X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 10 maja 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Czy możecie polecić gdzie w okolicach Trójmiasta zrobić właśnie hsg? Czy to obojętne gdzie się zrobi?

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 10 maja 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 15:52

  • emmka16 Koleżanka
    Postów: 49 19

    Wysłany: 10 maja 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi90 zazdroszcze, ze jesteś już po. Ciesz się ze wszystko jest dobrze :) trzeba szukać dalej ale może to po prostu psychika i dzidzia będzie w najmniej oczekiwanym momencie. Daj znać co powie Twój ginekolog, ale nadal mocno trzymam za Ciebie kciuki, a Ty trzymaj za mnie bo ja mam w czwartek :( bardzo się boje wyniku.

    wer.kamin ja mam od swojej pani ginekolog, która pracuje na Karowej. Z tego co zrozumiałam mogłam isc od razu prawie tego dnia co wypisywała, ale byłam za daleko od okresu, wiec w zasadzie miesiąc później mnie wpisała na to badanie w szpitalu. Wg mnie to taka drogę trzeba przejść, bo jest najszybciej.

    • starania 1 rok i 7 miesięcy
    • wszystkie badania ok

    Szczęśliwy listopadowy cykl 🥰 trzymajcie kciuki, aby wszystko było dobrze!
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 10 maja 2019, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 15:52

  • emmka16 Koleżanka
    Postów: 49 19

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi90, a ten pęcherzyk wyszedł ci podczas badania i w czasie normalnego usg to by nie było widoczne?

    Tak, niestety za dużo teraz tego wszystkiego w internecie i człowiek się nastawia źle :( trzymaj za mnie kciuki, dam znać, ale bardzo się boje...

    Powiedzcie mi jeszcze proszę dziewczyny czy tam na Karową zgłaszam się rano na ogólna izbę przyjęć i mowie, ze jestem na badanie? Czy muszę mieć jakaś piżamę na zmianę itp.? Czy oni będą przydzielali mi łóżko czy tylko wchodzę na badanie i do domu? Długo to wam zajęło od przyjścia na izbę do badania? O której najlepiej być? Dajcie proszę znać głównie co do tego ubrania na przebranie ;)

    • starania 1 rok i 7 miesięcy
    • wszystkie badania ok

    Szczęśliwy listopadowy cykl 🥰 trzymajcie kciuki, aby wszystko było dobrze!
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 15:52

  • emmka16 Koleżanka
    Postów: 49 19

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiesz mi co z tymi kwestiami dot. samego badania? Czy nie miałaś na Karowej?

    • starania 1 rok i 7 miesięcy
    • wszystkie badania ok

    Szczęśliwy listopadowy cykl 🥰 trzymajcie kciuki, aby wszystko było dobrze!
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 13 maja 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 15:52

  • wer.kamin Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 13 maja 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za info jak najlepiej dostać się na Karową. Zapisałam się tam na konsultację do poradni leczenia niepłodności. Może tak uda się tam dostać w miarę szybko. Niestety nie znam żadnego lekarza, który tam przyjmuje, żeby pójść prywatnie. Zresztą tak prosto z jednej wizyty pewnie i tak by się nie udało.

    ABI90, w Bocianie można odpłatnie zrobić HSG? Hmm, dzwoniłam to pani w rejestracji powiedziała, że tylko sonoHSG robią. To dzwonię jeszcze raz!

    ABI90 lubi tę wiadomość

  • Lenka1990 Przyjaciółka
    Postów: 73 20

    Wysłany: 13 maja 2019, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie w klubie :) Ja będę miała HSG za tydzień, w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Jest tu ktoś kto miał HSG właśnie tam?

    Lenka 28 lat
    2016 lipiec - Aniołeczek 11 tc ❤
    2018 październik - 1 IUI :(
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 13 maja 2019, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 15:52

  • wer.kamin Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 14 maja 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czyli jednak sono. A już myślałam, że jest kolejne miejsce, gdzie można zrobić HSG. Gdyby któraś z Was szukała możliwości odpłatnego wykonania HSG w Warszawie, to w Novum można. Obdzwoniłam chyba wszystkie potencjalne miejsca w Warszawie.

    Miałam robione sonoHSG po pierwszej ciąży pozamacicznej, żeby sprawdzić jajowód, który został. Badanie pokazało, że jest drożny. Równo rok po badaniu kolejna ciąża pozamaciczna - w teoretycznie drożnym jajowodzie. Teraz lekarz (inny niż wcześniej) zalecił badania HSG, a potem ewentualnie laparoskopia. Jakie są różnice między sonoHSG a HSG według Waszej wiedzy? Czy myślicie, że to realne, że sono HSG pokazało, że jajowód jest drożny, a faktycznie był niedrożny czy raczej zrobił się niedrożny w ciągu roku?

  • emmka16 Koleżanka
    Postów: 49 19

    Wysłany: 21 maja 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u mnie tez oba drożne. Samo badanie bylo nieprzyjemne i trochę bolesne, ale do wytrzymania. Po badaniu nic mnie nie bolało.

    Byłam już u swojej pani dr i działamy dalej :)

    • starania 1 rok i 7 miesięcy
    • wszystkie badania ok

    Szczęśliwy listopadowy cykl 🥰 trzymajcie kciuki, aby wszystko było dobrze!
  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 29 maja 2019, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenka1990 wrote:
    Witajcie w klubie :) Ja będę miała HSG za tydzień, w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Jest tu ktoś kto miał HSG właśnie tam?
    Lenka Daj znać jak było, bo mnie tez to czeka za tydzień, właśnie w Matce Polce ;)
    Dziewczyny czy po HSG można kierować samochodem, czy raczej człowiek się do tego nie nadaje? :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2019, 09:42

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 30 maja 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic mi nie mówiono o prze uwskazaniach. Jedynie dzięki kierowcy mogła wyjść szybciej że szpitala bo chciał żebym dłużej została. A druga kwestia to zależy jak zareagujesz na środek przeciwbólowy ja czułam się jka pijana ale po godzinie przeszło. Zostałam przyjęta na oddział po 8 w wychodziłam godzinę po badaniu

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już po hsg, w Matce Polce nie dają nic przeciwbólowego :) jajowody miałam drożne, ból był ale zdecydowanie do wytrzymania :) długo trzeba na wszystko czekać ale jakoś to poszło :) Teraz po 6 godzinach od badania boli mnie brzuch ale najważniejsze ze mam to już za sobą :)

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja rowniez mialam robione HSG, na ktorym wyszly oba jajowody niedrozne. Samo badanie bylo bolesne, ale bol trwal jedynie kilka sekund, takze naprawde do zniesienia. Mi lekarz powiedzial, ze ponoc boli bardziej jak cos jest na rzeczy.. u mnie lekarka za moja zgoda probowala przepchnac jajowody niestety sie nie udalo.
    Nastepnie przeszlam laparo i HSG bede chyba powtarzac we wrzesniu, ale juz na luzie ;)
    Naprawde nie ma sie czego bac. Przed badaniem oddychajcie gleboko przepona by rozluznic miesnie brzucha, to bardzo pomaga. Ja nawet nie poczulam zakladania tej calej aparatury i cewnika, dopiero kontrast.

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂 jestem Milena, mam 27 lat i od roku bezskutecznie staramy się o malucha. W tym cyklu mam mieć robione hsg. Jakieś dobre rady? Wiąże z tym badaniem mega nadzieję ale też strasznie się go boję. Boję się że wykaże coś co znów nam wydłuży starania 😑

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że lepiej wiedzieć i moc walczyć ze znanym wrogiem. Proponuję Ci zabrać ze sobą jakąś pizame i klapki. Mi była potrzebna podpaska (nie założyłam jej od razu i byłam uklejona tym preparatem z domieszką krwi bo wkładka to było trochę za mało) ogólnie dużo strachu trochę bólu i po sprawie. Jedynie to cykl z hsg był u mnie bezowulacyjny a więc długi. Teraz drugi po hsg zobaczymy jaki będzie

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis trzymam kciuki aby był szczęśliwy 😊
    Ja już jestem po hsg. Na szczęście oba jajowody są drożne. Faktycznie bolało, ale dało się wytrzymać. Gorzej było kilka godzin później, strasznie źle się czułam.. Dziś pierwsze przytulnie z mężem po badaniu, trochę się bałam że ból wróci.. Ale dostałam dość mocnych skurczy już po.. Któraś miała coś takiego?

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
‹‹ 175 176 177 178 179 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ