X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • Luella Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 14 lipca 2016, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)
    Ja się właśnie dowiedziałam, że także czeka mnie to badanie. Z jednej strony się cieszę, że po hsg będzie łatwiej ale z drugiej strony boję się tego bólu, o którym część z Was pisze. Zrobiłam ostatnio sporo badań hormonalnych i większość jest ok, tylko amh mam ciut za wysokie więc teraz to hsg a później jakieś leki i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będzie czym się cieszyć :)

    Mam nadzieję, że nie jest to aż tak bolesne :)

  • Tyczka Ekspertka
    Postów: 233 79

    Wysłany: 14 lipca 2016, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luella wrote:
    Cześć :)
    Ja się właśnie dowiedziałam, że także czeka mnie to badanie. Z jednej strony się cieszę, że po hsg będzie łatwiej ale z drugiej strony boję się tego bólu, o którym część z Was pisze. Zrobiłam ostatnio sporo badań hormonalnych i większość jest ok, tylko amh mam ciut za wysokie więc teraz to hsg a później jakieś leki i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będzie czym się cieszyć :)

    Mam nadzieję, że nie jest to aż tak bolesne :)

    A kiedy masz badanie? Ja w przyszla srode. Juz sie boje brrrr. Ale i tak tam pojde ;)

    A co nie tak z Twoim AMH?

  • Fasolko_przyjdz Przyjaciółka
    Postów: 105 26

    Wysłany: 14 lipca 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:) nie miałam jak wczoraj Wam opisać jak po badaniu... tak więc... miałam wczoraj robione HSGG czyli za pomocą usg. i.... i bardzo sie bałam.. przed drzwiami czekając na swoją kolej myślałam że zwieję:)

    ALe.... :) ale nie jest takie straszne to badanie:) nie martwcie się ( te które będą mieć to badanie). Najgorsze jak wziernik wkłada, najmniej przyjemne uczucie.. pot tym nic nie czułam:) zero bólu... oba jajowody drożne:)
    Jedynie po tym badaniu do wieczora bolał mnie brzuszek jak bym miała okres...
    Także nie ma się czego bać:) oczywiście co chodzi o HSGG to przez usg, a nie ta starszą metodą z rentgenem...

  • Fasolko_przyjdz Przyjaciółka
    Postów: 105 26

    Wysłany: 14 lipca 2016, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czasjaki spedziłam w gabinecie to 7minut:D

  • KarolinaSeven Autorytet
    Postów: 337 154

    Wysłany: 14 lipca 2016, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Ja tez mialam sono HSG, tez bardzo sie balam, ale tak naprawde nie jest to nic strasznego :) moze byloby, gdyby badanie trwalo np. 30 minut, ale badanie jest bardzo szybkie :) rzeczywiscie moment wkladania wziernika nie jest przyjemny, ale trwa to krociotenko :) po badaniu do wieczora czuc bylo rozpieranie jak przy okresie a rano nic juz nie czulam (badanie mialam jakos16-17) :)
    Pewnie bol jest wiekszy, jak jajowody sa niedrozne, ale badanie na szczescie trwa krotko :)
    Ja jakas godzine przed badaniem wzielam 2 apapy i 2 nospy.

    bl9ci09kxvg5tkmx.png
    bfarxzdvab0ihkjr.png
    20.08.2016 r. - III IUI niepękniete pęcherzyki a tu niespodzianka! :)
  • Luella Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 14 lipca 2016, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyczka wrote:
    A kiedy masz badanie? Ja w przyszla srode. Juz sie boje brrrr. Ale i tak tam pojde ;)

    A co nie tak z Twoim AMH?

    Badanie mam za dwa tygodnie dopiero ale mam nadzieję, że nie będzie gorsze od krioterapii nadżerki :) A AMH mam 10.91 a górna granica w moim wieku to 7,37.

  • Tyczka Ekspertka
    Postów: 233 79

    Wysłany: 15 lipca 2016, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luella wrote:
    Badanie mam za dwa tygodnie dopiero ale mam nadzieję, że nie będzie gorsze od krioterapii nadżerki :) A AMH mam 10.91 a górna granica w moim wieku to 7,37.

    Luella, dopytaj sie dziewczyn na forum, bo chyba nie ma czegos takiego jak gorna granica normy w AMH (do potwierdzenia przez kobitki majace o tym wieksze pojecie). Z tego co pamietam, to wynik 1,3 (czy cos kolo tego) oznacza prawidlowa rezerwe jajnikowa, wynik powyzej 3 moze sugerowac PCOS i wskazana jest dalsza diagnostyka w tym kierunku. Moj wynik to 5,2 (srednia dla mojej grupy wiekowej to 1,88), PCOS na pewno nie mam, i gin mi powiedzial, ze taki wynik jest ok.

  • Stefania 89 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 15 lipca 2016, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!
    Na początku tego cyklu, zaraz po miesiączce miałam HSG (w znieczuleniu ogólnym krótkim). Po HSG w ten sam dzień lekko krwawiłam, następnego dnia wróciłam do pracy.
    Dziś jestem 8 dzień po owulacji i bardzo bolą mnie piersi - nawet niekoniecznie przy dotyku. Aż boję się myśleć, co z tego będzie!!!

  • Julita92 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 17 lipca 2016, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja badanie HSG miałam w piątek. Dostalam jakiś lek domięśniowo -przeciwbólowy i rozkurczowy. Po 15 minutach przewieziono mnie do gabinetu,nie bylam w stanie stanąć na nogi bo byly jak z waty. Przed samym założeniem tego aparatu lekarz znieczulił mnie jeszcze miejscowo wiec samo zakładanie aż tak nie bolalo. A podanie kontrastu... W zyciu nie czułam takiego bólu. Nie moglam prosto utrzymac nóg,cale mi drżały. Po wyjeciu aparatu odwróciłam sie na bok, zwinęłam w kulkę i praktycznie zwymiotowałam. Po powrocie na sale byłam monitorowana ponieważ przez dobre 2godziny moje ciśnienie wynosilo ok.72/38. Do badania podchodziłam na luzie bo mój próg bólu jest naprawde wysoki ale to co przeżyłam...jak sobie przypomnę to az mnie skręca. Nie chce sobie wyobrażać co by bylo gdyby dali mi tylko tabletkę przeciwbólowa. Wynik badania wszystko ok.jajowody drożne. Wiecej dowiem sie na wizycie lekarskiej bo po samym badaniu zbytnio nie kontaktowałam i tylko to przyjelam do wiadomości.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2016, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita92, a może masz uczulenie na kontrast, bo według mnie na to wskazywałaby taka reakcja organizmu, więc zapytaj lepiej na wizycie o to (żebyś wiedziała na przyszłość, gdybyś musiała robić jakieś badanie z kontrastem), szczególnie, że jajowody są drożne to nie powinno aż tak boleć.

  • Julita92 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 17 lipca 2016, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz sobie nawet myślałam ze moze byly posklejane i stad ten ból? Na kontrast raczej uczulona nie jestem ale wydaje mi sie ze na ten lek,ktory dostalam wczesniej domięśniowo -dolargan tak zareagowalam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2016, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To koniecznie porozmawiaj z lekarzem, o tym skąd mogła wziąć się taka reakcja, żebyś na przyszłość mogła tego uniknąć.

  • Julita92 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 17 lipca 2016, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak,tak porozmawiam. Ważne zeby w przyszlosci nikt tego cholerstwa mi nie podał.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2016, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja mialam zwykle HSG 5 tygodni temu. Owszem nie bylo to za przyjemne ale dalo sie przezyc. Mnie najbardziej bolalo podawanie kontrastu. Na chwile przed bsdaniem dostalam znieczulenie do żyły. Zakrecilo mi sie po nim w glowie ale i tak wszystko czulam. 2 godzinki na sali i do domu. No i zakaz prowadzenia auta przez pare h.

  • daisy123 Ekspertka
    Postów: 153 326

    Wysłany: 19 lipca 2016, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) a ja czekam już od kwietnia by zrobić HSG, nawet udało mi się zapisać, ale cały czas mam złe wyniki tlenowe, jak pozbędę się jednej bakterii to wychodzi nowa :( już na prawdę jestem sfrustrowana tym czekaniem bezczynnym....

    uwo93e3kkpq6y3qt.png
  • Tyczka Ekspertka
    Postów: 233 79

    Wysłany: 19 lipca 2016, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ide na badanie jutro rano, opowiem Wam czy bardzo boli ;)

  • Tyczka Ekspertka
    Postów: 233 79

    Wysłany: 20 lipca 2016, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobitki, ja juz po badaniu.

    Pol godziny przed wzielam tabletke przeciwbolowa. Samo badanie bylo krotkie i praktycznie bezbolesne, tylko przy rozwieraniu szyjki macicy leciutko zabolalo, ale naprawde leciutko (uczucie bardzo podobne do tego przy cytologii). Przy wkladaniu cewnika i podawaniu kontrastu nie czulam kompletnie nic. A na koniec zdziwilam sie, ze juz po (bo przeciez mialo bolec i byc niemilo, a tu tak latwo poszlo).

    Powtorze za tymi, ktorzy doradzali mnie: nie bojcie sie ;)

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 20 lipca 2016, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej. ja miałam to badanie wczoraj, najbardziej bolało zakładanie osprzętu. Podawanie kontrastu też bolało ale już nie tak mocno.
    Mam pytanie czy lekarze pozwolili wam współżyć po badaniu. Tzn w tym samym cyklu czy pozwolili wam się starać? Ja normalnie w tym samym cyklu co HSG biore leki na stymulację. Prawdopodobnie owulacja bedzie 4 dni po HSG.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Tyczka Ekspertka
    Postów: 233 79

    Wysłany: 20 lipca 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    hej. ja miałam to badanie wczoraj, najbardziej bolało zakładanie osprzętu. Podawanie kontrastu też bolało ale już nie tak mocno.
    Mam pytanie czy lekarze pozwolili wam współżyć po badaniu. Tzn w tym samym cyklu czy pozwolili wam się starać? Ja normalnie w tym samym cyklu co HSG biore leki na stymulację. Prawdopodobnie owulacja bedzie 4 dni po HSG.

    Mnie nic na ten temat nie mowiono, ale w pn ide na wizyte do gina i zapytam. Z tego, co czytalam, to niektorzy lekarze mowia, zeby sie starac od razu, a inni radza odczekac do nastepnego cyklu. U mnie owu bedzie ok. 7 dni po zabiegu i ja sie bede chyba starac - skoro od 2 lat nie wpadlam, to jaka szansa, ze uda sie teraz? ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2016, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    mam pytanie - gdzie w Łodzi można zrobić HSG w znieczuleniu ogólnym? Moze byc prywatnie. Jeśli któraś z Was może mi coś podpowiedzieć to będę Wam bardzo wdzięczna.

‹‹ 109 110 111 112 113 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ