Forum Starając się z pomocą medyczną HSG ( niedrożność jajowodów)
Odpowiedz

HSG ( niedrożność jajowodów)

Oceń ten wątek:
  • Marlena88 Autorytet

Wysłany: 11 lipca 2017, 13:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    JuicyB wrote:
    Wydaje mi się, że zabraniają seksu, aby macica i jajowody były "maksymalnie czyste". Chodzi o wiarygodność wyników.

tak jest, przed badaniem zazwyczaj proszą o posiewy i inne cytologie po to, żeby sprawdzić czy nic Ci z kontrastem nie wpuszczą, żadnego badziewia. a po drugie zabraniają, żeby mieć pewność, że nie doszło do zapłodnienia. jeśli miałabyś jakąś wczesną owu i komórka by się zapłodniła to to badanie na bank by ją zniszczyło albo przeniosło w inne miejsce gdzie mogłoby dojść do ciąży pozamacicznej.

początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Asia87 Autorytet

Wysłany: 11 lipca 2017, 13:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, chciałam dodać Wam nadziei, w cyklu z HSG się udało!! I mnie badanie nic nie bolało, totalnie. Strasznie sie bałam i cała się trzęsłam i na darmo :P

Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

• Marlena88 Autorytet

Wysłany: 11 lipca 2017, 15:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia87 wrote:
    Dziewczyny, chciałam dodać Wam nadziei, w cyklu z HSG się udało!! I mnie badanie nic nie bolało, totalnie. Strasznie sie bałam i cała się trzęsłam i na darmo :P
    no to super że się udało :) rozumiem, że wszystko miałaś drożne? ile czasu się staraliście. widocznie coś zaskoczyło dzięki temu.

u mnie niestety leci 4 cykl po hsg i nic, nie robię sobie w związku z tym większych nadziei, wróciłam do leków

początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Co dalej???
  • Asia87 Autorytet

Wysłany: 12 lipca 2017, 11:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jajowody okazały się drożne, ale widocznie coś przepchały ;) bo wczoraj na wizycie okazało się,że zapłodniły się 2 jajeczka, starliśmy się od poronienia, rok.

Córcie ur. 28.02.18r.

• Marlena88 Autorytet

Wysłany: 12 lipca 2017, 13:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy ja dobrze zrozumiałam? bliźnięta?? :)

Co dalej???
  • Asia87 Autorytet

Wysłany: 12 lipca 2017, 14:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak :)

Córcie ur. 28.02.18r.

• Marlena88 Autorytet

Wysłany: 12 lipca 2017, 15:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia to gratulacje podwójne !! no to się doczekałaś szczęścia i to z przytupem

Asia87 lubi tę wiadomość

Co dalej???
  • nick nieaktualny

Wysłany: 12 lipca 2017, 15:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia gratuluję!! Dajesz nadzieję. Ja jestem aktualnie w cyklu po HSG, czekam na miesiączkę niestety już dostałam dzisiaj plamienia ( które jest moją zmorą) ale było go niewiele i rano tylko. Może się uspokoi. Testować dla świetego spokoju mam zamiar za 4 dni. Niestety czuję że nic z tego bo boli mnie krzyż jak na @ co miesiąc...Od kolejnego cyklu zaczynam stymulacje Aromkiem ;) Mam naturalne owulki ale może trzeba coś wspomóc.

• Asia87 Autorytet

Wysłany: 13 lipca 2017, 12:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje, boje się jeszcze cieszyć, bo to sam początek, ale jestem dobrej myśli.
    Ja byłam na 4 cyklu stymulowanym aromkiem :) z tym,że u mnie byl też problem z owu.

Córcie ur. 28.02.18r.

• nick nieaktualny

Wysłany: 24 sierpnia 2017, 15:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chce mikogo straszyc, ale niestety dla mnie to badanie było koszmarem. Sama przed zabiegiem szukalam opinii na jego temat i myślałam że są przesadzone. Ale dla mnie ból był straszny. Najpierw bolesne rozszerzanie szyjki, uczucie jakby miliony kolców wbijaly mi sie w pochwe, a potem wpuszczenie kontrastu i wrażenie rozrywania wnętrzności. Mialam juz lyzeczkowanie, histeroskopie i to byla przyjemnosc w porównaniu do hsg. Także ja polecalabym isc tam gdzie dają znieczulenie:-)

• Czokonusa Koleżanka

Wysłany: 7 kwietnia 2018, 13:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2018, 11:33

svchhqvkl4g8fqeb.png
‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego