X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną HSG - jak szybko ciąża
Odpowiedz

HSG - jak szybko ciąża

Oceń ten wątek:
  • madziara0080 Autorytet
    Postów: 820 682

    Wysłany: 19 lutego 2016, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziulla - mnie za bardzo nie bolało, ale czułam, że była jakaś ingerencja w organizm, bo czasami delikatnie mnie coś tam zakuło. Jedynie plamiłam dwa dni i widziałam na wkładce, że kontrast wypływał. Dziś czuje się już bardzo dobrze ;)

    Kikaaa lubi tę wiadomość

    ug376iye929i107i.png
  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 19 lutego 2016, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super dziewczyny, u mnie ból był ale do przeżycia jakby była taka konieczność poświeciłabym sie jeszcze raz, do przeżycia mimo, ze wyłam z bólu :)

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 19 lutego 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia zauważyłam że z Poznania jesteś u kogo się leczysz???

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • madziara0080 Autorytet
    Postów: 820 682

    Wysłany: 19 lutego 2016, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mieszkam pod Poznaniem. Leczyłam się u doktora Wandelta na Strzeszyńskiej, ale przeniosłam się do doktora Olejniczaka, przyjmuje na Marcelińskiej ale pracuje też na Polnej. Świetny lekarz.

    Kikaaa lubi tę wiadomość

    ug376iye929i107i.png
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 19 lutego 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O dziewczyny ja jadę do poznania na polna do poradni leczenia nieplodnosci, moj gin mnie skierowal. Możecie mi coś napisać o tej poradni? Robia tam inseminacje na nfz?

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 19 lutego 2016, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pyatii, dokładnie nie wiem bo nie chodze tam ale mam lekarza z polnej, TeŻ miałam tam inseminacji na NFZ powiem szczerze musisz mieć dobrego lekarza bo u tego co chodzi chodzilam na NFZ nie miało Orawa się udać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2016, 21:39

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 19 lutego 2016, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nie wiem do kogo jestem zapisana... Babka przez telefon mi nie powiedziała. Chyba zadzwonie i zapytam

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • madziara0080 Autorytet
    Postów: 820 682

    Wysłany: 20 lutego 2016, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zadzwoń, sama jestem ciekawa :)

    ug376iye929i107i.png
  • 84karolina Znajoma
    Postów: 25 10

    Wysłany: 21 lutego 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziulla wrote:
    Hejka wczoraj miałam hsg...jajowody drozne. I momo iz nie byly zatkane to zabiek bardzo bolal....po samym badaniu nic mnie nie bolało dopiero znieczulenie puszczało to taki ból ze aż zgieta w pół chodziłam. Dziś jest trochę lepiej ale boli tez dość mocno. Czy na drugi dzień tez was tak bolało.? Miała któraś tak? Bo się martwie ze coś ból jest za silny ze coś nie tak...

    Hej, ja miałam w styczniu, później 3 dni mnie bolało i 3 dni miałam plamienie. Leż i odpoczywaj, mam nadzieję, ze masz L4. Też mnie bardzo bolał zabieg (sono). Dostałaś antybiotyk?

    Madziulla lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2016, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak antybiotyk dostałam. L4 dostałam tylko na dzień zabiegu. Ale na drugi dzień w pracy wzięłam urlop na zadanie.

    84karolina lubi tę wiadomość

  • 84karolina Znajoma
    Postów: 25 10

    Wysłany: 22 lutego 2016, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie potrzebowalam crp i ob. Pierwsze slysze żeby to chcieli.

  • madziara0080 Autorytet
    Postów: 820 682

    Wysłany: 22 lutego 2016, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landrynko - ja również nie potrzebowałam. Przeprowadzili zwykły wywiad i później od razu zabieg.

    ug376iye929i107i.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2016, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ode mnie chcieli crp miałam zbadać 2-3 przed badaniem

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2016, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam, dziś miałam hsg na polnej. robił je dr.Korman to od niego miałam skierowanie (przyjmuje w Szamotułach prywatnie) no i jajowody drożne a ból straszny mimo ze dostalam znieczulenie okolo 30 minut przed badaniem. Ode mnie chcieli morfologie i CRP.
    Dostałam L4 na 4 dni bo sekretarka pytała mnie się jak długo chce. No i niepotrzebnie sie przebierałam w koszule bo na HSG mozna bylo isc w normalnych ciuchach. Jak dzwoniłam się umawiać to babka mówiła ''proszę wziac koszule'' a dzis niektóre dziewczyny co miały tez hsg byly normalnie ubrane i powiedziały ze im przez telefon powiedzieli ''prosze nic nie brac, przyjsc w swoich ciuchach'' Czyli jesli idziecie na jeden dzien do szpitala na polna to idzcie w swoich ciuchach. Bo ja wogóle nie leżałam ani przed zabiegiem ani po bo nam kazali czekac w ''pokoju dziennym'' bez łóżek ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2016, 15:54

  • madziara0080 Autorytet
    Postów: 820 682

    Wysłany: 22 lutego 2016, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia - no widzisz, ja też miałam na Polnej, zabieg robił mi inny lekarz, ale niby ten sam szpital a różnice są. Ja musiałam mieć dres i kapcie, nie miałam żadnych dodatkowych badań, pielęgniarka tylko przeprowadziła wywiad i to wszystko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2016, 16:21

    ug376iye929i107i.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2016, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja 8 stycznia też miałam HSG i też na polenj choć leczę się prywatnie u dr który tam właśnie pracuje.
    Widzę że jest tu nas trochę z Poznania i okolic :)
    Jeśli chodzi o moje hsg- było nieprzyjemne ale nie bedę straszyć bólem bo naprawdę tragedii nie ma (ja jednej jajowód miałam niedrożny, na szczęście udało się go udrożnić)
    Na hsg zabrałam tylko kapcie, miałam mieć ze sobą badanie moczu i ob ( świeże).
    Jako znieczulenie dostałam ketonal dożylnie, a po całym zabiegu po pół godzinie mogłam zmykać do domu ( poczekałam jednak na opis )
    W cyklu w którym było hsg dr zabronił się starać.
    Tak więc dziewczyny które są przed- będzie dobrze. Nie taki diabeł straszny :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam jeszcze, że w cyklu po hsg dostałam miesiączkę 2 dni wcześniej choć cykle mam bardzo regularne :)

  • madziara0080 Autorytet
    Postów: 820 682

    Wysłany: 22 lutego 2016, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika - mi też zabronił się starać. A jak było u Ciebie z owulacja po zabiegu? Była normalnie w odpowiednim czasie? Bo u mnie chyba trochę się poprzestawiało. A plamiłaś po?

    ug376iye929i107i.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2016, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziara 0080, włąśnie zerknełam- hsg miałam w 8dc a owulację idealnie w 13 dc :) W 15 dc ( tydzień po hsg ) byłam na wizycie i dr potwierdził, że owulacja była tak więc żałowałam że nie mogliśmy z tego skorzystać. Plamiłam tylko tego samego dnia, później żadnych dolegliwości.
    Obecnie jestem po IUI, ale chyba sukcesu nie bedzie...
    A Ty starasz się naturalnie czy z pomocą medyczną?

  • madziara0080 Autorytet
    Postów: 820 682

    Wysłany: 22 lutego 2016, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie jeszcze staramy się naturalnie, bez leków. Martwi mnie to, że w poprzednim cyklu nie miałam owulacji, teraz w tym cyklu też prawdopodobnie bez owulacji.
    Chodziłam na monitoringi i miałam potwierdzone owulacje. Nie wiem co teraz się dzieje. Dziś niby mnie trochę jajniki pobolewają, ale nie wiem, czy faktycznie, czy ja już mam jakieś zwidy...

    ug376iye929i107i.png
‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ