X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • Aneta197722 Koleżanka
    Postów: 58 51

    Wysłany: 5 listopada 2016, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorciak... u nas w Knurowie nie przynosi się ubranek dla dzieci (tzn jak chcesz to możesz mieć) ale Ci ich nie oddadzą- Tak mi powiedziała koleżanka, która u nas rodziła a w szkole rodzenia położna to potwierdziła.Także ja nie biorę a przy wypisie mąż przywiezie.
    Co do podgrzewacza to ja akurat dostałam. Bo np w nocy jak go będziesz mieć przygotowany przy łóżku to szybko podgrzejesz butelkę a przecież w mikrofalówce nie wolno podgrzewać a sterylizator trafiłam na olx za 20zł z aventu.

  • dorciak1805 Ekspertka
    Postów: 133 63

    Wysłany: 5 listopada 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetko, to ja chyba tez sie tak przygotuje, bo nie chce dac ubranek ktorych nie odzyskam. Co do podgrzewacza to chyba dostaniemy od szwagierki bo juz nie uzywa, a sterylizator zobacze na olx. A kupujesz laktator? Jak się czujesz, masz juz wszystko pokompletowane?

    Czekamy na nasze dwa małe cuda ❤❤
    05.12.2016 r. Na świecie pojawiły się nasze dwa aniolki Hania i Zosia :)
  • linkaa28 Autorytet
    Postów: 727 408

    Wysłany: 5 listopada 2016, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    małamii89 wrote:
    Linka mam Tsh 0,042 znowu za malo..myslisz , ze powinnam zmniejszyc Euthyrox? teraz biore 75 na przemian z 50...kurde no juz sama niewiem...:/
    wiesz co ja ostatnio też miałam takie niskie brałam wtedy 100 a teraz biorę od 3 tyg 75 ijestem ciekawa co mi wyjdzie, ale nie wiem co Ci radzić bo po transferze znowu może wzrosnąć..

    24.11 criotransfer 2 blastocyst
    9dpt 91.70, 11dpt 196.10, 14dpt 990,50
    24.07.2017 Iga i Oliwia (37+1)
  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 5 listopada 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pippi wrote:
    Hej dziewczyny! Zabraliśmy naszego malucha i jedziemy do domu. Nie wiem jak wytrzymam bo bety
    Pipi odpoczywaj teraz i trzymam kciuki!

    Dziewczyny mam takie ważne pytanie- miałam kilka razy badane tsh i zawsze wynik wahał sie pomiędzy 2,4 a 2,8. Lekarze w GC nigdy nie twierdzili ze to zły wynik, a wiem ze inni lekarze znowu twierdzą ze powinno być poniżej 2. Pamiętacie może jakie było wasze tsh w momencie jak udało sie wam zajść w ciąże lub z jakim tsh staraliście sie i sie udało?

    pippi lubi tę wiadomość

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • Klee Autorytet
    Postów: 342 152

    Wysłany: 5 listopada 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pippi, trzymam kciuki! :)

    pippi lubi tę wiadomość

    Gyncentrum: 3 x IUI, 3 x IVF
    Artemida Białystok: 1 IVF
    ciąża naturalna 6 tc [*]
    EuroFertil: 1 IVF
    zawsze 0 zarodków do mrożenia
  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 5 listopada 2016, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam, ze tak mnie wkurza fakt, ze nikt nie jest w stanie nam powiedzieć dlaczego nie mogę zajść w ciąże, ze chyba znowu zacznę szukać rozwiązania na własną rękę. Jeżeli i naturalnie i dzięki invitro sie nie udaje to może powód jest inny, może mam tsh za wysokie a może muszę poszukać jakiegoś innego lekarza. Stymulację narazie odpuszczam, ale nie potrafię odpuścić szukania przyczyny....

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • linkaa28 Autorytet
    Postów: 727 408

    Wysłany: 5 listopada 2016, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiurek mi zawsze mówiono że przy staraniach tsh nie może być większe niż 1 wiec już nie wiadomo kogo słuchać :(

    24.11 criotransfer 2 blastocyst
    9dpt 91.70, 11dpt 196.10, 14dpt 990,50
    24.07.2017 Iga i Oliwia (37+1)
  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 5 listopada 2016, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiurek86 wrote:
    Pipi odpoczywaj teraz i trzymam kciuki!

    Dziewczyny mam takie ważne pytanie- miałam kilka razy badane tsh i zawsze wynik wahał sie pomiędzy 2,4 a 2,8. Lekarze w GC nigdy nie twierdzili ze to zły wynik, a wiem ze inni lekarze znowu twierdzą ze powinno być poniżej 2. Pamiętacie może jakie było wasze tsh w momencie jak udało sie wam zajść w ciąże lub z jakim tsh staraliście sie i sie udało?
    Kasiurku ja miałam takie TSH (ostatni taki wynik w lutym 2016) i dr M dał mi euthyrox od razu... Zbijanie trwało trochę czasu, co miesiąc badałam i zwiększaliśmy dawkę. Na początku czerwca TSH mi spadło do 1 i w tym miesiącu zaszłam w ciążę naturalnie... Nie wiem czy to miało znaczenie, ale dr endokrynolog, do której chodzę w ciąży, twierdzi, że tak...

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 5 listopada 2016, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi lekarze mówili, ze mam w normie i mam sie nie martwić. I bądź tu mądry

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • Rubineye Autorytet
    Postów: 496 366

    Wysłany: 5 listopada 2016, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Tsh do zajścia w ciążę ok. 1, a do utrzymania 2. Ja na pierwszej wizycie u Cz. miałam 2,3 i powiedziała że za wysokie. Malami masz za niskie, a Ty Kasiurek za wysokie.

    Pippi powodzenia, odpoczywajcie dużo :-)

    Kupowałam dziś Fragmin i okazało się, że cena za op. na ryczałt wynosi 30 zl, zamiast 7. Od 1 listopada jest nowa cena. Wiem, że to nadal taniej, ale zamiast 21 zł za 3 op, wyszło 92. Także nie będziecie zaskoczone w aptece :-)

    pippi lubi tę wiadomość

    29.06 criotransfer - 4 podejście. Mamy serduszko ❤
    25.02.2017 urodził się Tymon.
    10.04.2018 ostanie podejście. Mamy serduszko ❤
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 5 listopada 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiurek86 wrote:
    Pipi odpoczywaj teraz i trzymam kciuki!

    Dziewczyny mam takie ważne pytanie- miałam kilka razy badane tsh i zawsze wynik wahał sie pomiędzy 2,4 a 2,8. Lekarze w GC nigdy nie twierdzili ze to zły wynik, a wiem ze inni lekarze znowu twierdzą ze powinno być poniżej 2. Pamiętacie może jakie było wasze tsh w momencie jak udało sie wam zajść w ciąże lub z jakim tsh staraliście sie i sie udało?

    Ja miałam Tsh nieco powyżej 2 i dr M nie chciał tego ruszać. Często o tym Tsh na forum sie czyta, każdy mówi co innego. Osobiście znam dziewczynę, ktora sie 9 lat starAla i jeździła po lekarzach i klinikach, nic nie pomagało, a pózniej sie okazało, ze ma problemy z tarczyca, wystarczyło unormować i zaszła w naturalna ciaze. Ile w tym prawdy, nie wiem. Ale taka jest ich wersja i maja zdrowego syna.
    Czasem ludzie ściemniają, twierdzą, ze w ich wypadku wystarczyło wyluzować i jest dziecko, a w rzeczywistości udało sie po kilku ivf. Ja znajomym, którzy nie maja problemów tez nie mowię prawdy. Wiedza tylko, ze długo sie staraliśmy, bo tego nigdy nie ukrywaliśmy i tyle.


    Peonia88
  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 5 listopada 2016, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandy11 wrote:
    Kasiurku ja miałam takie TSH (ostatni taki wynik w lutym 2016) i dr M dał mi euthyrox od razu... Zbijanie trwało trochę czasu, co miesiąc badałam i zwiększaliśmy dawkę. Na początku czerwca TSH mi spadło do 1 i w tym miesiącu zaszłam w ciążę naturalnie... Nie wiem czy to miało znaczenie, ale dr endokrynolog, do której chodzę w ciąży, twierdzi, że tak...

    Widzisz Mandy, byłam na wizytach w GC u chyba wszystkich lekarzy którzy tam leczą i nikt nie zwrócił na to uwagi. Koleżanka poleciła mi jakaś ponoć b. Dobra panią endokrynolog, do której na pewno sie umowie w najbliższym czasie. Jezeli ma to Sz tak ogromne znaczenie to aż jestem zła na siebie ze sama nie zasugerowałam lekarzom zeby sie tym zainteresowali.

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 5 listopada 2016, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorciak, Kasiurek, Klee dziękuję Wam kochane. Zamierzam leżeć przez trzy dni i naprawdę nic nie robić. Jedzenia nagotowalam, mąż musi dać sobie radę ;) Jakoś się dzisiaj wzruszyłam, łzy mi pociekly kiedy leżalam już po transferze. A tak na chłodno tym razem wszystko brałam, dopiero dzisiaj trochę emmocji mi wyszło...

    dredzik84 lubi tę wiadomość

  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 5 listopada 2016, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiurek86 wrote:
    Widzisz Mandy, byłam na wizytach w GC u chyba wszystkich lekarzy którzy tam leczą i nikt nie zwrócił na to uwagi. Koleżanka poleciła mi jakaś ponoć b. Dobra panią endokrynolog, do której na pewno sie umowie w najbliższym czasie. Jezeli ma to Sz tak ogromne znaczenie to aż jestem zła na siebie ze sama nie zasugerowałam lekarzom zeby sie tym zainteresowali.
    No przyznam, że dr M zasugerowałam zajęcie się tematem na początku i dał mi najniższą dawkę chyba dla świętego spokoju, ale jak TSH mi nie spadało w ogóle po leku, to zainteresował się bardziej... Zajście w ciążę do jak dla mnie tak złożona, tajemnicza sprawa, że ciężko stwierdzić co u danych osób jest nie tak przy niepłodności idiopatycznej... Wybierz się do endo, zobaczysz co powie, będziesz spokojniejsza. Inaczej będziesz cały czas o tym myślała...

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez zawsze mowili , ze Tsh ma byc ponizej 1...nic teraz bede brala nizsze dawki i zbadam za 2 tyg czy cos wzroslo...w kwietniu tez mialam takie niski to dr Cz pow ze lepiej nizsze niz wyzsze ale czy to prawda to sama niewiem..teraz w labolatorium slaskim jest promocja w listopadzie pakiet tsh,ft3,ft4 za 29 zl...

    pippi lubi tę wiadomość

  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 5 listopada 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pippi spokojnego czekania i wysokiego wyniku :-)

    pippi lubi tę wiadomość

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2016, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    linkaa28 wrote:
    wiesz co ja ostatnio też miałam takie niskie brałam wtedy 100 a teraz biorę od 3 tyg 75 ijestem ciekawa co mi wyjdzie, ale nie wiem co Ci radzić bo po transferze znowu może wzrosnąć..
    Daj potem znac ile Ci teraz wyszlo;) ja dopiero za tydzien mam wizyte to sie dopytam co mam brac...chcialam do gretki sie umowic ale jeszce nie ma grafiku wiec awaryjnie do dr Cz sie umowilam..

  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 5 listopada 2016, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandy11 wrote:
    Pippi spokojnego czekania i wysokiego wyniku :-)
    Dziękuję Mandy, nie wiem czy uda mi się spokojnie czekać. W domu jestem, to czasu na myślenie sporo ;)

    mandy11 lubi tę wiadomość

  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 5 listopada 2016, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pippi wrote:
    Dziękuję Mandy, nie wiem czy uda mi się spokojnie czekać. W domu jestem, to czasu na myślenie sporo ;)
    Odpal sobie jakiś ulubiony serial albo jak masz, to playstation. Ostatnio po transferze przez trzy dni grałam bez wyrzutów sumienia, ze nic nie robię :)

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • catarina99 Koleżanka
    Postów: 35 35

    Wysłany: 5 listopada 2016, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiurek86 wrote:
    Pipi odpoczywaj teraz i trzymam kciuki!

    Dziewczyny mam takie ważne pytanie- miałam kilka razy badane tsh i zawsze wynik wahał sie pomiędzy 2,4 a 2,8. Lekarze w GC nigdy nie twierdzili ze to zły wynik, a wiem ze inni lekarze znowu twierdzą ze powinno być poniżej 2. Pamiętacie może jakie było wasze tsh w momencie jak udało sie wam zajść w ciąże lub z jakim tsh staraliście sie i sie udało?
    kasiurek ja miałam TSH zawsze powyżej 2,5 w momencie kiedy sie udało było ok 2

    starania od 2011
    2014/2015 4 próby IUI nieudane
    06.2015 ICSI nieudana,
    08.2015 crio nieudany
    01.2016 ICSI transfer 2 zarodków,nieudane
    02.2016 zmiana realizatora Invimed w-wa
    8dpt beta 28,2, 10dpt beta 93,4 ,13dpt beta 607,5,
    12/12/2016 urodziła sie Martynka
‹‹ 72 73 74 75 76 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ