X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum Katowice
Odpowiedz

Gyncentrum Katowice

Oceń ten wątek:
  • Kaś844 Ekspertka
    Postów: 176 363

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manuu wrote:
    U mnie to dopiero pierwsza wizyta, nie wiem czego się spodziewać. Zapisując się po cichu liczyłam że od razu trafię do dr. Mercika - słyszałam o nim wiele dobrych opinii.
    Ale zobaczę co przyniesie pierwsza wizyta :) - dziękuję za szybką odpowiedź!

    Wizyta dopiero za 10 dni a ja już się stresuję, wcześniej tylko chodziłam do por. Leczenia niepłodności w szpitalu na Medyków, niestety jak to leczenie na nfz - mają czas...

    A jak ogólnie wygląda tam czasowo? Czy cała procedura od pierwszej wizyty do transferu trwa

    Oby tym razem marzenia się spełniły ;) !


    I jak wrażania po pierwszej wizycie?

  • Pysiek12 Autorytet
    Postów: 954 798

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam może dziwne pytanie - powiedzcie proszę czy po punkcji klinika wystawia L4? I jak ogarnąć L4 zanim pojawi się serduszko?

    Starania od 08.2016 na luzie
    2017 pierwsze wizyty
    2020 klinika leczenia niepłodności
    2021.07 1transfer
    2021.11.05 2 transfer ❤️
    2022.08.01 jest 🐻 ❤️
  • Kaś844 Ekspertka
    Postów: 176 363

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysiek12 wrote:
    Mam może dziwne pytanie - powiedzcie proszę czy po punkcji klinika wystawia L4? I jak ogarnąć L4 zanim pojawi się serduszko?

    Ja bez problemu dostałam L4 po punkcji (punkcja była w sobotę a L4 od poniedziałku do piątku).
    W trakcie tego tygodnia L4 (w czwartek) był transfer i poprosiłam o kolejne L4. Bez problemu lekarka wystawiła na dwa kolejne tygodnie czyli do 02.07. W poniedziałek robię pierwszą betę i zobaczę co dalej :)

  • Pysiek12 Autorytet
    Postów: 954 798

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź :) i trzymam kciuki!!!

    Kaś844 lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016 na luzie
    2017 pierwsze wizyty
    2020 klinika leczenia niepłodności
    2021.07 1transfer
    2021.11.05 2 transfer ❤️
    2022.08.01 jest 🐻 ❤️
  • *Iskrzynka* Autorytet
    Postów: 515 402

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Piszę w tym wątku, bo chcę was zapytać o panią dr Wajdę, która, jak widzę, pracuje m.in. w Gyncentrum w Katowicach. Mam możliwości iść do niej na wizytę w ramach mojego pakiety medycznego z pracy i chciałabym wiedzieć jakie są wasze opinie/doświadczenia dot.tej lekarki?
    Na wizytę do gin.muszę iść, bo przy okazji rezonansu magnetycznego, na który poszłam z powodu bólów kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, okazało się, że mam mięśniaka w macicy i torbiel na jajniku.
    Dodam, że od 5 lat starałam się z mężem o dziecko. W tym roku przechodziliśmy pierwszą procedurę ivf - 3 nieudane transfery, w tym jedna biochemia, a niecały miesiąc temu udało mi się zajść w ciążę naturalnie, ale też skończyło się biochemią. Przez cały ten czas miałam wielokrotnie robione USG, najpierw przez dr prowadzącą z poprzedniej kliniki, a potem przez inną lekarkę, u której byłam na kontroli po ostatnim poronieniu i żadna nic nie zauważyła.
    Tak przy okazji, czy któraś z Was miała torbiel na jajniku lub mięśniaka w macicy i nie trzeba było robić zabiegu, tylko leczono je z powodzeniem tabletkami hormonalnymi? I ile taka kuracja trwała?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2021, 17:09

    KONIEC.💔
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4686 4357

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś skierował Was do immunologa?

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • *Iskrzynka* Autorytet
    Postów: 515 402

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Czy ktoś skierował Was do immunologa?
    Nie, nie miałam ani konsultacji immunologicznej, ani badań w tym kierunku, ale do 2go i 3go transferu dr prowadząca z poprzedniej kliniki wprowadziła Accofil na zasadzie "a nuż pomoże" (wlew 3 dni przed transferem i 1/2 ampułki co 3 dni od 1 dnia po transferze). Pierwszy transfer z Accofilem - biochemia, drugi - beta ujemna. Natomiast naturalna ciąża, która skończyła się na biochemii, zdarzyła się totalnie z zaskoczenia, więc oczywiście była bez udziału Accofilu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2021, 18:24

    KONIEC.💔
  • calistas Koleżanka
    Postów: 263 5

    Wysłany: 27 marca 2022, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :),
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Bardzo proszę o Twoją pomoc w tym badaniu.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

  • Jeszczeniemama Przyjaciółka
    Postów: 96 186

    Wysłany: 29 grudnia 2022, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. ja odgrzeje temat. Jest tu ktoś kto aktualnie leczy się u w gyncentrum Katowice? może jest ktoś od dr. Mercika?

  • JaOla Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 29 grudnia 2022, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszczeniemama wrote:
    Hej. ja odgrzeje temat. Jest tu ktoś kto aktualnie leczy się u w gyncentrum Katowice? może jest ktoś od dr. Mercika?
    Ja jestem u dr Mercika ale w Gyncentrum Kraków 😊

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • Jeszczeniemama Przyjaciółka
    Postów: 96 186

    Wysłany: 29 grudnia 2022, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaOla wrote:
    Ja jestem u dr Mercika ale w Gyncentrum Kraków 😊
    Długo się już u niego leczycie? byliście wcześniej w innej klinice?

  • JaOla Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 30 grudnia 2022, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszczeniemama wrote:
    Długo się już u niego leczycie? byliście wcześniej w innej klinice?
    Leczymy się już 3 lata u niego. Wcześniej byłam chwilę w macierzyństwie u dr. Przybycienia.

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4686 4357

    Wysłany: 30 grudnia 2022, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszczeniemama wrote:
    Hej. ja odgrzeje temat. Jest tu ktoś kto aktualnie leczy się u w gyncentrum Katowice? może jest ktoś od dr. Mercika?

    Ja niedawno zakończyłam leczenie u dr Mercika. Jak masz pytania to pytaj.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 1274 1069

    Wysłany: 30 grudnia 2022, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszczeniemama wrote:
    Hej. ja odgrzeje temat. Jest tu ktoś kto aktualnie leczy się u w gyncentrum Katowice? może jest ktoś od dr. Mercika?

    Dla mnie ta Klinika to jedno wielkie nieporozumienie. Nie polecam. Jeśli chodzi o dr Mercika, byłam u niego może z 3 razy, bo niestety w tej klinice to co wizyta to inny lekarz. Nie mam więc zbytnio zdania o nim, ale raczej nie przypadł mi do gustu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2022, 21:04

    Starania od 2021 roku.
    Angelius Provita K-ce (dr MP).
    Immunolog (dr Sydor).
    On: Azoospermia (AZFc).
    Ona: endometrioza II stopnia, hiperinsulinemia, hashimoto, usunięta przegroda macicy, KIR Bx (brak 2DS1,2DS5, 3DS1), podwyzszone tnf@, rozjechane cytokiny.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    05.2023 Laparohisteroskopia.
    10.2023 Decyzja o AZ (Reprofit Czechy Ostrava)
    11.2023 Biopsja endometrium cd138 - Ok.
    11.2023-02.2024 sztuczna menopauza (diphereline + lametta).
    I transfer AZ 03.2024 Beta <2,30
    04.2024 Test ERA (okno implementacyjne)
    04.2024-06.2024 sztuczna menopauza (diphereline).
    II transfer AZ 07.2024? (+immunoglobuliny flebogamma)
  • JaOla Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 30 grudnia 2022, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Dla mnie ta Klinika to jedno wielkie nieporozumienie. Nie polecam. Jeśli chodzi o dr Mercika, byłam u niego może z 3 razy, bo niestety w tej klinice to co wizyta to inny lekarz. Nie mam więc zbytnio zdania o nim, ale raczej nie przypadł mi do gustu.
    A tak z ciekawości - przeniosłaś się gdzieś? Też rozważam zmianę.

  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 1274 1069

    Wysłany: 31 grudnia 2022, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaOla wrote:
    A tak z ciekawości - przeniosłaś się gdzieś? Też rozważam zmianę.

    Tak w Gyncentrum miałam 3 procedury kompletnie nieudane, nawet zarodków nie mieliśmy. Ale w ogóle nie czuliśmy się tam zaopiekowani, niedoinformowani i w ogóle nie wyglądało to tak jak sobie to wyobrażałam. Zdecydowaliśmy się przenieść do Angeliusa, jesteśmy już po 2 procedurach nieudanych, ale za to 2 razy mieliśmy transfer. Na chwilę obecną jestesmy bardzo zadowoleni, w końcu czuje ze lekarze i Klinika na prawdę się angażują i w koncu wychodząc stamtąd po każdej wizycie mamy poczucie, że wiemy co mamy robić i na czym stoimy. I każda wizyta jest u tego samego lekarza prowadzącego, chyba że akurat zdarzy się jakiś wyjątek, ale w ciągu 2 procedur byłam tylko 2 razy u innego lekarza. I co najważniejsze z lekarzem prowadzacym mam na bieżąco kontakt mailowy, w gyncentrum gdy zapytalam lekarza o jakiś kontakt do niego to usłyszałam, że nie mają takich zwyczajów i proszą o kontakt przez kilinike lub numer alarmowy.

    Krakowska lubi tę wiadomość

    Starania od 2021 roku.
    Angelius Provita K-ce (dr MP).
    Immunolog (dr Sydor).
    On: Azoospermia (AZFc).
    Ona: endometrioza II stopnia, hiperinsulinemia, hashimoto, usunięta przegroda macicy, KIR Bx (brak 2DS1,2DS5, 3DS1), podwyzszone tnf@, rozjechane cytokiny.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    05.2023 Laparohisteroskopia.
    10.2023 Decyzja o AZ (Reprofit Czechy Ostrava)
    11.2023 Biopsja endometrium cd138 - Ok.
    11.2023-02.2024 sztuczna menopauza (diphereline + lametta).
    I transfer AZ 03.2024 Beta <2,30
    04.2024 Test ERA (okno implementacyjne)
    04.2024-06.2024 sztuczna menopauza (diphereline).
    II transfer AZ 07.2024? (+immunoglobuliny flebogamma)
  • Bazylia Autorytet
    Postów: 1096 1574

    Wysłany: 31 grudnia 2022, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Dla mnie ta Klinika to jedno wielkie nieporozumienie. Nie polecam. Jeśli chodzi o dr Mercika, byłam u niego może z 3 razy, bo niestety w tej klinice to co wizyta to inny lekarz. Nie mam więc zbytnio zdania o nim, ale raczej nie przypadł mi do gustu.

    Zawsze udało mi się umówić do lekarza prowadzącego. Zdarzyło się, że wizyta musiała być w konkretnym dniu i lekarz sprawdzał kalendarz i poinformował, że akurat tego dnia go nie ma i którzy lekarze wtedy przyjmują. Ale tak to zawsze u prowadzącego. Rejestrując się zawsze prosiłam o danego lekarza i nie było problemu 🙂

    age.png
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4686 4357

    Wysłany: 31 grudnia 2022, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Tak w Gyncentrum miałam 3 procedury kompletnie nieudane, nawet zarodków nie mieliśmy. Ale w ogóle nie czuliśmy się tam zaopiekowani, niedoinformowani i w ogóle nie wyglądało to tak jak sobie to wyobrażałam. Zdecydowaliśmy się przenieść do Angeliusa, jesteśmy już po 2 procedurach nieudanych, ale za to 2 razy mieliśmy transfer. Na chwilę obecną jestesmy bardzo zadowoleni, w końcu czuje ze lekarze i Klinika na prawdę się angażują i w koncu wychodząc stamtąd po każdej wizycie mamy poczucie, że wiemy co mamy robić i na czym stoimy. I każda wizyta jest u tego samego lekarza prowadzącego, chyba że akurat zdarzy się jakiś wyjątek, ale w ciągu 2 procedur byłam tylko 2 razy u innego lekarza. I co najważniejsze z lekarzem prowadzacym mam na bieżąco kontakt mailowy, w gyncentrum gdy zapytalam lekarza o jakiś kontakt do niego to usłyszałam, że nie mają takich zwyczajów i proszą o kontakt przez kilinike lub numer alarmowy.

    Ja miałam bez problemu nr do tej pierwszej kretynki lekarki, jak i do obecnego lekarza, kilka razy dzwoniłam by umówić wyniki badań albo po e-receptę.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 1274 1069

    Wysłany: 31 grudnia 2022, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylia wrote:
    Zawsze udało mi się umówić do lekarza prowadzącego. Zdarzyło się, że wizyta musiała być w konkretnym dniu i lekarz sprawdzał kalendarz i poinformował, że akurat tego dnia go nie ma i którzy lekarze wtedy przyjmują. Ale tak to zawsze u prowadzącego. Rejestrując się zawsze prosiłam o danego lekarza i nie było problemu 🙂

    No to musiałaś mieć dużo szczescia, bo ja w ciągu 3 procedur miałam 3 różnych lekarzy,co wizyta to u innego, a jak pytałam o tego konkretnego to z reguły nie było już miejsc do niego albo akurat nie było go w tym dniu. I tak np. jedna procedurę zaczynam u jednego lekarza, w międzyczasie podgląd u innego, a kończyłam u jeszcze innego. I dlatego miałam poczucie, że żaden lekarz nie traktuje nas serio i nie angażuje się, tylko byle odbębnić kolejna wizytę. A już szczytem było, gdy nawet na wizytę nie mogłam wejść razem z mężem, co było dla mnie chore, bo akurat problem z ciaza w naszym przypadku leży po dwóch stronach i w zasadzie zawsze w dniu punkcji wszyscy byli wielce zdziwieni, że mój mąż ma problem z nasieniem.

    Starania od 2021 roku.
    Angelius Provita K-ce (dr MP).
    Immunolog (dr Sydor).
    On: Azoospermia (AZFc).
    Ona: endometrioza II stopnia, hiperinsulinemia, hashimoto, usunięta przegroda macicy, KIR Bx (brak 2DS1,2DS5, 3DS1), podwyzszone tnf@, rozjechane cytokiny.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    05.2023 Laparohisteroskopia.
    10.2023 Decyzja o AZ (Reprofit Czechy Ostrava)
    11.2023 Biopsja endometrium cd138 - Ok.
    11.2023-02.2024 sztuczna menopauza (diphereline + lametta).
    I transfer AZ 03.2024 Beta <2,30
    04.2024 Test ERA (okno implementacyjne)
    04.2024-06.2024 sztuczna menopauza (diphereline).
    II transfer AZ 07.2024? (+immunoglobuliny flebogamma)
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4686 4357

    Wysłany: 31 grudnia 2022, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    No to musiałaś mieć dużo szczescia, bo ja w ciągu 3 procedur miałam 3 różnych lekarzy,co wizyta to u innego, a jak pytałam o tego konkretnego to z reguły nie było już miejsc do niego albo akurat nie było go w tym dniu. I tak np. jedna procedurę zaczynam u jednego lekarza, w międzyczasie podgląd u innego, a kończyłam u jeszcze innego. I dlatego miałam poczucie, że żaden lekarz nie traktuje nas serio i nie angażuje się, tylko byle odbębnić kolejna wizytę. A już szczytem było, gdy nawet na wizytę nie mogłam wejść razem z mężem, co było dla mnie chore, bo akurat problem z ciaza w naszym przypadku leży po dwóch stronach i w zasadzie zawsze w dniu punkcji wszyscy byli wielce zdziwieni, że mój mąż ma problem z nasieniem.

    O, to ja mam inne doświadczenia. Mąż cały czas lazł ze mną i nigdy nikt nie robił żadnego "ale", sama potem nie chciałam bo robił później mi uwagi "czemu tak brzydko powiedziałam do lekarza" więc wolałam być już sama.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ