X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 23 października 2016, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez wiem o mojej dworoznosci juz od dawna, teraz chcialabym wykonac hsg czy cos po drodze sie nie kryje

    START 2014 ;(
  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 23 października 2016, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wera 12 wrote:
    Ja tez wiem o mojej dworoznosci juz od dawna, teraz chcialabym wykonac hsg czy cos po drodze sie nie kryje

    A dlugo się starcie?

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 24 października 2016, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz dosc dlugo bo jakies 2 lata? Przy okazji wyszlo u mnie hashimoto wiec wiem ze to dodatkowo utrudnia. Moja tarczyca jest strasznie zmienna bo ciezko mi ja unormowac i wyniki bardzo mi skacza

    START 2014 ;(
  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 24 października 2016, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę u mnie to samo z tą tarczyca :(

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 25 października 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widze ze to juz dwie rzeczy ktore nas lacza dwworoznosc i tarczyca:) a powiedz jak dlugo wy sie staracie?

    START 2014 ;(
  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 25 października 2016, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My teraz 13 miesiąc i u mnie @ już za rogiem :(

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 26 października 2016, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, powiedzcie mi proszę, jeżeli prawie na pewno mam niedrożny prawy jajowód (płyn podczas histeroskopii nie przepływał przez jajowód) to jest sens robić hsg? Czy Hsg może jakoś pomoc? Czy to już raczej będzie strata kasy? I czy są jakieś powikłania po tym?
    Szykuję się do IUI a tu taka lipa :( Lewy jajnik działa lepiej niż prawy i obie ciąże miałam z prawego :(

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 26 października 2016, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam sie nad badaniami na krzepliwosc, kto wie co w tych naszych organizmach sie jeszcze kryje :)

    START 2014 ;(
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 28 października 2016, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak długo sie zwykle krwawi po HSG?
    18 pazdziernika miałam laparoskopię razem z HSG. Dokładnie dwa dni pozńiej dostałam okres.
    Skonczylam juz krwawić i okres rowniez sie juz skończył ale nadal mam jasne plamienia. Z kazdym dniem coraz jaśniejsze.
    I widze ze sie juz kończy tylko zastanawia mńie czy to pozostałości z @ czt go nadal z tego HSG...

  • monijaaa Autorytet
    Postów: 595 145

    Wysłany: 2 listopada 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Która miała robione n Karowej i jest w stanie powiedzieć jakie badania trzeba mieć z sobą. Moja ginka kazała mieć ze sobą ważny posiew z kanału szyjki macicy tlenowy, beztlenowy i na drożdżaki. Poczytałam trochę o tym badaniu w necie to piszą o cytologii, grupie krwi, badaniu nasienia męża.

    "Tylko nie martw się przez cały dzień.
    Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem"
    ks. Jan Kaczkowski
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 20 listopada 2016, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny .Jakies nowosci na grupie? troche mnie tu nie bylo w kazdym razie hsg mam juz za soba na szczescie. Niby wszystko ok bo kontrast przeszedl. jednak doktorek ktory asystowal przy badaniu stwierdzil ze moge miec przegrode . I teraz pytanie do was ,,babki,, :) czy na zdjeciu nie powinno byc tego widac gdyby byla przegroda...?

    START 2014 ;(
  • toreadorek Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 20 listopada 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, trzymajcie za mnie kciuki. We wtorek mam sono-hsg, ze znieczuleniem ogólnym. Nie chcę nic czuć ani nic widzieć. Stresuję się mimo to bardzo. Bo wiadomo najgorszy jest sam wynik a nie procedura. Dodam tylko, że mam duże prawdopodobieństwo niedrożnych, bo kilka lat temu miałam obustronne usuwanie torbieli przyjajowodowych.

  • lilka1984 Autorytet
    Postów: 367 265

    Wysłany: 20 listopada 2016, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy ktoras z Was miala badanie hsg w Szpitalu Wojewodzkim na Kartuskiej w Gdansku? Czy podaja cos na znieczulenie i ile czasu trzeba spedzic w szpitalu?

    Czekamy na Stasia!!!
    ponad 2 lata starań, szczęśliwa 2 IUI, ciąża zawierzona Maryi
    p19u9n73sbrglaq2.png

    f2w3yx8duzgrf5y5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, czy miała któraś z Was wykonywane HSG znieczuelniu dożylnym tzw - sedacji?

  • toreadorek Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 22 listopada 2016, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agatkaa wrote:
    Cześć dziewczyny, czy miała któraś z Was wykonywane HSG znieczuelniu dożylnym tzw - sedacji?

    Ja dzisiaj, ale nie HSG tylko SONO HSG. Robiłam prywatnie w Gdyni w Gamecie. Mimo wcześniejszego zabiegu usuwania torbieli, oba jajowody drożne, było to dla mnie dużym zaskoczeniem. Pozytywnym oczywiście. Jeśli chodzi o ból, to najbardziej bolało zakładanie wenflonu :) Po badaniu trochę pobolewało jak na okres. Generalnie spodziewałam się dużo gorszego bólu, dlatego zdecydowałam się na znieczulenie. Ale nie żałuję.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    toreadorek wrote:
    Ja dzisiaj, ale nie HSG tylko SONO HSG. Robiłam prywatnie w Gdyni w Gamecie. Mimo wcześniejszego zabiegu usuwania torbieli, oba jajowody drożne, było to dla mnie dużym zaskoczeniem. Pozytywnym oczywiście. Jeśli chodzi o ból, to najbardziej bolało zakładanie wenflonu :) Po badaniu trochę pobolewało jak na okres. Generalnie spodziewałam się dużo gorszego bólu, dlatego zdecydowałam się na znieczulenie. Ale nie żałuję.

    Dzięki kochana ze napisałaś :) ja póki co jestem przed HSG i naprawdę mam mega stracha. Zdecydowałam się zrobić prywatnie, i tutaj właśnie stosują znieczulenie dozylne - określają to właśnie jak sedacje.Czyli rozumiem ze właśnie taki rodzaj miałaś ?:)
    Chciałabym móc wspomnieć to badanie tak jak Ty ,w sensie ze najbardziej bolalo zakładanie welflona ( choc za tym też nie przepadam) ;) a jak się czulas w trakcie tego badania?
    Ja tez kiedyś mialam uswana
    torbiel dlatego boje się ze coś moze być nie tak....
    Super ze u Ciebie wszystko drożne ,to teraz do dzieła ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2016, 18:17

  • toreadorek Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 23 listopada 2016, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agatkaa wrote:
    Dzięki kochana ze napisałaś :) ja póki co jestem przed HSG i naprawdę mam mega stracha. Zdecydowałam się zrobić prywatnie, i tutaj właśnie stosują znieczulenie dozylne - określają to właśnie jak sedacje.Czyli rozumiem ze właśnie taki rodzaj miałaś ?:)
    Chciałabym móc wspomnieć to badanie tak jak Ty ,w sensie ze najbardziej bolalo zakładanie welflona ( choc za tym też nie przepadam) ;) a jak się czulas w trakcie tego badania?
    Ja tez kiedyś mialam uswana
    torbiel dlatego boje się ze coś moze być nie tak....
    Super ze u Ciebie wszystko drożne ,to teraz do dzieła ;)

    Hej, tak miałam znieczulenie dożylne i nic nie czułam w trakcie badania. Ułożyłam się tylko na fotelu ginekologicznym i pani anestezjolog podała mi znieczulenie, powiedziała że może zakręcić mi się w głowie i wtedy zapadła ciemność:) obudziłam się już w pokoju wypoczynkowym. Byłam trochę senna, trochę bolało mnie jak na okres a potem samo przestało i wieczorem jeszcze też coś tam mnie zakłuło więc wzięłam nospę(która na bóle miesiączkowe jest dla mnie zawsze zbyt słaba). A i troszeczkę plamiłam. Myślę, że gdyby było coś tam niedrożne to i ból po fakcie mógłby być większy.

    agatkaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was miała wykonywane HSG badanie w tzw. SEDACJI - znieczuleniu dożylnym?

    Czy czuje się wówczas ból?

  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 24 listopada 2016, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a dlaczego wykonujecie ten zabieg, czy z powodu przeszlych operacji, zapalenia albo innych przyczyn podejrzenia niedroznosci jajowodow? Mi lekarz zasugerowal ten zabieg ale nie mam zadnej historii, ktora powodowalaby niedroznosc wiec sie waham czy wykonac w przyszlosci

    km5si09kuaztknwb.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 24 listopada 2016, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesto wykonuje sie przy wczesniejszych niepowodzeniach w staraniach, nawet jesli nie wystepowal zaden czynnik, ktory moglby wplynac na niedroznosc. Jajowody czasami sie przytykaja od samego plynu jajowodowego/sluzu.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
‹‹ 116 117 118 119 120 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ