X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • Marrie9 Autorytet
    Postów: 389 802

    Wysłany: 13 listopada 2021, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Tak, jak jesteś podwójnie zaszczepiona lub jednodawkowym Johnsonem to nie musisz robić.
    Dziękuję za informację 😊

    Starania od 5 lat
    👩‍💼31 PCOS
    👦37 Żylaki powrózka nasiennego, oligoteratozoospermia

    09.07.22 - 💉
    19.07 punkcja
    Po pgt: ❄️❄️❄️❄️ +1

    18.08 biopsja endometrium cd138 i komórki nk 👌
    17.10 transfer ❄️ 4AA
    5dpt - beta 24,72
    7dpt - beta 84,48 (prog 57,2)😍😍😍
    10dpt- beta 268,20 prog 37
    12dpt- beta 584,50
    14dpt- beta 1355 , prog 26,90
    17dpt- beta 3688, prog 43,70
    19 dpt - YS 2,5 mm ( krwawienie)
    21 dpt - beta 9601, prog 26, GS-16mm, YS 4mm ( krwawienie)
    23dpt- mamy ❤️ crl 0,25
    25dpt - krwawienie
    28dpt - CRL 7 mm
    7w6d - CRL 1,41cm FHR 170 ❤️
    9w6d- CRL 2,9 cm FHR 179 ❤️
    10w5d- CRL 3,8 cm FHR 171
    23.12 - prenatalne dziewczynka🥰 FHR 163, CRL 6 cm
    13w5d CRL 8 cm
    17w1d 206 g szczęścia ❤️
    20w2d 350 g ❤️

    preg.png

    ✝️ Ty się tym zajmij 🙏❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2021, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wiecie może czy wizyty w ramach programu 2+1 po transferze są płatne? Chodzi mi o wizyty do 12 tygodnia ciąży.

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4686 4357

    Wysłany: 13 listopada 2021, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolka12 wrote:
    Dziewczyny, wiecie może czy wizyty w ramach programu 2+1 po transferze są płatne? Chodzi mi o wizyty do 12 tygodnia ciąży.

    Tak, wszystkie są bezpłatne.
    Ja miałam już 5 transferów i ze 40 wizyt (USG, transfery, konsultacje, wlewy z Accofilem). Nic nie płaciłam.

    karolka12 lubi tę wiadomość

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 1274 1069

    Wysłany: 25 listopada 2021, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Starania od 2021 roku.
    Angelius Provita K-ce (dr MP).
    Immunolog (dr Sydor).
    On: Azoospermia (AZFc).
    Ona: endometrioza II stopnia, hiperinsulinemia, hashimoto, usunięta przegroda macicy, KIR Bx (brak 2DS1,2DS5, 3DS1), podwyzszone tnf@, rozjechane cytokiny.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    05.2023 Laparohisteroskopia.
    10.2023 Decyzja o AZ (Reprofit Czechy Ostrava)
    11.2023 Biopsja endometrium cd138 - Ok.
    11.2023-02.2024 sztuczna menopauza (diphereline + lametta).
    I transfer AZ 03.2024 Beta <2,30
    04.2024 Test ERA (okno implementacyjne)
    04.2024-06.2024 sztuczna menopauza (diphereline).
    II transfer AZ 07.2024? (+immunoglobuliny flebogamma)
  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 26 listopada 2021, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny robiła któras z was test era w gyncentrum ?

  • Sandratika Znajoma
    Postów: 20 8

    Wysłany: 29 listopada 2021, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to cisza, ktoś tu jeszcze zagłada?

    Bierzecie l4 od razu po pozytywnej becie czy wracacie normalnie do pracy?

  • Robaczek Autorytet
    Postów: 1365 1774

    Wysłany: 29 listopada 2021, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandratika wrote:
    Ale to cisza, ktoś tu jeszcze zagłada?

    Bierzecie l4 od razu po pozytywnej becie czy wracacie normalnie do pracy?
    Ja akurat miałam urlop jak beta była pozytywna, ale do pracy juz nie wróciłam od 10 tygodnia l4 miałam. A w poprzedniej ciąży chciałam pracować, ale też mniej więcej w 10 tygodniu pojawiło się krwawienie I lekarz kazał mi brać l4.

    2016 29.08 - punkcja pobrano 15 komórek, 9 prawidłowych, zapodniono 6 i mamy 6 zarodków.
    03.09.2016 podano 2 zarodki trzydniowe i został z nami 1 - Natalka.
    Zostało 4 ❄❄❄❄ ( 2 trzydniowe i 2 blastki)
    2020 powrót po rodzeństwo - badania i leczenie gronkowca
    1.03.2021 criotransfer, podana blastka - nieudany.
    31.03.2021 crotransfer - kolejna blastka - nieudany
    Kwiecień- histeroskopia - wszystko ok
    31.05.2021 - criotranafer podany zarodek trzydniowy ( drugi hodowany do blastki i ponownie zamrozony)- nieudany
    02.07.2021 criotranasfer blastki
    07.07.2021 beta 22- 6 dpt.
    08.07.2021 beta 42- 7 dpt
    19.07.2021 beta 6842 - 17 dpt

    7470rjjgfwkskiid.png
  • Pysiek12 Autorytet
    Postów: 954 798

    Wysłany: 30 listopada 2021, 05:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandratika wrote:
    Ale to cisza, ktoś tu jeszcze zagłada?

    Bierzecie l4 od razu po pozytywnej becie czy wracacie normalnie do pracy?
    Ja od transferu do pozytywnej bety urlop, później L4. Moja praca jest specyficzna i nie mogę pracować. Klinika nie robi żadnego problemu

    Krakowska lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016 na luzie
    2017 pierwsze wizyty
    2020 klinika leczenia niepłodności
    2021.07 1transfer
    2021.11.05 2 transfer ❤️
    2022.08.01 jest 🐻 ❤️
  • Manuu Ekspertka
    Postów: 146 266

    Wysłany: 30 listopada 2021, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny !
    Jestem po dwóch nieudanych cyklach (lametta+clo) w gyncentrum. Zdecydowaliśmy wspólnie o czym lekarz wie że po tych dwóch cyklach przechodzimy do procedury invitro. Dziś mam wizytę - nie wiem czego się spodziewać.

    Mam kilka pytań:
    - ile czekałyście na wyniki wstępnych badań? Te wymazy itp.
    - jak z kwiestią szczepień covid? Jest to koniecznością?
    Ew. Jeśli konieczny jest wymaz to kiedy miałyście robiony?
    - czytałam na innych forach że w innych klinikach konieczne są inne szczepienia (np. Przeciw żółtaczce) czy tutaj jest to konieczne?
    - w trakcie stymulacji przebywałyście na l4?

    Czy podchodząc pierwszy raz do procedury warto wejść w pakiet 2+1 ? Jak orientacyjnie wychodziła Was kosztowo jedna pełna próba? Wraz z badaniami wstępnymi lekami itp??

  • Pysiek12 Autorytet
    Postów: 954 798

    Wysłany: 30 listopada 2021, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manuu wrote:
    Hej dziewczyny !
    Jestem po dwóch nieudanych cyklach (lametta+clo) w gyncentrum. Zdecydowaliśmy wspólnie o czym lekarz wie że po tych dwóch cyklach przechodzimy do procedury invitro. Dziś mam wizytę - nie wiem czego się spodziewać.

    Mam kilka pytań:
    - ile czekałyście na wyniki wstępnych badań? Te wymazy itp.
    - jak z kwiestią szczepień covid? Jest to koniecznością?
    Ew. Jeśli konieczny jest wymaz to kiedy miałyście robiony?
    - czytałam na innych forach że w innych klinikach konieczne są inne szczepienia (np. Przeciw żółtaczce) czy tutaj jest to konieczne?
    - w trakcie stymulacji przebywałyście na l4?

    Czy podchodząc pierwszy raz do procedury warto wejść w pakiet 2+1 ? Jak orientacyjnie wychodziła Was kosztowo jedna pełna próba? Wraz z badaniami wstępnymi lekami itp??
    Najdłużej czekasz na cytologię reszta względnie. Co do covid-przed punkcja wystarczy negatywny wynik. Innych szczepień nie potrzeba. Co do programu 2+1 - >osobiście nie korzystałam ale fajna opcja i dużo par ją wybiera.
    Stymulacja- ja mam akurat prace na 1dna zmianę więc nie miałam problemów z przyjomwaniem leków. Ale myślę że wszystko do ograniecia

    Starania od 08.2016 na luzie
    2017 pierwsze wizyty
    2020 klinika leczenia niepłodności
    2021.07 1transfer
    2021.11.05 2 transfer ❤️
    2022.08.01 jest 🐻 ❤️
  • moninka Koleżanka
    Postów: 41 69

    Wysłany: 30 listopada 2021, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manuu wrote:
    Hej dziewczyny !
    Jestem po dwóch nieudanych cyklach (lametta+clo) w gyncentrum. Zdecydowaliśmy wspólnie o czym lekarz wie że po tych dwóch cyklach przechodzimy do procedury invitro. Dziś mam wizytę - nie wiem czego się spodziewać.

    Mam kilka pytań:
    - ile czekałyście na wyniki wstępnych badań? Te wymazy itp.
    - jak z kwiestią szczepień covid? Jest to koniecznością?
    Ew. Jeśli konieczny jest wymaz to kiedy miałyście robiony?
    - czytałam na innych forach że w innych klinikach konieczne są inne szczepienia (np. Przeciw żółtaczce) czy tutaj jest to konieczne?
    - w trakcie stymulacji przebywałyście na l4?

    Czy podchodząc pierwszy raz do procedury warto wejść w pakiet 2+1 ? Jak orientacyjnie wychodziła Was kosztowo jedna pełna próba? Wraz z badaniami wstępnymi lekami itp??


    Jeśli jesteś zaszczepiona na Covid to przed punkcją, transferem nie wymagają wymazów.
    W trakcie stymulacji byłam na L4, ale bardziej po to, żeby uspokoić emocje, bo czułam się dobrze.
    Jestem w 2+1 i polecam, zwłaszcza, że jestem w drugiej procedurze.

    Oprócz kosztów programu musisz liczyć się z: kosztem leków (do stymulacji - np. cetrotide 150, gonal f i menopur - około 500 z refundacją) do transferu po transferze (np. progesteron i inne i tutaj nawet do 600 zł dojdziesz, jak nie więcej ) badania (np. AMH - 170, biocenoza - 35, cytologia - 80, pakiet uro-genital - 270, wirusologia -291), no i jeszcze badania nasienia - w zależności od zaleceń, ale nawet od 700 zł.
    Mogą dojść Ci również inne leki, badania hormonów.
    Jeśli nie będzie świeżego transferu to dopłacasz 1000 zł do każdego KET.
    Oczywiście jest jeszcze sporo dodatków do transferu (np. Embrioglue - 350 zł) - wg zaleceń lekarza.
    Za mrożenie zarodków - to zależności ile ich będzie - za 3. np. 1300 zł.
    Za hodowlę zarodków do 5 doby - 600 zł.
    Przestałam zbierać paragony, bo koperta okazała się za mała....

    Tak, program jest ok, ale pisze to, bo wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy ile jest pobocznych kosztów. Plus jest taki, że wszystkie wizyty z USG są darmowe.

    Starania od 2018.

    28 lat

    2020:
    listopad - Punkcja
    grudzień - transfer 8AA - nieudany
    luty - transfer 8AA - cb
    kwiecień - naturalna ciąża - CP - laparoskopia

    2021
    Badania: KIR Bx, brak 2DS1, ANA ujemne, NK 18%, CD4/CD8 2,5%, allo-MLR 24,1 %
    listopad - punkcja ( zamrożone 3x 5dniowie zarodki ❄️❄️ ❄️)
    Do transferu: Encorton, Intralipid, Accofil, metformina, Neoparin

    grudzień - transfer - 4.12. - beta 10dpt 0 ;(
    Kwiecień, transfer 5AA
    19 dpt - 5185 ❤️🧡💛
    08.07. - zdrowy ... chłopiec 👣
  • Manuu Ekspertka
    Postów: 146 266

    Wysłany: 30 listopada 2021, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moninka wrote:
    Jeśli jesteś zaszczepiona na Covid to przed punkcją, transferem nie wymagają wymazów.
    W trakcie stymulacji byłam na L4, ale bardziej po to, żeby uspokoić emocje, bo czułam się dobrze.
    Jestem w 2+1 i polecam, zwłaszcza, że jestem w drugiej procedurze.

    Oprócz kosztów programu musisz liczyć się z: kosztem leków (do stymulacji - np. cetrotide 150, gonal f i menopur - około 500 z refundacją) do transferu po transferze (np. progesteron i inne i tutaj nawet do 600 zł dojdziesz, jak nie więcej ) badania (np. AMH - 170, biocenoza - 35, cytologia - 80, pakiet uro-genital - 270, wirusologia -291), no i jeszcze badania nasienia - w zależności od zaleceń, ale nawet od 700 zł.
    Mogą dojść Ci również inne leki, badania hormonów.
    Jeśli nie będzie świeżego transferu to dopłacasz 1000 zł do każdego KET.
    Oczywiście jest jeszcze sporo dodatków do transferu (np. Embrioglue - 350 zł) - wg zaleceń lekarza.
    Za mrożenie zarodków - to zależności ile ich będzie - za 3. np. 1300 zł.
    Za hodowlę zarodków do 5 doby - 600 zł.
    Przestałam zbierać paragony, bo koperta okazała się za mała....

    Tak, program jest ok, ale pisze to, bo wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy ile jest pobocznych kosztów. Plus jest taki, że wszystkie wizyty z USG są darmowe.

    Właśnie mam świadomość że na tych 14k się nie skończy bo program zapewne nie zawiera np badań wstępnych które na dzień dobry wyjdą ok 1000zł. Przy czym nie wiem dlaczego ale pojedynczy cykl kalkulując (wg kartki którą dostałam na miejscu) wychodził mi ok 8k-9k (z badaniami wstępnymi i na oko dodałam 1000zł na leki).

    Wysłucham jeszcze dziś lekarza - może coś poradzi bo szczerze mówiąc to czarna magia..

  • Manuu Ekspertka
    Postów: 146 266

    Wysłany: 30 listopada 2021, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysiek12 wrote:
    Najdłużej czekasz na cytologię reszta względnie. Co do covid-przed punkcja wystarczy negatywny wynik. Innych szczepień nie potrzeba. Co do programu 2+1 - >osobiście nie korzystałam ale fajna opcja i dużo par ją wybiera.
    Stymulacja- ja mam akurat prace na 1dna zmianę więc nie miałam problemów z przyjomwaniem leków. Ale myślę że wszystko do ograniecia

    Cytologię akurat mam ważną uff .. chociaż to z głowy 😅

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • Sandratika Znajoma
    Postów: 20 8

    Wysłany: 30 listopada 2021, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robaczek wrote:
    Ja akurat miałam urlop jak beta była pozytywna, ale do pracy juz nie wróciłam od 10 tygodnia l4 miałam. A w poprzedniej ciąży chciałam pracować, ale też mniej więcej w 10 tygodniu pojawiło się krwawienie I lekarz kazał mi brać l4.


    Właśnie mam ten dylemat, kurde chyba nie będę ryzykować, hormony chyba racjonalne myślenie tłumią.
    W poprzedniej ciąży tez od razu poszłam bo zaraz były krwawienia, tak jak i Ciebie, z reszta wtedy leżałam praktycznie plackiem tak bardzo się stresowałam i bałam. Teraz tez się boje i denerwuje, tym bardziej raz poroniłam, także chyba rozsądniej jest dać sobie czas i odłożyć na chwile prace.

  • Sandratika Znajoma
    Postów: 20 8

    Wysłany: 30 listopada 2021, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysiek12 wrote:
    Ja od transferu do pozytywnej bety urlop, później L4. Moja praca jest specyficzna i nie mogę pracować. Klinika nie robi żadnego problemu


    Tez mam podobny problem, chyba nie da rady, bo tematy czekają na miejscu i wymagają kontaktu z chemia.

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4686 4357

    Wysłany: 30 listopada 2021, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manuu wrote:
    Hej dziewczyny !
    Jestem po dwóch nieudanych cyklach (lametta+clo) w gyncentrum. Zdecydowaliśmy wspólnie o czym lekarz wie że po tych dwóch cyklach przechodzimy do procedury invitro. Dziś mam wizytę - nie wiem czego się spodziewać.

    Mam kilka pytań:
    - ile czekałyście na wyniki wstępnych badań? Te wymazy itp.
    - jak z kwiestią szczepień covid? Jest to koniecznością?
    Ew. Jeśli konieczny jest wymaz to kiedy miałyście robiony?
    - czytałam na innych forach że w innych klinikach konieczne są inne szczepienia (np. Przeciw żółtaczce) czy tutaj jest to konieczne?
    - w trakcie stymulacji przebywałyście na l4?

    Czy podchodząc pierwszy raz do procedury warto wejść w pakiet 2+1 ? Jak orientacyjnie wychodziła Was kosztowo jedna pełna próba? Wraz z badaniami wstępnymi lekami itp??

    Wymazy - te co ważne 3 miesiące czeka się około 5-7 dni, reszta już nie pamiętam, ale na pewno nie dłużej niż 14 dni.
    Jeżeli jesteś zaszczepiona nie musisz robić testów na COVID. Test na COVID jest ważny miesiąc.
    Nie wymagają innych szczepień.
    Nie wiem, nie było mi to potrzebne. Podczas stymulacji czułam się lepiej niż zwykle.
    Warto wziąć pakiet "2 plus 1"
    Jedna próba czyli jeden transfer? Razem z pakietem "2 plus 1", który kosztuje 14 000 zł to wyszło gdzieś 1500-2000 zł dodatkowo. Plus miałam dodatkowo badanie zarodków, ale to dodatkowa opcja.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2021, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a co jeśli zlozy sie tak, ze termin inseminacji przypadnie na sobotę? W Krakowie mają zamknięte, do poniedziałku czekac to za dlugo. Przepada cykl ?

  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 6 grudnia 2021, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Becky123 wrote:
    Dziewczyny, a co jeśli zlozy sie tak, ze termin inseminacji przypadnie na sobotę? W Krakowie mają zamknięte, do poniedziałku czekac to za dlugo. Przepada cykl ?
    Pewnie każą ci jechać do Katowic.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2021, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efcia84 wrote:
    Pewnie każą ci jechać do Katowic.


    Dziekujea orientujesz się może czy to już jest po stronie kliniki w Krakowie zeby umówić termin w Katowicach ? Czy sami bedziemy musieli sobie to ogarnąć?

  • *Iskrzynka* Autorytet
    Postów: 515 402

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Piszę w tym wątku, bo chcę was zapytać o panią dr Wajdę, która, jak widzę, pracuje m.in. w Gyncentrum w Katowicach. Mam możliwości iść do niej na wizytę w ramach mojego pakietu medycznego z pracy i chciałabym wiedzieć jakie są wasze opinie/doświadczenia dot.tej lekarki?
    Na wizytę do gin.muszę iść, bo przy okazji rezonansu magnetycznego, na który poszłam z powodu bólów kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, okazało się, że mam mięśniaka w macicy i torbiel na jajniku.
    Dodam, że od 5 lat starałam się z mężem o dziecko. W tym roku przechodziliśmy pierwszą procedurę ivf - 3 nieudane transfery, w tym jedna biochemia, po którym zamknęliśmy temat starań o dziecko, ale niecały miesiąc temu udało mi się niespodziewanie zajść w ciążę naturalnie, która też skończyła się biochemią. Przez cały ten czas miałam wielokrotnie robione USG, najpierw przez dr prowadzącą z poprzedniej kliniki, a potem przez inną lekarkę, u której byłam na kontroli po ostatnim poronieniu i żadna nic nie zauważyła.
    Tak przy okazji, czy któraś z Was miała torbiel na jajniku lub mięśniaka w macicy i nie trzeba było robić zabiegu, tylko leczono je z powodzeniem tabletkami hormonalnymi? I ile taka kuracja trwała?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2021, 17:40

    KONIEC.💔
‹‹ 616 617 618 619 620 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ