X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • AnnaLenna Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry
    Ja miałam badanie 4 dni temu. Jajowody drożne. Każda kobieta przechodzi to inaczej , dla mnie to był koszmar. Znioslsm ból ale lekarz nie obchodził się ze mną delikatnie. Mam nadzieję, że trauma minie.
    Jak długo utrzymywał się u was ból po badaniu. W ten sam dzień miałam jedynie ciemne plamienia. Do dziś utrzymują się jasne upławy i czuję delikatnie skurcze , momentami nawet wzdyma mi brzuch. Za żadne skarby nie wrócę tam , gdzie robione było badanie. Muszę iść do mojego ginekologa. Po jakim czasie ból ustępuje? Nie wiem czy to normalne bo lekarz zarówno przed jak i po tym badaniu w ogóle ze mną nie rozmawiał . Mam nadzieję, że więcej nie trafię na tego człowieka

  • AnnaLenna Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MilusińskaMilena wrote:
    Nobis trzymam kciuki aby był szczęśliwy 😊
    Ja już jestem po hsg. Na szczęście oba jajowody są drożne. Faktycznie bolało, ale dało się wytrzymać. Gorzej było kilka godzin później, strasznie źle się czułam.. Dziś pierwsze przytulnie z mężem po badaniu, trochę się bałam że ból wróci.. Ale dostałam dość mocnych skurczy już po.. Któraś miała coś takiego?
    U mnie się zbliża owulacja i również wskazane są starania. A ja boje się , że ból wróci i nie wiem co robić ..trzeba działać a strach silniejszy

  • MartaChm. Przyjaciółka
    Postów: 92 35

    Wysłany: 1 lipca 2019, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w lutym miałam hsg bolało bardzo ale wynik że są drozne oba jajowody ale do tej pory nie jestem w ciąży... W tym cyklu byłam stymulowana clostilbegyt ale zrobiłam test dziś o jedną kreska a w środę okres ma być

  • 997Monika Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 29 lipca 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja się dopiero przygotowywuje do badania. Bólu się nie boję, jestem w stanie dużo przecierpiec. Narazie czekam na prawidłowy wynik wymazu pochwy. Czy wy tez tak mialyscie, ze wymaz mimo brania antybiotyku wg antybiogramu ciagle wychodzil zly? Naprawde przez ostatnie miesiace uważam na siebie, nawet staram się nie korzystać z publicznych toalet. Jedna bakteria mi zniknęła to pojawiła się inna. Za tydzień będę miała 4 posiew i już nawet nie potrafię nastawić się pozytywnie.

  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 29 lipca 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    X

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2020, 14:11

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • iMonia Autorytet
    Postów: 539 837

    Wysłany: 29 lipca 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    997Monika wrote:
    Cześć, ja się dopiero przygotowywuje do badania. Bólu się nie boję, jestem w stanie dużo przecierpiec. Narazie czekam na prawidłowy wynik wymazu pochwy. Czy wy tez tak mialyscie, ze wymaz mimo brania antybiotyku wg antybiogramu ciagle wychodzil zly? Naprawde przez ostatnie miesiace uważam na siebie, nawet staram się nie korzystać z publicznych toalet. Jedna bakteria mi zniknęła to pojawiła się inna. Za tydzień będę miała 4 posiew i już nawet nie potrafię nastawić się pozytywnie.
    Miałam to samo :/ drugi antybiotyk dał radę

    1.2004 Junior :)
    12.2018 laparoskopia endometrioza
    02.2019 ciąża naturalnie na clo (*)
    04.2019 poronienie
    07.2019 (PUREGON I OVITRELLE)❤️
    13 dpo Beta 53,6
    15 dpo Beta 210,9
    24 dpo Beta 9266,0
    27 dpo Beta 16678,0❤️
    04.2020 Laura Zofia❤️

    https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hdcud95ch.png
  • iMonia Autorytet
    Postów: 539 837

    Wysłany: 29 lipca 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boo123 wrote:
    Ja mam skierowanie na hsg i się bardzo boje tego badania. Chociaż ja ponoć będę miała w znieczuleniu miejscowym. Wy też takie mialyscie?

    Miałam bez znieczulenia nic nie czułam ale na fv mam wpisane sono wiec może to jakaś inna metoda ? Wpuścili kontrast cały czas usg i koniec zero bólu 👍🏻💪

    1.2004 Junior :)
    12.2018 laparoskopia endometrioza
    02.2019 ciąża naturalnie na clo (*)
    04.2019 poronienie
    07.2019 (PUREGON I OVITRELLE)❤️
    13 dpo Beta 53,6
    15 dpo Beta 210,9
    24 dpo Beta 9266,0
    27 dpo Beta 16678,0❤️
    04.2020 Laura Zofia❤️

    https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hdcud95ch.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2019, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miała może HyCoSy? Nie widzę na ovufriend wątku na ten temat, ode na to we wtorek i chciałam dopytać jak "wrazenia" po...

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2227 1886

    Wysłany: 5 września 2019, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nada wrote:
    Hej dziewczyny,

    Ja miałam robione HSG 4 kwietnia na Karowej jak Wik89. Może się nawet widziałyśmy, bo pamiętam, że rozmawiałam z jedną dziewczyną :) . Tylko ja miałam sono robione. Niby mniej boli, szłam z pozytywnym nastawieniem i nie wspominam dobrze :/ . Ale dużo zależy od wyniku, a u mnei były niedrożne, ale jeden pod wpływek kontrastu się udrożnił, a drugi niestety.

    Klaudia, ja mam jeden jajowód niedrożny. Prawy. Mamy podchodzić do inseminacji jak będzie owulacja z lewego (drożnego) też na Karowej, na NFZ. A jak przez 3 miesiące nic to invitro... A Tobie co powiedział gin?

    Emmka nie ma co się nastawiać, często po HSG dziewczyny zachodzą, bo udrażnia jajowody. Najgorsza opcja to niedrożność obu, ale wtedy, jeżeli masz owulacje normalne to zawsze jest opcja na invitro. Także nei jest tak, że droga do dziecka się kończy. Jest jeszcze opcja na laparoskopie, ale mi nikt nie proponował. Więc pewnie zależy od przypadku.

    W ogóle zajrzałam, żeby zapytać was, czy pierwszy cykl po HSG nie był dziwny? Bo mnie boli jajnik od razu po okresie i zastanawiam się, czy to normalne. No i okres minął, był seks z mężem a ja krwawię, co jest dziwne... nigdy tak nie miałam.

    Hej Nada, miałabym pytanie do Ciebie, wysłałam Ci zaproszenie. Będę wdzięczna za odzew.

    Nada jeśli dobrze rozumiem to robiłaś insmeinacje na Karowej na NFZ? W ogóle nie wiedziałam że można robić na NFZ. Długie są kolejki i jak to wygląda?

    2020r. Nasz Cud, nasze Życie 🤍💕🧚‍♂️ Walczymy o kolejny ✨🙏
    01.2024: 9dpt beta 71,8, 11dpt - 258, 12dpt - 318, 15dpt - 1131, 24dpt beta 9490, prog 117
    25dpt mamy 💗 rośnij nasz Maluszku 🙏🏻🤍
    2❄️❄️

    Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek🕊️🌿
    ~ Louis L'Amour
    The true miracle is having faith no matter what👣💕🍀
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2227 1886

    Wysłany: 6 września 2019, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik89 wrote:
    Hej jabkatarzyna, no od 21.01 to faktycznie dlugo, kurcze lekarz nie powiedzial nic na temat luteiny? Nie wiem co poradzic nie mam doswiadczenia z dlugimi cyklami.. trzymam kciuki zeby przyszedl okres!

    Jestem dzis po badaniu hsg na nfz (Szpital Karowa w Warszawie). Robia tam zarowno hsg jak i sono hsg bo byly obok mnie pacjentki ktore czekaly ja sono hsg, natomiast ja mialam zwykle bo tak bylo na skierowaniu. Niestety dzis na oddziale nie bylo mojego lekarza wiec troche zagubiona i niedoinformowana sie czulam ale wszystko poszlo w miare sprawnie. Na pewno trzeba sobie zaplanowac dzien wolnego, na izbie przyjec bylam o 7.30 wyszlam o 13.30 bo przyjecie na oddzial zajmuje sporo czasu a potem na oddziale robia pare badan wstepnych i dopiero pozniej zastrzyk domiesniowo p-bolowy/rozkurczajacy miesnie i potem badanie hsg. No coz badanie jest faktycznie bolesne, tzn dla mnie bylo bardzo, ale wiem ze rozne sa odczucia, niektore kobiety podobno tak bardzo tego nie odczuwaja. Warto po badanich krwi zjesc cos przed samym hsg, ja nie zjadlam i omdlalam w trakcie badania wiec zrobili tylko dwa zdjecia. Ale wystarczylo do opisu (jajowody obustronnie drozne, uff) dostalam wypis z dokulentacja i plytką, zwolnienie na dzisiaj i do domu. Polozne bardzo mile.
    Troche sie czuje obolala ale mysle ze juz jutro to minie tzn mam nadzieje..
    Podsumowujac nic przyjemnego ale do przejścia:)

    Wik przesłałam Ci zaprpszenie do przyjaciółek, będę wdzięczna o zaakceptowanie chciałabym zapytać o Karowa.

    2020r. Nasz Cud, nasze Życie 🤍💕🧚‍♂️ Walczymy o kolejny ✨🙏
    01.2024: 9dpt beta 71,8, 11dpt - 258, 12dpt - 318, 15dpt - 1131, 24dpt beta 9490, prog 117
    25dpt mamy 💗 rośnij nasz Maluszku 🙏🏻🤍
    2❄️❄️

    Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek🕊️🌿
    ~ Louis L'Amour
    The true miracle is having faith no matter what👣💕🍀
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2227 1886

    Wysłany: 9 września 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, mam pytanie odnośnie badania HSG może ktoś się orientuje :-) Ogólnie mówią że trzeba być po zakończonym krwawieniu ale przed owulacją (czyli do 12 dc ). Ja mam krótkie cykle a HSG mam 12 dc więc moge być w trakcie owu albo po, jak to wpływa na badanie? Czy chodzi tylko o to, aby nie być w ciąży?

    2020r. Nasz Cud, nasze Życie 🤍💕🧚‍♂️ Walczymy o kolejny ✨🙏
    01.2024: 9dpt beta 71,8, 11dpt - 258, 12dpt - 318, 15dpt - 1131, 24dpt beta 9490, prog 117
    25dpt mamy 💗 rośnij nasz Maluszku 🙏🏻🤍
    2❄️❄️

    Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek🕊️🌿
    ~ Louis L'Amour
    The true miracle is having faith no matter what👣💕🍀
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 9 września 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem to chodzi o to żeby było przed owu. Ja jak robiłam hsg to warunkiem było zrobienie go do 10dc. Przed badaniem będziesz miała usg żeby potwierdzić czy na pewno nie jesteś po owu albo w ciąży.

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Lala Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 13 września 2019, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Czy któraś z Was się orientuje czy na Karowej w Warszawie badanie hsg wykonywane jest w każdy dzień tygodnia czy w wybrane?

  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 13 września 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jestem po sono HSG które robiłam w prywatnie w klinice niepłodności do której chodzimy z mężem. Bardzo ale to bardzo bałam się tego badania i bólu .Z Tego strachu wzięłam przed badaniem 2 ketonale i 2 nospy ;) .Przy moim badaniu było 2 lekarzy z kliniki (jeden odpowiadał za usg a drugi za całą resztę;) ) i położna w sumie nie wiem po co ale była bardzo mila ;) .Najpierw zrobili mi usg lekarz sprawdzał położenie macicy i szyjki bo tłumaczył temu drugiemu lekarzowi jak będzie wchodził cwenik .Po usg mialam założony wziernik a po chwili lekarz powiedział że teraz pora na cwenik .Bałam się bardzo ale samego wkladania nie czulam ,drugi lekarz wprowadził sondę do usg. Po paru sekundach poczułam rozpieranie takie kłucie ( naprawdę nic strasznego nie był to jakiś mocny ból )lekarz zapytal czy boli i od raz wytłumaczył że teraz napompowal balonik żeby cwenik się trzymał .Obawialam sie momentu wstrzykniecia kontrastu i oczywiście prawie nic nie poczułam ;) za nim sie spostrzeglam co się dzieje usłyszałam jak lekarz odpowiedzialny za usg mówi że prawy jajowod drozny i za chwilę ze lewy też i to by było na tyle . Badanie od polozenua sie na fotel do ubrania sie nie trwalo chyba nawet 10 min .Trzymam kciuki że wasze badanie też będą tak wyglądać. Na pewno gdyby jajowody były by nie drozne to nie było by tak lekko .

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • Mad lena Ekspertka
    Postów: 140 66

    Wysłany: 23 listopada 2019, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Cześć Dziewczyny, mam pytanie odnośnie badania HSG może ktoś się orientuje :-) Ogólnie mówią że trzeba być po zakończonym krwawieniu ale przed owulacją (czyli do 12 dc ). Ja mam krótkie cykle a HSG mam 12 dc więc moge być w trakcie owu albo po, jak to wpływa na badanie? Czy chodzi tylko o to, aby nie być w ciąży?


    happilyeverafter czy jesteś już po zabiegu?
    Niedługo też będę mieć hsg na Karowej. Napiszesz co warto zabrać, jak się przygotować? Na co zwrócić uwagę? Może będzie mi jakoś łatwiej się do tego przygotować i nastawić :)

    2015 - początek starań
    2019 - cykle z Duphaston
    2019 - HSG (jajowody drożne)
    2020 - cykle z Clo
    AMH - 3,35
    2021 marzec - I inseminacja nieudana :/
    2021 maj - II inseminacja :(

    MTHFR 1298A>C układ homozygotyczny
  • Mad lena Ekspertka
    Postów: 140 66

    Wysłany: 24 listopada 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lala wrote:
    Hej dziewczyny! Czy któraś z Was się orientuje czy na Karowej w Warszawie badanie hsg wykonywane jest w każdy dzień tygodnia czy w wybrane?

    Niedawno się zapisywałam i kojarzę że pielęgniarka mówiła ze 2 x w tygodniu robią zabieg. Na pewno w poniedziałek i na 90 % w środę.

    2015 - początek starań
    2019 - cykle z Duphaston
    2019 - HSG (jajowody drożne)
    2020 - cykle z Clo
    AMH - 3,35
    2021 marzec - I inseminacja nieudana :/
    2021 maj - II inseminacja :(

    MTHFR 1298A>C układ homozygotyczny
  • A gustu Ekspertka
    Postów: 225 87

    Wysłany: 14 grudnia 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Mam pytanie mam.Hsg na 6 dc okres zwykle mam 5 dni czy to nie za wcześnie. ? Czy można starać się drazu po hsg w tym samym cyklu?

    📍Niedoczynność tarczycy
    📍MTHFR_c677Thetero
    📍29.10.2019 iui 😟
    📍10.01.2020 udało się ❤
    Jezu ufam tobie. Ty się ty zajmij.

    860ianli7vtdwtrl.png
  • Goldlemon Autorytet
    Postów: 335 199

    Wysłany: 14 grudnia 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gustu wrote:
    Witam. Mam pytanie mam.Hsg na 6 dc okres zwykle mam 5 dni czy to nie za wcześnie. ? Czy można starać się drazu po hsg w tym samym cyklu?
    Nie jest to za wczesnie, też mialam tak zaraz po @. Nie mozna sie starac, cykl stracony

    Starania od marca 2018
    7u223e3k8pdpu5u1.png
  • A gustu Ekspertka
    Postów: 225 87

    Wysłany: 14 grudnia 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe to jest bo rozmawiam dziś z lekarzem i powiedział ze można się starać bo dawka promieniowania jest bardzo mała. Tyle jest właśnie opinie czy starać się w tym samym cyklu czy nie jedni lekarze sugerują ze tak a inni ze nie

    📍Niedoczynność tarczycy
    📍MTHFR_c677Thetero
    📍29.10.2019 iui 😟
    📍10.01.2020 udało się ❤
    Jezu ufam tobie. Ty się ty zajmij.

    860ianli7vtdwtrl.png
  • Mad lena Ekspertka
    Postów: 140 66

    Wysłany: 14 grudnia 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem właśnie w cyklu z HSG i lekarz powiedział że jak najbardziej można się już starać.
    Także widać, że opinie mocno podzielone

    2015 - początek starań
    2019 - cykle z Duphaston
    2019 - HSG (jajowody drożne)
    2020 - cykle z Clo
    AMH - 3,35
    2021 marzec - I inseminacja nieudana :/
    2021 maj - II inseminacja :(

    MTHFR 1298A>C układ homozygotyczny
‹‹ 176 177 178 179 180 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ