X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną HSG ( niedrożność jajowodów)
Odpowiedz

HSG ( niedrożność jajowodów)

Oceń ten wątek:
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 11 lipca 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JuicyB wrote:
    Wydaje mi się, że zabraniają seksu, aby macica i jajowody były "maksymalnie czyste". Chodzi o wiarygodność wyników.

    tak jest, przed badaniem zazwyczaj proszą o posiewy i inne cytologie po to, żeby sprawdzić czy nic Ci z kontrastem nie wpuszczą, żadnego badziewia. a po drugie zabraniają, żeby mieć pewność, że nie doszło do zapłodnienia. jeśli miałabyś jakąś wczesną owu i komórka by się zapłodniła to to badanie na bank by ją zniszczyło albo przeniosło w inne miejsce gdzie mogłoby dojść do ciąży pozamacicznej.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 11 lipca 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, chciałam dodać Wam nadziei, w cyklu z HSG się udało!! I mnie badanie nic nie bolało, totalnie. Strasznie sie bałam i cała się trzęsłam i na darmo :P

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 11 lipca 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia87 wrote:
    Dziewczyny, chciałam dodać Wam nadziei, w cyklu z HSG się udało!! I mnie badanie nic nie bolało, totalnie. Strasznie sie bałam i cała się trzęsłam i na darmo :P
    no to super że się udało :) rozumiem, że wszystko miałaś drożne? ile czasu się staraliście. widocznie coś zaskoczyło dzięki temu.

    u mnie niestety leci 4 cykl po hsg i nic, nie robię sobie w związku z tym większych nadziei, wróciłam do leków

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 12 lipca 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jajowody okazały się drożne, ale widocznie coś przepchały ;) bo wczoraj na wizycie okazało się,że zapłodniły się 2 jajeczka, starliśmy się od poronienia, rok.

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 12 lipca 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy ja dobrze zrozumiałam? bliźnięta?? :)

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 12 lipca 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak :)

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 12 lipca 2017, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia to gratulacje podwójne !! no to się doczekałaś szczęścia i to z przytupem

    Asia87 lubi tę wiadomość

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia gratuluję!! Dajesz nadzieję. Ja jestem aktualnie w cyklu po HSG, czekam na miesiączkę niestety już dostałam dzisiaj plamienia ( które jest moją zmorą) ale było go niewiele i rano tylko. Może się uspokoi. Testować dla świetego spokoju mam zamiar za 4 dni. Niestety czuję że nic z tego bo boli mnie krzyż jak na @ co miesiąc...Od kolejnego cyklu zaczynam stymulacje Aromkiem ;) Mam naturalne owulki ale może trzeba coś wspomóc.

  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 13 lipca 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje, boje się jeszcze cieszyć, bo to sam początek, ale jestem dobrej myśli.
    Ja byłam na 4 cyklu stymulowanym aromkiem :) z tym,że u mnie byl też problem z owu.

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chce mikogo straszyc, ale niestety dla mnie to badanie było koszmarem. Sama przed zabiegiem szukalam opinii na jego temat i myślałam że są przesadzone. Ale dla mnie ból był straszny. Najpierw bolesne rozszerzanie szyjki, uczucie jakby miliony kolców wbijaly mi sie w pochwe, a potem wpuszczenie kontrastu i wrażenie rozrywania wnętrzności. Mialam juz lyzeczkowanie, histeroskopie i to byla przyjemnosc w porównaniu do hsg. Także ja polecalabym isc tam gdzie dają znieczulenie:-)

  • Czokonusa Koleżanka
    Postów: 44 12

    Wysłany: 7 kwietnia 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2018, 11:33

    svchhqvkl4g8fqeb.png
‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ