X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2016, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny jestem nowa na forum
    Od roku staramy się z mężem o dzidzie. Dostałam właśnie skierowanie od dr P.C na badanie HSG do MSWiA w Szczecinie.
    Chciałabym się dowiedzieć ile trwa takie badanie i czy po jego wykonaniu trzeba leżeć na oddziale czy można od razu iść do domu?

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 28 lipca 2016, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 32 wrote:
    Cześć dziewczyny jestem nowa na forum
    Od roku staramy się z mężem o dzidzie. Dostałam właśnie skierowanie od dr P.C na badanie HSG do MSWiA w Szczecinie.
    Chciałabym się dowiedzieć ile trwa takie badanie i czy po jego wykonaniu trzeba leżeć na oddziale czy można od razu iść do domu?

    ja rano zostalam przyjeta na oddzial, pobrano mi krew, zrobiono wywiad, bylo usg i badanie na fotelu.potem zabrano mnie do pokoju rtg.

    samo badanie trwa kilka minut.
    najpierw doktor zakłada ci wziernik , potem montuje urzadzenie do wstrzykniecia kontrastu. nastepnie wstrzykuje kontrast i robi zdjecie rtg i tak trzy razy. samo wstrzykiwanie i zdjecia lacznie trwaja moze z 3 minuty.
    po badaniu zostalam w szpitalu troche ponad godzine i zostalam wypisana do domu.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Tyczka Ekspertka
    Postów: 233 79

    Wysłany: 28 lipca 2016, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KASIKK wrote:
    no wlasnie ja tez zrobilam ten błąd i czytam to wszystko jak bardzooo boli :(

    Kasikk, mnie bardziej boli badanie piersi przez gina :D

  • Tyczka Ekspertka
    Postów: 233 79

    Wysłany: 28 lipca 2016, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 32 wrote:
    Cześć dziewczyny jestem nowa na forum
    Od roku staramy się z mężem o dzidzie. Dostałam właśnie skierowanie od dr P.C na badanie HSG do MSWiA w Szczecinie.
    Chciałabym się dowiedzieć ile trwa takie badanie i czy po jego wykonaniu trzeba leżeć na oddziale czy można od razu iść do domu?

    Moje badanie trwalo moze 20 min, razem z przebieraniem sie, wyjasnieniami lekarza jak to bedzie wygladac i moim zastanawianiem, czy jednak nie nawiac i nie zrobic tego badania pozniej :P

    Po badaniu poszlam od razu do domu. Nie mialam zadnych krwawien ani plamien, czulam sie super caly dzien.

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 28 lipca 2016, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyczka wrote:

    Po badaniu poszlam od razu do domu. Nie mialam zadnych krwawien ani plamien, czulam sie super caly dzien.

    szczęściara. ja krwawiłam do końca dnia. pozniej przez 3 czy 4 dni plamiłam.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2016, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za informacje :)
    Badanie mam umówione dopiero na początek września, ale po Waszych postach widzę, że nie ma się co bać.

  • Tyczka Ekspertka
    Postów: 233 79

    Wysłany: 29 lipca 2016, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    szczęściara. ja krwawiłam do końca dnia. pozniej przez 3 czy 4 dni plamiłam.

    Wiem, ze mialam szczescie :) Po badaniu dali mi jednak taka wielka podpaske, o grubosci chyba 2 cm (nawet w 1 dzien @ takiej nie uzywam). Nawet jej nie zakladalam, poczekalam do wieczora i wyrzucilam.

    Lekarz mowil, ze kobitki roznie reaguja na badanie - niektorych nie boli wcale, inne boli, a jeszcze inne boli tylko troszke. Podobno boli bardziej kiedy ktorys jajowod jest niedrozny, ale na szczescie nie bylo mi dane tego doswiadczyc.

    W kazdym razie, jezeli jeszcze bede musiala powtorzyc to badanie, to juz nie bede sie bac ;)

  • daisy123 Ekspertka
    Postów: 153 326

    Wysłany: 29 lipca 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopytaj się w szpitalu dokładnie jakie badania są potrzebne, w Warszawie na Karowej wymagają: posiew (tlen.,beztlen. i drożdże) ważne 1 miesiąc oraz cytologię ważną rok - te 2 bezwzględnie, oprócz tego grupę krwi i badanie nasienia.
    Mnie trochę bolało, ale na szczęście badanie trwa krótko, plamiłam w śladowych ilościach przez pierwszy dzień. Po pół godzinie czułam się bardzo dobrze - tylko byłam wykończona, bo bardzo się stresowałam tym o czym czytałam w internecie i przez to nie spałam całą noc ;)

    uwo93e3kkpq6y3qt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Szczecinie wymagają aby przynieść ze sobą wyniku z Chlamydia Trachomatis IgA i IgG. Tylko takie zalecenie dostałam od lekarza.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2016, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia ja miałam hsg pod koniec lutego w Policach. Od rana byłam na oddziale, pobrali krew, zrobili wymaz z pochwy i do 12 czekanie na wynik. Po 12 badanie hsg, troszkę bolesne ale trwa chwilę. Później poczekałyśmy na wypis i do domu ;)

  • mysza89 Autorytet
    Postów: 946 935

    Wysłany: 29 lipca 2016, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KASIKK wrote:
    hej dziewczyny prosze o opinie jutro mam miec hsg czy trzeba przed tym sie szczepic na zoltaczke ?
    Ja miałam w środe pytali o szczepienia ja miałam 3 ale to z innych względów nie bolało nic dostałam dolargan plamiłam i nadal lekko.plamie mogłam tego samego dnia wyjść do domu ale była reakcja uczuleniowa na kontrast zostałam na noc a szpitalu wymaz zrobiłam sama wcz3śniej i chcieli jeszcze cytologie dodaj tylko,że samo badanie to 3 minuty tylko czułam kontrast oba jajowody drożne i żałuje ,że tak późno to badanie zrobiłam

    mysza89
    Leczenie od 2012 roku ,stymulacja clo 8 cykli ciąża biochemiczna 11 .10.2013 . 5.2014 clo 6 cykli bez rezultatu, maj 2015 kwalifikacja,12.06.15 @ -zaczynamy anty :) 10.07 start stymulacji -Menopur +gonapeptyl,20.07 pick up,ET 25.07 blastusi 4BB :( 5.11 crio 4 BB :( luty-3BC:(
    2018 córeczka
    2023 córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2016, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że co szpital to inaczej. W takim razie po weekendzie przedzwonię jeszcze do MSWiA na Jagiellońskiej i się upewnię czy poza wynikiem na chlamydię będą żądać czegoś dodatkowo, żeby nie było jakiejś niespodzianki:)

  • KASIKK Ekspertka
    Postów: 389 59

    Wysłany: 29 lipca 2016, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja mialam dzisiaj hsg ogolnie nie bylo by az tak zle gdyby nie to ze obydwa jajowody niedrożne :(

    c176900d96ca5acc9fc01211f7895690.png
  • mysza89 Autorytet
    Postów: 946 935

    Wysłany: 29 lipca 2016, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KASIKK wrote:
    hej ja mialam dzisiaj hsg ogolnie nie bylo by az tak zle gdyby nie to ze obydwa jajowody niedrożne :(
    Współczuje :(

    mysza89
    Leczenie od 2012 roku ,stymulacja clo 8 cykli ciąża biochemiczna 11 .10.2013 . 5.2014 clo 6 cykli bez rezultatu, maj 2015 kwalifikacja,12.06.15 @ -zaczynamy anty :) 10.07 start stymulacji -Menopur +gonapeptyl,20.07 pick up,ET 25.07 blastusi 4BB :( 5.11 crio 4 BB :( luty-3BC:(
    2018 córeczka
    2023 córeczka
  • Tyczka Ekspertka
    Postów: 233 79

    Wysłany: 29 lipca 2016, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KASIKK wrote:
    hej ja mialam dzisiaj hsg ogolnie nie bylo by az tak zle gdyby nie to ze obydwa jajowody niedrożne :(

    Przykro mi :( Jakis plan na udroznienie?

  • KASIKK Ekspertka
    Postów: 389 59

    Wysłany: 30 lipca 2016, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No moj lekarz zaproponował mi laparoskopie ale to dopiero za miesiac a teraz nie wiem czy udało sie choc troszke je przetkac

    c176900d96ca5acc9fc01211f7895690.png
  • KASIKK Ekspertka
    Postów: 389 59

    Wysłany: 30 lipca 2016, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem załamana, co prawda staram sie o drugie dziecko ale i tak jest to dla mnie coś strasznego :(((

    c176900d96ca5acc9fc01211f7895690.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 30 lipca 2016, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KASIKK wrote:
    Jestem załamana, co prawda staram sie o drugie dziecko ale i tak jest to dla mnie coś strasznego :(((

    tak mi przykro...
    w jaki sposób rodziłaś? pewnie miałaś cesarke , skoro masz juz 1 dziecko to aż dziwne żeby obydwa były niedrożne...

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • KASIKK Ekspertka
    Postów: 389 59

    Wysłany: 30 lipca 2016, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mialam cesrke bo miałam zatrucie ciążowe .Nie wiem dziewczyny jestem w ciezkim szoku :-( może lapaaroskopia mi pomoze ale nie ludze sie czy zdolaja mi je w do konca. " naprawic " a czy wy też po hsg jak siusiaalyscie to czasami z krwia troszke ?

    c176900d96ca5acc9fc01211f7895690.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 30 lipca 2016, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KASIKK wrote:
    Tak mialam cesrke bo miałam zatrucie ciążowe .Nie wiem dziewczyny jestem w ciezkim szoku :-( może lapaaroskopia mi pomoze ale nie ludze sie czy zdolaja mi je w do konca. " naprawic " a czy wy też po hsg jak siusiaalyscie to czasami z krwia troszke ?

    ja po HSG do końca dnia krwawiłam z dróg rodnych. Potem jeszcze kilka dni plamiłam. to normalne.
    Mam nadzieje, że laparoskopia ci pomoże. Może uda się udrożnić jajowody. Długo starałas sie zajść w pierwszą ciąże ? a teraz ile sie starasz?

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
‹‹ 111 112 113 114 115 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ