X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną HSG ( niedrożność jajowodów)
Odpowiedz

HSG ( niedrożność jajowodów)

Oceń ten wątek:
  • unia83 Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 11 stycznia 2013, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kto miał to badanie i napisze jak było? Strasznie się boję :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2013, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno nie jest tak żle ja miałam robioną laparoskopowo w szpitalu pod narkozą to całkiem co innego!!! gdzieś już na forum był poruszany ten temat to poszukaj i poczytaj!!!;-)

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 11 stycznia 2013, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podaję link bo ten temat był poruszany już poczytaj sobie
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/hsg,38,1.html

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • abi841 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 4 lutego 2013, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie koleżanki,
    czy możecie mi doradzić. Rok temu miałam laparoskopie i udrażnianie.
    Prawy jajowód niedrożny - czy są jakieś możliwość do udrożnienia zakończonego sukcesem. Ponieważ lewy jest drożny nie przejmowałam się - ale jak się ostatnio okazało to owulację mam z prawego jajnika - czyli tego niedrożnego.
    Będę wdzięczna za każde info, poradę - za wszystko.

  • MałaMi83 Autorytet
    Postów: 389 597

    Wysłany: 26 marca 2013, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Ja miałam wczoraj HSG z wynikiem: jajowody niedrożne. Wyznaczono mi laparoskopię na 16 kwietnia. Boję się i ciągle zastanawiam czy zabieg się powiedzie i kiedy po nim można znów starać się o dziecko? Może jest tu ktoś, kto ma to za sobą i może coś opowiedzieć?

    3jgxw1d38c6jwcsz.png
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 26 marca 2013, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj też miałam to badanie, ale u mnie wynik jest dobry, oby jajowody drożne, ale jeśli nadal nie będzie nam się udawało, to lekarz zastanawia się nad laparoskopią jajników...mam nadzieję, że nie będę musiała...tylko tyle mogę napisać, trzymaj się, może ten zabieg Ci pomoże, trzeba być dobrej mysli

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • MałaMi83 Autorytet
    Postów: 389 597

    Wysłany: 27 marca 2013, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martwi mnie to, że nigdzie nie natknęłam się nawet na info, że ktoś laparoskopowo miał udrożnione (niedrożne) jajowody, a potem udało się zajść w ciążę. HSG jest małoinwazyjne, dla mnie nawet bezbolesne (nie ma się czego bać), ale udrażnianie laparoskopowo to już nie są żarty i są powikłania. Także unia83 nie bój się, bo ból przy wykonaniu HSG to jakby ból miesiączkowy- nic poza tym. Profilaktycznie weź przed zabiegiem nospe i zobaczysz, że nie taki diabeł straszny

    3jgxw1d38c6jwcsz.png
  • Naxa Ekspertka
    Postów: 188 62

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wstępnie umówiłam się na HSG na 18 kwietnia, ale powiedzieli mi, że przed badaniem mam określić stopień czystości pochwy, teraz już nie zdążę, bo zaczęłam plamić (@ na dniach) i zastanawiam się, czy mogę to badanie czystości wykonać po okresie? i ile czeka się na wynik? Może ktoś ma wiedzę na ten temat, bo nie wiem czy w tym przypadku zdążę do tego 18.04...

    [img][/img][url][/url][url]

    https://bellybestfriend.pl/graph/c1c39f0ba777992f5962555063f7ccec

    27.05.2013r. [*] (8tc)[/url]
  • kasiulek Koleżanka
    Postów: 34 29

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naxa ja mialam hsg 14 lutego (wszystko drozne ale ciazy brak dalej:-() i to badanie czystosci pochwy mialam robione wlasnie po@ , mialy byc swiezutkie badania morfologii i ta czystosc.to badanie z krwi.zapomnialam skrot.wynik mialam labolatorium po kilku godzinach u mnie.

    oar8vfxm9yoo80vz.png
  • Naxa Ekspertka
    Postów: 188 62

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Kasiulek za odpowiedź; wobec tego pójdę zbadać czystość zaraz po okresie. Jeśli wynik będzie na dniach to zdążę ;-)

    [img][/img][url][/url][url]

    https://bellybestfriend.pl/graph/c1c39f0ba777992f5962555063f7ccec

    27.05.2013r. [*] (8tc)[/url]
  • Naxa Ekspertka
    Postów: 188 62

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze jedno pytanie: czy to, że są drożne albo i nie dowiadujesz się w momencie badania czy czekasz na wynik? i czy można od razu w tym samym cyklu się starać o dzidzię?

    [img][/img][url][/url][url]

    https://bellybestfriend.pl/graph/c1c39f0ba777992f5962555063f7ccec

    27.05.2013r. [*] (8tc)[/url]
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 05:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naxa mi lekarz od razu stwierdził, że są drożne i pokazał na monitorze jak przepływa przez nie kontrast...ja ledwo patrzyłam na oczy przez ten ból...i mi mówił, że mam się starać i że teraz nawet są większe szanse na dzidzie, bo tak "jakby ktoś odśnieżył drogę" :-) ale ponoć udaje się często w drugim cyklu po badaniu

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • kasiulek Koleżanka
    Postów: 34 29

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mi znowu lekarz kazal odczekac ten cykl i od nastepnego.dal mi jakis antybiotyk na 3 dni zebym zapalenia zadnego nie dostala.i wynik byl od razu.tzn na biezaco mowil a potem po pol godz plytke dostalam z badaniem.

    oar8vfxm9yoo80vz.png
  • libellula83 Ekspertka
    Postów: 186 268

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi zupelnie nic nie powiedzieli:((ale hsg robilam we Wloszech)a po 3 dniach odebralam wyniki-lewy jajowod niedrozny:(

    3bgzlmbjn0igw8vk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam robione 1 marca, jajowody drozne, lekarz powiedział mi od razu, ale w pierwszym cyklu po badaniu nie udało sie zajsc, lekarz kazał od razu sie starac, bo wtedy sa najwieksze szanse. teraz leci drugi cykl i zobaczymy czy cos z tego wyszło.

  • Naxa Ekspertka
    Postów: 188 62

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wielkie DZIĘKI Dziewczyny za wszelkie odpowiedzi!
    Powodzenia w staraniach życzę!!!

    [img][/img][url][/url][url]

    https://bellybestfriend.pl/graph/c1c39f0ba777992f5962555063f7ccec

    27.05.2013r. [*] (8tc)[/url]
  • ania_mr Autorytet
    Postów: 904 688

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam badanie 11 kwietnia...

    relgh371tnvgf6k5.png77d19a1547e45cc4.png
  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 7 kwietnia 2013, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie dzwonię się umówić na hsg bo okres dostałam. Ale badanie czystości mam sprzed okresu , powiedzieli że tak może być. mam nadzieję że nic się do tego czasu nie przyplątało. Boję się

    MałaMi83 lubi tę wiadomość

    Jestem mamą
  • MałaMi83 Autorytet
    Postów: 389 597

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriiam jak po HSG?

    3jgxw1d38c6jwcsz.png
  • mania Autorytet
    Postów: 1280 1274

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja dziś niestety dostałam @...HSG mam w poniedziałek 6 maja...muszę zrobić czystość na szczęście mogę się umówić z moim dr na niedzielę tylko tak się zastanawiam czy dr robi to od razu tzn czy wynik jest od razu czy czeka się na wynik ??

    22+3tc-545g, 25+1tc-980g, 30+4tc-2kg 32+4tc-2312g 38+4tc-3450g <3

    w57vyx8do68si190.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ