X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli masz jeszcze ogromną szansę :D na pewno wszystko się dobrze ułoży.
    Dlatego właśnie jesteś w tej lepszej sytuacji bo już miałaś to szczęście zostać mamą :) i masz na kogo przelewać całą swoją miłość :)

  • KASIKK Ekspertka
    Postów: 389 59

    Wysłany: 30 lipca 2016, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak to prawda mam już jedno dziecko i wczoraj jak go zobaczylam to aż się poplakalm synek ma 5 lat... Ale wierzę że i ty się doczekasz dzieciątka czego z calego serca Ci życzę czyli teraz bedziesz mieć kolejne podejscie ? A jaki jest u ciebie powod niedroznosci ?

    c176900d96ca5acc9fc01211f7895690.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2016, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz muszę czekać około 3msc od łyżeczkowania. I będę walczyła dalej.
    Powód niedrożności nieznany, najprawdopodobniej w przeszłości przeszłam jakiś stan zapalny w macicy którego nawet nie odczułam.

  • KASIKK Ekspertka
    Postów: 389 59

    Wysłany: 30 lipca 2016, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czemu wyzej napisalas ze jeszcze mam ogromną szansę ?:) ja miałam cesrkę bo mialam zatrucie ciazowe wiec nie wiem czy to ta cesarka czy tez jakies zapalenie

    c176900d96ca5acc9fc01211f7895690.png
  • Pszczczółka Znajoma
    Postów: 24 0

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny help...
    Gdzie miałyście badanie robione? W prywatnej klinice, w zwykłym gabinecie czy w szpitalu?
    Z moim ginekologiem (chce mi chyba we własnym gabinecie zrobić) nie mogę się umówić bo albo on ma urlop, albo ja wyjeżdżam, teraz mam okres więc też nie, a pomiędzy 8 - 12 dniem będzie akurat święto więc też nie...
    Próbowałam w prywatnej klinice ale oni chcą tam wyniki, które akurat ma mój gin - a raczej już ich nie ma.
    Może tylko trzeba "przepchać" te moje jajowody a ja marnuję kolejny miesiąc.
    Jak wy umawialiście się na to badanie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robione w klinice, w której się leczę i robiła mi to moja Pani dr i nie wymagała żadnych badań, poza tymi które miałam, a wtedy miałam ich w sumie niewiele. Jeśli jesteś z okolicy Poznania do zadzwoń sobie do kliniki MedArt, bo oni tam przyjmują codziennie, niezależnie od święta czy weekendów ;-)
    jeszcze dodam, że koszt badania rok temu wynosił 600 zł

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2016, 11:27

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczczółka wrote:
    Dziewczyny help...
    Gdzie miałyście badanie robione? W prywatnej klinice, w zwykłym gabinecie czy w szpitalu?
    Z moim ginekologiem (chce mi chyba we własnym gabinecie zrobić) nie mogę się umówić bo albo on ma urlop, albo ja wyjeżdżam, teraz mam okres więc też nie, a pomiędzy 8 - 12 dniem będzie akurat święto więc też nie...
    Próbowałam w prywatnej klinice ale oni chcą tam wyniki, które akurat ma mój gin - a raczej już ich nie ma.
    Może tylko trzeba "przepchać" te moje jajowody a ja marnuję kolejny miesiąc.
    Jak wy umawialiście się na to badanie?


    Ja dostałam od gina na nfz skierowanie do szpitala. Zadzwoniłam 1 dc na odział ginekologiczny-położniczy i umówiłam się .
    Potrzebowałam cytologie i chlamydie.

  • Tyczka Ekspertka
    Postów: 233 79

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczczółka wrote:
    Dziewczyny help...
    Gdzie miałyście badanie robione? W prywatnej klinice, w zwykłym gabinecie czy w szpitalu?
    Z moim ginekologiem (chce mi chyba we własnym gabinecie zrobić) nie mogę się umówić bo albo on ma urlop, albo ja wyjeżdżam, teraz mam okres więc też nie, a pomiędzy 8 - 12 dniem będzie akurat święto więc też nie...
    Próbowałam w prywatnej klinice ale oni chcą tam wyniki, które akurat ma mój gin - a raczej już ich nie ma.
    Może tylko trzeba "przepchać" te moje jajowody a ja marnuję kolejny miesiąc.
    Jak wy umawialiście się na to badanie?

    Mnie dal skierowanie moj ginekolog, a potem sama umawialam sie na zabieg w szpitalu. Wszystkie badania mial moj gin, ale w szpitalu o nie nie prosili. Bolu prawie nie czulam, badanie przypominalo mi cytologie, tylko trwajaca dluzej.

  • EwelkaRR Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HSG, miałam w kwietniu. W trakcje badania jajowody mi się udrożniły. Objawem tego może być okropny ból. Dużo gorzej niz podczas okresu. Więc czasami bywa tak że samo badanie w celu sprawdzenia pomaga.Kontrast jest "wlewany" pod dużą siłą chyba skoro u mnie tak było. My staramy się już 4 lata. Mam IO i hashimoto. Teraz znowu monitoring cyklu i duphaston, Dziś 22dc ale objawy wskazują raczej że nic z tego nie będzie.

    EwelkaRR
  • Pszczczółka Znajoma
    Postów: 24 0

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bridget wrote:
    Ja dostałam od gina na nfz skierowanie do szpitala. Zadzwoniłam 1 dc na odział ginekologiczny-położniczy i umówiłam się .
    Potrzebowałam cytologie i chlamydie.

    A tą chlamydię to z krwi miałaś czy z wymazu, bo wiem, że i tak i tak można.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczczółka wrote:
    Dziewczyny help...
    Gdzie miałyście badanie robione? W prywatnej klinice, w zwykłym gabinecie czy w szpitalu?
    Z moim ginekologiem (chce mi chyba we własnym gabinecie zrobić) nie mogę się umówić bo albo on ma urlop, albo ja wyjeżdżam, teraz mam okres więc też nie, a pomiędzy 8 - 12 dniem będzie akurat święto więc też nie...
    Próbowałam w prywatnej klinice ale oni chcą tam wyniki, które akurat ma mój gin - a raczej już ich nie ma.
    Może tylko trzeba "przepchać" te moje jajowody a ja marnuję kolejny miesiąc.
    Jak wy umawialiście się na to badanie?
    Mnie na HSG skierował mój gin i zrobił mi to w szpitalu na NFZ u mnie niestety kontrast nie przeszedł.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KASSIK co u Ciebie? Masz już jakiś termin laparoskopii?

  • toreadorek Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przede mną badanie HSG w państwowym szpitalu. Boję się strasznie i zastanawiam, czy gdyby zrobić to badanie w prywatnej klinice, to będzie 'przyjemniejsze'? Najbliżej mi do Invicty w Gdańsku i do innych trójmiejskich klinik. Tylko wiadomo ceny. Może któraś z Was robiła prywatnie w Trójmieście to badanie. Oczywiście moje wątpliwości pojawiły się jak sobie poczytałam na czym ono polega. Plus nasz szpital nie jest nowoczesny, więc zakładam że metody też najbardziej podstawowe. Mam jeszcze trochę czasu, więc mogę zmienić zdanie i wybrać się do Trójmiasta, no ale czy warto? Pomocy!

  • madziara0080 Autorytet
    Postów: 820 682

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    toreadorek wrote:
    Dziewczyny przede mną badanie HSG w państwowym szpitalu. Boję się strasznie i zastanawiam, czy gdyby zrobić to badanie w prywatnej klinice, to będzie 'przyjemniejsze'? Najbliżej mi do Invicty w Gdańsku i do innych trójmiejskich klinik. Tylko wiadomo ceny. Może któraś z Was robiła prywatnie w Trójmieście to badanie. Oczywiście moje wątpliwości pojawiły się jak sobie poczytałam na czym ono polega. Plus nasz szpital nie jest nowoczesny, więc zakładam że metody też najbardziej podstawowe. Mam jeszcze trochę czasu, więc mogę zmienić zdanie i wybrać się do Trójmiasta, no ale czy warto? Pomocy!

    Ja miałam HSG na NFZ w szpitalu w Poznaniu, dostałam skierowanie od mojego ginekologa, który przyjmuje prywatnie i pracuje również w szpitalu. Moim zdaniem nie ma co robić w prywatnej klinice, to nic nie zmieni a tylko kasę wydasz. Ja nie wspominam najgorzej tego zabiegu, był mój lekarz, pielęgniarka, która stała koło mnie i pytała jak się czuje, oraz pani od rtg.
    Samo badanie nie boli, tylko podanie tego kontrastu jest dość nie przyjemne, bo ma się takie wrażenie rozpychania w narządach, ale da się przeżyć. To nic strasznego. Idź na NFZ, a kasę którą miałabyś wydać na zabieg w prywatnej klinice przeznacz na ciuszki dla dziecka, bo po zabiegu na pewno się uda ;) Jestem tego przykładem ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2016, 23:11

    ug376iye929i107i.png
  • toreadorek Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie trochę przeraża to, że ten cały proces ma trwać 2 dni. Dzień pierwszy przyjęcie i drugi badanie. Wolałabym wejść i wyjść, właśnie tak, jak w klinikach. Dzięki za wiadomość i gratuluję:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2016, 23:20

  • madziara0080 Autorytet
    Postów: 820 682

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    toreadorek wrote:
    Mnie trochę przeraża to, że ten cały proces ma trwać 2 dni. Dzień pierwszy przyjęcie i drugi badanie. Wolałabym wejść i wyjść, właśnie tak, jak w klinikach. Dzięki za wiadomość i gratuluję:-)

    Dlaczego dwa dni?
    Ja o 7.00 się rejestrowałam w szpitalu, o 9.30 miałam zabieg a o 11.00 mąż już mnie od szpitala odbierał. Szczerze, to jestem zdziwiona, że u Ciebie ma to być rozłożone na 2 dni. A pytałaś lekarza? Faktycznie tyle to trwa u Was na NFZ?

    ug376iye929i107i.png
  • toreadorek Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5 września o 10 rano mam się zgłosić na czczo do szpitala, 6 zabieg i do domu. Teraz wydaje mi się to bez sensu, ale zanim poczytałam sobie Wasze historie myślałam, że może tak musi być.

  • madziara0080 Autorytet
    Postów: 820 682

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    toreadorek wrote:
    5 września o 10 rano mam się zgłosić na czczo do szpitala, 6 zabieg i do domu. Teraz wydaje mi się to bez sensu, ale zanim poczytałam sobie Wasze historie myślałam, że może tak musi być.

    Wiesz, może co szpital to inne obyczaje i inne wymogi. Według mnie, 2 dni poświęcone na ten zabieg (według niektórych lekarzy to nawet zwykłe badanie) to zdecydowanie strata czasu, ale... nic nie zrobisz. Chyba, że chcą Ci zrobić jakieś badania przed np. na stopień czystość pochwy, posiew z pochwy, OB, chlamydię...

    Ja nie miałam nic oprócz zwykłego wywiadu i badania ciśnienia :) Wcześniej jedynie miałam robioną cytologię normalnie na wizycie.

    Grunt to się nie denerwować i być dobrej myśli :)

    ug376iye929i107i.png
  • Cela Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do Toreadorek:

    W ubiegłą środę przeszłam badanie HSG w Kartuzach - to niedaleko trójmiasta. O 8.00 musiałam się zgłosić do Izby Przyjęć. Po 9.OO miałam zabieg i ok. godz. czekałam na wypis.
    Obawiałam się badania strasznie jednak zupełnie niepotrzebnie. Badanie w moim poczuciu porównywalne z wizytą u dentysty. Przy zabiegu było 2 lekarzy i 2 pielęgniarki. Przyjazna atmosfera, zabieg trwał dosłownie chwilę. Rano wzięłam tabletkę przeciwbólową i rozkurczową bo w tym szpitalu leków przed zabiegiem nie podają. Cały dzień po zabiegu spędziłam w łóżku, byłam osłabiona i obolała. Zwolnienie lekarskie wypisują bez problemu. W Gdańsku w Invikcie koleżanka nie otrzymała zwolnienia a przy zabiegu był 1 lekarz. Płaciła 500 zł. Leków przeciwbólowych również nie otrzymała. Technicznie wszystko wyglądało u nas podobnie.
    Badanie przeprowadzane z solą fizjologiczną i USG.
    Jeżeli masz zostać w szpitalu aż 2 dni to może otrzymasz znieczulenie ogólne? Pozdrawiam!

  • toreadorek Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cela wrote:
    do Toreadorek:

    W ubiegłą środę przeszłam badanie HSG w Kartuzach - to niedaleko trójmiasta. O 8.00 musiałam się zgłosić do Izby Przyjęć. Po 9.OO miałam zabieg i ok. godz. czekałam na wypis.
    Obawiałam się badania strasznie jednak zupełnie niepotrzebnie. Badanie w moim poczuciu porównywalne z wizytą u dentysty. Przy zabiegu było 2 lekarzy i 2 pielęgniarki. Przyjazna atmosfera, zabieg trwał dosłownie chwilę. Rano wzięłam tabletkę przeciwbólową i rozkurczową bo w tym szpitalu leków przed zabiegiem nie podają. Cały dzień po zabiegu spędziłam w łóżku, byłam osłabiona i obolała. Zwolnienie lekarskie wypisują bez problemu. W Gdańsku w Invikcie koleżanka nie otrzymała zwolnienia a przy zabiegu był 1 lekarz. Płaciła 500 zł. Leków przeciwbólowych również nie otrzymała. Technicznie wszystko wyglądało u nas podobnie.
    Badanie przeprowadzane z solą fizjologiczną i USG.
    Jeżeli masz zostać w szpitalu aż 2 dni to może otrzymasz znieczulenie ogólne? Pozdrawiam!

    Do Cela

    No właśnie to było moje pierwsze pytanie, ale dr stwierdził, że dostanę tylko leki "obniżające próg bólu". Miałam kiedyś wycinane torbiele z jajnika i jajowodów i tak jestem na 100% pewna, że się tam jakieś zatory porobiły. Bardzo boję się bólu i tak już prawie na pewno będę robiła to badanie prywatnie w Elblągu. Odezwę się jak było.
    Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko drożne.

‹‹ 113 114 115 116 117 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ