X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estrella wrote:
    Czy któraś z Was wie który lekarz specjalizuje się w stymulacji pacjentek z niską rezerwą jajnikową?
    Dr.Mrugacz jest świetny, ale przyjmuje w Białymstoku.

  • beawoj Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 3 października 2021, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robaczek wrote:
    A ta doktor gdzieś przyjmuje prywatnie jeszcze dodatkowo? Bo powiem Ci, że jestem załamana trochę podejściem tu Mercika. 2 dni temu miałam u niego podgląd przed kriotransferm i kazał jeszcze dziś mi przyjść, ale dziś go nie ma w Katowicach więc do innej doktorki byłam zapisana. Ona mi się pyta czy chce trzydniowce hodować do blastki, a ja jej, że nie wiem bo nic mój lekarz o tym nie mówił. Jek wiedział, że zaraz przed krio będę mieć wizyte u innej lekarki to powinien to ze mną omówić, ufam mu i liczę się z jego zdaniem, ale czasem mam dosc.
    Tak, przyjmuje w GYNMED w Bytomiu, ma gabinet razem z mężem, ona przyjmuje od wtorku do czwartku. Powiem wam tak przy okazji dziewczyny bo przypadkiem tu weszłam po kilku latach. Bardzo mi to forum pomogło 5 lat temu. Miałam in vitro, drugi transfer udany( dr. Polacek), ciążę prowadziła początkowo dr. Piekarz,ale sama była w tamtym czasie w ciąży i później przejęłą mnie równie cudowna dr. Gajewska. Po 1,5 roku przytrafiła nam się "naturalna" niespodzianka, ciążę też prowadziła dr Gajewska. Mam teraz parkę, dwoje małych bąbli, parkę. Dziewczyny jedyne co wam powiem to to żebyście walczyły, bo warto. Drugie dziecko urodziłam mając 40 lat. Mi przy in vitro pomogło chyba zrobienie biopsji endometrium w cyklu poprzedzającym transfer. Pozdrawiam i trzymam za Was wszystkie kciuki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2021, 21:28

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2021, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, chodzę do dr Kowalskiej, ale jest na urlopie. Zapisalam się zatem do dr Mercika. I mam stracha. Podpowiecie jaki jest?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2021, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    Dziewczyny, chodzę do dr Kowalskiej, ale jest na urlopie. Zapisalam się zatem do dr Mercika. I mam stracha. Podpowiecie jaki jest?


    Nie znam akurat dr M ale myślę, ze nie ma się czego bać.

    Jesli nie ma mojego prowadzącego i idę na wizytę do kogoś innego to podchodzę do tego tak, ze może zauważy albo podpowie coś nowego. Dzieki temu np udało mi się umówić szybciej na droznosc.

  • Onaaa30 Koleżanka
    Postów: 53 35

    Wysłany: 4 października 2021, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy robiła któraś histeroskopie w gyn w Krakowie? Jak to wygląda? Jak się przygotować?

  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 4 października 2021, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    Dziewczyny, chodzę do dr Kowalskiej, ale jest na urlopie. Zapisalam się zatem do dr Mercika. I mam stracha. Podpowiecie jaki jest?
    Bardzo fajny chodzę do niego od lat. Mało mówi Ale jest bardzo konkretny.

    Agnes_, Krakowska lubią tę wiadomość

  • Agnes_ Znajoma
    Postów: 17 9

    Wysłany: 14 października 2021, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusia30 wrote:
    Dziewczyny proszę powiedzcie mi ile w Gyncentrum robią inseminacji pod rząd? Czy kończy się na 3 inseminacjach i trzeba mieć przerwę czy jak to tam wyglada? Ja jestem po drugiej i w sumie nie wiem co dalej będzie jak się nie uda... :(

    Mam właśnie ten problem, jestem po 2 nie udanej IUI i zastanawiamy się co dalej, czy próbować jeszcze raz czy zacząć już in vitro. Tysiące pytań i wątpliwości.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2021, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes_ wrote:
    Mam właśnie ten problem, jestem po 2 nie udanej IUI i zastanawiamy się co dalej, czy próbować jeszcze raz czy zacząć już in vitro. Tysiące pytań i wątpliwości.
    A robiłaś iui na fertile chip? U kogo jestes?

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4667 4347

    Wysłany: 14 października 2021, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    Dziewczyny, chodzę do dr Kowalskiej, ale jest na urlopie. Zapisalam się zatem do dr Mercika. I mam stracha. Podpowiecie jaki jest?

    Szczerze mówiąc ja po swoich przejściach z tą lekarką mam stracha, że ktoś do niej chodzi, zwłaszcza z poważniejszym problemem :/

    Polecam dr Mercika, jest konkretny, bardzo doświadczony i nie okłamuje pacjenta co do rokowań.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2021, 20:15

    Pysiek12 lubi tę wiadomość

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 14 października 2021, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Szczerze mówiąc ja po swoich przejściach z tą lekarką mam stracha, że ktoś do niej chodzi, zwłaszcza z poważniejszym problemem :/

    Polecam dr Mercika, jest konkretny, bardzo doświadczony i nie okłamuje pacjenta co do rokowań.

    Nie strasz bo ja właśnie chodzę do Kowalskiej 🙈🙈🙈

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Agnes_ Znajoma
    Postów: 17 9

    Wysłany: 15 października 2021, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    A robiłaś iui na fertile chip? U kogo jestes?

    Nie i nikt mi o tym nawet nie mówił. Nawet nje wiem co to. Do dr Wajdy a jak jej nie ma to do dr Mercika.

  • Pysiek12 Autorytet
    Postów: 954 798

    Wysłany: 3 listopada 2021, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba przerobiłam z 70%lekarzy w GC. Jak mam być szczera to odpowiednie osoby to tylko Polacek, Mercik i ostatnio bylamu dr Wajda i też konkretna osoba. 2x dałam się nabić w butelkę. 1x podczas IUI że zgodziłam się na pękniętym pęcherzyku, a 2x raz podczas pierwszego transferu lekarka.miala problem z przebiciem się do edno-powinam w tedy odmówić podania ale człowiek mądry po szkodzie. Dziwi mnie również że np nie proponowali mi żebym pojechała do Krk na zabieg skoro w Katowicach nie było doświadczonej osoby. To zachowanie było mega na minus i typowe zbijanie kasy od pacjenta...

    Krakowska lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016 na luzie
    2017 pierwsze wizyty
    2020 klinika leczenia niepłodności
    2021.07 1transfer
    2021.11.05 2 transfer ❤️
    2022.08.01 jest 🐻 ❤️
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4667 4347

    Wysłany: 3 listopada 2021, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysiek12 wrote:
    Ja chyba przerobiłam z 70%lekarzy w GC. Jak mam być szczera to odpowiednie osoby to tylko Polacek, Mercik i ostatnio bylamu dr Wajda i też konkretna osoba. 2x dałam się nabić w butelkę. 1x podczas IUI że zgodziłam się na pękniętym pęcherzyku, a 2x raz podczas pierwszego transferu lekarka.miala problem z przebiciem się do edno-powinam w tedy odmówić podania ale człowiek mądry po szkodzie. Dziwi mnie również że np nie proponowali mi żebym pojechała do Krk na zabieg skoro w Katowicach nie było doświadczonej osoby. To zachowanie było mega na minus i typowe zbijanie kasy od pacjenta...

    U mnie lekarz sam proponował zabieg akurat w Katowicach bo chciał go robić. Niczym nie musiałam się przejmować od strony formalnej. Wycieczka zarodka też była gratis.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 10 listopada 2021, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, bardzo dawno mnie tu nie było. W zasadzie od kilku lat nic nie pisałam. Jestem po 3 ivf. 2xProvita i trzecie w GynC. Szczęśliwa rękę miał dr Mercik właśnie. Mamy synka. Dr jest oszczędny w słowach to prawda, ale pytany zawsze odpowiada.

    Zajrzałam tu, bo zastanawiamy się nad kolejna procedura. Moje pytanie jest związane z refundacja. Widzę, że nadal leki są refundowane do 3 cykli. Ja miałam 3 cykle z menopurem i wiem, że tu refundacja się dla mnie skończyła. Powiedzcie mi jednak, jeśli wiecie, czy jeśli, np nie byłam nigdy stymulowana puregonem to na niego nadal mam opcje 3x refundacji? Menopur miałam 2x łączony z gonalem a 3x sam menopur z tego co pamiętam. Jak to jest - została mi jeszcze 1x refundacja gonalu?

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • kassik Autorytet
    Postów: 275 221

    Wysłany: 10 listopada 2021, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Hej, bardzo dawno mnie tu nie było. W zasadzie od kilku lat nic nie pisałam. Jestem po 3 ivf. 2xProvita i trzecie w GynC. Szczęśliwa rękę miał dr Mercik właśnie. Mamy synka. Dr jest oszczędny w słowach to prawda, ale pytany zawsze odpowiada.

    Zajrzałam tu, bo zastanawiamy się nad kolejna procedura. Moje pytanie jest związane z refundacja. Widzę, że nadal leki są refundowane do 3 cykli. Ja miałam 3 cykle z menopurem i wiem, że tu refundacja się dla mnie skończyła. Powiedzcie mi jednak, jeśli wiecie, czy jeśli, np nie byłam nigdy stymulowana puregonem to na niego nadal mam opcje 3x refundacji? Menopur miałam 2x łączony z gonalem a 3x sam menopur z tego co pamiętam. Jak to jest - została mi jeszcze 1x refundacja gonalu?

    Cześć!!!!! Myślałam o Tobie ostatnio 😀
    Co do refundacji do masz tylko 3 podejścia niezależnie od leku, także szykuj worek kasy 😅



    Anatolka lubi tę wiadomość

    Angelius-Provita po kilku latach zmiana na InviMed 😁
    Endometrioza III stopnia, niedrożność jajowodów, immunologia.
    od 2014; 5 IMSI, ponad 15 transferów, 5 poronień.
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 10 listopada 2021, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kassik wrote:
    Cześć!!!!! Myślałam o Tobie ostatnio 😀
    Co do refundacji do masz tylko 3 podejścia niezależnie od leku, także szykuj worek kasy 😅

    O rany, kopę lat!
    Szkoda z tą refundacją. Trudno. Na razie rozkminiam czy GynC kato czy Ostrava ze względu na to co się w tym kraju wyprawia...

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Marrie9 Autorytet
    Postów: 389 802

    Wysłany: 12 listopada 2021, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy w gyncentrum, wymagają testu na covid przed procedura ? I mam takie pytanie czy, któraś z was chodzila gdzieś do lekarza na NFZ i robiła badania wymagane przed procedura, czy raczej marne szanse na dostanie skierowania ? Wiem, że to kropla w morzu jednak przez to dlugie leczenie liczy się dla mnie każdy grosz..

    Starania od 5 lat
    👩‍💼31 PCOS
    👦37 Żylaki powrózka nasiennego, oligoteratozoospermia

    09.07.22 - 💉
    19.07 punkcja
    Po pgt: ❄️❄️❄️❄️ +1

    18.08 biopsja endometrium cd138 i komórki nk 👌
    17.10 transfer ❄️ 4AA
    5dpt - beta 24,72
    7dpt - beta 84,48 (prog 57,2)😍😍😍
    10dpt- beta 268,20 prog 37
    12dpt- beta 584,50
    14dpt- beta 1355 , prog 26,90
    17dpt- beta 3688, prog 43,70
    19 dpt - YS 2,5 mm ( krwawienie)
    21 dpt - beta 9601, prog 26, GS-16mm, YS 4mm ( krwawienie)
    23dpt- mamy ❤️ crl 0,25
    25dpt - krwawienie
    28dpt - CRL 7 mm
    7w6d - CRL 1,41cm FHR 170 ❤️
    9w6d- CRL 2,9 cm FHR 179 ❤️
    10w5d- CRL 3,8 cm FHR 171
    23.12 - prenatalne dziewczynka🥰 FHR 163, CRL 6 cm
    13w5d CRL 8 cm
    17w1d 206 g szczęścia ❤️
    20w2d 350 g ❤️

    preg.png

    ✝️ Ty się tym zajmij 🙏❤️
  • Ann_ikaa Przyjaciółka
    Postów: 75 109

    Wysłany: 12 listopada 2021, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed punkcją, transferem i innymi zabiegami wymagają testu pcr na covid (ważny 30dni) lub zaświadczenia o szczepieniu/ badanie przeciwciał po przebytej chorobie.

    Nie chodziłam na nfz przed procedurą, więc nie wiem. Spróbować nie zaszkodzi, a może akurat się uda :) Czasem pakiet tarczycowy robię ze skierowania od internisty.

  • Marrie9 Autorytet
    Postów: 389 802

    Wysłany: 12 listopada 2021, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann_ikaa wrote:
    Przed punkcją, transferem i innymi zabiegami wymagają testu pcr na covid (ważny 30dni) lub zaświadczenia o szczepieniu/ badanie przeciwciał po przebytej chorobie.

    Nie chodziłam na nfz przed procedurą, więc nie wiem. Spróbować nie zaszkodzi, a może akurat się uda :) Czasem pakiet tarczycowy robię ze skierowania od internisty.

    Rozumiem, że jeśli się szczepilam na covid to wystarczy to okazać i nie potrzebny już test ?
    Właśnie chyba spróbuję u internisty może się uda akurat:)

    Starania od 5 lat
    👩‍💼31 PCOS
    👦37 Żylaki powrózka nasiennego, oligoteratozoospermia

    09.07.22 - 💉
    19.07 punkcja
    Po pgt: ❄️❄️❄️❄️ +1

    18.08 biopsja endometrium cd138 i komórki nk 👌
    17.10 transfer ❄️ 4AA
    5dpt - beta 24,72
    7dpt - beta 84,48 (prog 57,2)😍😍😍
    10dpt- beta 268,20 prog 37
    12dpt- beta 584,50
    14dpt- beta 1355 , prog 26,90
    17dpt- beta 3688, prog 43,70
    19 dpt - YS 2,5 mm ( krwawienie)
    21 dpt - beta 9601, prog 26, GS-16mm, YS 4mm ( krwawienie)
    23dpt- mamy ❤️ crl 0,25
    25dpt - krwawienie
    28dpt - CRL 7 mm
    7w6d - CRL 1,41cm FHR 170 ❤️
    9w6d- CRL 2,9 cm FHR 179 ❤️
    10w5d- CRL 3,8 cm FHR 171
    23.12 - prenatalne dziewczynka🥰 FHR 163, CRL 6 cm
    13w5d CRL 8 cm
    17w1d 206 g szczęścia ❤️
    20w2d 350 g ❤️

    preg.png

    ✝️ Ty się tym zajmij 🙏❤️
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4667 4347

    Wysłany: 13 listopada 2021, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrie9 wrote:
    Rozumiem, że jeśli się szczepilam na covid to wystarczy to okazać i nie potrzebny już test ?
    Właśnie chyba spróbuję u internisty może się uda akurat:)

    Tak, jak jesteś podwójnie zaszczepiona lub jednodawkowym Johnsonem to nie musisz robić.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
‹‹ 615 616 617 618 619 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ