X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 9 listopada 2016, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pippi wrote:
    Kasiurek co z tym jodem? Badałas to jakoś?
    Wlasnie dzisiaj wysyłam próbkę włosów do badania. Samo badanie jodu chyba w moczu kosztuje 200 wiec lepiej zbadać za 300 29mikroelememtow. Wysyłam do firmy biomol med.

    Jak zrobiłam test czy mi brakuje jodu (krople płynu lugola zostawia sie do wyschnięcia na 10h i jak zniknie tzn. Ze brakuje jodu), to mi znikła po 3h.
    Na wynik włosów czeka sie 2tygodnie wiec jestem ciekawa co mi wyjdzie.

    pippi lubi tę wiadomość

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 9 listopada 2016, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pippi wrote:
    Dziewczyny pisały, że robiły w Invimedzie w Katowicach, tylko tam trzeba umówić się na wizytę lekarską przed, więc z tego co pamiętam 200 za scratching z intralipidem i chyba 150 za wizytę wychodzi. Słyszałam jeszcze o Zięba clinic w Katowicach , gdzie scratching robią za 140, o ile ceny się nie zmieniły. A co do lekarza prowadzącego, uważam, że nie powinno bo obchodzić gdzie zrobiłaś. Za takie coś 500 to nienormalna cena, skoro nie w smak im, że pacjentki chodzą gdzie indziej, to niech zacierają cenę, prawa rynku tu też obowiązują.
    W invimedzie często są "promocje" za pierwszą wizytę- ja np. płaciłam 50 zł, a nie 150. Jak się więc dobrze trafi, to wyjdzie jeszcze taniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2016, 10:32

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 9 listopada 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiurek86 wrote:
    Wlasnie dzisiaj wysyłam próbkę włosów do badania. Samo badanie jodu chyba w moczu kosztuje 200 wiec lepiej zbadać za 300 29mikroelememtow. Wysyłam do firmy biomol med.

    Jak zrobiłam test czy mi brakuje jodu (krople płynu lugola zostawia sie do wyschnięcia na 10h i jak zniknie tzn. Ze brakuje jodu), to mi znikła po 3h.
    Na wynik włosów czeka sie 2tygodnie wiec jestem ciekawa co mi wyjdzie.

    Dzięki wielkie za informacje, miałam za wysokie ft3 kiedy badalam jakiś czas temu,co może wskazywać na niedobór jodu właśnie. Muszę powtórzyć poziom hormonow, bo ostatnio badalam tylko tsh i jeśli nie będzie dobrze, to chyba zrobię to badanie mikroelementów.

  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 9 listopada 2016, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrobię sobie tez badania na tarczyce, te z krwi, ale ponoć encorton może zafałszować wynik i mam jeszcze poczekać z tydzień. Pani doktor mówiła, ze ciaza najlepiej tsh do 2,5 a nawet jak jest wyższe to wcale ponoć nie znaczy ze przeszkadza to w zajściu w ciąże. Ja ostatnio miałam chyba 2,9, zapytała czy biorę euthyrox ??? No kuźwa niestety, ale nigdy wcześniej nie bawiłam sie w lekarza i nie zaproponowałam dla siebie.
    Czasem rece opadają.

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 9 listopada 2016, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj np. Mam taki zjazd energetyczny ze o 8:00 rano nie mogłam wstać. I zaraz chyba zasnę. Czy taki jest dzień i tez tak macie?

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • Allessa Ekspertka
    Postów: 190 125

    Wysłany: 9 listopada 2016, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaMi, Rubineye dopiero dokopalam sie do Waszych pytań- wybaczcie, że nie odpisalam od razu :-(
    U mnie ok- plamien poki co brak- polezalam tylko kilka dni w szpitalu. Cczuje sie dobrze- malutka kilka razy dziennie ma czkawke i czuję to przez brzuch. Czasami czkawka wydobywa się z kosci lonowej- widocznie odwraca się wtedy glowkowo- mega dziwne uczucie :-)
    MalaMi trochę pozno masz to pierwsze podgladanie- moze warto pojechac w 7 dc? To transfer juz w przyszlym tygodniu?
    Mam do oddania kilkanascie tabletek lutinusu- wizyte mam 21 i 24 moze ktos z Was akurat bedzie w klinice?
    Rubineye jak ruchy synka?
    Sil a jak Ty się czujesz? Kiedy kolejne usg?
    Catarinka nic o sobie nie piszesz- dla mnie jesteś jedyną mamą, ktora przede mną bedzie rodzic sn- co u Was słychać?

  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 9 listopada 2016, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiurek86 wrote:
    Ja zrobię sobie tez badania na tarczyce, te z krwi, ale ponoć encorton może zafałszować wynik i mam jeszcze poczekać z tydzień. Pani doktor mówiła, ze ciaza najlepiej tsh do 2,5 a nawet jak jest wyższe to wcale ponoć nie znaczy ze przeszkadza to w zajściu w ciąże. Ja ostatnio miałam chyba 2,9, zapytała czy biorę euthyrox ??? No kuźwa niestety, ale nigdy wcześniej nie bawiłam sie w lekarza i nie zaproponowałam dla siebie.
    Czasem rece opadają.
    Kasiurek poczytaj forum.gazeta.pl wątki tarczycowe, ja zaczęłam od " z nadczynnosci w niedoczynnosc", bo ten temat mnie akurat zainteresował, teraz czytam kolejne. Dziewczyny zalecają zrobienie badań takich jak: trójka tarczycowa ( tsh, ft3, ft4), B12, d3 i ferrytyna. To podobno taka podstawa, bo np. niedobór żelaza może prowadzić do niedoczynności tarczycy, a jeśli masz niski poziom Wit d, to leczenie hormonami tarczycy może nie przynosić rezultatów.

  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 9 listopada 2016, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolposkopia dopiero na 14.12 :/ koleżanka mi poleciła dobrą endokrynolog, mam nadzieje ze będzie sensowna i coś mi doradzi.

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 9 listopada 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allessa wrote:
    MalaMi, Rubineye dopiero dokopalam sie do Waszych pytań- wybaczcie, że nie odpisalam od razu :-(
    U mnie ok- plamien poki co brak- polezalam tylko kilka dni w szpitalu. Cczuje sie dobrze- malutka kilka razy dziennie ma czkawke i czuję to przez brzuch. Czasami czkawka wydobywa się z kosci lonowej- widocznie odwraca się wtedy glowkowo- mega dziwne uczucie :-)
    MalaMi trochę pozno masz to pierwsze podgladanie- moze warto pojechac w 7 dc? To transfer juz w przyszlym tygodniu?
    Mam do oddania kilkanascie tabletek lutinusu- wizyte mam 21 i 24 moze ktos z Was akurat bedzie w klinice?
    Rubineye jak ruchy synka?
    Sil a jak Ty się czujesz? Kiedy kolejne usg?
    Catarinka nic o sobie nie piszesz- dla mnie jesteś jedyną mamą, ktora przede mną bedzie rodzic sn- co u Was słychać?
    USG mam dziś. Ja się w nocy też nie wyspałam przez tę mega pełnie (największy księżyc od iluś tam lat był). teraz jestem ledwo żywa...

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Arwena8 Koleżanka
    Postów: 43 9

    Wysłany: 9 listopada 2016, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandy11 wrote:
    Ja robiłam w Invimedzie, nikt się mnie o to nie czepiał, a jeżeli by tak było, to powiedziałabym co o tym myślę...

    Mandy zaskoczyło po tym zabiegu?

    W trakcie II procedury...
  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 9 listopada 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arwena8 wrote:
    Mandy zaskoczyło po tym zabiegu?
    Trudno powiedzieć, bo robiłam go w 21 dniu cyklu, w którym niespodziewanie zaszłam w ciążę naturalnie... Mam krótkie cykle, więc albo było już po zagnieżdżeniu, albo przed - i wtedy zabieg okazałby się trafiony

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2016, 13:55

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • catarina99 Koleżanka
    Postów: 35 35

    Wysłany: 9 listopada 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Catarinka nic o sobie nie piszesz- dla mnie jesteś jedyną mamą, ktora przede mną bedzie rodzic sn- co u Was słychać?[/QUOTE]


    miło ze pytasz,jakoś nie umiem się tu odnaleźć :), jestem na etapie przygotowań, prania, prasowania, kupowania ostatnich potrzebnych rzeczy.
    Ostatnio byłam na dodatkowej wizycie, bo strasznie puchły mi nogi, dodatkowo rosło mi ciśnienie. bałam się zatrucia ciążowego, wiec zrobiłam badania i poszłam na wizytę, jutro idę robić KTG, bo niby wszystko jest ok, ale dr Piekarz mówiła ze warto to sprawdzić.
    Po badaniu dr Piekarz stwierdziła że w najbliższych dwóch tygodniach na pewno nie urodzę. co do porodu 3 z 4 położnych które są w GYN w BB pracują w szpitalu do którego się wybieram. Trochę się boję, ale nadal chce rodzić SN,
    Allessa a ty na jakim jesteś etapie , myślisz o opłaceniu sobie położnej ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2016, 14:08

    starania od 2011
    2014/2015 4 próby IUI nieudane
    06.2015 ICSI nieudana,
    08.2015 crio nieudany
    01.2016 ICSI transfer 2 zarodków,nieudane
    02.2016 zmiana realizatora Invimed w-wa
    8dpt beta 28,2, 10dpt beta 93,4 ,13dpt beta 607,5,
    12/12/2016 urodziła sie Martynka
  • Wesołek :-) Autorytet
    Postów: 459 210

    Wysłany: 9 listopada 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorciak1805 wrote:
    Wesolku, jak sie dziś miewasz? Jak sie czujecie? Cos lekarze mowili?

    Hej kochana ja sobie leżę mam zakaz wstawania (chodzę tylko do wc bo pod siebie robić nie będę). Z poniedziałku na wtorek dostałam krwawienia dość sporego na szczęście już się skończyło ale muszę uwazac żeby dotrwać do tego 35tc. Dzieciaczki ważą 2100 i 2020. Poczytaj o dr Grzegorz Tomanek (jest to w szpitalu i jest świetnym lekarzem). Pamiętam o zdjęciu poduszki ale jeszcze mezowi nie powiedziałam bo ostatnio jest małe zamieszanie. A jak u Was? Jak dziewczynki? Dzwonilas po szpitalach?

    Transfer 29.03.2016r., 3 doba 2x8A
    Beta: 9dpt 90, 11dpt 274, 16dpt 1685, 23dpt 29998 :-)
    Poród 35tc 3dzień syn i córcia :-)
  • dorciak1805 Ekspertka
    Postów: 133 63

    Wysłany: 9 listopada 2016, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesolku, to dobrze że krwawienie przeszlo. Leż, leż i jeszcze raz leż- jak najdluzej dla dzieci. No to Twoje dzieciaczki to juz giganty, moje male. Dzis bylam na wizycie jedna 1300 druga 1400. Szyjka zamknieta, przeplywy dobrze. Wiec na razie dobrze. Tez mam odpoczywac.
    Tak dzwonilam po szpitalach i lekarzach. Jak cos to dam znac jak bedziemy wybierac sie do Bytomia na obczajkę.
    Catarina, ja tez na etapie pranie, prasowanie i reszta rzeczy brakujacych. A powiedz mi, cos lekarks Ci poradzila na te puchnace nogi, bo mnie puchnie prawa stopa.

    Czekamy na nasze dwa małe cuda ❤❤
    05.12.2016 r. Na świecie pojawiły się nasze dwa aniolki Hania i Zosia :)
  • catarina99 Koleżanka
    Postów: 35 35

    Wysłany: 9 listopada 2016, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorociak przede wszystkim dużo pić wody, 3x2 brac MagneB6, dodatkowo cyclo3 fort 3x1, odpoczywać ale nie cały dzień leżeć.innych rad nie ma, taka moja ciążowa uroda
    mi puchnie wszystko dłonie, nawet na twarzy jestem opuchnięta ale nogi szczególnie, z ledwością mieszczę się w adidasach rozmiar 38 gdzie zwykle noszę 37.innych butów w ogóle nie ubieram

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2016, 16:12

    starania od 2011
    2014/2015 4 próby IUI nieudane
    06.2015 ICSI nieudana,
    08.2015 crio nieudany
    01.2016 ICSI transfer 2 zarodków,nieudane
    02.2016 zmiana realizatora Invimed w-wa
    8dpt beta 28,2, 10dpt beta 93,4 ,13dpt beta 607,5,
    12/12/2016 urodziła sie Martynka
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 9 listopada 2016, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesolku odpoczywaj i trzymajcie sie jak nadluzej razem w trojpaku :)

    Kasiurek bedzie wszystko dobrze! :)

    Wesołek :-) lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Allessa Ekspertka
    Postów: 190 125

    Wysłany: 9 listopada 2016, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    catarina99 wrote:
    Catarinka nic o sobie nie piszesz- dla mnie jesteś jedyną mamą, ktora przede mną bedzie rodzic sn- co u Was słychać?


    miło ze pytasz,jakoś nie umiem się tu odnaleźć :), jestem na etapie przygotowań, prania, prasowania, kupowania ostatnich potrzebnych rzeczy.
    Ostatnio byłam na dodatkowej wizycie, bo strasznie puchły mi nogi, dodatkowo rosło mi ciśnienie. bałam się zatrucia ciążowego, wiec zrobiłam badania i poszłam na wizytę, jutro idę robić KTG, bo niby wszystko jest ok, ale dr Piekarz mówiła ze warto to sprawdzić.
    Po badaniu dr Piekarz stwierdziła że w najbliższych dwóch tygodniach na pewno nie urodzę. co do porodu 3 z 4 położnych które są w GYN w BB pracują w szpitalu do którego się wybieram. Trochę się boję, ale nadal chce rodzić SN,
    Allessa a ty na jakim jesteś etapie , myślisz o opłaceniu sobie położnej ?[/QUOTE]
    Dzięki za odpowiedź Catarink. Ja też póki co sn- i tak zdecydowaliśmy się na prywatną położoną, tutaj w Gliwicach. Trochę to kosztuje ale najważniejsze zdrowie Malutkiej.
    A dostalas skierowanie na ktg? Gdzie będziesz wykonywać? Ja ciuszki mam kupione ale jeszcze nic nie prałam. Wczoraj kupiliśmy wozek :-) ale za to pokój niegotowy i ogólnie jesteśmy trochę w lesie.

  • dorciak1805 Ekspertka
    Postów: 133 63

    Wysłany: 9 listopada 2016, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnez biore, wode tez pije. Odpoczywam- jedyny ruch to po domu łażenie i raz w tygodniu do szkoły rodzenia. Buty kupilam rozmiar wieksze, to lewa wchodzi ale prawa juz jest tak ściśnięta że szok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2016, 16:46

    Czekamy na nasze dwa małe cuda ❤❤
    05.12.2016 r. Na świecie pojawiły się nasze dwa aniolki Hania i Zosia :)
  • Allessa Ekspertka
    Postów: 190 125

    Wysłany: 9 listopada 2016, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil wrote:
    USG mam dziś. Ja się w nocy też nie wyspałam przez tę mega pełnie (największy księżyc od iluś tam lat był). teraz jestem ledwo żywa...
    Sil wybieracie się na prenatalne? Jak usg?

  • Allessa Ekspertka
    Postów: 190 125

    Wysłany: 9 listopada 2016, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorciak1805 wrote:
    Magnez biore, wode tez pije. Odpoczywam- jedyny ruch to po domu łażenie i raz w tygodniu do szkoły rodzenia. Buty kupilam rozmiar wieksze, to lewa wchodzi ale prawa juz jest tak ściśnięta że szok.
    Dorciak a który masz tc? Jesteś już umowiona na cc?

‹‹ 86 87 88 89 90 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ