Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • Cela Nowa

Wysłany: 25 sierpnia 2016, 21:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ani globulek ani antybiotyku... mam nadzieję, że skoro jestem tydzień po badaniu to już żadne zakażenie mnie nie czeka. Najgorsze, że byłam dzisiaj na monitoringu cyklu i w 14 jego dniu największy pęcherzyk ma tylko 9mm - czyli na owulację nie mam szans. HSG mi więc nie pomoże.

• KASIKK Ekspertka

Wysłany: 26 sierpnia 2016, 22:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    KASSIK co u Ciebie? Masz już jakiś termin laparoskopii?

hej hej :) mam termin laparo na 13 października tak że jeszcze troszkę . A tak po za tym to jest teraz pierwszy cykl po hsg więc zobaczymy co tam wyjdzie ;-) ale pewno nic po takiej diagnozie hee

pozdrawiam wszystkich !!!

c176900d96ca5acc9fc01211f7895690.png
  • KASIKK Ekspertka

Wysłany: 26 sierpnia 2016, 22:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewela873 wrote:
    Tak w szpitalu na Polnej w Poznaniu
    tez miałam w Poznaniu na polnej

c176900d96ca5acc9fc01211f7895690.png
  • olciaa Autorytet

Wysłany: 28 sierpnia 2016, 13:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cela wrote:
    U mnie ani globulek ani antybiotyku... mam nadzieję, że skoro jestem tydzień po badaniu to już żadne zakażenie mnie nie czeka. Najgorsze, że byłam dzisiaj na monitoringu cyklu i w 14 jego dniu największy pęcherzyk ma tylko 9mm - czyli na owulację nie mam szans. HSG mi więc nie pomoże.

Dostałaś jakieś leki na poprawę owulacji?
    U mnie globulki to masakra, zbliża mi sie owu a one sie rozpuszczają 24h i ani zbliżenia, ani obserwacji śluzu. Jakaś masakra! Pozostałe 2 wezmę juz po owu.

34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

• emi2016 Autorytet

Wysłany: 2 września 2016, 16:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nikt Was nie uprzedzał, że w cyklu z wykonanym HSG nie wolno starać się o dziecko ? Zostałyście napromieniowane - komórki jajowe zostały napromieniowane i w tej sytuacji nie zaleca się strania o dziecko. Z tego tytuły HSG robi się w pierwszej połowie cyklu - kiedy wiadomo, że nie jest się w ciąży.

ewlinaaa85 lubi tę wiadomość

3jvz3e5e43yz8gvz.png
    3jvzcwa1dqef2qp7.png
  • wera 12 Przyjaciółka

Wysłany: 5 października 2016, 00:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny czy po hsg dostalyscie jakies leki antybiotyki w razie ewentualnych skutkow ubocznych po zabiegu w postaci jakiegos zapalenia?

START 2014 ;(
  • emi2016 Autorytet

Wysłany: 6 października 2016, 14:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    wera 12 wrote:
    hej dziewczyny czy po hsg dostalyscie jakies leki antybiotyki w razie ewentualnych skutkow ubocznych po zabiegu w postaci jakiegos zapalenia?

Tak.

3jvz3e5e43yz8gvz.png
    3jvzcwa1dqef2qp7.png
  • Jaguś_7810 Autorytet

Wysłany: 6 października 2016, 15:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim:) mam pytanie dotyczące zwolnienia lekarskiego po HSG. Czy po tym badaniu dostałyście jakies?:) czy tylko na ten dzień w którym badanie było wykonane?

hchyyx8d1rhjy3jw.png

13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • wera 12 Przyjaciółka

Wysłany: 7 października 2016, 21:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy to mozliwe ze lekarz nie moze wykonac badania bo nie moze wprowadzic przez szyjke tej cienkiej rurki ktora chyba jest wpuszczany kontrast?

START 2014 ;(
  • Martoszka Autorytet

Wysłany: 7 października 2016, 21:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz albo wąska szyjke albo Ci się zamknęła (spielas się) ze stresu.

29l.4,5roku starań, iui, ivf, Aniołki, a na koniec dwa Cudy ❤️

wnidio4pt1tnqdku.png

ckaiugpjxljmhco2.png
  • wera 12 Przyjaciółka

Wysłany: 7 października 2016, 22:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki Matroszka za odpowiedz. Mam miec drugie podejscie do badania ale juz pod narkoza i troche sie tego boje. Bylam spieta faktycznie i nawet nie zdawalam sobie sprawy ze przez stres moze mi sie tak zamknac szyjka ze nie bedzie mozliwe to badanie.

START 2014 ;(
  • nick nieaktualny

Wysłany: 10 października 2016, 11:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera nie masz się czego obawiać :) dobrze, że pod narkozą przynajmniej nic nie poczujesz :) nie będziesz spięta to i badanie wyjdzie jak ma wyjść.
    O narkozę się nie martw to będzie krótka narkoza dożylna :)

• nick nieaktualny

Wysłany: 11 października 2016, 23:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera ja tez mialam hsg pod narkoza i polecam :) nic nie czujesz, lekarz moze wszystko dokladnie w spokoju zbadac, po godzinie sie budzisz, ja potem dostalam jeszcze kroplowke na wzmocnienie i do domu. Polecalabym ci zrobic to badanie w piatek, zeby w weekend sobie odooczac. Ja mialam zwolnienie tylko na dzien badania.

• Jaguś_7810 Autorytet

Wysłany: 12 października 2016, 12:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was dziewczynki :) Nie będe zanudzała was swoją historią, ale chce jak najwięcej opinii usłyszeć od was na temat starania się o dzidzię w cyklu w którym było robione HSG. Wczoraj miałam robione (11d.c) , owulacji przeważnie około 15-16 dnia cyklu... Jak myślicie ? Odpuścić czy można już się starać ?:) Z tych nerwów wczorajszych to zapomniałam się pytać pani doktor :( Z tym, że leki kazała normalnie brać od początku cyklu biorę: CLO, Ovarin, Miositogyn no i euthyrox ... Co o tym myślicie? Wczoraj dosyć mocno plamiłam, dzisiaj już nie :) więc myślę, że ok :) aa no i obydwa jajowody drożne na szczęście :) Mąż też przebadany i wyniki ma, że tak powiem idealne.. Ja od 5 miesięcy CLO, pęcherzyki mam i pęka dominujący a dzidzi jak nie ma tak nie ma :((

hchyyx8d1rhjy3jw.png

13 c.s. szczęśliwy <3 !!
  • Pszczczółka Znajoma

Wysłany: 13 października 2016, 08:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraj się od razu. Ja przez klika dni miałam plamienie. Zajść w ciążę udało mi się w następnym cyklu po badaniu :) też miałam kilka cykli z Clo, z których nic nie wyszło :) więc głowa do góry :)

• Jaguś_7810 Autorytet

Wysłany: 13 października 2016, 11:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczczółka wrote:
    Staraj się od razu. Ja przez klika dni miałam plamienie. Zajść w ciążę udało mi się w następnym cyklu po badaniu :) też miałam kilka cykli z Clo, z których nic nie wyszło :) więc głowa do góry :)

Uff.. Dziękuję Ci bardzo :) No to zaczynamy staranka :) Dziś 13d.c a plamienia wczoraj ustały i nic już nie boli :*

hchyyx8d1rhjy3jw.png

13 c.s. szczęśliwy <3 !!
  • Pszczczółka Znajoma

Wysłany: 14 października 2016, 09:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia :)

• Jaguś_7810 Autorytet

Wysłany: 14 października 2016, 10:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :) a Tobie gratuluję :* mam nadzieje, że dla nas 13 będzie szczęśliwa i dołączę do Ciebie :)

hchyyx8d1rhjy3jw.png

13 c.s. szczęśliwy <3 !!
  • wera 12 Przyjaciółka

Wysłany: 23 października 2016, 13:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaguś_7810 czy po hsg wyszlo ci ze masz macice dwurozna z czesciowa przegroda?

START 2014 ;(
  • Jaguś_7810 Autorytet

Wysłany: 23 października 2016, 16:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    wera 12 wrote:
    Jaguś_7810 czy po hsg wyszlo ci ze masz macice dwurozna z czesciowa przegroda?

O tym, że macice dwurożną mam to wiedziałam już dawno :) a o częściowej przegrodzie nic nie wiedziałam ...

hchyyx8d1rhjy3jw.png

13 c.s. szczęśliwy <3 !!
‹‹ 115 116 117 118 119 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego