X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4667 4347

    Wysłany: 5 maja 2021, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efcia84 wrote:
    Ja przy pierwszej procedurze In Vitro jak nie było u mnie ani jednej komórki usłyszałam od pani Dr ,, jest pani pierwszym takim przypadkiem,, , akurat nie było mojego lekarza prowadzącego... po czym jak poszłam na wizyte do mojego i powiedziałam co i jak a on ze nie prawda, że takie sytuacje maja miejsce.... wiec o czym my mówimy, jak w ogóle można tak powiedzieć do pacjenta...
    Ja po 8 latach już nawet nie zwracam uwagi ile wydajemy bo by mnie to dobiło bardziej niż nieudane próby....
    Ale czego się nie zrobi dla osiągnięcia celu.....

    Mi przy skrajnie niskich betach (poniżej tabelki) mówiła, że z ciążą jest wszystko ok i nie jest zagrożona bardziej niż inne. Niestety, ale po tym zaczęłam bardziej ufać forum niż lekarzom :-( Oczywiście ciąża zakończyła się poronieniem.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 5 maja 2021, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie twierdzę, że Dr. Kowalska jest złym lekarzem, jest bardzo mila- owszem, ale bardziej odniosłam wrażenie, że ona jest nastawiona typowo na zabiegi. Że skoro już para zgłosiła się do kliniki to tylko inseminacja albo in vitro. Ale to tylko moje wrażenie, być może się mylę.
    Ja dziękuję Bogu, że trafiłam, a właściwie wybrałam Dr. Gajewską, która jest bardziej doświadczonym lekarzem i widziała szanse na Dzidziusia bez zabiegów (i miała rację). Wielka szkoda, że już nie przyjmuje w Krakowie.
    Liczyliśmy się z mężem oczywiście, że być może będzie konieczne in vitro, bo wiedzieliśmy, że gdzieś jakiś problem jest, ale cieszę się, że trafiliśmy na lekarza z takim uczciwym podejściem i nas od razu na zabieg nie naciągał.

    Krakowska, Yoselyn82 lubią tę wiadomość

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Sisska Autorytet
    Postów: 2034 1042

    Wysłany: 5 maja 2021, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem kogo szkoli dr Kowalska, ale nie wiem czy to dobry pomysł bo sama się nie dawno szkoliła u dr Gajewskiej (którą też wybrałam na swojego lekarza ale ją przenieśli..) i dr Kowalska jest chyba zwykłym ginekologiem bez specjalizacji leczenia niepłodności - na stronie ma przy nazwisku napisane tylko ginekolog dlatego tak wnioskuję. Dla mnie to jest lekarz do łatwych przypadków, tak jak było w sumie u mnie. U nas inseminacja a później in vitro z nasieniem dawcy, u mnie bez żadnych problemów jak na ten czas. Więc uważam się za łatwy przypadek. Nie chcę mówić o niej źle, bo ją lubię, ale chyba za dużo pacjentów bierze na siebie i mam wrażenie, że w Krakowie ostatnio głównie ona przyjmuje, przez co są duże poślizgi z wizytami u niej..

    No i samo to, że jak miałam IUI to lekarka przychodziła podać nasienie na szybko, między pacjentami przyjmowanymi normalnie w gabinecie 🤦‍♀️

    Krakowska, Elleen lubią tę wiadomość

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml

    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2021, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisska wrote:
    Nie wiem kogo szkoli dr Kowalska, ale nie wiem czy to dobry pomysł bo sama się nie dawno szkoliła u dr Gajewskiej (którą też wybrałam na swojego lekarza ale ją przenieśli..) i dr Kowalska jest chyba zwykłym ginekologiem bez specjalizacji leczenia niepłodności - na stronie ma przy nazwisku napisane tylko ginekolog dlatego tak wnioskuję. Dla mnie to jest lekarz do łatwych przypadków, tak jak było w sumie u mnie. U nas inseminacja a później in vitro z nasieniem dawcy, u mnie bez żadnych problemów jak na ten czas. Więc uważam się za łatwy przypadek. Nie chcę mówić o niej źle, bo ją lubię, ale chyba za dużo pacjentów bierze na siebie i mam wrażenie, że w Krakowie ostatnio głównie ona przyjmuje, przez co są duże poślizgi z wizytami u niej..

    No i samo to, że jak miałam IUI to lekarka przychodziła podać nasienie na szybko, między pacjentami przyjmowanymi normalnie w gabinecie 🤦‍♀️
    Iui to jest szybki zabieg, nie bardzo rozumiem co miałaby jeszcze dłużej robic w tym gabinecie.

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2034 1042

    Wysłany: 5 maja 2021, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie wiem, może zrobić zabieg wolniej i dokładniej? Ja wiem, bo miałam 3 iui, że to nic takiego, ale kurcze wlecieć do gabinetu, wcisnąć nasienie, szybkie usg i do widzenia. Ani żadnych zaleceń ani nic, żadnej rozmowy.. To nie jest fajne, szczególnie jak ktoś ma pierwszy raz taki zabieg i nie wie co i jak. A jak wspominałam wyżej, nie po to płacimy za opiekę medyczną u nich tyle pieniędzy, żeby być tak zlewanym 😉

    Jane208, Miasa lubią tę wiadomość

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml

    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • Sandratika Znajoma
    Postów: 20 8

    Wysłany: 5 maja 2021, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisska wrote:
    No nie wiem, może zrobić zabieg wolniej i dokładniej? Ja wiem, bo miałam 3 iui, że to nic takiego, ale kurcze wlecieć do gabinetu, wcisnąć nasienie, szybkie usg i do widzenia. Ani żadnych zaleceń ani nic, żadnej rozmowy.. To nie jest fajne, szczególnie jak ktoś ma pierwszy raz taki zabieg i nie wie co i jak. A jak wspominałam wyżej, nie po to płacimy za opiekę medyczną u nich tyle pieniędzy, żeby być tak zlewanym 😉

    To są właśnie koszmarnie drogie procedury w dodatku bardzo emocjonujący delikatny temat, dlatego chciałybyśmy być traktowane dobrze a przede wszystkim czuć się a gabinecie pewnie. A ja tez czuje się bardziej doinformowanym będąc na forum niż u lekarza …. A tak być nie powinno. Nie wiem tez skąd taka tendencja do zmian lekarzu tam jest raptem jeden czy dwóch lekarzy naprawdę godnych polecenia o od samego początku.
    Dobrze ze możemy tu pogadać się czegoś od siebie dowiedzieć, porównać jak lekarze podchodzą do tematu i czy nasze odczucia są spójne czy to tylko te hormony 🤣

    Krakowska, Sisska, Elleen, Yoselyn82 lubią tę wiadomość

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4667 4347

    Wysłany: 5 maja 2021, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandratika wrote:
    To są właśnie koszmarnie drogie procedury w dodatku bardzo emocjonujący delikatny temat, dlatego chciałybyśmy być traktowane dobrze a przede wszystkim czuć się a gabinecie pewnie. A ja tez czuje się bardziej doinformowanym będąc na forum niż u lekarza …. A tak być nie powinno. Nie wiem tez skąd taka tendencja do zmian lekarzu tam jest raptem jeden czy dwóch lekarzy naprawdę godnych polecenia o od samego początku.
    Dobrze ze możemy tu pogadać się czegoś od siebie dowiedzieć, porównać jak lekarze podchodzą do tematu i czy nasze odczucia są spójne czy to tylko te hormony 🤣

    Których lekarzy masz na myśli?
    Też mnie przerażają te zmiany. Leczę się tam od kilku miesięcy dopiero, a już odeszło co najmniej trzech lekarzy.
    Najgorzej dla mnie, że zostali sami mężczyźni, a ja wolę kobiety.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2021, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska, byłaś u dr Polacka? Jest w porządku choc jest Czechem, ale sobie radzi ;)
    Przyjmuję to co piszecie, ale ja nie mam zastrzeżeń do dr Kowalskiej. Obsuwy są wszędzie niestety. Dr jest rzeczywiście bardzo optymistycznym człowiekiem, ale osobiście wolę niż jakiegoś gbura, który nie uraczy słowem, które nam się należy.

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 6 maja 2021, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr. Polacek fajny gość, robił mi kilka punkcji ;) w Katowicach.

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2021, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efcia84 wrote:
    Dr. Polacek fajny gość, robił mi kilka punkcji ;) w Katowicach.
    Efcia, możesz napisać cos więcej o dr? Sprawił na mnie wrażenie takiego zdecydowanego, wiedzącego co robi,nie bojącego się. Tak pozytywnie.

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4667 4347

    Wysłany: 6 maja 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    Krakowska, byłaś u dr Polacka? Jest w porządku choc jest Czechem, ale sobie radzi ;)
    Przyjmuję to co piszecie, ale ja nie mam zastrzeżeń do dr Kowalskiej. Obsuwy są wszędzie niestety. Dr jest rzeczywiście bardzo optymistycznym człowiekiem, ale osobiście wolę niż jakiegoś gbura, który nie uraczy słowem, które nam się należy.

    Byłam dwa razy - na transferze i USG.
    Jest ok, ale długo z nim nie rozmawiałam bo przygotowywał mnie dr Mercik.
    Ja wolę szczerość niż nadmierne nadzieje.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 6 maja 2021, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    Efcia, możesz napisać cos więcej o dr? Sprawił na mnie wrażenie takiego zdecydowanego, wiedzącego co robi,nie bojącego się. Tak pozytywnie.
    W sumie miałam z nim mały kontakt, tyle co na zabiegówce przed punkcją i po zabiegu przychodził pytał sie jak sie czuje, co pobrał, ile, ale robił bardzo dobre wrażenie. Tak to zawsze prowadzi mnie Dr. Mercik.

  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 6 maja 2021, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Byłam dwa razy - na transferze i USG.
    Jest ok, ale długo z nim nie rozmawiałam bo przygotowywał mnie dr Mercik.
    Ja wolę szczerość niż nadmierne nadzieje.
    Dr. Mercik woli mało mówić, niż obiecywać....

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4667 4347

    Wysłany: 7 maja 2021, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efcia84 wrote:
    Dr. Mercik woli mało mówić, niż obiecywać....

    Prawda, dlatego cenię go jako lekarza i człowieka <3

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 7 maja 2021, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Prawda, dlatego cenię go jako lekarza i człowieka <3
    ;) Dokładnie, dlatego własnie wróciłam do Gyncentrum.

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2021, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Prawda, dlatego cenię go jako lekarza i człowieka <3
    może i tak, ale bycie ludzkim lekarzem to rzadkość niestety. Wydaje się, że w GC lekarze są naprawdę ok, z tego też co piszecie. Dr Kowalska pamięta naszą sytuację więc nie mam wrażenia, że coś myli. Jest też bardzo dostępna smsowo. Trzeba bardzo uważać, żeby nie oceniać lekarza przez pryzmat tego, że się nie udało. Bo to po prostu nie w porządku. Nie wiem jak będzie u nas, ale przerobiłam wielu to naprawdę jeden z lepszych jeśli chodzi o podejście. W Macierzynstwie czy w Artvimedzie bez zająknięcia potrafią wprost kobiecie 35 + powiedzieć, że jest za stara na zajście w ciążę. No z pewnością to ułatwia, oczywiście ironizuję. Patrzmy holistycznie. Moim zdaniem oprócz umiejętności wsparcie w niepłodności jest kluczowe.

    Krakowska, jakie dalej plany?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2021, 09:25

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4667 4347

    Wysłany: 7 maja 2021, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    może i tak, ale bycie ludzkim lekarzem to rzadkość niestety. Wydaje się, że w GC lekarze są naprawdę ok, z tego też co piszecie. Dr Kowalska pamięta naszą sytuację więc nie mam wrażenia, że coś myli. Jest też bardzo dostępna smsowo. Trzeba bardzo uważać, żeby nie oceniać lekarza przez pryzmat tego, że się nie udało. Bo to po prostu nie w porządku. Nie wiem jak będzie u nas, ale przerobiłam wielu to naprawdę jeden z lepszych jeśli chodzi o podejście. W Macierzynstwie czy w Artvimedzie bez zająknięcia potrafią wprost kobiecie 35 + powiedzieć, że jest za stara na zajście w ciążę. No z pewnością to ułatwia, oczywiście ironizuję. Patrzmy holistycznie. Moim zdaniem oprócz umiejętności wsparcie w niepłodności jest kluczowe.

    Krakowska, jakie dalej plany?

    Nie patrzyłam przez pryzmat, że się nie udało tylko, że przez brak szczerości/uwagi nie dostałam informacji, że z ciążą jest coś nie tak. A było (bardzo niskie bety). Kiedyś wydrukowałam wszystkie 6 niepokojących bet (tylko jedna z nich była w tabelce i to i tak w skrajnie niskim minimum, reszta poza) i nadal słyszałam, że jest ok i mam się nie przejmować.Nie wiesz jak to jest gdy widzisz (wyniki) oraz czujesz, że nie jest ok i bety są niepojące, a lekarz wmawia co innego. Miało to dla mnie konsekwencje, także zdrowotne i psychiczne. W dodatku ja mimo to nie wierzyłam, mąż wierzył i dla niego dzień kiedy się okazało, że nic z tego był większym wstrząsem.
    Niestety, ale to pierwszy raz gdy straciłam zaufanie do lekarzy i trudno mi je odzyskać, ale ja z tych co wolą szczerość ponad fałszywe nadzieje.

    Moje plany to kolejny transfer jeszcze w maju (jak okres będzie o czasie), w dodatkowej osłonie immunologicznej.
    Mam nadzieję, że do momentu wizyty u immunologa dojdą wyniki ANA i cytokin z Synevo. Mają być do 15 dni roboczych, a wizyta wypada w 13.

    Sunflowerr lubi tę wiadomość

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Sandratika Znajoma
    Postów: 20 8

    Wysłany: 7 maja 2021, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koleżanki drogie czy szczepiłyście się ma covid? Zakładam ze większość tu obecnych jest przed transferem, jakie macie rekomendacje od waszych lekarzy? Sama się waham,.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2021, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Nie patrzyłam przez pryzmat, że się nie udało tylko, że przez brak szczerości/uwagi nie dostałam informacji, że z ciążą jest coś nie tak. A było (bardzo niskie bety). Kiedyś wydrukowałam wszystkie 6 niepokojących bet (tylko jedna z nich była w tabelce i to i tak w skrajnie niskim minimum, reszta poza) i nadal słyszałam, że jest ok i mam się nie przejmować.Nie wiesz jak to jest gdy widzisz (wyniki) oraz czujesz, że nie jest ok i bety są niepojące, a lekarz wmawia co innego. Miało to dla mnie konsekwencje, także zdrowotne i psychiczne. W dodatku ja mimo to nie wierzyłam, mąż wierzył i dla niego dzień kiedy się okazało, że nic z tego był większym wstrząsem.
    Niestety, ale to pierwszy raz gdy straciłam zaufanie do lekarzy i trudno mi je odzyskać, ale ja z tych co wolą szczerość ponad fałszywe nadzieje.

    Moje plany to kolejny transfer jeszcze w maju (jak okres będzie o czasie), w dodatkowej osłonie immunologicznej.
    Mam nadzieję, że do momentu wizyty u immunologa dojdą wyniki ANA i cytokin z Synevo. Mają być do 15 dni roboczych, a wizyta wypada w 13.
    Krakowska, jestem po bardzo trudnej ciąży. Nie będę się z Tobą licytować, ale w tej kwestii wydaje mi się, że przeszłam więcej niż Ty. I wiem jak to jest. Jak łatwo o ocenę. Życzę Ci wszystkiego dobrego, oby jak najszybciej się udało!

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • Sandratika Znajoma
    Postów: 20 8

    Wysłany: 7 maja 2021, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Których lekarzy masz na myśli?
    Też mnie przerażają te zmiany. Leczę się tam od kilku miesięcy dopiero, a już odeszło co najmniej trzech lekarzy.
    Najgorzej dla mnie, że zostali sami mężczyźni, a ja wolę kobiety.

    Np. Dr Piekarz, dr. Gajewska, dr. Czerwińska która jest dalej co prawda jako właściciel kliniki ale już nie przyjmuje. Ja tez wole kobiety po prostu krępuje mnie wizyta u mężczyzny, nie mam teraz wyjścia.

‹‹ 610 611 612 613 614 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ