X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • dorciak1805 Ekspertka
    Postów: 133 63

    Wysłany: 9 listopada 2016, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allessa, my rozpoczelismy 31 tydzień. Na cc jeszcze sie nie umawialismy. Jestem umowiona na wizyty z lekarzami ktorzy przyjmuja w Rudzie i Bytomiu. Zobaczymy co powiedzą.

    Czekamy na nasze dwa małe cuda ❤❤
    05.12.2016 r. Na świecie pojawiły się nasze dwa aniolki Hania i Zosia :)
  • Karolcia885 Ekspertka
    Postów: 223 87

    Wysłany: 9 listopada 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołek :-) wrote:
    Hej kochana ja sobie leżę mam zakaz wstawania (chodzę tylko do wc bo pod siebie robić nie będę). Z poniedziałku na wtorek dostałam krwawienia dość sporego na szczęście już się skończyło ale muszę uwazac żeby dotrwać do tego 35tc. Dzieciaczki ważą 2100 i 2020. Poczytaj o dr Grzegorz Tomanek (jest to w szpitalu i jest świetnym lekarzem). Pamiętam o zdjęciu poduszki ale jeszcze mezowi nie powiedziałam bo ostatnio jest małe zamieszanie. A jak u Was? Jak dziewczynki? Dzwonilas po szpitalach?

    Wesołku a co się stało że zacząłeś krwawić? Fajnie że dzieciaczki już takie duże a Ty też rośniesz czy waga stoi?
    U mnie już 14 kg na plusie ☺ Jutro mam wizytę mam nadzieję ze wszystko ok.

    MaBo a co u Was słychać?

    Karolcia885
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 9 listopada 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allessa wrote:
    Sil wybieracie się na prenatalne? Jak usg?
    Dzidziuś ma już 2 cm i wygląda jak mały człowieczek. Tętno 143. Poród planowany na - 23.06.2016. Karta ciąży założona, dostałam skierowanie na prenatalne badania do Angeliusa. Mam zrobić świeżą Toxo, CMV (nie wiem co to), glukozę i odczyn coombosa bo mamy konflikt serologiczny. Oczywiście musiałam coś namieszać, pojechałam nie do tej filii przychodni co trzeba, więc się spóźniłam 20 min na wizytę... Skoczyło mi ciśnienie przez to, teraz mam je badać, a nie mam ciśnieniomierza :P Zmniejszam progresteron, lutinus 2x1 i duphaston 1x1 przez ostatni tydzień. No, i mogę się z mężem przytulać :D Mogę się już więcej ruszać a jak za 2 tyg będzie dobrze, to i dalej jeździć :D W karcie ciąży p. dr nie wpisała że ciążą z ivf. Powiedzieliśmy, że nam to nie przeszkadza, ale powiedziała, że nie ma konieczności wpisywać, tylko jakbym pojechała do innego szpitala niż jej, to żebym powiedziała, bo w Bytomiu to ona już będzie wiedzieć :)

    linkaa28, Tyszanka81, Arwena8, dredzik84, Klee, zizia_a, pippi, lilou lubią tę wiadomość

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 9 listopada 2016, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil wrote:
    Dzidziuś ma już 2 cm i wygląda jak mały człowieczek. Tętno 143. Poród planowany na - 23.06.2016. Karta ciąży założona, dostałam skierowanie na prenatalne badania do Angeliusa. Mam zrobić świeżą Toxo, CMV (nie wiem co to), glukozę i odczyn coombosa bo mamy konflikt serologiczny. Oczywiście musiałam coś namieszać, pojechałam nie do tej filii przychodni co trzeba, więc się spóźniłam 20 min na wizytę... Skoczyło mi ciśnienie przez to, teraz mam je badać, a nie mam ciśnieniomierza :P Zmniejszam progresteron, lutinus 2x1 i duphaston 1x1 przez ostatni tydzień. No, i mogę się z mężem przytulać :D Mogę się już więcej ruszać a jak za 2 tyg będzie dobrze, to i dalej jeździć :D W karcie ciąży p. dr nie wpisała że ciążą z ivf. Powiedzieliśmy, że nam to nie przeszkadza, ale powiedziała, że nie ma konieczności wpisywać, tylko jakbym pojechała do innego szpitala niż jej, to żebym powiedziała, bo w Bytomiu to ona już będzie wiedzieć :)

    Super ze wszystko dobrze :) ciesze sie razem z Tobą i gratuluje :* ja to sie zawsze śmieje, ze taki mały bobasek to wyglada jak chomik :) Haha

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 9 listopada 2016, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil super ze wszystko dobrze jest :)

    Dziewczyny mam pytanie ktory z zastrzykow jest lepszy prolutex czy kaprogest.. ?

    Hope ty bralas prolutex codziennie? mialas jakies skutki uboczne?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Wesołek :-) Autorytet
    Postów: 459 210

    Wysłany: 9 listopada 2016, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia...ponoć szyjka się zgladza i stąd te krwawienia na szczęście już przeszły. Co do wagi to nie wiem ile teraz waze bo tutaj się nie ważymy ale ciągle coś jem to pewnie coś przybrałam. A Ty jak się czujesz?

    Karolcia885 lubi tę wiadomość

    Transfer 29.03.2016r., 3 doba 2x8A
    Beta: 9dpt 90, 11dpt 274, 16dpt 1685, 23dpt 29998 :-)
    Poród 35tc 3dzień syn i córcia :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil super że dzidzia zdrowo rośnie. CMV to wirus cytomegali w ciąży bardzo groźny dla dzidziusia. Ja przeszłam zarażenie jeszcze przed ciążą nawet nie wiem kiedy i dla mnie to było lepiej ale później musiałam to badać ze 2 razy czy nie było powtórnego zarażenia. Tak samo toksoplazmozę będziecie pewnie badać.

  • Karolcia885 Ekspertka
    Postów: 223 87

    Wysłany: 9 listopada 2016, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołek :-) wrote:
    Karolcia...ponoć szyjka się zgladza i stąd te krwawienia na szczęście już przeszły. Co do wagi to nie wiem ile teraz waze bo tutaj się nie ważymy ale ciągle coś jem to pewnie coś przybrałam. A Ty jak się czujesz?

    Smutasku ogólnie wszystko ok ale brzuch mi twardnienie i sama nie wiem czy to dzieci się tak wypinają.... jutro wizyta więc zobaczymy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2016, 23:45

    Karolcia885
  • Rubineye Autorytet
    Postów: 496 366

    Wysłany: 10 listopada 2016, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allessa to najpiękniejsze uczucie na świecie czuć ruchy swojego maluszka. Ostatnio mój mąż popłakał się jak poczuł "bulgocący" brzuch :)

    Sil - gratulacje:)

    Mandy robią Ci się rozstępy? Bo ja stosuje Bio Oil i na brzuchu nic nie mam, ale na cyckach mi się pojawiły, chyba za mało tego wtarłam:(

    29.06 criotransfer - 4 podejście. Mamy serduszko ❤
    25.02.2017 urodził się Tymon.
    10.04.2018 ostanie podejście. Mamy serduszko ❤
  • dorciak1805 Ekspertka
    Postów: 133 63

    Wysłany: 10 listopada 2016, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Własnie dziewczyny, chcialam juz dawno zapytac- robią się Wam rozstępy? Ja używam balsamu z Dzidziusia a teraz mleczka z Babydream i na brzuchu odpukac nic, a na piersiach pojawiły się. Nie na calych ale od dołu. A smaruję dość obficie dwa razy dziennie.

    Czekamy na nasze dwa małe cuda ❤❤
    05.12.2016 r. Na świecie pojawiły się nasze dwa aniolki Hania i Zosia :)
  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 10 listopada 2016, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubineye na brzuchu i piersiach nie mam żadnych rozstępów. Są za to na udach,ale tam miałam już przed ciążą - są może nieco większe, ale póki co nie jest to zauważalne bardziej. Ja wcieram Palmersa

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubineye wrote:
    Allessa to najpiękniejsze uczucie na świecie czuć ruchy swojego maluszka. Ostatnio mój mąż popłakał się jak poczuł "bulgocący" brzuch :)

    Sil - gratulacje:)

    Mandy robią Ci się rozstępy? Bo ja stosuje Bio Oil i na brzuchu nic nie mam, ale na cyckach mi się pojawiły, chyba za mało tego wtarłam:([/QUOTE
    Sorki, że się wtrącam, ale wiem, że bio oil zawiera w składzie olej sojowy, który ma działanie fitoestrogenne i jest odradzany w ciąży. Były jakieś badania i jest tendencja, ze firmy produkujące kosmetyki dla kobiet w ciąży wycofują ten olej. Z resztą starając się o dziecko kobiety też powinny tego oleju unikac. Wiem, że " sroka o", którą Wam kiedyś polecalam też ten olej odradza.
    Chciałabym być na tym etapie, co Wy;) pozdrawiam kochane mamuśki!

  • Rubineye Autorytet
    Postów: 496 366

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorciak mi właśnie też pojawiły się na piersiach od dołu. Czułam w ten dzień, jakby mi cycki rozrywało, ale pomasowałam i w miarę przeszło. Wieczorem patrzę, a tu czerwona niespodzianka. Smaruję dwa/trzy razy dziennie, robię sobie masaż i są mniejsze ale nadal są:(

    Pippi dzięki za radę, nie wiedziałam:* Zostało mi jeszcze trochę to zużyję go do końca i kupię coś nowego :) Pippi - będziesz, to tylko kwestia czasu :)

    29.06 criotransfer - 4 podejście. Mamy serduszko ❤
    25.02.2017 urodził się Tymon.
    10.04.2018 ostanie podejście. Mamy serduszko ❤
  • dorciak1805 Ekspertka
    Postów: 133 63

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubineye ja to samo, swedziało i zabolało i zobaczylam kilka prążkow od spodu. A najlepsze jest to, że czytałam że im dalej z ciążą to żeby nie masować za długo bo zarówno masując brzuch jak i piersi można doprowadzic do skurczy. No to teraz trochę masuję a potem zostawiam do wchłonięcia. A jak tylko brzuch mnie swedzi to od razu mleczko i smaruję. Jak mezowi powiedzialam że po urodzeniu bede chciala je jakoś usunąć to powiedzial że chyba zgłupłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2016, 12:53

    Czekamy na nasze dwa małe cuda ❤❤
    05.12.2016 r. Na świecie pojawiły się nasze dwa aniolki Hania i Zosia :)
  • Kasika66 Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 10 listopada 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich mam do sprzedania Gonal 900 pen w którym zostało 450 jednostek otwarty 24.10 ważny 12.2017 oraz Menopur 1200 ważny 09.2018 a także Cetrotide 2 pakowania 01.2017 i 02.2017 może komuś się przydadzą

  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 10 listopada 2016, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubineye wrote:
    Dorciak mi właśnie też pojawiły się na piersiach od dołu. Czułam w ten dzień, jakby mi cycki rozrywało, ale pomasowałam i w miarę przeszło. Wieczorem patrzę, a tu czerwona niespodzianka. Smaruję dwa/trzy razy dziennie, robię sobie masaż i są mniejsze ale nadal są:(

    Pippi dzięki za radę, nie wiedziałam:* Zostało mi jeszcze trochę to zużyję go do końca i kupię coś nowego :) Pippi - będziesz, to tylko kwestia czasu :)
    Ech, dzięki, ale mam etap, że czarne myśli mnie nachodzą; (
    Co do smarowania brzuszkow, to z naturalnych srodkow polecam olej ze slodkich migdalow, olej kokosowy, maslo shea, maslo kakaowe. Sama nimi czasem się smaruję cała, kiedy jestem w domu ( łącznie z olejowaniem wlosow) , bo jednak trochę trochę są tłuste i na co dzień nie mam czasu czekać, żeby się wchlonęly. Można je kupić przez Internet, w Eko sklepach czy nawet w hebe widziałam ostatnio sporą ofertę, ale dość drogo u nich wychodzi. To na pewno jest naturalne i dzieciaczkowi nie zaszkodzi, a przede wszystkim, gotowe balsamy też te składniki zawierają, tylko w marnych ilościach, a tu mamy " samo dobro" ;)

  • Karolcia885 Ekspertka
    Postów: 223 87

    Wysłany: 10 listopada 2016, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorciak1805 wrote:
    Rubineye ja to samo, swedziało i zabolało i zobaczylam kilka prążkow od spodu. A najlepsze jest to, że czytałam że im dalej z ciążą to żeby nie masować za długo bo zarówno masując brzuch jak i piersi można doprowadzic do skurczy. No to teraz trochę masuję a potem zostawiam do wchłonięcia. A jak tylko brzuch mnie swedzi to od razu mleczko i smaruję. Jak mezowi powiedzialam że po urodzeniu bede chciala je jakoś usunąć to powiedzial że chyba zgłupłam.

    DOROCIAK mi też się zrobiły tydzień temu co gorsza na brzuchu.... smarowałam 3 razy dziennie palmersem i oliwka z rossmana. Ja też wczoraj czytałam o usuwaniu rozstępów. Ale cóż takie uroki ciazy.
    Właśnie wracam z wizyty i ktg na szczescie wszystko ok

    Karolcia885
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 10 listopada 2016, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam bio oil!! Nie wiedziałam, ze jest szkodliwy. Myślałam, ze jest dla kobiet w ciąży, jest bardzo popularny i duzo osób właśnie go polecało.
    Jak ma sie tendencje do rozstępów, to ciężko bedzie ich uniknąć.


    Peonia88
  • Aneta197722 Koleżanka
    Postów: 58 51

    Wysłany: 10 listopada 2016, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny... ja też używam do smarowania Dzidziusia i Babydream z rossmana i mam niewielkie pęknięcia na biodrach. To poprostu też zależy od rodzaju skóry jaki się ma.
    A koleżanka mówiła mi żeby rozstępy pojaśniały to podobno jest dobry Bio oil na rozstępy z apteki. Jej córce nastoletniej gwałtownie urosły piersi i też miała rozstępy i podobno po tym bio oil rozjaśniły się.

  • dorciak1805 Ekspertka
    Postów: 133 63

    Wysłany: 10 listopada 2016, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia, super że wszystko dobrze z Tobą i dziećmi. A ile już ważą?

    Czekamy na nasze dwa małe cuda ❤❤
    05.12.2016 r. Na świecie pojawiły się nasze dwa aniolki Hania i Zosia :)
‹‹ 87 88 89 90 91 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ