Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum Katowice
Odpowiedz

Gyncentrum Katowice

Oceń ten wątek:
  • Salome Autorytet

Wysłany: 17 października 2019, 21:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaBK wrote:
    My skorzystaliśmy z programu 2+1. I tak naprawdę transferów może być 18ście. Dlaczego.
    Dlatego, że zakładając zawsze najlepszy scenariusz czyli podczas punkcji zapładniają maksymalnie 6 komórek. I teraz wszystkie komórki się rozwijają prawidłowo do pełnej blastocysty najwyżej klasy. A podczas transferu albo zdecydujecie się podanie dwóch lub jednej komórki. Jeśli jednej. To zostanie wam dalej pięć. Za które trzeba zapłacić, aby je zamrozić. Jeśli transfer się nie uda. To podchodzicie do kolejnej próby, za która się płaci ( z tych pięciu komórek). I tak dalej i tak dalej dopóki nie skończą wam się zarodki. Jeśli już sześć komórek się skończyło to podchodzicie do drugiej procedury i kółko się powtarza jak w pierwszej.
    Należy pamiętać, że transfery zamrożonych zarodków się płaci. Do tego dochodzą leki, inne badania jeśli np. 3ci lub 4rty transfer się nie uda to szukanie jest głębszej przyczyny (dodatkowe badania, wizyty u innych specjalistów) kolejne koszty itp itd.

Program programem jest fajny jeśli komuś się uda w pierwszej punkcji. Bo może mieć 6 transferów i któryś się uda to wtedy zwracają koszty.

Osobiście polecam program parom ,którzy od dłuższego czasu się starają i znają trochę swoją historię choroby.

Dzięki za odpowiedź, ale czy mogłabyś doprecyzować, czy - wykupując ten program - płaci się jeszcze za coś osobno, dodatkowo?

FET nr 1: 5.1.1 - 10.2020 :(
    FET nr 2: 3.2.2 - 03.2021 :(

Mój instagram
  • AgaBK Znajoma

Wysłany: 17 października 2019, 21:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak.
    Jeśli podczas punkcji pobiorą Ci i zapłodnią 6 komórek. To w zależności ile chcesz mieć podane w 2-3dobie to pozostałe do rozwinięcia pełnej blastocysty płaci się chyba 600zł.
    Jeśli decydujesz się na podanie 1 komórki to zostaje Ci 5.
    I w zależności jak chcesz je zamrozić (np. 1,1,1,1,1) albo (2,2,1) to ceny też są inne (ale do musicie dopytać)
    Badania do pierwszej punkcji kosztują chyba 600zł. (wirusologia Twoja i partnera)
    Pakiet chlamydia, cytologia, czystość pochwy kolejne 400-500zł.
    Badania niektóre są ważne 3 miesiące a inne pół roku albo rok. Już nie pamiętam.

I podchodząc do punkcji trzeba mieć wszystko świeże. A podchodząc do kriotransferów to tylko niektóre.

Podchodząc do pierwszej punkcji i transferu to trzeba mieć ~2000-3000zł dodatkowo.
    Pamiętam, że leki po transferze pierwszym to koszt był z 1000zł. (lutinus 150zł opakowanie (opakowanie starczała na 3-4 dni chyba, Neoparin 120zł na dziesięć dni.) A leki trzeba było brać do pierwszej BETY do 10 dnia.

• Tabolek Autorytet

Wysłany: 17 października 2019, 22:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria87 wrote:
    Czy to rzeczywiście obejmuje 3 pełne procedury? Kto jest Twoim lekarzem?

Obejmuje 3 procedury ale tak jak napisała AgaBK za mrozenie, dodatkowe transfery no i badania i leki płacisz osobno.

Moim lekarzem jest dr Grettka

oar89jcgp2sqxyq7.png
  • Aneekk Debiutantka

Wysłany: 10 listopada 2020, 17:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdyby ktoś potrzebował zastrzyki Neoparin 4000j.m

• Krakowska Autorytet

Wysłany: 11 listopada 2020, 11:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy w programie 2 plus jeden płaci się też za pierwszy transfer z zamrożonych zarodków, a jeśli tak to jaki jest koszt?

39 lat
    Hashimato w remisji
    Wysokie CD4/CD8 oraz komórki NK
    4 zarodki klasy AA
    IV transfer - maj
  • Irenka Debiutantka

Wysłany: 22 listopada 2020, 12:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Jestem tutaj nową i chcemy z mężem skorzystać z programu 2+1. U mnie wszystko w pożądku ze zdrowiem, tylko w męża mała ilość plemników, 4%. Do którego doktora lepiej zapisać na wizytę? Czy ktoś zszedł w ciążę po tej programie? Bo już 5 lat chodzimy i nie ma sukcesów. Czytałam też o Czechach że lepsze dokyory, tylko nie wiem nic o tym.

• Robaczek Autorytet

Wysłany: 2 stycznia, 20:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, chciałabym zapytać czy ktoś siebie czy u dr. Piekarz?

• Agnes_ Debiutantka

Wysłany: 21 kwietnia, 12:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy mogłabym prosić o opinie na temat dr Grettki? :)

Alrauna1987 lubi tę wiadomość

• efcia84 Koleżanka

Wysłany: 21 kwietnia, 21:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie jest beznadziejny. Lepiej wybrać dr, Wajde, Gajewska, Piekarz lub Mercika.
    Ale są dziewczyny które są nim zachwycone. Ale o gustach podobno sie nie dyskutuje.... ;)

• Alrauna1987 Autorytet

Wysłany: 21 kwietnia, 22:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes_ wrote:

Gretka to dla mnie małomówny gbur....ale dzięki niemu mam synka ♥️ przygotowywał mnie do transferu i go przeprowadzil. Myślę nie długo wracać po rodzeństwo i też do niego zawitam.

h84fi09kme43rwr7.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

Louis L'Amour
  • Agnes_ Debiutantka

Wysłany: 21 kwietnia, 22:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alrauna1987 wrote:
    Gretka to dla mnie małomówny gbur....ale dzięki niemu mam synka ♥️ przygotowywał mnie do transferu i go przeprowadzil. Myślę nie długo wracać po rodzeństwo i też do niego zawitam.

Właśnie jakiś czas temu zaczęliśmy z mężem do niego chodzić, ale nie zrobił miłego wrażenia :) ale jeżeli jest dobry i dokładny to jak dla mnie nie musi się uśmiechać :)

My zaczynamy od Inseminacji i zobaczymy co będzie :)

Gratuluję i trzymam kciuki by się udało. ☺

• rozi2306 Debiutantka

Wysłany: 22 kwietnia, 10:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes_ wrote:

Po jakiejś 10 wizycie u niego przed kolejna próba ivf zapytał mnie o co chodzi, z czym przychodzę...także od razu zmieniłam na dr M.
    Po łącznie wykorzystaniu 9 dobrej klasy zarodków ciąży brak.
    Teraz jestem w novum
    Z tym programem 2+1 trzeba uważać... jeśli zajdzie się w tym czasie to super,ale jesli nie tracicie zniżki na wszystkie leki...
    Moj nowy dr byl przerażony sposobem stymulacji w gyn, ale wiadomo, że nikt nie chwali konkurencji

• Blawatek Ekspertka

Wysłany: 22 kwietnia, 10:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jakies opinie o dr Michale Polacku? Jest w zastępstwie dr Kowalskiej w Krakowie i akurat muszę sie do niego wybrac. Jak to jakiś gbur to wolałabym się nastawic, żeby plaskacza zadnego nie dostac.

• Alrauna1987 Autorytet

Wysłany: 22 kwietnia, 11:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes_ wrote:
    Właśnie jakiś czas temu zaczęliśmy z mężem do niego chodzić, ale nie zrobił miłego wrażenia :) ale jeżeli jest dobry i dokładny to jak dla mnie nie musi się uśmiechać :)

My zaczynamy od Inseminacji i zobaczymy co będzie :)

Gratuluję i trzymam kciuki by się udało. ☺

On mi zwiększył heparyne z 0.4 na 0.6 . Wtedy był świeżo po sympozjum na którym omawiali co faktycznie pomaga w zajsciu i donoszeniu ciazy i tam właśnie było że heparyna ma udowodniona badaniami skuteczność. I w moim przypadku to prawda.
    Miałam 5 transferów bez i w tym 2 cb. Po włączeniu clexane 0.4 poronienie w 8tc A 7 transfer z clexane 0.6 dał mi urwisa który właśnie zasypia 😁

Powodzenia, mam nadzieję że na inseminacji się u Was skończy 😉✊✊✊

h84fi09kme43rwr7.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

Louis L'Amour
  • Pysiek12 Autorytet

Wysłany: 23 kwietnia, 19:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    Dziewczyny, jakies opinie o dr Michale Polacku? Jest w zastępstwie dr Kowalskiej w Krakowie i akurat muszę sie do niego wybrac. Jak to jakiś gbur to wolałabym się nastawic, żeby plaskacza zadnego nie dostac.
    Cześć, mi robił IUI. Pogodny starszy pan - czułam się jakbym była badana przez własnego ojca 😂 ogólnie przyjaznymi, odpowiada na pytania, tłumaczy co robi

Starania od 08.2016 na luzie
    2017 pierwsze wizyty
    2020 klinika leczenia niepłodności
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego