X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2017, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie Dicoflor juz za slaby :( Bralam go, bo choruje na jelita. SanProbi IBS tez jest niexly. Ogolnoe dobrze jest brac 2 probiotyki na zmiane przy antybiotyku jal ktos ma sklonnosc do infekcji-ja mam ogromne :/ Dostalam od gina tez globulki Gynoflor z probiotykiem a sama kupilam jeszcze Gynomed Vaginal i Invag. Niestety, musze proewdzic taka zmasowana akcje inaczej jest masakra :(

    pietruszkanatki lubi tę wiadomość

  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 17 lutego 2017, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina a Ty te flotylli dopochwowe brałaś przed hsg? Bo generalnie to one przecież nie dają dojścia do szyjki macicy potem. Pamiętam, że raz wzięłam pimafucin wieczorem, a rano szłam do lekarza i się zapytał co nam aż tak bardzo szyjkę zasłania.

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pietruszkanatki ja probiotyki biore teraz, badanie hsg bede miala jakos poczatkiem marca :) Pimafucin tez mam, ale przy braniu antybiotyku (ktory planuje wziac k.25dc jak sprawdzę bete), zeby infekcji nie bylo. Przed samym badaniem pewnie juz nic nie bede stosowac

  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 17 lutego 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, no to teraz dla mnie sprawa jasna ;) to chyba też taki zmasowany atak sobie zrobię :D
    Zaszkodzić nie powinno, a żadna z nas nie chce żeby się jakaś infekcja przypałętała.

    A czy te wszelkie probiotyki dopochwowe są bezpieczne w 2 fazie cyklu? Nie przeszkadzają ewentualnie zarodkowi w zagnieżdżeniu?

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2017, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pietruszkanatki z tego co wiem to nie, to w koncu tylko bakterie naturalnie tam bytujace :) Zawsze mozesz dopytac jeszcze w aptece.
    Dzis mam 20dc, wiec w przyszlym tyg.beta i jazda z leczeniem.
    Powiem szczerze juz sie nie moge doczekac tego badania i chce je juz miec za soba ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiscie mowie tylko o probiotykach, bo Pimafucin bedzie przeciwwskazany, to juz jest lek p.grzybiczy

    pietruszkanatki lubi tę wiadomość

  • monijaaa Autorytet
    Postów: 595 145

    Wysłany: 17 lutego 2017, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pszczola2000 wrote:
    informacyjnie:
    Obowiązkowe badania na HSG na Karową w Warszawie:
    -skierowanie
    -posiew z szyjki macicy jałowy: beztlenowo, tlenowo, p.grzybom (inaczej Cię nie przyjmą)
    -badanie krwi
    -badanie nasienia partnera
    -cytologia
    -zapisują do 10dc, jesli niby masz dłuższe cykle lub późne owulacje to moooze zapiszą Cię później
    -obecnie kiepsko z terminami bo jeden sprzęt mają popsuty więc rzekomo zapisują 1os (dziwne bo z tego co wiem badanie trwa 5min...)

    Zapisujesz się w 1dc, wcześniej Cię nie zapiszą....

    Olenika, gdzie robiłaś SonoHSG?

    a po co im badanie nasienia? albo krew?
    ja byłąm tam na HSG w lutym musiałam mieć ze sobą posiewy i pytali kiedy ostatnia cytologia nic więcej. Jakoś męskie nasienie z tym badaniem nie ma nic wspólnego. Bez sensu

    "Tylko nie martw się przez cały dzień.
    Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem"
    ks. Jan Kaczkowski
  • pszczola2000 Autorytet
    Postów: 1134 733

    Wysłany: 17 lutego 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monijaaa wrote:
    a po co im badanie nasienia? albo krew?
    ja byłąm tam na HSG w lutym musiałam mieć ze sobą posiewy i pytali kiedy ostatnia cytologia nic więcej. Jakoś męskie nasienie z tym badaniem nie ma nic wspólnego. Bez sensu


    Jak byłam osobiście to w rejestracji dostałam takie info, a później przez telefon też. Nie wiedziałam dokładnie jaki posiew mam zrobić. Zrobili mi w enelmedzie tlenowo i w k.grzybów. Telefonicznie z Karową okazało się że ma tez być beztlenowo bo "nasz doktor ma takie wymagania" inaczej mnie nie zapiszą. Wkurzyłam się, podzwoniłam po szpitalach. Tylko na Bielanach robią, i udało mi sie zapisać w tym cyklu.

    Słyszałam że jak jest słabe nasienie, to oni nie chcą robić HSG bo "to pewnie wina nasienia i że je trzeba leczyć"
    gr krwi pytali mnie tez na bielańskim, ale nie wiem o co chodzi. Może na wypadek jak by się coś działo.

    A Ty po badaniu? Miałaś w lutym 2017?

    "... nic nie dzieje się przypadkiem..."

    w57v9jcgfaon5chm.png

    2019.05.22 - 2t+5d transfer 😍 3BA❤️
    2019.06.19 - 6t+5d (28dpt) wizyta serduszkowa❤️
    2020.02.06 - Termin porodu! - urodziłam w tp

    55cm 2880g sn córka Milena


    2BB❄️Morula❄️ Morula❄️
  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 17 lutego 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, wy to jeszcze macie jakieś wymagania i wiecie co robić, a ja nic. Mam tylko zadzwonić do lekarza u którego leczę się prywatnie, on mnie zapiszę i przyjść wcześniej biorąc antybiotyk. Nie wiem o co chodzi, no chyba że się dowiem jak zadzwonię w trakcie @ ale wtedy to mogę nie zdarzyć badań porobić :/
    Chyba że on tam na oddziale rządzi i jak już kogoś zapiszę to się go o nic nie pyta.

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisalam sie dzis na hsg 7 marca :) Kurcze poczulam stresik nie wiedziec czemu ;]

    Olenika lubi tę wiadomość

  • Olenika Znajoma
    Postów: 26 2

    Wysłany: 17 lutego 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też czułam stresik gdy miałam już datę wyznaczoną :) Spokojnie! Jak już zapewniałam badanie wcale nie jest straszne i np ja żałuję, że wcześniej się na nie nie zdecydowałam :) Trzymam kciuki! ;)

  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 17 lutego 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Damy radę :) ja dziś dla "sportu" i żeby oswoić się z różnego rodzaju bólem byłam na permanentnym brwi. Bolało przez półtorej godziny :p hsg ma boleć max 5 minut więc chyba da się to przeżyć :)

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • Olenika Znajoma
    Postów: 26 2

    Wysłany: 17 lutego 2017, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ile w ogóle będzie boleć... tak więc głowa do góry! :) Ja nic nie czułam jak już wielokrotnie wspominałam :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2017, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w roznego rodzaju bolach juz jestem zaprawiona troche z racji zawodu ;) Tu nawiazuje to Pietruszkinatki, bo jestem kosmetologiem i wykonuje tez troche zabiegow z med.estetycznej. Testowalysmy kiedys na sobie z kolezankami rozne nowosci a wiec m.in.zastrzyki z roznych substancji (nie mowie o botoxie). Kiedys mialam tez podawany dwutlenek wegla na 1cm w kostke, to jedna kokezanka mnie trzymala a druga robila zabieg :D Myslalam ze umre... Ale kostka sie zregenerowala po urazie (zabieg byl eykonany na szybsza regeneracje), wiec bol byl tego warty ;) 2 razy tez robilam kanalowe bez znieczulenia u dentysty. Mysle ze takie hsg nie jest mi straszne :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2017, 00:26

    pietruszkanatki lubi tę wiadomość

  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 18 lutego 2017, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha no widzisz Selina :) to się po prostu niepotrzebnie nakrecilysmy pewnie tymi kilkoma strasznymi opowieściami z neta, typu "przeżyłam hsg..." :D
    Jak tam wasze cykle? U mnie dziś 21dc i tempa spadła na 36,3, straszne "zęby" mi się robią. Chyba mam niedomoge ciałka żółtego, trzeba ginowi powiedzieć.

    Selina lubi tę wiadomość

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2017, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mierze temp.ani nic nie sprswdzam. Tez mam 21dc i czuje sie jak co rano fatalnie, bo od tygodnia biore bromka na noc na spadek prolaktyny. Dzis bol glowy juz mniejszy i mdlosci, ale nadal sa :/ a tu trzeba sie zwlec i do pracy zasuwac... do tego ta paskudna pogoda za oknem bleee

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2017, 07:45

  • Olenika Znajoma
    Postów: 26 2

    Wysłany: 18 lutego 2017, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 21 dc i od dzisiaj ból piersi... Brzuch chwilami pobolewa mnie delikatnie jak na okres.. Został mi tydzień do niego. Mąż jutro wyjeżdża na szkolenie na 2 tyg. i jakoś mi smutno :( Będę swoje smutki sama przeżywała

  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 18 lutego 2017, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mierzysz, może i dobrze. W sumie gdyby to był jedyny powód przez który w ciążę nie zachodzę, to ciekawa jestem, po jakim czasie byłaby postawiona diagnoza, że może ciałko żółte niedomaga. Będę musiała z ginem pogadać...
    Ja się czuję dobrze, piersi mnie zwykle nie bolą, no może delikatnie są czułe na wszelki dotyk. Ale powinnam już mieć bóle miesiaczkowe, a jakoś nie mam :( może znowu skapa @ będzie.

    Nie smuć się Olenika, poprzeżywamy z Tobą :)
    Ja w ogóle nie pokazuje mężowi emocji jakie mną targają gdy po raz kolejny się nie udaje. Po prostu sobie w samotności czasem pochlipie, ale co ciekawe dopiero mnie na łzy bierze w połowie kolejnego cyklu, że znowu się staramy i znowu na pewno już wyjdzie :p

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • Olenika Znajoma
    Postów: 26 2

    Wysłany: 18 lutego 2017, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pietruszkanatki, wiem :) Całe szczęście, że jesteście :) Oczywiście każdej życzę dzidziusia czym prędzej, ale w oczekiwaniu na to łatwiej jest razem :)
    U mnie psychicznie nie jest jakoś źle, nie nastawiam się na nic. Lekarz dał mi 4 cykle po hsg.. Mąż ma nasienie dobre, ja nie mam żadnych nieprawidłowości.. Owulacja jest za każdym razem, pęcherzyki pękają, jajowody drożne, a ciąży i tak nie ma :( Ja dziewczyny nie wiem nawet co dalej mam robić jeśli teraz w tą ciążę nie zajdę..? Inseminacja? Czy robić najpierw badanie na wrogość śluzu?

  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 18 lutego 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dał Wam 4 cykle i sam nie powiedział, co po tym? A leczysz się u ginekologa czy w klinice?

    To i tak już duuużo wiesz o Waszym zdrowiu, na pewno lekarz Tobą pokieruje co najlepiej i w jakiej kolejności robić.

    Czytałam też ostatnio o niepłodności z niewiadomych przyczyn, gdzie partnerzy są zdrowi, wszelkie badania pokazują, że problemów być nie powinno, a są.
    Tu już chyba tylko oczekiwanie i modlitwa.

    Edit: mój mąż wczoraj po praz pierwszy robił badanie nasienia, ciekawa jestem wyniku i czy jeśli będzie słaby to lekarz zadecyduje o przesunięciu w czasie hsg?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2017, 10:52

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
‹‹ 125 126 127 128 129 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ