X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną HSG drożność jajowodów
Odpowiedz

HSG drożność jajowodów

Oceń ten wątek:
  • madzia Przyjaciółka
    Postów: 71 40

    Wysłany: 20 listopada 2012, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki miała któraś to badanie?? ja zrobilam juz wszystkie badania i lekarz zalecił mi HSG. przeraziłam sie ceną bo juz lyle kasy na to poszło i jestem załamana, u mnie 500 zł . miala któraś??pomogło chociaż??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2012, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam laparoskopowo w szpitalu drożność sprawdzaną i wszystko ok jest!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2012, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzia ja przez to badanie przeszłam ale nie HSg tylko pod narkozą kamerkami i kontrastem sprawdzali mi drożność zabieg nieprzyjemny i ok miesiąca obolała byłam ale wiem ze pod tym kierunkiem wszystko ok!!
    A głowa do gory musi być dobrze!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2012, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzia ja mialam to badanie-jesli chcesz szczegolow to zapraszam Cie na forum plemniczka staraczka i tyska- okolo 5 listopada zamiescilam tam obszerny opis badania. nie boj sie- wiecej sie najadlam strachu niz to wszystko warte... nie bylo zle:)

  • madzia Przyjaciółka
    Postów: 71 40

    Wysłany: 20 listopada 2012, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gadgeta wrote:
    madzia ja mialam to badanie-jesli chcesz szczegolow to zapraszam Cie na forum plemniczka staraczka i tyska- okolo 5 listopada zamiescilam tam obszerny opis badania. nie boj sie- wiecej sie najadlam strachu niz to wszystko warte... nie bylo zle:)

    dzieki kochana poczytam. zaraz wskakuje

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2012, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziu strona 282 o ile dobrze pamietam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2012, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mialam skierowanie od mojej ginekolozki- bylo na nfz wiec nie placilam ani grosika...
    moze i Tobie by sie udalo tak to zalatwic?
    pozdrowionka

    madzia lubi tę wiadomość

  • madzia Przyjaciółka
    Postów: 71 40

    Wysłany: 20 listopada 2012, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooj chyba byłoby cieżko. lekarz w szpitalu powiedzial ze tylko u nich i tylko prywatnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2012, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzia bo niektórzy lakarze to tylko smalec licza!!
    wiecznie prywatnie to gdzie do cholerki te nasze podatki idą???????????

    madzia lubi tę wiadomość

  • madzia Przyjaciółka
    Postów: 71 40

    Wysłany: 20 listopada 2012, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    własnie Aga nie wiem! a gdzie nie pójdę to tylko kasa i kasa!!! cóż bede musiala to odwleć na za 2 mies... mam doła jak nie wiem co. bo mnie tak lekarz podłamał ze szok :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2012, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale staranek nie przerywaj bo może akurat się uda.. bo tyle strachu a potem lekarz powie po badaniu że wszystko oki!!!

  • jasmin Autorytet
    Postów: 866 791

    Wysłany: 20 listopada 2012, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzia wrote:
    gadgeto pewnie na NFZ to sie kilka mies czeka co??

    ja mimo,że na nfz czekałam kilka dni..w 1 dniu cyklu zadzwoniłam umówić się...a w 10 dc miałam to badanie :) więc raczej się długo nie czeka. Podstawą jest tylko skierowanie od lekarze :)

    relg2n0abn31771x.png
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 20 listopada 2012, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też miałam to badanie i faktycznie więcej strachu niż to potrzebne. Ja do lekarza chodzę prywatnie ale skierowanie dostałam do szpitala i badanie miałam robione na NFZ

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2012, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na badanie tak jak jasmin czekalam 10 dni. zadzwonilam do szpitala w pierwszym dniu cyklu a na 11 juz mnie umowiono
    tak wiec naprawde nie czekalam dlugo...

  • pasia Koleżanka
    Postów: 39 14

    Wysłany: 21 listopada 2012, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzia wrote:
    dziewczynki miała któraś to badanie?? ja zrobilam juz wszystkie badania i lekarz zalecił mi HSG. przeraziłam sie ceną bo juz lyle kasy na to poszło i jestem załamana, u mnie 500 zł . miala któraś??pomogło chociaż??

    ja miałam skierowanie od ginekologa na nfz i badanie w szpitalu robiłam za darmo... tylko niestety musiałam w nim spędzić trzy dni :(
    samo badanie nie należy do najprzyjemniejszych, ale daje się przeżyć, zwłaszcza, że jest krótkie:)

    i jeszcze jedno - jak masz skierowanie, to możesz sobie wybrac dowolny szpital, nawet w innym mieście, jeżeli u ciebie nie robią :)
    podzwoń i popytaj w innych szpitalach w okolicy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2012, 11:43

    madzia lubi tę wiadomość

    Maciek 21.06.2008
    starania o drugie dziecko od VIII.2009
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2012, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pasia ma racje bo teraz można wybrać sobie placówke leczenia!!

  • madzia Przyjaciółka
    Postów: 71 40

    Wysłany: 21 listopada 2012, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki dzieki. niestety nie mam skierowania. chcialam sie na nfz umówic do gina ale termin za 1,5 mies czyli przy dobrych wiatrach zrobiłaby to badanie za 2 mies..
    chyba bede musiala sie zapożyczyc bo zalezy mi na czasie. trudno :(
    same wiecie ile to wszytsko kosztuje a ja wszytko robie prywatnie bo nie moge nic wytarmosic na nfz. Gnojki załują!!!

  • pasia Koleżanka
    Postów: 39 14

    Wysłany: 21 listopada 2012, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziu wydaje mi się, że prywatny gin tez ci może wystawić skierowanie :)

    tak samo jak wystawia skierowanie do szpitala np. kardiolog czy inny specjalista :)

    zadzwoń do jakiegoś szpitala, który robi hsg i zapytaj - po co masz wydawać tyle kasy, skoro mozliwe że uda się za darmo?

    madzia, domi lubią tę wiadomość

    Maciek 21.06.2008
    starania o drugie dziecko od VIII.2009
  • anulek89 Przyjaciółka
    Postów: 107 23

    Wysłany: 22 listopada 2012, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę już mnie dziewczyny przeraziłyście tą kwotą... Mi gin ostatnio wspominał o tym badaniu - że jeżeli za jakiś czas mi się nie uda zajść to wypadałoby zrobić badanie drożności.. Kurcze żeby nie było trzeba :( bo wątpię, że dostałabym skierowanie na NFZ.... Tym bardziej, że też nie wszystkie badania chcą refundować jak Urząd Pracy ubezpiecza.. Zawsze znajdą wymówkę.. ale mam nadzieję, że nie będę musiała tego badania robić..

    ?pokaz=797650d44de55faba.png
    i.png
  • freya Ekspertka
    Postów: 224 158

    Wysłany: 22 listopada 2012, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam to badanie robione, ból był, ale do zniesienia, badanie trwało kilka minut. W szpitalu zostałam dwie godziny ze względu na podany środek przeciwbólowy, po którym kręciło się w głowie. Mnie niestety przez dwa tyg po badaniu mocno bolało podbrzusze, i miałam 2 tyg plamienia/krwawienia. Tak jak dziewczyny miałam robione na NFZ, dostałam skierowanie od lekarza, na badanie czekałam krótko. Kurczę 500 zł to kupa kasy, dobrze jakby udało Ci się załatwić na NFZ...

    madzia lubi tę wiadomość

    nmbem08.png
    Aniołek (24.07.2013r.) 7 tc
    02/03.2015r.- I ICSI- Brak zarodków
    05.2015 r.- II ICSI- P8B :(
    12.02.2016r. III ICSI-ET 3-dniowego zarodka- CB :(
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ