?

  • madwitka Autorytet
    Postów: 901 630

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania609 pytalas czy można w ciaży nospe, można jak najbardziej, ale lepiej jest połykac magnez w wiekszych dawkach, jest również rozkurczowy, a przynajmniej napewno nie ma po magnezie zadnych skutkow ubocznych.
    A co to badań prenatalnych to nawet prywatny ginekog wystawia skierowanie na dwa badania , pierwsze ok 12 tyg i drugie ok 20, niestety 3 badanie w 3 trym jest juz odplatne i my placilismy 250 złotych w 2015 roku

    Provita Katowice, Nasz cudotwórca DR Mańka!
    2014 1 IMSI==> 2 zarodki(jeden jedyny transfer) , brak mrozaków==> 06.2015córka
    2017 2 IMSI ==> 2zarodki(jeden jedyny transfer) ==>jedno pięknie bijące serduszko==> 09.2018 córeczka:)
  • madwitka Autorytet
    Postów: 901 630

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarna31 mi lekarz od punkcji, 3 dni przed transferem kazal brac femibion to są witaminy dla ciężarnych i magnez niby po to zeby zapobiec skurczom macicy. Femibion juz brałam do konca ciąży.

    Provita Katowice, Nasz cudotwórca DR Mańka!
    2014 1 IMSI==> 2 zarodki(jeden jedyny transfer) , brak mrozaków==> 06.2015córka
    2017 2 IMSI ==> 2zarodki(jeden jedyny transfer) ==>jedno pięknie bijące serduszko==> 09.2018 córeczka:)
  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarna 31 wrote:
    Cześć jestem dziś po transferze mrożonych zarodków. Mam pytanie czy wy bralyscie jakieś probiotyki po transferze ? Jak tak to jakie najlepiej?
    Najlepiej w pierwszych dniach doustny probiotyk, ja brałam prowag i uważam, ze jest bardzo dobry. Tylko trzymaj go w lodówce. Trzymam kciuki:) I wcinaj ananasa ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala06 wrote:
    Witaj, oczywiście ze możesz :)
    Opowiedz cos o sobie
    cóż... naturalne starania przez około 12 miesięcy, później stwierdzona endometrioza i operacja, leczenie przez 9 miesięcy, później znów naturalne próby, w końcu klinika i od razu bez zwodzenia in vitro; pierwsza kiepska stymulacja, kolejna lepsza 6 komórek, zostały 4; pierwszy transfer nie udany; aktualnie drugi transfer potwierdzony drugim wynikiem że nie udany... :-( chwilowo brak motywacji

  • Krakowianka Autorytet
    Postów: 927 1006

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baska1988 wrote:
    Witam was kochane :-) aniu gratulacje i trzymam dalej kciuki.
    To ja wam powiem co u mnie wczoraj mialam 1 dzień w pracy po 17 miesiacach wolnego. Jak wrocilam do domu to mowiemojemu M ze znowu nie mam okresu a on żebym zrobila test a mowie a zrobie i tak nie wyjdzie. Patrze 2 krechy, do apteki po drugi znowu 2 krechy. Szok placz bo nie planowane mialam popracowac z pol roku i wrocic po moja sniezynke. No coz moj organizm zdecydowal za mnie. Dzisiaj beta 4460 wiec nie mam juz zadnej watpliwosci ze zostane mama. Zaczyna to do mnie docierac haha :-) teraz potwierdzenie z usg ale moj lekarz jedzie na urlop mowil ze podesle mnie do kolezanki wiec prosze trzymcie kciuki zeby bylo wszystko ok. Buziaczki
    Ale niespodzianka Basiu i szok zapewne!! Gratulacje ogromne :)

    5958beaa9c1f8.png
  • Krakowianka Autorytet
    Postów: 927 1006

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pippi wrote:
    Dziewczyny mamy serduszko!!! Dzidzia ma 1.04 cm i rozwija się prawidłowo! Łezki poleciały znowu z radości;)
    Pippi wspaniale!!!

    pippi lubi tę wiadomość

    5958beaa9c1f8.png
  • Kamiisia Autorytet
    Postów: 400 215

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was ma dodatni wynik v leiden?

    d06c61823cdea18bd5efce03a97be58d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baska1988 wrote:
    Witam was kochane :-) aniu gratulacje i trzymam dalej kciuki.
    To ja wam powiem co u mnie wczoraj mialam 1 dzień w pracy po 17 miesiacach wolnego. Jak wrocilam do domu to mowiemojemu M ze znowu nie mam okresu a on żebym zrobila test a mowie a zrobie i tak nie wyjdzie. Patrze 2 krechy, do apteki po drugi znowu 2 krechy. Szok placz bo nie planowane mialam popracowac z pol roku i wrocic po moja sniezynke. No coz moj organizm zdecydowal za mnie. Dzisiaj beta 4460 wiec nie mam juz zadnej watpliwosci ze zostane mama. Zaczyna to do mnie docierac haha :-) teraz potwierdzenie z usg ale moj lekarz jedzie na urlop mowil ze podesle mnie do kolezanki wiec prosze trzymcie kciuki zeby bylo wszystko ok. Buziaczki
    Wspaniale kochana, gratuluję :)
    Ja właśnie dziś mówiłam mojemu mężowi, że żal mi każdej chwili, w której Aurora dorasta, bo pewnie kolejnych dzieci u nas nie będzie. A na pewno nie szybko bo ja nie dam rady, teraz sobie ledwie radzimy... Ale jak czytam że komuś się udało, że ktoś zaszedł naturalnie, że kolejny maluch w drodze... to myślę, że może i nam kiedyś jeszcze to będzie dane...

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdyby któraś była zainteresowana to mam na zbyciu Lutinus 1 op, Fragmin 5 zastrzyków i Menopur 75 j.m. Zainteresowane kontakt: [email protected]

    Ja póki co mam przerwę, więc nie przydadzą się w najbliższym czasie. Czeka mnie wizyta u immunologa, potem pewno jakieś badania i zobaczymy co dalej... Ten wydłużający się czas chyba jest najgorszy w tym wszystkim, bo zastrzyki i leki można znieść ale to oczekiwanie mnie paraliżuje....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2017, 10:24

  • Wesołek :-) Autorytet
    Postów: 459 210

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu...jak tam?

    Transfer 29.03.2016r., 3 doba 2x8A
    Beta: 9dpt 90, 11dpt 274, 16dpt 1685, 23dpt 29998 :-)
    Poród 35tc 3dzień syn i córcia :-)
  • Aguuula;2525 Autorytet
    Postów: 1157 1239

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmalena wrote:
    Gdyby któraś była zainteresowana to mam na zbyciu Lutinus 1 op, Fragmin 5 zastrzyków i Menopur 75 j.m. Zainteresowane kontakt: [email protected]

    Ja póki co mam przerwę, więc nie przydadzą się w najbliższym czasie. Czeka mnie wizyta u immunologa, potem pewno jakieś badania i zobaczymy co dalej... Ten wydłużający się czas chyba jest najgorszy w tym wszystkim, bo zastrzyki i leki można znieść ale to oczekiwanie mnie paraliżuje....
    Menopuru masz 1 zastrzyk?

    Ja powoli zbieram się do pracy a strasznie mi się nie chce :-( u mnie dziś 27 dc, czekam teraz tydzień na @ a jeśli znów nie będzie to znów beta, pewnie zerowa i wizyta u ginekologa.

    Wrzesień 2019, urodził się synuś 💙
    Czerwiec 2022, urodziła się córcia❤
    4xIUI :( ,3x transfer :( ,1x crio :( ,1x transfer -biochemiczna :( , 1x crio :), drugi crio :)
  • natlem Przyjaciółka
    Postów: 102 25

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmalena wrote:
    Gdyby któraś była zainteresowana to mam na zbyciu Lutinus 1 op, Fragmin 5 zastrzyków i Menopur 75 j.m. Zainteresowane kontakt: [email protected]

    Ja póki co mam przerwę, więc nie przydadzą się w najbliższym czasie. Czeka mnie wizyta u immunologa, potem pewno jakieś badania i zobaczymy co dalej... Ten wydłużający się czas chyba jest najgorszy w tym wszystkim, bo zastrzyki i leki można znieść ale to oczekiwanie mnie paraliżuje....
    Hej :) lutinus i fragmin z chęcią odkupie..

    starania od sierpnia 2015, 01/16- polip szyjkowy, 04/16- laparoskopia torbiel łagodna endometrioza, 05/16-02/17 stymulacje zespół LUF, 03/17- 1sza IUI :(, 04/17- 2ga IUI :( 05/17 I IVF Imsi 8B i 8A ;( 06/17 histero 23.08.17 start długi protokół gonapeptyl. Cd4/cd8 mthfr homo, pai-1 hetero
  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołek :-) wrote:
    Aniu...jak tam?
    Dzięki Aniu ze pytasz ..troszkę mnie kluje w brzuchu tak dziwnie ..miałaś też takie odczucia na początku ciąży?

    oar8dqk3h868txgg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguuula;2525 wrote:
    Menopuru masz 1 zastrzyk?

    Ja powoli zbieram się do pracy a strasznie mi się nie chce :-( u mnie dziś 27 dc, czekam teraz tydzień na @ a jeśli znów nie będzie to znów beta, pewnie zerowa i wizyta u ginekologa.

    Tak, zostało tylko właśnie 75 j.m. a mi na pewno się póki co nie przyda, więc napisz do mnie na maila i wyślę, szkoda wyrzucać... ☺

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natlem wrote:
    Hej :) lutinus i fragmin z chęcią odkupie..
    To super, czekam na maila a na pewno się dogadamy... ☺

  • Wesołek :-) Autorytet
    Postów: 459 210

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania609 wrote:
    Dzięki Aniu ze pytasz ..troszkę mnie kluje w brzuchu tak dziwnie ..miałaś też takie odczucia na początku ciąży?

    Tak to normalne.

    Transfer 29.03.2016r., 3 doba 2x8A
    Beta: 9dpt 90, 11dpt 274, 16dpt 1685, 23dpt 29998 :-)
    Poród 35tc 3dzień syn i córcia :-)
‹‹ 448 449 450 451 452 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ