X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • Kaś844 Ekspertka
    Postów: 176 363

    Wysłany: 3 lutego 2020, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się tego spodziewałam. Pierwsze podejście zawsze jest wielką niewiadomą. W naszym przypadku prawdopodobnie czynnik męski namieszał. Na punkcji miałam pobranych 5 komórek z czego dojrzałe były trzy i te trzy zapłodnili. Zarodki były piękne, wręcz książkowe, ale po trzeciej dobie przestały się rozwijać.
    Teraz jesteśmy po wizycie podsumowującej pierwszą procedurę. Mamy do wykonania kilka badań i mój M ma się zgłosić do urologa. Zobaczymy co będzie dalej ale ogólnie jestem dobrej myśli :)

    martamus lubi tę wiadomość

  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 3 lutego 2020, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaś844 wrote:
    Ja się tego spodziewałam. Pierwsze podejście zawsze jest wielką niewiadomą. W naszym przypadku prawdopodobnie czynnik męski namieszał. Na punkcji miałam pobranych 5 komórek z czego dojrzałe były trzy i te trzy zapłodnili. Zarodki były piękne, wręcz książkowe, ale po trzeciej dobie przestały się rozwijać.
    Teraz jesteśmy po wizycie podsumowującej pierwszą procedurę. Mamy do wykonania kilka badań i mój M ma się zgłosić do urologa. Zobaczymy co będzie dalej ale ogólnie jestem dobrej myśli :)

    OOO no widzisz, tutaj na forum jest też watek o zarodku, który się przestaje rozwijać.. jak będziesz już coś wiedziała to daj znać, tez jestem mega ciekawa co powiedzą, czemu tak nagle przestały się rozpijać.. poza tym myślałam, ze oni te blastki robią a 5 dni ale do mrożenia dają 3 dniowe.. w sumie nie za bardzo jeszcze to ogarniam bo się dopiero w temat wkręcam.
    Czy po stronie męża masz duże problemy? U nas jest problem z nasieniem.
    Czy byłas na długim czy krótkim protokole?
    Pozdroski i dobrze, że jesteś tak pozytywnie nastawiona!!!

    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
  • Kaś844 Ekspertka
    Postów: 176 363

    Wysłany: 3 lutego 2020, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W GC jest tak, że transferują zarodek dwudniowy a resztę hodują do blastocysty. Ja miałam punkcję w czwartek a w sobotę jechałam na transfer. Protokół był długi na gonapeptylu i gonalu. Z nasieniem tragedii nie ma- choć odbiega od normy HBA i fragmentacja-dokładnie nie wiem bo nie mam wyników przed sobą. Dlatego M ma iść do urologa i zobaczymy co dalej. Jesteśmy na etapie robienia badań-dzisiaj akurat byliśmy na Kariotypie (za jedyne 380zł :/ ), prócz tego mam też rozpisane inne badania które głównie ja mam zrobić.
    Cała procedura sama w sobie nie jest straszna i nie ma się czego bać, wiadomo, że każdy inaczej reaguje na leki ale ja nie mogę narzekać bo samopoczucie było spoko. Najgorzej było po punkcji ale po kilku dniach ból ustąpił.

  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 3 lutego 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaś a ten dlugi zaczynalas od mirsiaca przed punkcją gdzieś tak od srodka czy zaraz po okresie z zeszłego miesiąca?
    Ja nie mam jeszcze wyznaczonego protokołu ale w invimedzie gdzie chyba jednak pójdę chcą do 5 dni wychodować blastke do świeżego transferu a reszte chyba zamrizic na etapie 3 lub 5 dni..
    Ciekawe to wszystko.
    My juz jestesmy po milionie badań kariotyp tez mieliśmy.
    Ja mam duze nk i chyba jakas niedomoge lutealna bo plamie 2,3 dni przed okresem.

    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
  • Kaś844 Ekspertka
    Postów: 176 363

    Wysłany: 3 lutego 2020, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie kiedyś plamienia powodował mięśniak ale się go pozbyłam przez histeroskopię.
    co do protokołu i leków to w listopadzie brałam antyki zaraz po antykach gonapeptyl z rana a po ok. 14 dniach gonal wieczorem- w sumie brałam go niecałe dwa tygodnie i jechałam na punkcję.
    W GC podają zarodek dwudniowy bo w macicy ma najlepsze szanse na przetrwanie, pozostałe hodują właśnie do 5 doby i zamrażają blastki.

  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 4 lutego 2020, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaś a te antki to obowiązkowe, ponoć niekiedy nie dają, mówili coś czemu akurat taki protokół i z tymi antkami? Te antki od którego dnia poprzedniego cyklu brałaś?

    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
  • Kaś844 Ekspertka
    Postów: 176 363

    Wysłany: 4 lutego 2020, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno obowiązkowe żeby wyciszyć organizm przed stymulacją. Brałam je od pierwszego dnia miesiączki rzez 21 dni, w 22dc doszedł gonapeptyl, później była miesiączka i w tym cyklu była punkcja i transfer.
    Teraz lekarka zaproponowała krótki protokół także nie wiem jeszcze co i jak. Myślę, że kolejne podejście będzie w kwietniu bo na kariotypy długo musimy czekać no i wizyta u urologa dopiero na koniec lutego :/ Ale jak to mówią co nagle to po diable więc jestem spokojna i cierpliwie czekam :)

  • Wesołek :-) Autorytet
    Postów: 459 210

    Wysłany: 12 lutego 2020, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania... jak tam kochana się czujecie? Kiedy wizyta u lekarza? Dalej wymiotyjesz?

    Transfer 29.03.2016r., 3 doba 2x8A
    Beta: 9dpt 90, 11dpt 274, 16dpt 1685, 23dpt 29998 :-)
    Poród 35tc 3dzień syn i córcia :-)
  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 18 lutego 2020, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołek :-) wrote:
    Ania... jak tam kochana się czujecie? Kiedy wizyta u lekarza? Dalej wymiotyjesz?
    Cześć Aniu :) przez jakis czas było lepiej a teraz znowu wymiotuje :/ ale nie ma co narzekać , ważne że z dzidziusiem wszystko jest dobrze :) wizytę mam teraz w czwartek i będę miała pobierane jakieś wymazy . Już się nie mogę doczekać kiedy go zobaczę 🤗 a u ciebie kochanie jak tam? Jak się czujesz? Jak ogarniasz pracę dom i dzieci 👶👶🍼 🤗? Jak tam na rehabilitacjach?

    oar8dqk3h868txgg.png
  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 19 lutego 2020, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam do sprzedania 3 pełne opakowania fraxi 0,4- 50zl za op. (Niestety kupowałam pełnopłatne) ważne do 2021r. Dorzucę do tego jeszcze kilka fiolek fraxi luzem i chętnie dodam za darmo globulki utrogestanu 1 pełne opakowanie do 2021r termin. Jak ktoś chętny to proszę pisać na priv

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • Karolina1111 Autorytet
    Postów: 460 554

    Wysłany: 20 lutego 2020, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, sama nie pamiętam kiedy tu byłam ostatnio ;-) też podchodzilam w GC ;-)

    Moje dwa szczęścia ❤❤ urodzone 27.07.2016
  • Wesołek :-) Autorytet
    Postów: 459 210

    Wysłany: 23 lutego 2020, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania609 wrote:
    Cześć Aniu :) przez jakis czas było lepiej a teraz znowu wymiotuje :/ ale nie ma co narzekać , ważne że z dzidziusiem wszystko jest dobrze :) wizytę mam teraz w czwartek i będę miała pobierane jakieś wymazy . Już się nie mogę doczekać kiedy go zobaczę 🤗 a u ciebie kochanie jak tam? Jak się czujesz? Jak ogarniasz pracę dom i dzieci 👶👶🍼 🤗? Jak tam na rehabilitacjach?

    Hej Aniu, u nas ok. Kolejny weekend za nami i od jutra praca. Na szczęście zmieniany się w opiece nad dziećmi (pracujemy na różne zmiany). Dzieci dają czasami tak popalić, że czekam żeby już był poniedziałek i żeby w pracy odpocząć od tego hałasu 🙂. Z rehabilitacja ciężko bo kolejne dodatkowe godziny trzeba wygospodarować ale dajemy radę.

    Daj znać po wizycie u lekarza. Imię wybraliście już? Odpoczywaj dużo 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2020, 18:04

    Transfer 29.03.2016r., 3 doba 2x8A
    Beta: 9dpt 90, 11dpt 274, 16dpt 1685, 23dpt 29998 :-)
    Poród 35tc 3dzień syn i córcia :-)
  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 24 lutego 2020, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołek :-) wrote:
    Hej Aniu, u nas ok. Kolejny weekend za nami i od jutra praca. Na szczęście zmieniany się w opiece nad dziećmi (pracujemy na różne zmiany). Dzieci dają czasami tak popalić, że czekam żeby już był poniedziałek i żeby w pracy odpocząć od tego hałasu 🙂. Z rehabilitacja ciężko bo kolejne dodatkowe godziny trzeba wygospodarować ale dajemy radę.

    Daj znać po wizycie u lekarza. Imię wybraliście już? Odpoczywaj dużo 🙂
    Po wizycie wszystko ok lekarz potwierdził ze bedzie chłopczyk 🥰 wiercil się, skakał, tak to śmiesznie wyglądało, wzruszylam się on taki jest słodki i jeszcze pokazał swoją słodka stupke 🥰 . Co do imienia to ciężka sprawa mysle nad Mikołajem ale musimy usiąść spisać wszystkie imiona które nam się podobają i wtedy będziemy już podejmować decyzje .. Wierzę ci Aniu że jesteś zmęczona :(, a masz fajna pracę?

    oar8dqk3h868txgg.png
  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 24 lutego 2020, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulka i kasiurek co u was dziewczyny? Jak wasze malenstwa? :)

    oar8dqk3h868txgg.png
  • Wesołek :-) Autorytet
    Postów: 459 210

    Wysłany: 24 lutego 2020, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania609 wrote:
    Po wizycie wszystko ok lekarz potwierdził ze bedzie chłopczyk 🥰 wiercil się, skakał, tak to śmiesznie wyglądało, wzruszylam się on taki jest słodki i jeszcze pokazał swoją słodka stupke 🥰 . Co do imienia to ciężka sprawa mysle nad Mikołajem ale musimy usiąść spisać wszystkie imiona które nam się podobają i wtedy będziemy już podejmować decyzje .. Wierzę ci Aniu że jesteś zmęczona :(, a masz fajna pracę?

    Aniu... ważne, że z synkiem wszystko ok. Imię na spokojnie wybierzecie daj znać jak się zdecydujecie. Prace mam nawet ok, zrobię swoje a później odpoczywam 🙂😁 ale jak dzieci podrosną to planuje ją zmienić. A Ty już koniec z pracą? Zdecydowałaś się na jakiś szpital?

    Transfer 29.03.2016r., 3 doba 2x8A
    Beta: 9dpt 90, 11dpt 274, 16dpt 1685, 23dpt 29998 :-)
    Poród 35tc 3dzień syn i córcia :-)
  • Aguuula;2525 Autorytet
    Postów: 1157 1239

    Wysłany: 25 lutego 2020, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania609 wrote:
    Agulka i kasiurek co u was dziewczyny? Jak wasze malenstwa? :)
    Hej. Super ze po wizycie wszystko dobrze🥰 Mikołaj fajne imię 😊
    U nas jest fajnie choc ta noc... pobudka o 3.40. Standard mleczko ale nie wypił! Byłam w szoku. Więc nie zasnął i zabawa do 5.20... pozniej udało mi się go ubujać ale pies zaczął wyć bo chciał wejść do sypialni i koniec spania. Jestem wykończona.

    Ogólnie Kamilek jest kochany. Teraz los wynagradza nam początki z kolkami...
    Czasem potrafi mnie wkurzyc ale szybko mija hihi.
    Dzis konczymy 5 miesięcy. A pamiętam jakbybto było wczoraj- szpital, cc i wyjscie do domu...

    Wrzesień 2019, urodził się synuś 💙
    Czerwiec 2022, urodziła się córcia❤
    4xIUI :( ,3x transfer :( ,1x crio :( ,1x transfer -biochemiczna :( , 1x crio :), drugi crio :)
  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 25 lutego 2020, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołek :-) wrote:
    Aniu... ważne, że z synkiem wszystko ok. Imię na spokojnie wybierzecie daj znać jak się zdecydujecie. Prace mam nawet ok, zrobię swoje a później odpoczywam 🙂😁 ale jak dzieci podrosną to planuje ją zmienić. A Ty już koniec z pracą? Zdecydowałaś się na jakiś szpital?
    Tak kochana ja już dawno skończyłam z pracą.. Już nie ryzykowalam .. Szkoda mi troszkę , ale trudno.. Strasznie mi się nudzi w domu nie umiem sobie zajęcia znaleźć .. Chciałabym sobie coś dorobić w domu..macie jakieś pomysły :)?Zmieniłam lekarza prowadzącego i będę rodziła w Zabrzu.. Jakos ten szpital za mną bardziej przemawia :)

    oar8dqk3h868txgg.png
  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 25 lutego 2020, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguuula;2525 wrote:
    Hej. Super ze po wizycie wszystko dobrze🥰 Mikołaj fajne imię 😊
    U nas jest fajnie choc ta noc... pobudka o 3.40. Standard mleczko ale nie wypił! Byłam w szoku. Więc nie zasnął i zabawa do 5.20... pozniej udało mi się go ubujać ale pies zaczął wyć bo chciał wejść do sypialni i koniec spania. Jestem wykończona.

    Ogólnie Kamilek jest kochany. Teraz los wynagradza nam początki z kolkami...
    Czasem potrafi mnie wkurzyc ale szybko mija hihi.
    Dzis konczymy 5 miesięcy. A pamiętam jakbybto było wczoraj- szpital, cc i wyjscie do domu...
    Hehe aż się tego boje :p teraz zrobił się ze mnie taki śpioch :p hehe.. My mamy kota i też czasem mnie wkurza najgorzej jak źle się czuje a ten się obsra 🤦‍♀ zaraz muszę go brać do wanny i kąpać 🤷‍♀jej już Kamilek jest taki duży? 5miesiecy .. Jej jak ten czas szybko ucieka 😏

    oar8dqk3h868txgg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2020, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy możecie mi przypomnieć jak się bierze estrofem przed transferem? Mam zapisane od 2 dnia cyklu plastry co 3 dzień i estrofem ale nie wiem czy dwa razy po jednej tabletce czy jedna na dobę ☹️ Niestety zapomniałam....

  • Aguuula;2525 Autorytet
    Postów: 1157 1239

    Wysłany: 25 lutego 2020, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martirybka wrote:
    Dziewczyny czy możecie mi przypomnieć jak się bierze estrofem przed transferem? Mam zapisane od 2 dnia cyklu plastry co 3 dzień i estrofem ale nie wiem czy dwa razy po jednej tabletce czy jedna na dobę ☹️ Niestety zapomniałam....
    Ja brałam 1 na dobę.

    Wrzesień 2019, urodził się synuś 💙
    Czerwiec 2022, urodziła się córcia❤
    4xIUI :( ,3x transfer :( ,1x crio :( ,1x transfer -biochemiczna :( , 1x crio :), drugi crio :)
‹‹ 551 552 553 554 555 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ