X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • dorciak1805 Ekspertka
    Postów: 133 63

    Wysłany: 10 listopada 2016, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetko, a czytałaś te analizy ze sroka o?
    Bo ja właśnie dzięki tej stronie wybralam dla siebie kosmetyki i dla dzieci.

    Czekamy na nasze dwa małe cuda ❤❤
    05.12.2016 r. Na świecie pojawiły się nasze dwa aniolki Hania i Zosia :)
  • Aneta197722 Koleżanka
    Postów: 58 51

    Wysłany: 10 listopada 2016, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorciak... już dawno sroki nie czytałam ale wszystkie kosmetyki dla dzieci też mam z jej polecenia tzn Babydream z rossmana. A bio oil to nie wiem czy ona coś tam pisze.
    Właśnie patrze na reklame w tv kosmetyków firmy Emolium jak to jest nr 1 dla dzieci pani pediatra poleca a Sroka je odradza-same parabeny.

  • dorciak1805 Ekspertka
    Postów: 133 63

    Wysłany: 10 listopada 2016, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie. Reklama masę daje. I kazdy to kupuje, bo mysli że to dobre. A ja gdzies czytalam nie wiem czy u niej czy na innym blogu o bliźniakach, że dziecko na poczatku warto myc w samej wodzie z dodatkiem mleka matki. Bio oil nawet nie bralam pod uwagę.

    Czekamy na nasze dwa małe cuda ❤❤
    05.12.2016 r. Na świecie pojawiły się nasze dwa aniolki Hania i Zosia :)
  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 10 listopada 2016, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ostatnio zaczęłam sie zastanawiać nad tym jakich kosmetyków używam i patrzeć na ich skład, to wpadłam w panikę bo wypadało by sie myć szarym mydłem i zaczęłam sie zastanawiać nad tym czym myć włosy, zęby, jaki antyperspirant kupować. We wszystkim jest tyle chemii ze wcale sie nie dziwie ze sie zastanawiacie czym myć bobaska.

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • Karolcia885 Ekspertka
    Postów: 223 87

    Wysłany: 10 listopada 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorciak1805 wrote:
    Karolcia, super że wszystko dobrze z Tobą i dziećmi. A ile już ważą?

    Chłopczyk waż9y 1570 kg a dziewczynka 1533kg

    Sil, pippi lubią tę wiadomość

    Karolcia885
  • dorciak1805 Ekspertka
    Postów: 133 63

    Wysłany: 10 listopada 2016, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcoa, To Twoje dzieciaczki duże :)

    Czekamy na nasze dwa małe cuda ❤❤
    05.12.2016 r. Na świecie pojawiły się nasze dwa aniolki Hania i Zosia :)
  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 10 listopada 2016, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiurek86 wrote:
    Jak ostatnio zaczęłam sie zastanawiać nad tym jakich kosmetyków używam i patrzeć na ich skład, to wpadłam w panikę bo wypadało by sie myć szarym mydłem i zaczęłam sie zastanawiać nad tym czym myć włosy, zęby, jaki antyperspirant kupować. We wszystkim jest tyle chemii ze wcale sie nie dziwie ze sie zastanawiacie czym myć bobaska.

    Kasiurek, spoko, ja też tak myślałam, kiedy jakiś czas temu zaczęłam analizować składy kosmetyków, wiekszosc poszla do kosza. Teraz używam tylko tych organicznych, a z kolorowki mineralnych i efekty są o wiele lepsze niż po drogeryjnych czy aptecznych, cenowo też jest ok. A warto zmienić kosmetyki, bo skoro staramy się, zmieniamy dietę, to czemu mamy wcierac w siebie paskudztwo.

  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 10 listopada 2016, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm, a mi moja dermatolog powiedziała, że kosmetyki które nie są na receptę nie mają prawie w ogóle przepuszczania do wewnątrz organizmu, chyba ok 1-czy 2% jest przenikania. Więc nie wiem jak jakiś składnik z jakiegoś olejku do smarowania mógłby szkodzić w ciąży. Jestem też sceptyczna co do tych wszystkich blogów parentingowych, ale to tylko moje zdanie. Najlepiej chyba zapytać lekarza, czy coś może dziecku zaszkodzić z takich rzeczy, czy też nie... To tak w ramach wtrącenia o Bio-Oil :)

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 10 listopada 2016, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy ma prawo do swojego zdania w wyborze kosmetykow i zdrowy rozsadek najwazniejsxy. Czasem jeżeli w kilku używanych przez nas kosmetykach są np parabeny czy phenoxyetanol, to ich ilość przecież się kumuluje. Są badania, które wykazały, że filtry przenikające z kosmetyków jak najbardziej dostają się do mleka matki.Co do retinoidów, które mogą powodować wady dziecka, to nie wiem jakie musi być ich stężenie, ale ja i tak bym nie ryzykowala. Po co? A lekarze też nie wiedzą wszystkiego; )

  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 10 listopada 2016, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Sil super ze wszystko dobrze jest :)

    Dziewczyny mam pytanie ktory z zastrzykow jest lepszy prolutex czy kaprogest.. ?

    Hope ty bralas prolutex codziennie? mialas jakies skutki uboczne?

    Tak brałam i nie odczuwalam żadnych skutków ubocznych, same zastrzyki też nie bolały

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2016, 19:17

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 10 listopada 2016, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kosmetyków praktycznie nie używam, tyle co pod prysznicem. Nie lubię się smarować, lepić. Kremów do twarzy też nie stosuje, chyba że na trądzik, który teraz mi wyjątkowo doskwierają. Po prostu uważam, że w obie strony nie powinno się przesadzać :)

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 10 listopada 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hi hi, w PEWNYM WIEKU już nie wygląda się olśniewająco au naturel; ) Ja już to wiem ;)

  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 10 listopada 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pippi wrote:
    Hi hi, w PEWNYM WIEKU już nie wygląda się olśniewająco au naturel; ) Ja już to wiem ;)
    Ja też to wiem, swoje lata też mam (32) maluje się baaardzo okazjonalnie, choć pewnie powinnam codziennie, a nie epatować swoją facjatą. Jakoś nigdy nie umiałam się przyzwyczaić po poświęcania miliona godzin, na wklepywanie, masowanie i upiększanie. Miałam etap zafascynowania makijażem, mam teraz tonę cieni, kredek i innych... Ładnie sobie leżą i czekają na jakieś wewnętrzne odblokowanie które pewnie nigdy nie nastąpi :P

    pippi lubi tę wiadomość

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 10 listopada 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil, co kto lubi ;) Ja jestem leniwcem i śpiochem, ale gdybym po porannym prysznicu nie użyła balsamu albo olejku, to mialabym tak suchą skorę, ze drapalabym się caly dzień, tak reaguję na twardą wodę. Więc to kwestia komfortu. A kosmetyki mineralne pomagają mi opanować problem z cera, mam po nich mniej niespodzianek, poza tym te kilka minut poprawia mi nastrój na cały dzień. Dzień bez tuszu do rzęs dniem straconym; ) Próżna jestem i już; )

  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 10 listopada 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie lubię spędzać godzin przed lustrem, ale lepiej sie czuje w makijażu. Maluje sie delikatnie ale przynajmniej zakrywam wory pod oczami :) 5 min i gotowe :) najbardziej to z włosami mi sie nie chce robić bo mam ich tyle ze mogłabym 4glowy obdzielić i ich mycie i prostowanie mnie dobija a nie lubię jak nie są "zrobione". Jak kupie balsam to użyje go przez tydzień i potem leży :) a bio oil jest super. Co prawda nie stosuje go na rozstępy czy na ciało ale na twarz. Nawet pod makijaż i jest super. I o dziwo nie jest tłusty bo szybko sie wchłania.

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 10 listopada 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiurek86 wrote:
    Ja tez nie lubię spędzać godzin przed lustrem, ale lepiej sie czuje w makijażu. Maluje sie delikatnie ale przynajmniej zakrywam wory pod oczami :) 5 min i gotowe :) najbardziej to z włosami mi sie nie chce robić bo mam ich tyle ze mogłabym 4glowy obdzielić i ich mycie i prostowanie mnie dobija a nie lubię jak nie są "zrobione". Jak kupie balsam to użyje go przez tydzień i potem leży :) a bio oil jest super. Co prawda nie stosuje go na rozstępy czy na ciało ale na twarz. Nawet pod makijaż i jest super. I o dziwo nie jest tłusty bo szybko sie wchłania.
    Hehe mam dokładnie to samo z balsamami. Kupuję, obiecuję sobie że będę stosowała. Używam kilka dni. Chowam w szafce, przyjeżdża siostra, oddaje jej :) Pippi ja też mam problemy z ciałem swędzącym od niemal wszystkiego, skóra wysycha i właśnie powinnam używać tych nawilżaczy. Ale jakoś zawsze wychodzi tak samo :) Za to jestem uzależniona od żeli pod prysznic, mogę ich mieć pięćset i będę używać na zmianę :) Nawet próbowałam tych balsamów pod prysznic, ale kilka razy prawie się pod prysznicem zabiłam przez nie i zrezygnowałam. W zasadzie to jak "pracuje" to w okresie jesienno-ziomowo-wiosennym się maluję. Też jak Kasiurek - delikatnie. Ale w lecie przestaje i potem na jesień trudno mi do tego nawyku wrócić. A teraz, jak jestem w domu, to nie widzę sensu w nakładaniu na twarz czegokolwiek poza Normadermem :) No i włosy. Tu niestety tracę czas. Mi się włosy puszą i falują, zakręcają... brr. Więc codziennie je katuje prostownicą. No i zdecydowałam się na kreatynowe prostowanie, będę miała chwilę wytchnienia...

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 10 listopada 2016, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, to w kwestii żeli pod prysznic jestem bardzo nudna;) Be Beauty rozowego dla nastolatek do higieny intymnej używam do mycia twarzy, ciała i do tego, do czego służy, ewentualnie facelle w identyczny sposób albo bezzapachowej alterry i to wszystko.Ale najbardziej lubię ten pierwszy, bo mnie najmniej wysusza. Makijaż zrobiony kosmetykami mineralnymi jest niemal niewidoczny, nieodczuwalny, a mimo to maskuje przebarwienia, niedoskonałości, nie wierzyłam, że taki cud istnieje. W dodatku zawiera tylko kilka składników i nie zapycha, a wręcz leczy problemy skórne. Jeśli lubicie lekkie kosmetyki, to warto wypróbować. Przeczytałam co napisałam i sama się smieję- jakas firma kosmetyczna powinna mi zapłacić za reklamę; ) A kreatynowe prostowanie na długo starcza? I czy niszczy włosy? Bo nie miałam okazji wypytać nikogo na żywo, a jestem ciekawa, może ulatwilabym sobie życie.

  • linkaa28 Autorytet
    Postów: 727 408

    Wysłany: 10 listopada 2016, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które mają mutację MTHFR badałyście kiedykolwiek poziom kw. foliowego? Ja zrobiłam dziś dla "świętego spokoju" i nie wiem czy mam w końcu dobry wynik czy nie :(
    norma jest 4,60- 18,70 a mój wynik to >40 (biorę 5mg tego na receptę i femibion 1)
    Zbadałam też poziom B12 norma 191-663 mój wynik 600 (biorę holistic B12)
    żelazo mam chyba za nisko norma od 13-150 a ja mam 16

    Oszaleje przed tym transferem, tak się tego boję już nie wiem co jeszcze badać co brać... udało mi się umówić na sobotę do endokrynologa w związku z tym moim FT3 i FT4 wiec mam nadzieję że coś mi powie na te wyniki!

    Małami robiłaś te badania tarczycowe czy jednak nie?? :)
    Jak tam u Ciebie? ja czym bliżej tym bardziej panikuję!! hehe

    Dredzik jak wrażania po scratchingu, żyjesz ?;)

    Arwena8 lubi tę wiadomość

    24.11 criotransfer 2 blastocyst
    9dpt 91.70, 11dpt 196.10, 14dpt 990,50
    24.07.2017 Iga i Oliwia (37+1)
  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 10 listopada 2016, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Keratynowe prostowanie włosów wlasnie nawilża i odbudowuje strukturę włosa. Co do działania prostujacego to ja nie zauważyłam różnicy. Dalej musiałam prostować, ale faktycznie mniej sie puszyly i były odżywione. Ja uważam ze warto, i można sobie ten zabieg wykonać samemu ( przy mojej długości - do łopatek) i ilości włosów zajęło mi to chyba 4h. Ale u fryzjera zapłaciłabym pewnie z 500zl. A preparaty kupiłam za 150 i poświęciłam trochę czasu :)

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 10 listopada 2016, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kasiurek, jestem w stanie pomeczyc się raz na jakiś czas, żeby nie walczyć codziennie rano; )

‹‹ 88 89 90 91 92 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ