X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną HSG ( niedrożność jajowodów)
Odpowiedz

HSG ( niedrożność jajowodów)

Oceń ten wątek:
  • Niuta Autorytet
    Postów: 796 3736

    Wysłany: 10 maja 2013, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miriiam wrote:
    Hej dziewczyny
    Ja właśnie jutro się wybieram na badanie i mam tylko nadzieję że nie będzie bardzo bolało.
    O wynikach nawet nie myślę żeby się nie zamartwiać.
    Chyba sobie nospę wezmę co by jednak trochę ten ból zminimalizować

    Na pewno nie bedzie tak źle :) Trzymam kciuki aby wszystko poszło OK :)

    inessa lubi tę wiadomość

    Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas. – Flora Edwards
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2013, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    warto zrobic to badanie, troche strachu, bolu ale warto :) mi sie udało zajsc w 2 cyklu po badaniu, niestety poroniłam, ale jak to lekarz powiedział w koncu sie odblokowałam i teraz moze byc tylko lepiej :)

    inessa lubi tę wiadomość

  • mania Autorytet
    Postów: 1280 1274

    Wysłany: 11 maja 2013, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem co czujesz tez w tym tyg to przezywałam ale nie warto się tak stresować wiadomo przyjemność to nie jest ale da się przeżyć i też uważam, że warto zrobić badanie...u mnie wszystko wyjaśniło ;) powodzenia i napisz jak było :)

    inessa lubi tę wiadomość

    22+3tc-545g, 25+1tc-980g, 30+4tc-2kg 32+4tc-2312g 38+4tc-3450g <3

    w57vyx8do68si190.png
  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 11 maja 2013, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, badanie koszmarnie mnie bolało, mimo że dostałam tramal w czopku, aż mi sie krzyknęło w trakcie gdy ten płyn napierał na jajowody. Może bolało bo nie chciał przepłynąć, w końcu przepłynął ale pod dużym naporem ciśnienia.
    Ale dobrze się stało że zrobiłam , tak mogłabym się starać jeszcze długo i nic z tego bo polip wyszedł i teraz wiem co dalej robić.
    Dzięki dziewczyny za wsparcie.
    Mam nadzieję że nie nastraszyłam za bardzo te które mają to przed sobą. To pewnie indywidualne bardzo, samo odczuwanie bólu.

    inessa lubi tę wiadomość

    Jestem mamą
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 11 maja 2013, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miriiam już po bólu, według mnie wszystko cierpienie idzie znieść by doczekać się upragnionego dziecka.

    inessa lubi tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • MałaMi83 Autorytet
    Postów: 389 597

    Wysłany: 11 maja 2013, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pomyślcie jak będzie bolał poród ;) i wtedy HSG to pryszcz :D

    3jgxw1d38c6jwcsz.png
  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 11 maja 2013, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie o porodzie myślałam w czasie badania i musiałam uważać żeby doktora nie kopnąć przypadkiem oczywiście jak bolało to aż mi sama noga chodziła, hihi

    Jestem mamą
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 12 maja 2013, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie, więc hsg to pestka.

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 12 maja 2013, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dobrze że jest to badanie, bo u mnie naprawdę duzo wyjaśniło.

    Jestem mamą
  • ania_mr Autorytet
    Postów: 904 688

    Wysłany: 12 maja 2013, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tramal dostałam w zaszczyku

    relgh371tnvgf6k5.png77d19a1547e45cc4.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 12 maja 2013, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mi podano dożylnie ketonal, ale i tak bolalo

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • ania_mr Autorytet
    Postów: 904 688

    Wysłany: 12 maja 2013, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie też bolało ale ból do zniesienia, a co się nie robi by mieć upragnione maleństwo ;)

    relgh371tnvgf6k5.png77d19a1547e45cc4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2013, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie tak bolało jak opisuje miriiam, az krzyczałam z reszta lekarz kazał krzyczec, z nogami tez miałam problem i uwazałam zeby lekarza nie kopnac. i tez tak sobie pozniej pomyslałam ze skoro to badanie tak bolało to co to bedzie jak przyjdzie rodzic, dostałam ketonal domiesniowo ale nic mi nie pomogło.

  • mania Autorytet
    Postów: 1280 1274

    Wysłany: 13 maja 2013, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie nie było tak źle jak się spodziewałam może to kwestia nastawienia a nastawiłam się na okropny ból bo naczytałam się w internecie :) ból jest owszem ale trwa krótko i jest do przeżycia ja też miałam ketonal w kroplówce :) no i dla upragnionego dziecka jestem w stanie wytrzymać każdy ból :)
    dzięki badaniu wiem co mi jest a tak bujałabym się pewnie jeszcze długo i przezywała comiesięczne rozczarowanie...

    22+3tc-545g, 25+1tc-980g, 30+4tc-2kg 32+4tc-2312g 38+4tc-3450g <3

    w57vyx8do68si190.png
  • kicinia Ekspertka
    Postów: 137 130

    Wysłany: 14 maja 2013, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę miała to badanie podczas laparoskopi. Gdy miałam pierwszy raz prawy miałam zwężony a lewy drożny, teraz prawdopodobnie obydwa są zatkane więc to badanie dla mnie teraz jest ostatnim ratunkiem. Niestety wczoraj dowiedziałam się że laparo będę miała dopiero we wrześniu. Więc kolejne miesiące stracone na czekanie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2013, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale walcz kochana bo nigdy nic nie wiadomo :)

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 14 maja 2013, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kicinia wrote:
    Ja będę miała to badanie podczas laparoskopi. Gdy miałam pierwszy raz prawy miałam zwężony a lewy drożny, teraz prawdopodobnie obydwa są zatkane więc to badanie dla mnie teraz jest ostatnim ratunkiem. Niestety wczoraj dowiedziałam się że laparo będę miała dopiero we wrześniu. Więc kolejne miesiące stracone na czekanie.

    długo musisz czekać niestety, ja czekałabym dwa tygodni, gdybym była wcześniej była szczepiona przeciwko żółtaczce, a tak to musiałam poczekać ten czas, który jest wymagany, a więc dwie dawki szczepienia a po drugie po dwóch tygodniach mógł być zabieg i tak się akurt złożyło że byłam po miesiączce a przed owulacją,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2013, 10:10

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • kicinia Ekspertka
    Postów: 137 130

    Wysłany: 14 maja 2013, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie poddam się , teraz czekam na laparo z nadzieją że po niej w końcu się uda.

    sylwiunia lubi tę wiadomość

  • kicinia Ekspertka
    Postów: 137 130

    Wysłany: 14 maja 2013, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja się dowiedziałam ,że nie mogę być wtedy przed miesiączką. Przed pierwszą laparo wcale na to nie zwracano uwagi i miałam ją dzień przed miesiączką więc przypuszczam ,że dlatego nie pomogło.

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 14 maja 2013, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co miałaś usunięte podczas pierwszej laparoskopii?

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ